Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven fórum

Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven

1 2 3
2009. nov. 2. 08:50
Csak azt szeretném megkérdezni,mit szólt a helyettesítő orvos,amikor megtudta mi történt?
56. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 39. - Ében11)
2009. nov. 1. 17:42
Az én autista kisfiamnak is olyan durván nézte meg a torkát az ügyeleten az orvos, hogy beletört a spatula. Idegbedeg marha, orvosi diplomával.
2009. nov. 1. 16:15

Hát ezt olvasni is szörnyű.. sajnos az orvosok tényleg képesek elbizonytalanítani és a "csak 1x kipróbálom" is ilyenhez vezet.. szörnyű, én is remélem hogy már valamennyire kihevertétek ezt az egészet...

Ilyen orvosok vannak ez elkeserítő:(((

2009. nov. 1. 16:12
Szegény kis Drága! Remélem már sikerült elfelejtenie az átélt borzalmakat! Remélem az az "orvos" azóta már visszaadta a diplomáját!
2009. nov. 1. 14:01

Még mindig potyognak a könnyeim!

Én biztos hogy nem bírtam volna ki!

Nagyon érzékeny vagyok főleg hogy ha a gyerekemről vagy a gyerekekről van szó!

Én már ha lázas a gyerek attól kikészülök és sírhatnékom van.

2009. nov. 1. 10:37
tanulságos történet,köszi,hogy megírtad.jobbulást,és sok sikert :)
51. Zsanetta (válaszként erre: 43. - Kittycat2)
2009. nov. 1. 10:22

én a gastzroenterologián és cardiológián dolgozom,szivbeteg és emésztési panaszokkal küszködö gyerekek.

és mellettünk van az intenziv jóban vagyunk a társasággal igy volt hogy mentünk oda dolgozni.

2009. nov. 1. 07:19
Kittycat2.Gratulálok a kitartásodhoz,Én tuti nem bírtam volna idegösszeroppanás nélkül.Remélem,ezt többször nem kell átélnetek.A dokinak meg a vágóhídon a helye,nem emberek között.Én biztos az arcába vágtam volna a telefonomat,meg a zárójelentést.Nekem a kisfiamat vitték el egy másik kórházba a születése után.A képek alapján is sírógörcsöt kaptam,és a mai napig sírok,ha azokat a képeket nézem.Ne hallgass másra,az anyai ösztönnél senki sem tud jobban semmit.
49. Dorottya84 (válaszként erre: 46. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 21:57
a légzésfigyelő kb. 15-20 másodpercnyi idő elteltével kezd el sípolni tehát ha ennyi ideig nem vesz levegőt vagyis nem mozog a baba akkor a letelt másodpercek után kezd el sípolni.......és ez azért elég hosszú idő egy ilyen pincuránál........még van hogy mainapig is behallom ezt a sípolást........tiszta agyahagyott vagyok
48. ében11 (válaszként erre: 44. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 20:27
hát ez van...de megmondtam neki hogy csak a torka miatt hányt-ne nézzen madárnak.és feltöröltem a hányást is...pattanok ha kell...a végén kijött adott matricát a gyereknek-mert hallotta hogy öltözésnél hiányolja a gyerek-gondolom nem komolyan gondolta, vagy átértékelte a dolgot.mi nagyon illedelmesek vagyunk és megadjuk a tiszteletet ha bemegyünk valahová-szóval nem szoktam beszólni vagy hangoskodni vitatkozni-hisz azért mentem mert én nem értek hozzá,és nem tettük szóvá hogy hogy bánik a gyerekkel .néha nem is értem miért fogjuk ki ezeket.
47. Kittycat2 (válaszként erre: 42. - 19Ági61)
2009. okt. 31. 20:27
Nekünk azt mondta a neurológus, hogy amíg nem növi ki, addig ne menjen bölcsibe, se oviba. Kicsit nehezebb lesz így anyagilag ha nem tudok visszamenni dolgozni, de valahogy csak megoldjuk. Örülök, hogy ti már túl vagytok ezen az időszakon! :)
46. Kittycat2 (válaszként erre: 41. - Dorottya84)
2009. okt. 31. 20:24
érdekes, hogy ezt írod, mert képzeld, nekünk nem volt légzésfigyelőnk, mert az első három hónapban rajtam aludt, mert hasfájós volt, és csak így tudott aludni. közben viszont megfigyeltem, hogy vesz kb. 7 levegőt, és a 8-at kihagyja. erről nem szóltam a gyerekorvosnak, mert a férjem szerint feleslegesen parázok rajta, de azért furcsa egybeesés a ti helyzetetekkel. ha lett volna légzésfigyelőnk, ilyenkor tuti mindig besípolt volna... ne is mondd az aggódást. én mióta ez történt úgy lefogytam, hogy leesnek rólam a nadrágjaim. :))) nem tudom, hogy lesz-e valaha olyan, hogy nem aggódom érte... már egészen nagy gyerekkel rendelkező ismerősök szerint nem, mert az aggódás az anyák sorsa. :)
45. Kittycat2 (válaszként erre: 40. - 342bae44d8)
2009. okt. 31. 20:19
az a baj, hogy szerintem az ilyen öreg "bútordarabok" már nem változnak... :(
44. Kittycat2 (válaszként erre: 39. - Ében11)
2009. okt. 31. 20:18
atyaisten, hát az az ügyeletes orvos egy barom. már bocs. hogy csinálhatott ilyet szegény picivel, hogy ilyen durván vizsgálja, hogy szegény hányni kezd! én utálom ügyeletre vinni a gyereket, pont emiatt, mert ilyen bunkók... húgom kislányára is azt mondták hogy hisztis a vasárnap esti ügyeleten, másnap vitték be reggel a mentők a kórházba, mert kiszáradás miatt már beállt a tarkómerevség nála...
43. Kittycat2 (válaszként erre: 38. - Zsanetta)
2009. okt. 31. 20:15
nem,nem voltunk még más osztályon. te melyik osztályon dolgozol? Húgomék voltak a tűzoltó utcában allergia vizsgálaton ha jól emlékszem. de egyébként engem nagyon megviselt az a sok szegény beteg gyerek, amikor voltunk. :(
2009. okt. 31. 20:05

Sziasztok!

Az én kisebbik lányom 1 éves korában egy kisebb esés után "produkálta" először a lilulós-ájulásos sírást, ő sem vett levegőt! Ösztönösen az arcába fújtam, mire magához tért. Őt is kivizsgálták, de nem találatak nála semmi elváltozást.(a hideg víz is segít,bár kicsit drasztikusnak tűnhet)

Mikor bölcsibe, majd oviba ment tájékoztattuk a gondozónéniket erről a "szokásáról" és nem is volt semmi gond.

Most 26 éves, hisztis, de már nagyon régóta nem ájulós. Szóval fel a fejjel, jól csináljátok, nyugalom az ájulós sírást azt!!! kinövik ...:)

41. Dorottya84 (válaszként erre: 27. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 18:39
Igen meglepődtem mikor a csecsemősök meg a doki is fújkálta mikor nem kapott már levegőt a sírástól így elmagarázták hogy inkbb ez mint hogy az oxigénhiánytól elájúljon.........de ez csak dokinál fordúl elő már ha csak bemegyünk és meglátja az aszisztenst pláne a doktornőt már ordít.......itthon akkor szokott ha nagyon beüti magát.......ilyenkor csak azt lehet látni hogy nagyon mély ordításból egyszer csak már nincs levegővétel és már szinte padlizsán lila az egész arca szája és csak ordításra áll a szája hang sem jön ki a torkából.......na ekkor jön a fújás eddig mindig bevált ájulás még sosem volt remélem nem is lesz........az orvos sem a korházban sem a gyerekorvos nem mondott rá semmit.......azzal is gondunk volt hogy gyakran besípolt a légzésfigyelője......általába megráztuk és már vett is levegőt.....ez azért lehetett mert lélegeztetni kellett mikor megszületett sajnos nem ment magától mert túl sokáig volt a szülőcsatornába :0( a mai napig folyamatosan nézem meg flelek hogy vesz e levegőt ez annyira belémivódott.....szerintem még tizen huszonéves korába is ráfogok nézni hogy jól alszik e.....
40. 342bae44d8 (válaszként erre: 24. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 17:42
szia! Én viszont ezt tettem volna!!!! Nem durván, csak finoman, hogy tanuljon belőle és máskor legyen körültekintőbb, hogy legalább más gyereknél ne követhessen el ilyen hibát!
2009. okt. 31. 17:12

Szia!

nem semmi ami veletek történt.teljesen meg tudlak érteni.

nálunk is előfordult hasonló-azt hiszem erről már beszéltünk.

nálunk dühös lett és ezért sírt-és teljesen elkékült a szája meg eldőlt-én rögtön felkaptam.nem tudom ettől-de szerencsére nem ájult el.ez párszor előfordult ha nagyon dühös lett és sírt(pl.rászóltam)szóval ebben hasonlít a hisztire-nálunk.de ettől azért nem kellene hogy elkéküljön az egész feje és ne vegyen levegőt.szerencsére nálunk több nem történt-így nem is olvastam utána valahogy a dokinak se említettem-talán jobb is.

megértelek hogy nem örültél annak a dokinak aki hisztire fogta az egészet-sajna én is többször találkoztam már azzal hogy nem hisznek nekem-egyszer vírusos kiütést néztek meleg kiütésnek majd pelenkakiütésnek és csak akkor hittek nekem amikor már a torka is pöttyös lett, most meg az ügyeleten a doki erősen ledugta a lapkát a torkán-és hányt mire a doki azt mondta biztos hányásos lesz-pedig tudtam hogy csak a durvasága miatt hányt be-és szintén hisztisnek nevezte a gyereket-pedig csak majd elaludt a kezelő asztalon-ezért ölbe vittük-még annyit mondott a gyereknek hogy felesleges patáriázni-igaz csak 3 éves, de valószínű nekünk szánta a kedves ügyeletes.szerencsére ezek azért nem általánosak-hisz ti is nagyon jó helyre kerültetek.

még annyi-nekünk van egy balesetet szenvedett barátunk-őt is altatták.és ő is nyugtalan lett mikor a családtagok ott voltak és ébresztgették és dühös volt szedte ki a csöveket a szájából a nyelvével kilökte-szóval nála is az volt hogy nem mindig lehetett menni hozzá.

és még egy érdekes-ő is kapott erős fájdalomcsillapítót amitől voltak érdekes álmai-és pár hónapra rá az is előfordult hogy úgy ébredt hogy le van bénulva nem tud mozogni és nem ismert meg senkit maga körül-ez pár óráig tartott-és azt mondta szörnyű volt.szóval megértem ha a kicsi is még nyugtalan-de nemsokára teljesen el fogjátok felejteni az egészet!kívánom hogy minél gyorsabban így legyen!

2009. okt. 31. 16:32

akkor jó kezekben van ha nem epilepszia akkor az csak jó.

ügyes vagy,akkor pedig ha el vagy látva jó tanácsokkal akkor azt használd.

de ha van probléma akkor nyugodtan hozzátok be a klinikára.

egyébként nagyon szép a gyerköc.

más osztályon voltatok már nálunk.

egyébként nem azért mert én itt dolgozom,de jó klinika.

37. Kittycat2 (válaszként erre: 36. - Zsanetta)
2009. okt. 31. 16:27
tényleg?! jó tudni! :) dr. Gyarmati Éva vizsgálta és diagnosztizálta, de nem kellett befeküdnünk vele osztályra. az ő szakvéleménye szerint "a szülők jól kezelik a helyzetet". egyetértett az arcba fújás módszerével.
2009. okt. 31. 16:23

én ott dolgozom a tüzoltó utcai klinikán.

melyik osztályon kezdtétek??

vagy már a neuron kezdtétek?

bánsági bogi vagy a balázs dokinönél voltatok?

35. Kittycat2 (válaszként erre: 33. - Zsanetta)
2009. okt. 31. 16:19
szia, de, sajna a doktornő tudott róla, hogy a gyerek apnoe-s, mert előtte már volt pár ájulása, és jártunk vele a Tűzoltó utcai gyerekklinikán, ahol először az apnoe-t diagnosztizálták. Csak a véleménye szerint ez nem betegség, csak egy szó a hisztire, amit a szülőknek találtak ki az orvosok. Csináltak neki EEG-t, mindenféle vizsgálatot, nagyon jó a neurológus, aki foglalkozik vele, 100 %-ig megbízom benne. Nagyon elismert orvos (utánanéztem a neten), mindig rengeteg időt szán ránk, bent a kórházban is, amíg a pici az intenzíven volt, volt hogy háromnegyed órán keresztül részletesen magyarázta a helyzetet. Ha epilepsziás lenne a pici, az rosszabb lenne, mert az ugye rendellenesség, ez viszont kinőhető. De mivel családi előzmény is van - én is és a húgom is apnoe-s voltam szegény Anyukám nagy örömére - ezért teljesen ki tudták zárni az epilepsziát. És igen, a görcsoldó miatt állt le a légzés, de hála istennek nem volt oxigénhányos állapotban egy percig sem. Az apnoe azért okozott nála görcsöt, mert alacsonyabb a görcsküszöbe vélhetőleg az átlagnál, és sok apró tényező közrejátszott egyszerre, ami miatt gyakorlatilag mintegy "kisült" az agya az adott pillanatban: a kiszáradás, a sírás, és az apnoe roham egyszerre. Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, tudom, hogy a mentősök és a kórházi dolgozók is szakszerűen végezték a munkájukat, és nagyon hálás vagyok nekik, csak hát az anyai szív nehezen bírta nézni a kicsikém szenvedését.
34. Kittycat2 (válaszként erre: 30. - 3da688d0af)
2009. okt. 31. 16:12
Nem, szó sincs róla, és ne is hagyd, hogy "lehisztisezzék" a gyerekedet. Ha az enyém is csak hisztis lenne, nem kellene mostantól negyedévente neurológiára járnunk. Gondolkoztam rajta utólag, vajon miért történt ez velünk, és úgy gondolom, hogy azért, hogy többé ne hagyjam elbizonytalanítani magam a picikém kapcsán. Mert a születése óta mindig mindenki osztja-osztotta körülöttem az észt, semmi nem volt jó, ahogy csináltam, és most lehet, hogy az Isten ezzel figyelmeztetett véglegesen, hogy tegyek magasról mindenki véleményére.
2009. okt. 31. 16:10

szia!!!


olvastam a történetet és nagyon sajnálom amin átmentetek.

személy véleményem szerint nem lázgörcs volt mert akkor mikor otthon is produlálta ez akkor nem volt lázas.

csinnáltak neki alvásos EEG vizsgálatot.

mert a rángatózás majd alvás mind epilepsziára ad gyanakvást.

és volt azótra ilyen hogy igy elvesztette volna az eszméletét és rángatózik.

egyébként epilepszia után mindig bealszanak az emberek.

nézz utánna.

lehet hogy ha csináltak neki EEG éppen akkor a vizsgálati fázisban nem volt görcse.

én bizti hogy nem fogadnám el a lázgörcs diagnözisát.

amit adtak a dokik a mentöbe görcsoldó volt(val Diazepam vagy annak származéka) ami igen okozhat légzésleállást.

az a lényeg hogy rögtön gépre került és nem került az agya oxigénhiányos állapotba.

Mélyaltatnak minden intenziven föleg ilyen piciket mert biztonságba érezték ugy hogy gépen volt egy ideig.

ez az ö érdeke is volt,mert kihúzhatta volna a szondáját vagy tubusát éberebb állapotba.

és a gép sem ugy tudja pöfögtetni a tüdelyét.

tudom intenziv mellett dolgozom volt hogy besegitettem nekik.

és sajnálom tényleg hogy minde ezt nektek át kellett vésdzelnetek.

de szerencsére remélhetöleg most jól van.

egyébként a Dr.Cs.M. nem tehet erről nem volt semmi ilyenre utaló jel sem a kórtörténetében hogy görcsölhetne.

szóval én nem kövezném meg,persze haragszol érthetö mert te láttadf a gyermekedet szenvedni és te láttad ilyen állapotban.

Az apnoé(légzésleállás) van ilyen de én ugy tudom görcsel nem jár együtt.

le áll a légzés és az izmok és a gyermek tónustalanná válhat és ha nem venne levegőt akkor lélegeztetni kell.

na de elkanyarodtam a témától.

szóval kivánok nektek egészséget főleg a kisfiúnak!!

32. Kittycat2 (válaszként erre: 29. - Dinus82)
2009. okt. 31. 16:09
Gratulálok a kisbabádhoz, biztosan minden rendben lesz a picikéddel, csak vigyázz magatokra! :)Egyébként gyönyörű az idézet az adatlapodon, és nagyon igaz!!!
31. Kittycat2 (válaszként erre: 28. - 59d8fb2d3c)
2009. okt. 31. 16:06
Szerencse, hogy még nem ájult el a kisfiad, reméljük, hogy nem is fog soha. Kitartás, ő is ki fogja majd nőni. Köszönöm szépen, és én is sok boldogságot kívánok nektek!
30. 3da688d0af (válaszként erre: 23. - Dorottya84)
2009. okt. 31. 16:05

Igen, mi ránk is furcsán néztek, de nem érdekel.

Nyilvános helyen egyébként még most is ráfújok inkább, mert nem merem "úgy hagyni".

Nekünk is pár napos korban kezdődött...emlékszem még a babakocsiba is befeküdtem néha, mert ott is elkapta a roham. Na az nagy mutatvány volt.:)

És nem is tudtam, hogy más is van így, azt hittem az én gyerekem "ilyen hisztis"...

2009. okt. 31. 16:03

Szívszorító a történeted. Örülök, hogy végül is minden rendbe jött, bár a kis lelkét még sokáig kell ápolni. Én most várom első babámat és csak remélni tudom, hogy soha nem kell hasonlót átélnem.

Példaértékű a kitartásod és talán túlságosan is korrekt vagy, amiért nem vontad felelősségre a "doktornőt". Idézőjelbe tettem, mert én az ilyet nem tekintem orvosnak.

2009. okt. 31. 15:52
Nagyon sajnálom a kisfiaddal történteket, de örülök, hogy végülis szerencsés véget ért a dolog. Az én kisfiam is hasonló tüneteket produkál, én is fújom ha lilul a fejecskéje meg az arcocskája... Ő még nem ájult el szerencsére, le is kopogom. A Cs.M. doktornő csak egy a nemtörődöm orvosok közül, sajnálatos, hogy ilyen emberek orvosi diplomát kaptak... Én a helyedben a képébe nyomtam volna a zárójelentést és elküldtem volna a francba. Tudom, ettől a történteket nem lehetett volna visszafordítani, de talán elgondolkozott volna azon, hogy kishíján megölt egy ártatlan kisfiút-->a fiadat. Sok erőt és boldogságot a picidhez!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook