Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki ecettel öblít, és használ illóolajat, milyet? fórum

Aki ecettel öblít, és használ illóolajat, milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. xti_
2011. jún. 24. 22:07

a mosóparfümöt nem ismerem, de pl. a zöldalma illatot valószínűleg nem zöldalmából nyerik, úgyhogy az ugyanolyan "mű" illat, mint az öblítőké.

az ecet és az illóolaj is illékony, ezért egyiknek az illata sem marad benne a ruhában, ami az ecet esetében persze jó, az illóolajnál már kevésbé.

26. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - F5debab390)
2011. jún. 24. 19:25

Akkor ez 8 mosásra elegendő?

Hát.....

2011. jún. 24. 18:11
Mindenkinek köszönöm a választ, olvasgatok...
24. VTünde (válaszként erre: 6. - F5debab390)
2011. jún. 24. 18:11
No, erről még nem hallottam...próbáltad már, vagy valaki?
2011. jún. 24. 14:54
ecettől tisztaságszaga van miért baj az?
2011. jún. 24. 14:24

Az illatosításról jut eszembe, teljesen jó, hogy végre valaminek nincs semmi extra illata:)

Ugyanis: habfürdödnek, testápolódnak, dezodorodnak, parfümödnek, wc illatosítódnak, lakásillatosítódnak, felmosószerednek, kárpitfrissítödnek, mosogatószerednek, kézkrémednek, mosószerednek, öblítödnek..jaj..felsorolni sem tudom mennyi mindennek van illata. Legtöbbször müillata.

Én kifejezetten kedvelem , hogy simán ecettel öblítek és nincs különösebb illata, max frissnek érzödik.


Viszont ha együtt mosod a ruháitokat, akkor érdemesebb valami semleges illatot választani, uniszex kategóriát. Nem biztos, hogy a rózsaillatú pólónak örülne:)


Válassz valami friss illatot, föleg, hogy nyár van, úgyis bódult virágözön kerül elénk mindenfelé.


Mondjuk egy semlegesebb lime-citrom illóolaj? Jó választás lehet szerintem.

21. töprengő (válaszként erre: 15. - VTünde)
2011. jún. 24. 14:01

Az ecettől szerintem azt fogja érezni. Ha elpakolod az idényruhákat, és mikor újból előveszed, nem büdösödik bele a zsákba..

Végülis aki akar az pici öblítőt, és jelölésig ecet. Így a megszokott illatod, és a fertőtlenítés, is megvan egyben. Ha még nem fogyott el az öblítőd, így használd el a maradékot..

20. emagdi
2011. jún. 24. 12:29
nekem a levendula vált be a legjobban:)
19. Mágika75 (válaszként erre: 16. - VTünde)
2011. jún. 24. 10:23
Nezz szet a kataboltja pont hu-n. Ott találsz tobbfele illatot es kiszerelest is.
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 16. - VTünde)
2011. jún. 24. 10:10

Mosóparfüm kapható 10 ml-es kiszerelésben is, ez olyan próbaféle, különböző illatokban. Érdemes kis kiszerelésben kipróbálni, hogy melyik illat felel meg Neked, és csak utána venni nagyobb kiszerelést.

Van zöldalma, vérnarancs, vanília, citrom illatban, én a citromot szeretem, a lányom a zöldalmára esküszik. Azért mondom, először kis kiszereléseket próbáld ki, aztán érdemes beruházni a nagyobbra, mert kicsit húzós az ára, de ha már megvetted, egy 100 ml-es akár fél évig is elég, attól függ, mennyit mosol.

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2011. jún. 24. 09:59

Én is mosóparfümmel öblítek, nagyon kellemes, diszkrét illata van a ruhának, főleg kisbabák ruháit ajánlatos mosódió+mosószóda, fehér ruháknál még + szódabikarbóna, vagy bórax-szal mosni és mosóparfümmel öblíteni. De van egy nagyon jó bio 2 az 1-ben öblítő, ami azt jelenti, hogy illatosít is és fertőtleníti is a mosott ruhát és a mosógépet egyaránt. Ez is főleg kisbabák ruhájának mosásakor nagyon ajánlott, de felnőtteknél is, főleg akkor, ha olyant mosunk, ami közvetlenül érintkezik a bőrünkkel (alsónemű, törölköző, ágynemű, fürdőruha stb. Ez is sokáig elég, de a mosóparfüm is. Szóval van választék, mindenki maga tapasztalja meg, hogy neki mi felel meg a legjobban.

Az ecetet mindig lehet a mosóparfümhöz, vagy öblítőhöz keverni, nem lesz ecetszagú a ruha, sőt, a mosóparfüm illatát még jobban ki is hozza, Az sem elhanyagolható, hogy közben a mosógép sem lesz vízköves, nem kell vízlágyítót használni. Lágyítja a vizet a nagyon olcsó mosószóda is, illetve a mosódió is.

16. VTünde (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2011. jún. 24. 07:59
Ezt hol tudok venni, több illatban van, milyen kiszerelés és ár? Köszi:)
15. VTünde (válaszként erre: 3. - Noncsi18)
2011. jún. 24. 07:55

Nem lesz ecet szagú, csak a páromnak nem elég "friss" az illata, ezért keresek valami megoldást...

Már 2 hónapja nem vettem öblítőt.

2011. jún. 24. 06:28

Na ez tetszik, mindig tanul az ember valamit:)

Én egyébként a sötéteket mosódióval mosom, annak is enyhe ecet szaga van, ahhoz nem is kell sem öblítő, sem illóolaj, és tényleg, kint szárítva nagyon jó friss illata van.

2011. jún. 24. 06:15

Ecetet 20 % - osat a jelölés feléig szoktam önteni az öblitő tarályba. Néha pici töményöblítőt is. Illóolajat pár cseppet tettek bele egy " ökos " tv műsorba láttam. Mikor kiszedték a ruhákat a műsorvezető azt monta egyáltalán nincs ecetszaga.

Én ruháimnak sincs, illetve a mosószerét is épp érezni. Ha lehet, kint az erkélyen szárítsuk, az is nagyon jó friss szagot ad a ruhának.

2011. jún. 24. 03:46
jaaa,teafaolajat én is szoktam de sima illóolajat még nem próbáltam,ép amiatt hogy ugye olaj,nem hiszem hogy jól feloldódik....sima illóolajat szoktatok használni?
11. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. jún. 24. 03:45
Szerintem jobban kiöblíti a mosószermaradványokat,fertőtlenít,szagtalanít....és nem lesz ecetszagú a ruha tőle.Öblítő helyett használva jó puha a ruhanemű utána....
10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 2. - VTünde)
2011. jún. 24. 03:43
Illóolajat még nem vettem ,az ecetet én csak úgy borítom,ha olyat mosok pl pelenkák akkor azokhoz és az öblítős részbe is,amúgy csak szimplán az öblítő helyére hígítás nélkül,10 százalékosat.
2011. jún. 24. 02:10
Ezt még nem hallottam. Szeretném tudni, hogy mire jó az ecettel való öblítés. Talán a vízkövesedés ellen?
2011. jún. 23. 23:34
Ezt sem hallotam még:oMa már tanultam valami újjat:)
2011. jún. 23. 23:31
Jah, és állítólag a gyógyszertárban is lehet 100%-os tisztaságú illóolajat kapni, ami olcsóbb a többinél.
2011. jún. 23. 23:30

Szia!


Ezt a receptet nem rég kaptam:


Öblítő: ‎1 dl szódabikarbóna, 1,25 dl forralt víz, 8 dl 20%-os fehér ecet, ehhez az adaghoz 160 csepp illóolaj. Óvatosan és kisebb adagonként kell összekeverni, mert nagyon hirtelen felpezseg és kifuthat. Használat előtt fel kell rázni, egy mosáshoz kb. fél csészényit (125 ml) kell használni.

5. eperlevél (válaszként erre: 2. - VTünde)
2011. jún. 23. 23:26

nekem eddig semmi nem hagyott foltot a ruhán


én aromaxot vagy naturlandot(?) használok, lényeg,h. 100% os tisztaságú legyen-én szeretem a levendulát, eukaliptuszt, citromfüvet, teafaolajat


az ecetet nem higítom

2011. jún. 23. 23:25

20%-os ecetet csak úgy belelöttyintem azöblítős tartályba, nem mérem.

20-30 csepp mosóparfűmöt használok. Ez is illóolaj, de van benne adalék, hogy könnyebben elegyedjen a vízzel (mert ugye az olaj nem oldódik a vízben). Majd a tartályt a maximum jelig feltöltöm vízzel.

A ruháknak nincs ecetszaga, a mosóparfűm illatát lehet érezni csak.

2011. jún. 23. 23:21
Nekem ez most új :))) Szóval az ecetbe kell illóolajat csepegtetni? Illetve nem lesz ecetszagú a ruha?
2011. jún. 23. 23:12

Azt is kérdezném hogy hígítjátok-e az ecetet, ha igen, milyen arányban, ha nem, mennyit tesztek a tartályba?


Milyen márkájú illóolajat vegyek, ami nem hagy foltot a ruhát?

Illatban kinek mi jött be?


Köszönöm!

2011. jún. 23. 23:11
Aki ecettel öblít, és használ illóolajat, milyet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook