Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki "kitalálta" a blúzok,meg az ingek vasalását, hát,azt... fórum

Aki "kitalálta" a blúzok,meg az ingek vasalását, hát,azt... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
42. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 00:06
Pár napig még lehet kapni a lidl _ben, ing és blúz vasaló gépet. 15.000ft. 🤭
41. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Channa*)
dec. 27. 06:30
Akkor ezért tanította ezt a sorrendet velünk is édesanyám. Bár ő még nem technikumban tanulta a szakmát, hanem a két háború között valahol, szintén szakmabelitől. :))
dec. 27. 01:28
ki lehet birni azert ha vasalni kell!
39. Channa* (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
dec. 26. 20:46

Elvileg körbe vasaljuk, azaz eleje, háta, eleje, majd ujjai és a végén a gallér. Ruhaipari suliban így tanították régen.


Én az ujjaival kezdem, majd ezután eleje, háta, eleje, gallér és madzsetta;)

38. Channa* (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
dec. 26. 20:44

Sokan nem vasalnak inget, hanem kicsit előbb felveszik és a test melegétől olyanra gyűrődik,/simul, amilyennek lennie kell.


Szerintem, pedig látszik rajta, hogy vasalatlan;)

37. tien (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
dec. 26. 20:21

Én szeretek vasalni.

Megnyugtat.

36. tumbo2
dec. 26. 19:36
vasaljon,akinek két anyja van.csak nagyon ritkán,ha nagyon muszáj.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
dec. 26. 19:34
Én azokat soha nem vasalom ki. Néha a zoknikat sem szoktam.
34. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Tien)
dec. 26. 18:31
régen vasaltam a törülközőt,konyharuhát,ágyneműt,de minek?úgy is összegyűrődik.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
dec. 26. 18:12
Igen,szerencsére heti kétszer is tudok gyakorolni.🙂
32. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 18:02
Ha megtanulod normálisan kivasalni hamarabb végzel. Tapasztalat.🤫
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Ghost👻)
dec. 26. 17:00
Ez így van.
30. Ghost👻 (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
dec. 26. 15:40
Nők vagyunk, nem cselèdek.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Lady Lavender)
dec. 26. 14:40
Egyébként királyi ötlet annak, aki gyorsan meg akar szabadulni párjától: nyomja a kezébe a vasalót, legalább a saját ruhatárát tartsa rendben. :))
28. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Globus)
dec. 26. 14:19
Igen! Ezek a nehezebb részek. Meg a rakott (úttörő) szoknya, hogy előtte le kellett fércelni és utána gőzölni, de vigyázni, hogy ami szoknyarész alól van, azt se gyűröttre... Régi emlékek, jó hogy már ilyen ruhadarab egyre kevesebb jön elő.
dec. 26. 13:31
Életemben nem vasaltam még és remélem ezt a maradék pár évtizedet ki is húzom nélküle. :D Ha valami gyűrődős anyagból van, meg sem veszem. Azért így is van pár blúzom, ami már attól szarrá gyűrődik, hogy ráveszek egy blézert, na ezeket csak ilyenkor télen hordom, pulóver alatt... 😂
26. tien
dec. 26. 13:05

Filmnézés közben a zoknikon kívül mindent kivasaltam.


Ma ,már csak a szükséges dolgokat.

Az ágyneműt,konyharuhát is.

25. Nikice
dec. 26. 12:58

A vasalás körüli mizériát Vekerdy oldotta meg bennem, hát ki vagyok én, hogy szembemenjek vele?


Az alábbi mondatok születtek ezt megelőzően:

Vasaljon, aki nem tud szépen teregetni.

Indulás előtt: “Vasalót kihúztad?” Válasz: “ kb két hónapja.”


A vasalatlanokból épített kupacot pokoli toronynak hívtuk a családban.


Megalapítottuk a nemvasalok.hu honlapot, a szerverek nem bírták.


Elvicceljük, de természetesen vannak ruhák, amiket muszáj, de tény, hogy sok időt elvesz, és valóban nem történik semmi, ha a konyharuha, vagy a lepedő nincs kivasalva. Teregetni viszont imádok! Az a kedvenc hazimunkám.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Amaunet)
dec. 26. 12:11

Igen,erre gondolok én is közben,hogy milyen csinos,és elegáns benne.

Csak az előtte lévő macera. Persze,majd talán belejövök,némi praktikákkal.

23. globus (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
dec. 26. 11:50
Értem a logikáját, de pont ezek a nehezebb részek. A többi egyenes, az már pillanatok műve, hogy teljes legyen.
dec. 26. 11:34

Szerintem meg kell látni a vasalásban is a szépet és már nem is lesz olyan utált dolog. Mennyivel szebben fog kinézni, ha vasaljuk és milyen szépen mutat majd benne aki viseli.

Sosem volt gondom a vasalással.

Igaz, ma már kevés olyan dolgot veszek/tartok amit vasalni kell.

Léteznek olyan dolgok is amik megkönnyítik a vasalást. Ujjafa, függőleges gőzvasaló.

21. Lady Lavender (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
dec. 26. 10:16
Miutan elkuldtem a hozzaszolast, biztos voltam benne, hogy ezt a labdat leutik :D
20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Lady Lavender)
dec. 26. 10:13

Jó ötlet, bár nem lehet, hogy ez (is) oka annak, hogy már csak múlt időben írod? :))


Csak azt próbáltam volna meg, hogy édesapám és a bátyáim kezébe nyomom a vasalót... még most is a sarokban állhatnék, vagy a kukoricán térdepelnék. :))

19. Lady Lavender (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
dec. 26. 10:03
En ezt okosabban csinaltam: a volt ferjem kis kezebe adtam a vasalot, es es megtanitottam hasznalni.
dec. 26. 09:59
Van egy csomo video a neten, biztos van 100 fele modszer. Megeri egyszer raszanni az idot, es bogaraszni, ha egyszer laall a kezed, utana gyorsabban, konnyebben megy. De akkor is utalatos marad ;P
17. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
dec. 26. 09:51
Hát nem tapsikoltam, amikor a család 3 férfijének ingeit kellett vasalnom. Ennél már csak a szövetnadrágok vasalása volt az igazi büntetés. Akkor még farmer nem volt, minden nadrágon az élét gőzőléssel, de szigorúan az előző vasalás nyomában!! különben dupla, vagy még több éle lesz a nadrágnak. Azóta már bejött a farmer, amit szerencsére szigorúan tilos élére vasalni. :))
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Lady Lavender)
dec. 26. 09:47
A szélvarrástól befelé, a nyaktő felé kell a gallért vasalni. Egy símítással, mozdulattal nem megy.
dec. 26. 09:45
Sajnos a gallér,meg a mandzsetta adja nekem is a legtöbb macerát. Egyszerűen nem tudom úgy kiteríteni,hogy jó legyen.
dec. 26. 09:42
A galler ivre van szabva, nem lehet ugy kiteriteni, hogy az illeszkedo reszek ne rancolodjanak, ahogy az ujjakat sem. Szerintem ezert jobb eloszor azokat vasalni.
dec. 26. 09:22
Itt az utálatos a megfelelő jelző, igen. 😂
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook