Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki tud segítsen! fórum

Aki tud segítsen! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. júl. 5. 15:38

Szia kedves Gyöngy!

Addig amíg a "párom" így áll hozzá a babához, addig nem sok kedvem van mosolyogni. Egy darabig legalább is nem fogok tudni....

35. *Gyöngy* (válaszként erre: 31. - Éjjeli)
2006. júl. 5. 13:50

Kedves éjjeli!


Szívből gratulálok a döntésedhez. Örülök, hogy megküzdöttél magadban a démonnal, és a jobbik utat választottad.

Aztán most már remélem felteszel egy mosolygós képet is a bemutatkozó oldaladra...:)

34. éjjeli (válaszként erre: 33. - F31ff285b1)
2006. júl. 4. 18:15

Szia drága ducilány!

Dehogyis bántottál meg!!!! SŐŐŐŐT!!! nagyon köszönöm hogy megosztottad velem ezt az " élményt"

Egy kérdés.....kibékültek-e a nővéredék később amikor megszületett a pinduri? Vagy örökre megszakatt köztük a kapcsolat?

2006. júl. 4. 17:08

Kedves Éjjeli!

Nekem még nincs gyermekem, de a nővérem hasonló cipőbe került, mint te. Teherbe esett, de az apával már nem jött ki, sokat veszekedtek. Ő is toporgott, hogy mit tegyen, de végül megtartotta a babát. Sosem bánta meg a döntését, mert a kisfiú életének legszebb ajándéka lett, függetlenül az apától.

Gondold át, hogy már nem vagy fiatal és az abortusznak is megvannak a maga rizikói. Ha gyereket szeretnél, és az elején tudtál neki örülni, akkor tedd félre az apa-problémát és tedd amit Gyöngy írt, örülj neki.


És ne azon tépelődj, hogy jaj, árthattam a babámnak, mert dohányzom! Már húszszor letehetted volna azt a büdös bagót!!!!! Most szerintem keményen kell neked megmondani, hogy azonnal dobd ki cigit és foglalkozz a terhességeddel!!!! Ezt barátaidnak, rokonaidnak kellene neked megmondania szemtől-szemben, vegyél erőt magadon és szedd össze magad a gyerekedért!


Bocs, ha őszinteségi rohamommal megbántottalak esetleg, de így gondolom és nem tarthattam magamban. :)

2006. júl. 4. 16:28
Pláne hogy csak ez az egy esélyem lehet....! És ha választanom kell, inkább egy baba, mint egy "szeretőtárs"
2006. júl. 4. 16:27

Olyan sok kedves ember van itt!!! Kedves Gyöngy, nagyon sok boldogságot kívánok nektek is....

És Kedves "nefis" köszönöm szépen neked itt is a horoszkópot, nagyon sokat segítettél a döntésemben!!

Megtartom a babát, akár hogyan is lesz, Ő már hozzám tartozik, és felelősséggel tartozom iránta.

30. *Gyöngy* (válaszként erre: 23. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 16:14

Drága éjjeli!


Én biztos vagyok abban, hogy semmi maradandó kárt nem okoztál a babádban ezidő alatt. Gondolj bele abba, hogy vannak, akiknek gyógyszert kell szedniük a terhesség alatt. Minél hamarabb abbahagyod a cigit, annál jobb, de szerintem megnyugodhatsz.

Ami ennél sokkal fontosabb, hogy te már felelős vagy egy másik életért, a gyermekedéért, és ezt a felelősséget senki nem veheti le a válladról. De szerintem ez egy édes teher. Végre az embernek nem csak önmaga körül forognak a gondolatai, hanem igazából élhet valaki másért.

Szóval gondolj a babádra, teremts vele lelki-érzelmi kapcsolatot, hiszen ő csak erre vár. Hidd el, hogy nagyon fog örülni annak, ha az anyukája végre nem nyűgként tekint rá, hanem örül neki. Gondolj erre a babára úgy, mint az Élet ajándékára akármilyen körülmények között fogant is.

És mégegyszer mondom: én biztos vagyok abban, hogy semmi maradandó kárt ilyen rövid idő alatt nem okoztál a kicsi testében. De ha valóban jót akarsz okozni a babádnak, kezd el sugározni felé a szeretetedet, elfogadásodat és örömödet! Ez a legnagyobb ajándék, amit csak adhatsz neki!

29. éjjeli (válaszként erre: 28. - Jay)
2006. júl. 4. 15:28
hát.....van igazad!! csak sajna nincs még dokim, vagyis, szabin van
28. Jay (válaszként erre: 27. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 15:10
Ne tépelődj! Irány a nőgyógyi, ha sokat tépelődsz a végén nem a nőgyógyinál fogsz kikötni. Az pedig ugye nem túl jó alternatíva.
27. éjjeli (válaszként erre: 26. - Jay)
2006. júl. 4. 14:30
Ettől félek énis a legjobban...
26. Jay (válaszként erre: 25. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 14:28

Ők is ezt gondolták, különösen a tablettás ismertős. Az orvos azonnal minden vizsgálatot megcsinált és mindent rendben talált. És tényleg úgy lett. :))))


Ha ezt az okot veszed a legkomolyabban akkor mindenképpen beszéld meg az orvossal.

És ha tényleg olyan nehéznek ítélte nálad a teherbe esést lehet hogy nem lesz több lehetőséged.

25. éjjeli (válaszként erre: 24. - Jay)
2006. júl. 4. 14:14

Szia Jay! Köszönöm a hozzászólásod!

Hallottam már több embertől is, hogy végig cigizte a terhességet, és semmi baja a picinek, csak tudod az emberben mindíg van egy félelem, hogy "én biztos nem úszom meg"

24. Jay (válaszként erre: 23. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 14:03

Ezen ne rágódj szerintem.

Ismerős végig cigizte az egész terhességet, nem pár szállal, hanem 1/2-1 dobozzal. Teljesen normális szülése volt és teljesen normális gyereke van.

Másik ismerős még két hónapig szedte a fogamzásgátló tablettát a terhesség alatt, mert piroska is megjött és semmi jele nem volt hogy terhes. Az orvos világította fel. A gyereknek szintén semmi baja, és a szülés is teljesen normális volt.


De szerintem mielőtt ezt magadban eldöntenéd beszélj a dokiddal. Az a legbiztosabb.

23. éjjeli (válaszként erre: 22. - *Gyöngy*)
2006. júl. 4. 13:49

Szia Gyöngy!

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod. Őszintén mondom meghatottak, és a könny kicsordult a szememből, olyan szépeket írtál. Csak egy dologtól félek....attól, hogy a hülyeségemből kifolyólag (cigi) már annyit ártottam a babámnak. És félek már késő....

22. *Gyöngy* (válaszként erre: 18. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 12:56

Szia éjjeli!


Én is idén leszek 30 (ősszel), és 3 hét múlva születik meg az első gyermekem. Azt kell mondanom, hogy ennél nagyobb, szebb, csodálatosabb dolog nincs a világon. Egyetlen férfivel, vagy párkapcsolattal sem mérhető és össze nem hasonlítható. Most még nem érzed, hogy ő benned egy növekvő emberke, hanem csak a félelmeiddel vagy elfoglalva. Szerintem hagyd magadat, hogy átéld, felfogd, hogy anya leszel, amit biztosan soha nem fogsz megbánni. Érezd át azt a pici lényt, akinek már dobog, lüktet a szíve, és aki arra vágyik, hogy szeresd, védelmezd őt. Hidd el, ez az érzés messze magasabb rendű egy - azt kell mondanom a te esetedben- nyomorult férfi iránti érzelmeknél. Tényleg össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Nagy a világ, jut hely benne neked és a gyermekednek. Szóval én azt tanácsolnám, hogy koncentrálj a pozitív érzésekre, arra az első örömre, amit akkor éreztél, amikor megtudtad, hogy terhes vagy.


A "barátoddal" kapcsolatban: szerintem is megijedt, bepánikolt a felelősségtől, elszokhatott már a kispapa szereptől. Az is lehet, hogy szép lassan majd ő is megörül majd a babának, csak az első reakciói voltak ilyen hevesek. Én azt javaslom, amíg nem higgad le, ne találkozz vele és ne engedd, hogy cincálja az idegeidet. Rád most a gyermekednek van szüksége, aki biztos nem így képzeli élete első két hónapját. Bújj el a fickó elől, és csak akkor találkozz vele legközelebb, ha már te is elég erősnek érzed magadat és már benne is kialakult egy vélemény, hozzáállás a dologhoz.

Én mindenesetre így tennék hasonló helyzetben....

21. nefis (válaszként erre: 18. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:44

Vegyél elő egy papírt, és tépd ketté!

Mind a kettőt oszd ketté egy ceruzával vagy tollal...

Az egyik papír első oszlopára írd fel, hogy mik azok ami a baba mellett szólnak, a másik oszlopba pedig, hogy mi az ami ellene!

A másik papírral tedd ugyanezt, azaz az egyik oszlopba írd, hogy mik szólnak azért, hogy a pasival maradj, a másikba pedig, hogy mi ellene!

Az írkáláson ne rágódj sokat! Különben nem lesz teljesen őszinte veled a tény, amiket leírtál!

Amelyik oldalon több érv van, az győzött(mind a két papírra igaz ez)!


Ha pedig már benőtt a feje lágya, akkor nem értem miért veri magát...:(((

20. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:41

Jólvan, jólvan értelek. Nem ezt mondtam, hogy vetesd el! Hanem hogy mérlegelj.


Mondjuk én nem hiszem, hogy vállalnék gyereket. Azaz tudom, hogy nem akarok gyereket vállalni. Mi ezt le is beszéltük a párommal, bár ő úgy állt a dologhoz, hogyha meggondolom magam, akkor áll rendelkezésre :), igaz nem szeretne gyereket az ő korában már (ő 48 én 30), és meg is értem. Nem feltétlen a kora miatt, hanem nem vállalna gyereket ebbe a világba és én osztom a véleményét elég erősen. De persze nekem sok minden szól a gyerek ellen, így alapból nem tervezzük és szerintem nem is tartanánk meg. De mondom ez egyedi történet, nálunk így van, nálatok másképpen. Nem elítélendő egyik döntés sem.


A Te esetedben sem ítélendő el egyik döntés sem! Azért írtam, hogy végig kell gondolnod mi a legjobb, amit tehetsz. Elhiszem, hogy egyik döntés sem a legjobb, ezért nehéz.

19. éjjeli (válaszként erre: 16. - Nefis)
2006. júl. 4. 11:36
a párom 44 én 30 éves vagyok
2006. júl. 4. 11:35

NEM VAGYOK ABORTUSZ PÁRTI!!!! nekem a doktor megmondta régebben, én nehezebben fogok teherbe esni. Ehhez képest nagyon boldog voltam amikor kiderült babát várok, 30 évesen azt hiszem ennél jobban semminek nem örültem jobban....akkor....

de most valóban kétségbe vagyok esve...mi van ha többet nem lehetek terhes....mi van ha a picinek baja lesz??? nem tudok okos lenni, attól félek "bármelyik újjamat harapom" nagyon fájni fog!!!

17. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:34

Ez nem jó hír, mármint, hogy téged bánt. Hiszen nem egyedül keféltél... már bocsi. De ez felháborít! Mintha csak Te védekezhettél volna... ajha! Közösen tettétek, ugyanannyi szerepe van Neki is benne, mint Neked.


Mondom, csináld meg a mérleget! Az segítségedre lesz tisztán látni.

16. nefis (válaszként erre: 15. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:31

Ha tényleg kezdi elfogadni, akkor szerintem nincs túl nagybaj, igaz a férfiak egy ilyen hírtől általában szívszélhűddést kapnak...főleg, ha a baba nem volt betervezve náluk!

Egyébként elárulod, hogy hány éves?-, mármint a párod...

2006. júl. 4. 11:28
Említettem a "páromnak a születés előtti apasági vizsgálatot, mondtam neki, ha semmi hatással nincs ez a babára, akkor én nyugodt lelkiismerettel belemegyek. azóta kezdi elfogadni a tényt hogy ő az apa. Viszont ugyanúgy gyaláz, szid, hogy nem tervezett a baba, és hogy én akarom csak, mert nekem kell a gyerek....
14. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:22

Szia!


Bocsi, hogy belekotyogok, nem érthetem a helyzetet, hisz soha nem voltam terhes.


A kezdeben a döntés, bárhogy döntesz, nyilván megfontolod döntésed, ezért elítélni nem lehet, nem szabad. Itt a portálon megoszlanak a vélemények az abortuszról.

Én azon a véleményen vagyok, hogy ha így kell lennie, megfontoltad a döntésed, akkor tedd meg. Ne avval törődj, hogy a társadalom mit vár el tőled. Ha a gyermekedre nem tudnál ránézni, mert a volt párodra emlékeztet, az sem valami kecsegtető.


Szerintem fogj egy papírt. Írj fel jó és rossz dolgokat, akár egy mérlegre írnád. Amelyik felé dől a mérleg ott a döntésed helye.

13. nefis (válaszként erre: 12. - Éjjeli)
2006. júl. 4. 11:21

Nyugodj meg, és gondold át a dolgot! Nagyon sokszor, azt a pasit pedig kerüld el messzire! Nem hiszem, hogy jobb lesz, főleg, ahogy a soraidat olvasom ,és érzem mennyire vagy kétségbe esve!

Nyugalom, ülj le, gyújts gyertyát, füstölőt, hallgass valami szép zenét és közben gondold végig, hogy mit szeretnél a jövőben...

Egy kisgyereket magad mellett, vagy inkább egyedül lesz jó, míg túlteszed magad a krízisen. Neked kell dönteni, mivel a te életed!

A cigit pedig tedd le, mert nemcsak a babának tesz rosszat, hanem neked is!!!

2006. júl. 4. 11:11

Sziasztok ismét!

Talán életem legnagyobb szőrnyűségét fogom elkövetni, de nem tudom mit tegyek.....mielőtt bárki elítél, gondoljon bele a helyzetembe.

rengeteget idegeskedem a "párom" miatt, és van hogy napi 1 doboz cigit is elszívok....tudom!!! nállam az értelem hogy ne tegyem, de mire felfogom, már a kezemben a cigi

Emiatt nagyon félek hogy baja lehet a picimnek, ezt soha nem tudnám magamnak megbocsájtani. megfordult a fejemben hogy elvetetem...

2006. júl. 1. 21:04

Szia Hoxa.

Igazad van , csak ő már tudja milyen apának lenni. 44 éves, és van már neki 2 nagy fia. Az egyik 25 éves (nekik épp szerdán született picibabájuk) a násik 14 éves. És tűzbe menne mind a 2 gyerekéért, azt mondta, az enyémért is, ha papíron bizonyítom, hogy az övé. Neki csak velem van a baja, mivel nem tervezett baba volt, nem beszéltük meg előre, és hogy ezt a babát csak én akartam. Ilyeneket mondd a drágám....

A barátnőm szerint, "kapuzárási" pánikban szenved, és még "élni akar" ....nem tudom, de lehet benne valami...

10. Hoxa
2006. júl. 1. 14:22
Szerintem nem lehet elfelejteni a gyermeked apját, lehet, hogy ideiglenesen menni fog, de ha majd a gyerek kérdez, minimum akkor újra eszedbe fog jutni. Én nem felejteném el a helyedben, szükséged lehet még rá, ha másképp nem, hát esetleg anyagilag, a gyerektartás miatt. Szerintem a normális kapcsolat kialakítása fontos, ha másért nem, hát a gyerek érdekében. Később még ő is rájöhet, milyen apának lenni.
2006. júl. 1. 10:47

Nagyon zépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Mindenki azt mondja a családomból is, hogy felejtsem el az apát. Csakhát ez lelkileg rossz. Pont ilyenkor, amikor a legnagyobb szeretetre lenne szükségem.

Mégegyszer mindenkinek köszönöm.

8. 363d535da9 (válaszként erre: 1. - Éjjeli)
2006. jún. 30. 23:32

Azt hiszem valahol itt a portálon is olvastam egy cikket, ami arról szól, hogy az orvos csak hozzávetőlegesen állapítja meg a szülés időpontját.

Az utolsó menzesz első napjához hozzáadnak 10 napot, majd levesznek belőle 3 hónapot. De ez nem azt jelenti, hogy ekkor fogant a bébi, mert lehet, hogy neked a fogamzóképes napjaid pl. a 10.-15. nap közé esik és a bébi a 14. napon fogant.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez csak kifogás a párod részéről.

Ha megérdemli és szereted, akkor legyél vele türelmes, mert lehet, hogy csak besokalt a hír hallatán, ha viszont nem, akkor felejtsd el!

Sok sikert a bébihez!

7. Brigitte (válaszként erre: 1. - Éjjeli)
2006. jún. 30. 21:20

Csatlakozom pitzhez, igaza van!

Írtam priviben is.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook