Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akác köz 2. fórum

Akác köz 2. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. szept. 24. 11:10

hello Boszorkák!!!


Merre vagytok?? utcát kell söpörni, hullanak levelek az Akácközben.

Amugy én el vagyok a Bengálimmal ,csak üldögélek az üst mellett imákat mormolok, hogy valami jó is történjen már a világban, mert zuhanunk a semmibe.

Írtam is ujabb cikket:Ima az emberhez

Ha megjelenik olvassátok el.

47. Pingu
2020. szept. 23. 17:14

Szia

Emlékszem kiskoromban rám is sokszor vigyázott és anno a leveshez dédmamám még maga csinálta a tésztát is. Még kaptam tőle az ő általa hímzett párnát is. Csak sajnos az én családom olyan, hogy senkivel sem tartom a kapcsolatot. De hidd el bőven van rá ők. Nagymamám meg sajnos már nem él.

2020. szept. 23. 12:38

szia Anita!!


Hát így van ez már nagymama korban, de most nem tudok futni az unokákhoz, hogy beállítsák a mobilomat, pedig jobban értenek hozzá. A Hanna unokám /11éves/ azt mondja Jajj mama annyiszor elmagyaráztam már neked , még sem érted??!

Hát ez van.A mi aktív életünkben még se híre se hamva nem volt a számítógépnek.

Ez az átkozott vírus meg már az agyamra megy. mivel mi "krónikus beteg öregek" fulladjunk meg itthon, de maradjunk otthon.

Még szerencse, hogy itt a valóságban is van udvar legalább. Meg aztán fogom a seprűmet és odanyargalok, az akác köz-beli kis tanyámra.

Olyan jó csend és nyugalom van itt , körül csak erdő, és nézek csak ki a fejemből.Hátha meglepnek a régebbi idők szebb napjai.

Néha sikerül idevarázsolni a 20-as éveinket, amikor a mamánál laktunk és ő volt anyám helyett anyám.Ott születtek a fiaim.

Nem volt gáztűzhelyünk se, ugy raktam a tüzet, huztam a vizet a kutból terhesen. Mégis a legboldogabb idő volt.

Ma is ugy gondolok vissza rá, mint az Aranyemberben a Senki szigete-re.

ja és persze szerelmesek voltunk nagyon.

45. Pingu
2020. szept. 23. 09:30
Az igen hanka! 😁
2020. szept. 22. 21:48

Helló lányok!!


Akkora "admin" vagyok, hogy addig allitgattam a mobilomat. Mig a férjemet sikerült letiltatni. Sőt időnként, ha rajon megszolal a csengőhang, ha hívnak, ha nem.

43. Pingu
2020. szept. 21. 19:58
Elnézést, hankát akartam írni, csak hát a drága telefonom néha félreír.
42. Pingu
2020. szept. 21. 19:56

Szia Janka!

Nekem nincs Facebookon de ahogy tudom pároméról megnézem. Köszönöm. Arany, ez jó ötlet, hogy könyveket hallgatsz, az állatkák aranyosak lehetnek. Tudjátok mi albérletben lakunk, így kizárt bármilyen állatka, pedig olyan jó lenne.

41. arany52 (válaszként erre: 40. - Hanka101)
2020. szept. 21. 11:06

Szervusztok!

Jó is az Hanka, ha ha van az emberrel valaki egész nap otthon, még ha akadnak is kisebb vitát, szerintem ez minden családban elkerülhetetlen.

Én valamilyen szinten megszoktam hogy egyedül vagyok sokat, rá kényszerültem megszokni.

Végzem a házimunkát erőm szerinti tempóban, sokat olvasok jobban mondva inkább hallgatom a könyveket mert gyenge a szemem, és nézek néhány sorozatot. Sokat foglalkozom állataimmal is. Most a kiskutyán kívül van egy pinty párom, egy hullámos papagáj pár, és egy kanári. Sok Munkát ,de sok örömet is adnak.

Szoktam mondani csak ennél rosszabb ne legyen.

40. Hanka101 (válaszként erre: 38. - Arany52)
2020. szept. 21. 10:35

Szia Arany!!!


gondolom mennyire jó volt , hogy otthon volt a lányod, azért mégis más, ha nem vagy egyedül egész nap.

Én soha nem próbáltam még, ezért is írják nekem az ismerősök, hogy "jobb a rosszal, mint a rossz nélkül"

Párommal elég sok vita, de mivel mindketten betegek vagyunk, főleg ez az oka, hogy türelmetlenebbek vagyunk.

Meg persze nincs egyedül az ember , ha hirtelen valami baj van.

Azért ez biztonság érzetet ad.

Te , hogy vagy el egész nap??vagy megszoktad már, hogy el tudd látni magad??

Ha jól olvastam főzöl is, meg egyebek.

Szoktam látni a férjed verseit a facebookon, mind nagyon szépek. Meg persze a tieid is.

39. Hanka101 (válaszként erre: 37. - Pingu)
2020. szept. 21. 10:28

Szia Anita!!


Nem tudtam már hol vagy eddig , hogy nem jelentkeztél.

Nem akarok semmit rád erőltetni, csak mondom kitettem a facebook főoldalra a fiam weboldalát, mivel ott lehet kérdezni is tőle.Ha érdekel keresd meg.

Ausztria azért sokkal előrébb van eü.ileg mint Magyarország.

de persze te tudod, csak írtad , hogy nem találsz egy olyan orvost, aki érdemben foglalkozna veled.

A fiamék pár km-re laknak Bécstől és ott van a rendelő is. Ami nem kimondottan magán, azt hiszem az állami keretek között is működik.

2020. szept. 20. 21:33

Szerbusztok!

Elszaladt a hétvége, és sajnos lányom szabadsága is. Kellemesen telt, közös filmnézéssel, lakás rendezéssel, nagy beszélgetésekkel. Holnap jönnek a szürke hétköznapok.

37. Pingu
2020. szept. 20. 19:59

Sziasztok!

Hogy vagytok?

Sok munkám volt ezért nem tudtam írni.

36. Hanka101 (válaszként erre: 35. - Hanka101)
2020. szept. 18. 20:39

Bocsi

Először elirtam a weboldal cimet

dreszlari.at

De a facebokon is meg van.

35. Hanka101 (válaszként erre: 34. - Hanka101)
2020. szept. 18. 20:36

Szia


Van Facebook fiókod?

34. Hanka101 (válaszként erre: 33. - Pingu)
2020. szept. 18. 20:28

Szia Anita!!!


Így nem szeret rajtam keresztul intézni. Dolgokat. De még ezen, és te is megtalalod a honlapját. dreszlari.at

Ott sok mindent megtalalsz.

Mivel ő magyar és német betegekkel is foglalkozik.

Szívesen ad telefonon is tanácsot. Bár lehet jobb lenne írni neki.

Utánanézek meg.

33. Pingu
2020. szept. 18. 17:20
Bocsi néha elírja a telefonom.
32. Pingu
2020. szept. 18. 17:19
Az a baj, hogy egy rakás orvosnál voltam és ez a mai is azt mondta, hogy túl komplikált, nem létezik hogy egyszerűen nem találni olyat aki meg tudná műteni. De azért azt megköszönném ha kikéred erről a fiad véleményét.
31. Pingu
2020. szept. 18. 17:16

Szia hanka!

Ma szerencsére csak sikerült elintézni a kórházban. Nagyon sokat aggódtam hogy hogyan sikerül megoldani. Másikat kaptam végül, hogy hátha jobban hát.

Tubanis a neve, még nem hallottam róla mert előtte a visanne gyógyszert szedtem.

De legalább lett gyógyszerek most azért megkönnyebbültem.

2020. szept. 18. 13:38

szia Anita!!


Sehogy se kéne az eddig szedett gyógyszereidet elhagyni.Nem tudom merrefelé laktok, de csak találni egy "értelmes Orvost" aki felírná neked. Sajnos a fiam nem itthon dolgozik, Ausztriában rendel.

Írd meg azért mit szedsz, hátha valamit tud mondani rá.

Ill. keresd meg a dreszlari@at weboldalt.Ő kérdésekre is szokott válaszolni, próbáld meg, nem veszítessz vele.

29. Pingu
2020. szept. 17. 17:40
Szerencsére a gyerektéma nem gond köztünk. Csak a másik hogy ugye albérletben plusz a magándokit is fizettük így az örökbefogadás egyelőre nem téma.
28. Pingu
2020. szept. 17. 17:38

Mi Esztergomban lakunk a párommal, itt volt a doktornő is.

Minden reményem benne volt mert vállalta volna a műtétet is.

Közben jött a vírus.

Hamarosan elfogy a gyógyszer de egyszerűen az orvost lehetetlen elérni.

Párom kőművesként dolgozik én meg itt vagyok szobalány.

27. Pingu
2020. szept. 17. 17:17

Szia hanka!

Nem gondolkozunk rajta mert albérletben lakunk, még megmondom őszintén én nem szeretnék örökbefogadó meg egyéb egészségügyi gondjaim is vannak.

Nagyon sajnálom amin keresztül mentél. Nekem volt dokim de most sehogy sem érem el telefonon és fogalmam sincs hogy fogom a gyógyszerem felíratni.

A kórházban nincs rá lehetőség

26. 9cf0877606 (válaszként erre: 22. - Hanka101)
2020. szept. 17. 16:29

Ugye most viccelsz, Hanka!?


(Te nyitottad a hokedlis, sámlis topikot...)

2020. szept. 17. 12:10

Maradjatok itt a 3.sz. kisházban.

Sajnos Paula valamiért itt hagyott minket, de hátha jönnek még beköltözők.

Ránk fér egy ilyen kis csendes zug, ahol megnyugszik kicsit az ember lánya.

24. Hanka101 (válaszként erre: 18. - Pingu)
2020. szept. 17. 12:07

Szia Anita!!


Nagyon sajnálom, hogy beteg vagy, ismerem volt hozzá szerencsém nekem is , de szerencsére már később 46é éves voltam, amikor műtöttek.

Sőt , ahogy írtam a fiam orvos pont nőgyógyász és tőle is tudom mennyi sok ilyen van manapság egészen fiatalon is.

Sőt olyat is ismerek , akit kigyógyítottak, bár Debrecenbe járt a klinikára kezelésekre. Azóta van két kisfia.

Nem tudom merrefelé laksz??

DE talán olyan orvos kellene, aki tényleg komolyan vesz.Viszont tudom azt is nagyon sok pénz.

Ha meg el tudjátok fogadni így , akkor szóba sem került az örökbe fogadás.??

Mikor nekem meghalt az első kisbabám, soha nem akartam többet szülni.akkor inkább az örökbefogadáson gondolkoztunk.

aztán mégis lettek gyerekeim, mert nem genetikai eredetű volt a kislányom betegsége.

23. Hanka101 (válaszként erre: 20. - Arany52)
2020. szept. 17. 11:58

szia Arany!!


Látod Paula itt hagyott minket, de hát szíve joga nem is faggattam miért?

DE te maradj, és gyere amikor tudsz.

22. Hanka101 (válaszként erre: 17. - 9cf0877606)
2020. szept. 17. 11:56

hello Paula!


Sajnálom , hogy nem jössz. Nem is faggatlak MIÉRT?

Egyszerűen tudomásul veszem és kész.

DE azért szeretnék még rólad hallani, írd meg hol találhatlak meg???

21. Pingu
2020. szept. 17. 11:40

Szia arany 52!

Szép napot kívánok neked és lánykádnak.

Kitartást neki majd a munkához.

2020. szept. 17. 10:53

Köszöntöm az új Akác köz lakót.

Héten kicsit kevesebbet jövök, mert lányom szabin van . Ki kell használni az időt mert utána kezdődnek neki a pandémiás műszakok. Nem sokat lesz otthon.

19. Pingu
2020. szept. 17. 07:49

Nagyon aranyos kis családod lehet, szerencsére jó sokan vagytok. Sajnos nálam ez most esélytelen. Nagyon rossz helyen vannak a csomók, sok dokinál voltam néhányan még a műtétet se mérték, egy már volt.

De szerencsére ettől függetlenül összetartunk párommal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook