Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki munkaügyben dolgozik segítsen!!! fórum

Aki munkaügyben dolgozik segítsen!!! (beszélgetős fórum)

1 2
2010. jún. 9. 20:35

Íme:


FELMONDÁSI VÉDELEM - A nőket terhességük alatt, a szülést követő 3 hónap alatt, illetve az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés időtartama (inszemináció vagy lombikprogram) alatt, valamint a gyes folyósításának ideje alatt (a gyermek 3 éves koráig) felmondási védelem illeti meg. Ki kell azonban emelni, hogy ez csupán attól védi meg a kismamát, hogy a munkáltató - határozatlan idejű munkajogviszony esetén - rendes felmondással megszüntesse a munkaviszonyát - más esetekben rájuk is az általános szabályok vonatkoznak.

18. stulika (válaszként erre: 17. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:33
Akkor most elmondom, hogy a gyermek 3 éves koráig kötelesek visszavenni, addig védelmet élvezel. Amennyiben nemakarnak látni a munkahelyen, az sem mentesíti őket a fizetés alól. Mindjárt keresem pontosan a törvényt
17. eb3745168d (válaszként erre: 14. - Stulika)
2010. jún. 9. 20:24
gyerkőcök az egyik 2006.08.14-én, a másik 2008.04.13-án! Volt 98 nap szabim, nem vettek vissza, kifizették!
16. eb3745168d (válaszként erre: 13. - Stulika)
2010. jún. 9. 20:23

hát először is akkor: nem indokolták meg, gyed-ről mentem volna vissza! 13-ig volt szerződésem, 14-el elküldtek! "Törvény általi hatállyal" szüntették meg a munkaviszonyomat! A háziorvosom, 13-al írt ki táppénzre! Állítólag ez volt a gond!Így nem vagyok jogosult a passzív táppénzre, mert ez el lett írva!!

A táppénzes papírt megsemmisítették azt mondták a kincstárban, de így nem tudom mit lehetne tenni, mert senki nem mond semmit! Röviden ennyi!!

15. stulika (válaszként erre: 10. - Hte23)
2010. jún. 9. 20:22
A passzív táppénz független dolog az álláskeresési támogatástól. Az egyik egészségügyi, a másik "munkaügyi" ellátás.
14. stulika (válaszként erre: 8. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:19
A gyerek, gyerekek mikor született, születtek? És a szabadsággal mi a helyzet. Vagy már nem is vettek vissza GYED-ről?
13. stulika (válaszként erre: 9. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 20:14
Munkaszerződést "valami marhaság"-gal nem lehet megszüntetni, ahhoz vagy valamilyen törvényi előírás, vagy valami rendkívüli esemény megléte szükségeltetik. Viszont minden felmondást meg kell indokolni. Ha jól gondolom, "(rendes) felmondás a munkáltató részéről" címszó alatt küldött el. Vagy rendkívüli felmondással? És pontosan a felmondás indoklásában mi áll? Ez azért fontos, mert a további eseményeket ezek befolyásolják. Másik kérdésem : mikortól mentél táppénzre, a munkaviszony végétől számított 3 napon belöl (hétvége is beleszámít)?
12. eb3745168d (válaszként erre: 11. - Hte23)
2010. jún. 9. 20:13
okés, köszönöm szépen a segítséget! Csak azt nem tudom, mit tehetnék?? :S Leadtam egy passzív táppénzes papírt, egy hónapról szólt, de a háziorvosom valamit elírt rajta, így az egy hónap helyett, egy nap táppénzt kaptam! Esetleg ha azt visszafizetem, azt az egy napot vagy hogy is van ez, akkor vissza lehet ezt csinálni normálisan?? Nem hiszem el, hogy így kiszúrjanak az emberrel!! Valaki segítsen!! :(
11. hte23
2010. jún. 9. 20:07

Nem akarlas elkeseriteni, de próbálj harcolni.

És légy szives, számolj be ha kérhetlek.

Én csak tanulok belőle.

10. hte23
2010. jún. 9. 20:07

Nem vagyok munkaügyes, de könyvelőként állitok ki megszünő papirokat.

Jól sejtettem. A törvények ezt irják elő.

A 3923 Ft az 1 napod. És ez ennek az időszaknak a járulékalapja. És ezért 1 hónap, mert az április hónapra kaptad.

Nem tudom mit tudsz tenni. Ahogy visszaemlékszem a TV müsorra, pont ilyen eset volt mint a tied. Az álláskeresési pénz szinte nulla volt. (ott)

És ezért nem vagy jogosult a passziv tp-re sem.

A helyedben bemennék a munkaügyi központba érdeklődni, mielőtt leadnád hozzájuk a papirodat.

Fogalmam sincs mit tehetnél.

9. eb3745168d (válaszként erre: 6. - Hte23)
2010. jún. 9. 19:56

ezek vannak a papírjaimon:

ugye jogviszony kezdete, vége.

a munkaviszony megszüntetésének időpontját megelőző négy naptári negyedév kezdőnapja:2009.04.01

aztán van egy olyan, hogy a munkaviszony megszűnésének időpontját megelőző négy naptári negyedév kezdőnapjától a munkaviszony utolsó napjáig tartó időszakban elért munkaerő piaci járulékalap 3923 ft!!!

és valami 1 hónap az érintett hónapok száma :S nem értem, és a csaj a munkaügyiben sem tudta elmagyarázni rendesen!

8. eb3745168d (válaszként erre: 6. - Hte23)
2010. jún. 9. 19:54
volt közben GYED is, 2006.06.25-től, 20010.04.14.-ig!!!
7. eb3745168d (válaszként erre: 5. - Stulika)
2010. jún. 9. 19:53
hát először is, köztisztviselőként dolgoztam! Törvény általi hatállyal szüntették meg a munkaviszonyomat, valami marhaságra hivatkozva. A munkaügyiben közölték velem, hogy nem vagyok jogosult csak 3 hónap múlva az álláskeresésire! 04.14.el küldtek el, így majd júl.14től kaphatom!
2010. jún. 9. 19:38

Azt kell tudni, hogy a 6 év folyamatos volt -e.

Volt e közben szünetelés. pl.tp. gyes ..

Az álláskeresési járadék: Pl ma szünik meg a munkaviszonyod, akkor be kell irni az előző 4 naptári teljes negyedévet. Tehát 2009,04,01-kezdődően. Igy ez most juniusig 15 hónap. Ha ebben az időszakban kevés volt a járulékalapod ( járulékköteles jövedelmed ) akkor baj van. De nagy.

volt már róla szó a tévében is ( Juszt müsorában )

5. stulika (válaszként erre: 3. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 19:03
Kezdjük az elején. Az, hogy elküldtek, az mit jelent? A felmondás milyen?
2010. jún. 9. 18:44
nem ertem miert kapnal keves allaskeresesi jaradekot. 6 ev utan siman jarna akar fel evig is, de szerintem meg tobb is, mivel ha jol tudom minden 5 nap munkaviszony utan jar egy nap allaskeresesi. az osszeg meg az utolso ev atlagfizetesenek a 65-70% ugy tudom. tehat az is eleg szep osszeg ha rendesen be voltal jelentve es aranylag jo fizetesed volt
2010. jún. 9. 17:26
eléggé bonyolult és összetett kérdésem van! Szóval még a kérdést sem tudom igazából megfogalmazni, de megpróbálom! Elküldtek a munkahelyemről, elm entem passzív táppénzre, de közben kiderült, hogy csak 1 nap táppénzre vagyok jogosult! Ma felhívtak a munkaügyiből, hogy nagyon kevés álláskeresési járadékot kapnék, hiába van már bedolgozva 6 évem, mivel a múlt hónapban 1 nap táppénzre vagyok jogosult, ezért valami 3920 ft-ot vesznek járulékalapul, annak veszik a 60%ékát, és valami nevetséges összeget kapnék egy hónapra! Ezt szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogy is megy ez, mrt nem igazán értem, a csaj meg aki fölhívott nagyon bunkó és türelmetlen volt, nem is magyarázott el semmit és ezt nem értem! :(
2010. jún. 9. 17:17
hát ha feltennéd őket lehet munkaügyes nélkül is kapnál segítséget
2010. jún. 9. 17:12
Lenne pár kérdésem, ebben szeretnék segítséget kérni!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook