Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki ingatlannal kapcsolatos adós/adóstárs ügyben járatos segítene? fórum

Aki ingatlannal kapcsolatos adós/adóstárs ügyben járatos segítene? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Rozália (válaszként erre: 45. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 11. 05:36
Majd a hétvégén személyesen is beszélek a fiammal, akkor mindent részletesebben megtudok.
46. Rozália (válaszként erre: 43. - Miszti3)
2013. ápr. 11. 05:35
Igen, lekerül a teher a házról és ahogy számolják, tán másfél milla marad.
45. 9d7907a17a (válaszként erre: 42. - Rozália)
2013. ápr. 10. 11:46
Egyébként míg el nem felejtem, érdemes lenne megnézetni a szerződést, hogy valóban megfelelt-e az akkori jogi normáknak és valóban annyit kell-e visszafizetni mint most mondják, mert még az is lehet, hogy kevesebbel megúszhatjátok. Persze nem akarok hiú reményeket kelteni, de van aki jobban jár.
44. 9d7907a17a (válaszként erre: 43. - Miszti3)
2013. ápr. 10. 11:44

Ilyenkor kell perelni. Ma már jópár sikeres perről lehet hallani. Vannak különböző érdekvédelmi egyesületek és hasonlók.


Mondjuk a környékünkön tűrhető a bankok hozzáállása is, mert ha azt mondod, hogy ennyiért tudod eladni és az reális piaci ár és azt befizeted, az esetek 90%-ban kienged. Persze ez messze nem a legjobb megoldás, akkor már inkább a per szereintem ha mondjuk egy jópár éve rendesen fizetett hitelről van szó, de annál, hogy a másik ingatlant is veszélyeztesse még mindig jobb.

2013. ápr. 10. 10:31

Ha eladjátok az ingatlant, sem biztos, hogy fedezi az uzsorakamatos hitelt. Vagy ha igen, akkor szerencsés helyzetben vagy, mert lekerül a jelzálogjog a házatokról.

Jó lenne egy ilyen happy and...

42. Rozália (válaszként erre: 41. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 10. 04:31
Köszönöm:) Viszont kívánom neked is!!
41. 9d7907a17a (válaszként erre: 40. - Rozália)
2013. ápr. 9. 10:35
Mondtam, hogy csak akkor szabad elkeseredni ha már minden megoldást kipróbáltatok és nem működött. Örülök, hogy örülsz. Remélem hamarosan aláírjátok a szerződést! Szép hetet!
2013. ápr. 9. 10:27

Lányok! Ha a segítségeteket kértem, akkor már az örömhírt is megosztom Veletek: voltak a gyerekek az ügyvédnél és a menyem beleegyezik a lakás eladásába!:))

Mindent köszönök!!

39. Rozália (válaszként erre: 36. - Miszti3)
2013. ápr. 8. 05:34
Valahogy itt is úgy lehet:(
38. Rozália (válaszként erre: 35. - F3ce852bda)
2013. ápr. 8. 05:34
Köszi, Ancsi.
37. 9d7907a17a (válaszként erre: 36. - Miszti3)
2013. ápr. 7. 09:43
Na az ilyen szerződéseket kel megtámadni a bíróságon.
2013. ápr. 7. 09:14
Akár még növekedhetett is a hitel. Nálunk úgy volt, hogy a lányomék felvettek 8 és fél milliót, 4 év alatt visszafizettek 3 milliót, és amikor 4 év fizetés után kiszálltak, 14 millió volt a követelés... Ennyit a svájci frank adósságról.
35. f3ce852bda (válaszként erre: 34. - Rozália)
2013. ápr. 7. 07:25
Adóstárs vagy, nyugodtan ballagj be a bankba és kérdezd meg, hogy áll a hitel, ha kifizetnétek, mennyit kellene fizetni. A chf hitelek (futamidőtől függ persze) nem biztos, hogy csökkentek.
34. Rozália (válaszként erre: 33. - F3ce852bda)
2013. ápr. 6. 19:00

Sajnos, nem tud bevonni másik ingatlant:( Ezt ő is elismerte. Mégsem akarja eladni:( Most azt nem tudom, hogy cca 6 milla 8 év alatt csökkenhetett-e annyit, svájci fr. alapú hitel, hogy ki tudnék lépni:(

Amitől tartok, az pont az, hogy a menyem nem fogja tudni fizetni. Nem is értem, mi ütött belé, hisz' mindketten kiköltöztek már (külön-külön) azzal a szándékkal, hogy eladják. Most a menyem a fejébe vette, hogy ő meg akarja tartani:(

33. f3ce852bda (válaszként erre: 32. - Rozália)
2013. ápr. 6. 18:26
Lehetséges az ingatlanod kivonása, ha új ingatlant tud bevonni a menyed (szülei, nagyszülei háza stb), ill. ha annyira csökkent a hitel összege, hogy elegendő az ingatlan, ami a menyedék tulajdona. Adóstárs vagy, tehát szükség lenne arra is, hogy a hitelszerződésből kiengedjenek, helyetted másik adóstárs lépjen be. Ha ez nem kivitelezhető , akkor el kell adni s.o.s az ingatlant, nehogy a menyed ne tudja fizetni a hitelt és rajtatok hajtsák be.
2013. ápr. 6. 16:26

Nos! Kezembe került a szerződés! Fiam és menyem mint adósok, a menyem nővére egyetemleges adós és én is egyetemleges adós vagyok.

"A kölcsön biztosítékaként bevonásra kerülő ingatlanra vonatkozó Zálogszerződés"..."jelzálog alapítása céljából".

De a lakást is csak zálogtárgyként emlegeti. És zálogkötelezettként a fiamat és menyemet. És jelzálogot jegyeztek be rá a földhivatalnál és sajnos ugyanígy a házamra is:(

Akkor a 26. hsz-ban említett kivonásra ezek szerint nincs lehetőségem:(

Azért a bankot megkeresem.


Ancsi50, igen, valóban így van:( Legalább is most, hogy 8 év után átolvastam ismét a szerződést, ez jön le:(

2013. ápr. 6. 06:30

Az első hozzászólások egyikében azt írod, hogy adóstárs is vagy. Kétféleképpen köthettétek a szerződést, csak dologi adós vagy, aki a jelzálogot biztosítja, vagy aláírtad a kölcsönszerződést és akkor a tartozás teljes összegéért felelsz. Az utóbbi esetben nincs " előtted" a készfizető kezes, a hitelben résztvevők mindegyikére egyszerre adják ki a végrehajtást, ill. foganatosítják a letiltást. Ez esetben nem csak az ingatlanoddal felelsz, hanem a jövedelmeddel, MINDEN ingó és ingatlannal (akár üzlet,termőföld, bármi).

Két megoldás, ha nem tudja kifizetni: váltsa ki másik hitellel, titeket nem érdekel hogyan , vagy másik ingatlant biztosítson a hitelhez fedezetnek, valamint a fiadat és téged váltson ki másik adóstársak bevonásával.(!!!!) Ellenkező esetben bármikor a futamidő során benneteket is kötelezhetnek, indíthatnak ellenetek eljárást.

2013. ápr. 6. 05:40
Igen, ebben most én is nagyon reménykedem. Kár, hogy előbb nem jutott eszembe... De még időben van.
29. 9d7907a17a (válaszként erre: 27. - Rozália)
2013. ápr. 5. 10:29
Lehet, hogy valóban ezt a szálat kellene nyomni, gondolom annyira nem nagy a testvéri szeretet, hogy kifizesse a részleteket.
28. Rozália (válaszként erre: 27. - Rozália)
2013. ápr. 5. 06:44
És még meg szeretném köszönni, hogy ilyen aranyosak vagytok és foglalkoztok a problémámmal!
27. Rozália (válaszként erre: 26. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 5. 06:44

Hoppá! Ezt jó, hogy eszembe juttattad, mert ilyesmiről már volt szó, csak akkor még nem állt fenn a jelenlegi állapot. Most már tuti, hogy utánanézek ennek a banknál... Gondolom, ők kapásból meg tudják mondani.

A hitel formájára nem is emlékszem:( Mindig csak jelzálogként emlegettük, de ez nem jelent semmit.

Van még előttem a sorban egy készfizető kezes is, akitől vonnák a hátralékot, ha nem fizetnék rendesen. Mondjuk, ez nem nagy vigasz, de ő a menyem nővére, hátha - miután felhívtam a figyelmét, hogy most el lehetne adni a lakást - nyomást tud gyakorolni a hugára, hogy legyen esze, adja beleegyezését az eladásba.

2013. ápr. 4. 17:16
Jut eszembe (pontosabban a férjem eszébe), a Te házadon lévő hitel fedezeti vagy jelzálog hitel? Mert ha fedezeti hitel akkor arra még van lehetőség, hogy az eddigi befizetések miatt kivond az ingatlanodat. Persze ez csak akkor megoldás ha elég régi a hitel és a fenn maradó hiteltartozásra a fiatalok ingatlana is elég biztosíték.
25. 9d7907a17a (válaszként erre: 24. - Rozália)
2013. ápr. 4. 17:11
Nincs mit. :)
24. Rozália (válaszként erre: 23. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 4. 16:03
Igazad van! Köszönöm:)
23. 9d7907a17a (válaszként erre: 22. - Rozália)
2013. ápr. 4. 09:36
Elkeseredni max. akkor, ha már mindent végig próbáltál. Most csak pozitívan, hogy igenis sikerülni fog elintézni és megoldod.
22. Rozália (válaszként erre: 21. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 4. 06:18

Ez ügyben léptem is, pénteken találkozom egy ügyvéddel...

Kezdek szörnyen elkeseredni:((

21. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - Rozália)
2013. ápr. 3. 17:54

A bank csak akkor tud/fog segíteni ha a saját pénzét biztosítva látja. Erre írtuk, hogy új ingatlan bevonása vagy új hitellel történő hitelkiváltás ami már csak a menyed nevére kerülne.

Ha nem látsz esélyt arra, hogy megtudjátok beszélni a dolgot a menyeddel, akkor csak az ügyvéd segíthet.

20. Rozália (válaszként erre: 18. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 3. 17:44
Igen, de mégis, mivel lehetne jobb belátásra bírni? A bankhoz fordulhatok segítségért?
19. Rozália (válaszként erre: 17. - Nyafson)
2013. ápr. 3. 17:41
Ilyesmitől féltem/félek szörnyen:( Pont ilyesmire következtetek a viselkedéséből:(
18. 9d7907a17a (válaszként erre: 17. - Nyafson)
2013. ápr. 3. 14:17
Pontosan, ezért írtam én is, hogy vagy a menye ajánl más biztosítékot, vagy a meny váltja ki másik hitellel a jelenlegit, mert különben vihetik a fórum indító házát is. Sőt azért írtam, hogy a fiát is ki kellene fizetnie a menyének vagy ugye a váláskor a vagyonmegosztásba beszámítani, mert különben még mindig bukóban lesznek. Ha a meny ragaszkodik az ingatlanhoz akkor viselje annak minden előnyét és hátrányát (viseli terhét és húzza hasznát).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook