Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki ingatlannal kapcsolatos adós/adóstárs ügyben járatos segítene? fórum

Aki ingatlannal kapcsolatos adós/adóstárs ügyben járatos segítene? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. ápr. 3. 14:04

Sziasztok!

Azt azért ne felejtsétek el, hogy mindegy, miben állapodnak meg az ügyvéd előtt, vagy válópernél mit mond ki a bíróság, az a bankot nem kötelezi! Vagyis ők hiába állapodnak meg arról, hogy a menyed fizeti a törlesztőt, ha nem fizeti, a bank mindkettőjükön behajtja a tartozást, mert két fél megállapodása a harmadikat nem kötelezi semmire! Vagyis banki szerződésmódosítás (fedezetcsere, adóskiengedés) nélkül nem ér semmit a többi papír. Ha nem tudtok megállapodni, és ezt a banki szerződésben rögzíteni, mint megállapodást, addig a bank felé mindenki tartozik. Neked, mint zálogkötelezettnek nincs eszköz a kezedben. Annyi, hogy ha neadjisten az adós tartozása miatt elveszted az ingatlant, akkor megtérítési igényed lesz vele szemben. De ha nincs semmije, akkor az igényed arra jó, amire a budipapír.

16. Rozália (válaszként erre: 15. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 12:19
Köszönöm szépen. Tényleg nagyon sokat segítettél.
15. 9d7907a17a (válaszként erre: 14. - Rozália)
2013. ápr. 3. 09:26

Kívánom, hogy ne legyen rá szükség, de inkább feleslegesen legyen meg.


Anno más ügyben ügyvéd ismerős tanácsolta, hogy készítsünk hangfelvételt a tárgyalásról. Mondom, de azt nem fogadják el, pláne ha a másik fél nem tudott róla. Annyit válaszolt csak, hogy ő még olyan bírót nem látott aki ha nagyon nem tudnak megegyezni a felek, akkor ne hallgatta volna meg a meglévő felvételt.

14. Rozália (válaszként erre: 13. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 09:17
Óh, hát Te nagyon profi vagy ebben a dologban:) Ilyenekre nem is gondoltunk volna:)
13. 9d7907a17a (válaszként erre: 12. - Rozália)
2013. ápr. 3. 09:05
Az is legyen benne, hogy milyen módon értesült arról, hogy eladó az ingatlan. Mondjuk x dátummal megjelent y napilap ingatlan hirdetései között olvasta (ha van belőle példány akkor azt is őrizzétek meg mellé). Ha netes hirdetés volt, akkor azt nyomtassátok ki.
12. Rozália (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 08:58

Hát, a pasitól lehet kérni egy nyilatkozatot, hogy megvenné. Ő ugyanis nagyon megvenné. Biztosan adna egy ilyen nyilatkozatot. Ez jó lehet? Máris szólok a fiamnak, szerezze be...

Köszi:)

11. Rozália (válaszként erre: 9. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 08:51
Köszönöm, ez korrekt válasz. Ezt én is így gondoltam valahogyan...
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 08:50
Tudod igazolni bármilyen hiteles módon, hogy lett volna vevő csak a menyed miatt nem jött létre az üzlet?
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 7. - Rozália)
2013. ápr. 3. 08:43
Ha a fiatalok valóban válni akarnak, akkor az ügyvédek dolga megegyezni. Ha menyed maradni szeretne az ingatlanban akkor vagy ajánl másik biztosítékot, vagy másik hitellel kiváltja a jelenlegit. Azt simán lehet rögzíteni, hogy a fiad eladni szeretné, menyed nem egyezik bele, az ő sara az értékvesztés és neki kell törlesztenie is (viseli terhét és húzza hasznát), sőt megegyezés kérdése de akár a fiadat is kifizetni belőle. De persze ha mégsem teszi attól még a Te házadat is vihetik. Szóval én a Te helyedben tisztáznám a fiammal, hogy valóban válni akar-e. Ha igen, akkor keressen normális válóperes ügyvédet, aki ezt jogilag szépen megfogalmazza, tárgyal a menyeddel vagy annak ügyvédjével. Ha a menyed valóban úgy áll hozzá mint mondod, akkor ügyvéd nélkül nem mentek semmire.
8. Rozália (válaszként erre: 6. - Miszti3)
2013. ápr. 3. 08:23
És az nekem? Nem az adósnak? Igaz, egyikünk se tud felajánlani. Sőt, lakott ingatlant lehet csak ezt már tudom. Üdülőt, üzletet, ilyesmit nem.
2013. ápr. 3. 08:22

Nah, Lányok, szeretném, ha komolyan vennétek a kérdésemet, mert persze, itt kérdezgetnék, ha lehetőségem lenne kifizetni a hitelt, ugye?


Arról van szó, hogy a fiatalok (fiam+menyem) válnak. Pontosabban nem élnek együtt. Először úgy volt, még novemberben, hogy eladják a lakást, visszafizetik a hitelt és megy, ki merre tud. Most a menyem azzal húzza-halasztja az időt, hogy ő mégis csak vissza szeretne költözni a lakásba. (Most egyikük sem lakik benne, hogy minél előbb el tudják adni:) A menyem ígérgeti, hogy ügyvéd előtt lesz lefektetve, hogy mindent ő fizet, ami a hiteltörlesztést illeti. Ez képtelenség. Tudom. És én a házamra való ráterhelést anno azért nem a menyemre való tekintettel engedtem meg. Ugyanis jött vevőjük, már többedszerre is, kp. fizetne, szinte alku nélkül,de a menyem csak húzza, húzza a dolgot. Beszéltem vele, kértem, gondolja át. Megégérte, de kizárt, hogy olyat tenne amivel más is jól jár. Ezért szükségem lenne olyan lehetőségre, amit én is felhozhatnék, hogy akkor én azt lépem meg. Nyomatékul. Mert így már valóban nem jó az nekem, hogy a teher itt van a házon. Se egy hitelt nem kapok, se semmi.


Nos, kérlek, akkor most már ennek fényében legyetek szívesek tanácsot adni, ha tudtok. Ha nem, az más.

Köszönöm szépen.

2013. ápr. 3. 08:14
Egy másik, hasonló értékű ingatlant kell felajánlani helyette, jó esetben átírják a jelzálogjogot.
5. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2013. ápr. 3. 07:32
Amúgy nincs fizetve a hitel?Vagy miért akarsz kiugrani belőle?
4. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2013. ápr. 3. 07:29
Semmit!Kifizeted az adósságot ,törlik a jelzálogjogot a tulajdonlapról.
2013. ápr. 3. 07:25
Amint vissza lesz fizetve a hitel, lekerül a teher, más jogi segítségről nem tudok.
2013. ápr. 3. 07:21
Amiben segítségre szorulok, az a következő: olyan adóstárs vagyok, akinek a házára van terhelve egy ingatlan hitele. Ha én ezt már nem szeretném, hogy így legyen, mit tehetek? Van-e bármilyen jogi lépés, amit meg lehet lépni ilyenkor.
2013. ápr. 3. 07:21
Aki ingatlannal kapcsolatos adós/adóstárs ügyben járatos, annak a segítségét kérném!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook