Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság a munkaügyben fórum

Várandósság a munkaügyben (tudásbázis kérdés)


2021. ápr. 29. 11:03

Betöltött 12. hét után mondtam meg a munkahelyen, hogy babát várok. Mi úgy beszéltük meg, hogy szülésig kiveszem a felgyülemlett szabikat, majd táppénz a szülésig.


Szülési szabihoz és GYED-hez legalább egy év munkaviszony kell.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Panna07)
2021. ápr. 26. 09:43

Szia!

Köszönöm a választ!

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 09:31
Szia! Táppénzre tudsz menni. A csed-et a szülés előtt egy hónappal lehet kezdeni, de általában a szülés után szokták igénybe venni, ennek fél év az ideje, ha lejárt, azután kezdődik a gyed.
2021. ápr. 26. 09:27

Sziasztok!


Olvasgattam cikkeket, de sajnos nem nagyon tudom értelmezni. A napokban kiderült, hogy várandós vagyok. Dolgozom még, viszont nem szeretnék az egész várandósságom alatt, előbb szeretnék menni szülési szabadságra. December 30-ra vagyok kiírva, és úgy tervezem, hogy júliusig dolgozom (eddig úgy néz ki nem vagyok veszélyeztetett terhes, ülő munkát végzek irodában.). Mi a menete ennek? Táppénz re kell mennem a szülés előtti időszakra? Vannak ezek a Csed, Gyed, ezek hogy vannak, mikortól lehet igénybe venni őket? Sajnos tanácsot senkitől nem tudok kérni ebben a témában. Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook