Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándék gimis ballagásra fórum

Ajándék gimis ballagásra (beszélgetős fórum)


1 2
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2015. márc. 20. 00:35

Nekem az utazás, mint ajándék, az verhetetlen. :))

Igazából az élmény-ajándékokat többre tartom, mint egy-egy tárgyat.

2015. márc. 19. 22:11

Esetleg egy hetijegy a Szigetre vagy a Volt fesztiválra- ha érdeklik ezek a programok.

Vagy egy jó nyaralás belföldön.


Büdzsétől függ.


A legjobb, ha összedugja a fejét a család és összedobják a pénzt, ha valami nagyobb dologra vágyik a gyermek

2015. márc. 19. 22:09

ha gyűjt valamire, akkor nagyon jó a pénz....nyaralás, laptop, utazás, akármi - szerintem a pénznek örülnek!


Autó :)) én az első diplomámra azt kaptam....de rég is volt! Ja, persze nem új verda volt.

2015. márc. 19. 21:50
Amúgy én nem értem miért nem jó a pénz. Barátnőm lánya a ballagásra kapott pénzeket rakta össze, és vette meg élete első laptopját.
24. andi6020 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2015. márc. 19. 21:48

Tőlünk azt kapott a fiam, Londonban voltak.

Leánykám Real Madrid focijegyet fog kapni, na azt a meccset sem a Grupama arénában fogják játszani. Mondjuk az csak általános sulis ballagás, de ballagás az is :)

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2015. márc. 19. 21:42

A vázák is megvannak:)))


Azt kell adni, ami örömet okoz.

2015. márc. 19. 20:32

Azt hiszem, még mindig túl jól megy az embereknek, ha egy érettségire csak úgy röpködnek a húsz- meg ötvenezrek, meg a külföldi utak. Amivel nem lenne baj akkor, ha egyébként az ország nagy része nem azon sírna hogy nem tud megélni...


Engem nagyon taszít ez a hozzáállás, hogy mindenki csak azt lesi, mennyivel lehet a rokonokat ilyen-olyan alkalommal lehúzni... érdekes, arról még egy fórum sem született, hogy a nagyi mennyit kapjon a szülinapjára... ;)


És még mielőtt valaki beszólna: mivel egyáltalán nem tartom jó és követendő példának, így az eskövőnkön pl. kifejezetten kértük hogy se pénzt, se nagyobb értékű ajándékot ne hozzon senki, mert nem erről szól. És nem, nem ajándékozok pénzt én sem.

2015. márc. 19. 17:34

84-ben ballagtam a középiskolában, én pénzt kaptam a nagymamáktól, és a nagynéniktől. Barátnőm is így kérte az ő családjától, és kimentünk Auszriába városnéző körútra egy hétre, jó volt nagyon.

Én is azt mondom, hogy ha már adnék, bizony pénzt adnék. Egy fiatalnak olyan nehéz amúgy is, saját lányomon is látom, pedig nincs extrém ízlése neki sem, nekem sem, de mégsem könnyű konkrét ajándékot adni...

Ugye tetsszen is, haszna is legyen, kicsit elegáns is legyen, nehéz szerintem.

Én amit rászánnék, borítékba tenném, azt hiszem...

Az összegeken pedig kár rugózni, én írtam, hogy egyik ismerősöm családjában 20 és 40 ezer egy ballagás. De amúgy meg, mit lehet már kapni ez alatt az összeg alatt (de ez az én véleményem.)

20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2015. márc. 19. 17:28

Jól tetted, hogy utaztál belőle, biztos emlékezetesebb, mint a 10. váza, toll, vagy táska.:))

Nem kell kijelenteni, hogy nem helyes, meg nem adnék! Akik ezt mondják, vajon visszaadnák, ha pénzt kaptak volna?

Hol ez a szokás, hol az. A kiíró nem jól tette, hogy itt kérdezte meg, biztos nem látta az Esküvőre mennyit ? fórumot.

Itt néhány nagypofájú fújja a magáét, de nem hiszem, hogy még sose adott, vagy kapott.

2015. márc. 19. 17:10

Én annak idején kaptam pénzt. Abból mentem el életem első önálló - azaz szülőmentes - nyaralására. Csodálatos volt.

Egyébként egy (külföldi) utazás sem rossz ajándék...

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2015. márc. 19. 16:30
Igen, én is így gondolom... Ha már ajándék, én pl. szívesen adnék ilyen alkalomra valamilyen komolyabb, elegánsabb tollat-tollkészletet, különösen ha tovább is fog tanulni.
17. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Slöj)
2015. márc. 19. 16:27

Semennyit se kéne adni - mi magunk silányítjuk el a szép ünnepeket, alkalmakat!


A ballagás arról szól, hogy a gyerekek búcsúznak a sulitól, egymástól, addigi életüktől, a szülők, rokonok meg büszkék, hogy milyen szép nagy és okos lett a gyerek!


És örülnek együtt, hogy felnőtt lesz.


Ennyi, és nem pénz. Öröm simán.

16. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Mosolyka1111)
2015. márc. 19. 16:25

No, itt se lennék családtag, az biztos.


Itt csak a pénz számít, úgy látszik.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Jaffa87)
2015. márc. 19. 16:24

30-50 ezer forint??


Hát, szerintem meg a ballagás szóljon arról, ami. A gyerekek búcsúzzanak a sulitól, életük egy szakaszától, a szülők meg a rokonok legyenek büszkék a gyerekre és örüljenek.


Miért kell mindent pénzre váltani?


Adjon vagy ne adjon - ki-ki ahogy teheti vagy akarja.

2015. márc. 19. 16:22
Ha a nagynéni egyedül van, és engedi a keret akkor 20 ezer forint, esetleg egy kis ajándék, parfüm, könyv, valami ékszer, ha lányról van szó. Nagyszülők, amennyiben megengedhetik maguknak, ha ketten vannak 30-40-50 ezer forint kettőjük részéről. Én így kaptam a nagynénémtől 20 ezer forintot és egy szép könyvet, nagyon örültem neki.
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 19. 15:41

Ilyen akkor is volt, mikor mi ballagtunk, mármint a kocsi ballagásra; baleset szerencsére nem.


A kérdésre: Adj, amennyit /amit a szíved diktál és megteheted. Én a magam részéről nem adnék olyant, ami miatt a családomtól meg kell bármit vonnom, vagy kölcsönt kell felvennem.

2015. márc. 19. 15:14

Nem nálunk, de egyik ismerősöméknél: "tarifa" van családon belül:

Általános iskolai ballagás: 20 eFt egymás gyerekének, középiskolai pedig 40 e Ft.

11. trapiti (válaszként erre: 8. - NomNom)
2015. márc. 19. 15:11
Konfirmációra is írták, hogy ennyit adnak, és ballagásra is.
10. tamtamano (válaszként erre: 1. - Slöj)
2015. márc. 19. 15:10
A nagyszülők / nagynénik ballagnak? Hát, ha már végre kijárták a gimit, adhatsz nekik bármit.. :D
9. trapiti (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2015. márc. 19. 15:09
Ráadásul a ballagáskor még az sem biztos, hogy sikerül vagy jól sikerül... nekem is volt olyan osztálytársam ahol megcsinálta a család a nagy felhajtást, a gyerek meg olyan sötét volt hogy alig tudták átrugdosni, hogy ne kelljen pótérettségiztetni. Utána nyitottak neki egy kutyakozmetikát... hát elég nagy égés volt, kár volt annyira ünnepelni előre...
8. NomNom (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2015. márc. 19. 15:07

Konfirmációra 50.000? -.-"

Nagyszerű, legalább a gyereknek az lesz az egészből a fontos, hogy a konfirmáció jó, mert sok pénzt kap. De semmi egyéb...

2015. márc. 19. 15:07
Hát én csak nézek nagyokat, hogy milyen mértékben szalad el a ló egyesekkel... százezres ajándékok egy sima érettségiért??? Azért az még nem az akadémiai székfoglaló... A több tízmilliósokról már nem is beszélve...
6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. márc. 19. 14:42

Különben így igaz. Hiába kapsz ötleteket, ha te azt nem tudod megadni, vagy éppen kevesled, semmi haszna.

Ez az a dolog, amit otthon lehet megbeszélni. :))

5. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2015. márc. 19. 14:39
Nemregiben ujgazdag fiucska a szalagavato elott egy nappal elvitte az egyik osztalytarsnojet egy-ket korre az ajandekautoval... a 17 millios Mercedes totalkaros lett, a lany meghalt;
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Slöj)
2015. márc. 19. 14:32
Amennyit enged a keret.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Slöj)
2015. márc. 19. 14:31

Mi laptopot vettünk.

Pénz?:(

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Slöj)
2015. márc. 19. 14:28

A nagynéninek és a nagyszülőknek nem vennék ajándékot :) egy ünnepi ebéd vagy vacsorameghívás megteszi :)


De a viccet félretéve, én egyáltalán nem vagyok híve hogy a gyerekek pénzt kapjanak ajándékba. Nemrégen nyitott valaki egy hasonló fórumot konfirmációval kapcsolatban, ott pl. volt aki 50.000-t emlegetett, szerintem hajmeresztő és elkeserítő :(


Ha már mindenképp ajándék, akkor valami szép és maradandó ajándékot adnék vagy pl. könyvutalványt... semmiképpen nem pénzt.

2015. márc. 19. 14:10
Szerintetek mennyi pénzt illik adni nagyszülőknek és a nagynéninek adni gimis ballagásra? Köszönöm a válaszokat! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook