Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Affektív apnoe-s gyermekeddel korábban jártatok Dévény tornára? fórum

Affektív apnoe-s gyermekeddel korábban jártatok Dévény tornára? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 22. 08:27
A kisebbik fiamnak Neurológus által diagnosztizál Affektív és Alvási Apnoe-ja volt...egy hétig voltunk kórházban, töménytelen mennyiségű vizsgálaton esett át a fiam 3 hónaposan(Belgyógyászat-Kardiológia, Fül-Orr-Gége, Hasi- és Koponya UH, EKG, EEG, Röntgen, Alvás Labor, különböző labor kérések) és mindezek végén mondta ki a diagnózist a Neurológus!
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - E4cce736f7)
2012. okt. 21. 19:06

Nem ártott semmit a gyermekének.

Ezt tudatosítani kell benne. A legjobb, ha minél előbb eljut neurológushoz!

2012. okt. 21. 19:02

Abszolút.

És az a szörnyű hogy adva van egy tanácstalan, laikus anya aki erején felül próbál megoldást találni a gyermeke gondjára, elvinné az atyaúristenhez is , hogy jobb legyen a kicsinek, erre ahelyett hogy segítenék, kap egy olyan választ amivel teljesen elbizonytalanítják. Állítva hogy azzal amit eddig tett, csak ártott a kicsinek.

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - E4cce736f7)
2012. okt. 21. 18:29

Orvos-neurológus állíthatja fel ezt a diagnózist.

Nem is értem, hogy merészelte egy pszichoterapeuta...

Ettől függetlenül lehet, hogy jó a diagnózis, de egy kicsit túlment a kompetrenciája határán az illető.

2012. okt. 21. 17:27

Sajnos konkrét diagnózis hangzott el, és az anyuka természetesen nem fogadta el ezt, igazából eléggé megijedt .

A topic célja kizárólag információ szerzés, és hangsúlyozom még egyszer hogy nem lejáratás a célja !!!

A DSGM az anyukánál és nálam is bizalmat élvez illetve

nálunk, -6 hetes kislányomnál- jelenleg is használt terápia.

Az érintett kislány átesett a probléma miatt neurológiai vizsgálatokon és a leggyakoribb előforduló betegségeket- mint pld epilepszia már kizárták.

2012. okt. 21. 12:51

a diagnózis és a feltételezés (ráadásul nem szakmabelitől) között nagyon nagy akülönbség.


Remélem, Anyuka feltételezést hallott a pszichoterapeutától s nem diagnózist

12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - E4cce736f7)
2012. okt. 21. 12:49

pszichoterapeuta hogyan diagnosztizálhat affektív apnoét??????????????


legfeljebb úgy, ahogy én (logopédusként) vakbélgyulladást.


Javaslom, először legyenek biztosak a diagnózisban, epilepszia pl. sokkal valószínűbbnek hangzik..

11. trapiti (válaszként erre: 10. - E4cce736f7)
2012. okt. 21. 11:43

Pszichoteraprutától elfogadni ezt a diagnózist neurológiai kivizsgálás nélkül óriási hiba. Gyerekneurológushoz kell fordulni, akár epilepsziás görcs is lehet a háttérben, az affektív apnoe egy olyan diagnózis amely minden más lehetséges organikus betegség kizárása után állítható fel.

Ez szerintem SOKKAL FONTOSABB a gyerek érdekét nézve, mint az, hogy a DSGM szerepét firtatni.

Őszintén szólva nem nagyon értem, mi a célja a topiknak... mennyivel visz előre, ha találsz még valakit aki járt dévényre és affektív apnoéja van? Ugyanakkor akiknek szüksége lenne a DSGM-re és ezt olvassák, olyan téves képzetet kelthet a topik, hogy a DSGM ilyesmit okozhat, ezt pedig nem igaz.

2012. okt. 21. 11:29

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat is!

Csak nagyon burkoltan szeretném leírni a kérdésem hátterét mert elég kényes maga a kérdés is és nem szeretnék ártani sem senkinek.

A lényeg: van egy két és fél éves kislány aki ismeretlen eredetű ájulásoktól szenved.( nem biztos, hogy Affektív apnoe )

Az anyukája azt a diagnózist kapta egy pszichoterapeutától hogy a kislány Affektív apnoe betegségben szenved, mely össze függhet a csecsemőkori dévénytornával.

Tisztelettel és nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy ne az állítást méltassa mert az egyértelműen erősen megkérdőjelezhető! És a kérdés célja semmiképpen sem a lejáratás!!!


A topic célja hogy meglássuk van-e bárki aki kapott esetleg hasonló diagnózist, vagy jelen van -volt a gyermek életében ez a két dolog.

2012. okt. 21. 09:38

Sziasztok!

Az én kislányomnak is voltak apnoes rohamai,igen meglepődtem,mikor az első jelentkezett.

persze orvoshoz vittük,neurológiára befeküdtünk 3 napra,kivizsgálták,és nem találtak semmit.

Utána volt még több eset ,rájöttünk,hogy inkább bepánikol bizonyos helyzetektől.Őmost 8 éves gyönyörű nagylány semi gond vele .A rohamok 1,5 2 éves kora között voltak.

Most van egy kétéves lányunk aki utánozza ebben a nővérét,és ő is előadja az esményeket,persze tudom kezelni a dolgot,határozott fellépés és kis hideg víz.

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2012. okt. 20. 22:52
Igen... még annyit tennék hozzá, hogy ha eddig nem történt meg, akkor nagyon alapos neurológiai kivizsgálásra lenne szükség, mert a korábbi idegrendszeri problémák talaján kialakulhatnak olyan állapotok, amik hasonlíthatnak affektív apnoéra, és amiket mindenképpen ki kell zárni mielőtt affektív apnoéról beszélünk. Remélhetőleg ezen már túl van a kérdező...
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2012. okt. 20. 22:47
magam is úgy gondolom, hogy inkábba két dolog gyökere lehet azonos, és nem ok-okozati összefüggés van köztük
2012. okt. 20. 22:30
Ha lehet valami összefüggést kreálni, az maximum annyi, hogy az az ok ami miatt szükség volt a Dévény toránra, közrejátszhat az affektív apnoe kialakulásában. Maga a DSGM egészen biztosan enm okoz affektív apnoet.
5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - E4cce736f7)
2012. okt. 20. 22:23
szerinted van valami összefüggés ??
2012. okt. 20. 21:59
Az én legkisebb fiam is affektiv-appnoe-s, de azt nem tudom, milyen az a Dévény torna!? Valami összefüggést sejtesz a kettő között?
2012. okt. 20. 21:50

Szia!


Az én kisfiamnak affektiv aphnoe-ja volt, de mi nem jártunk se előtte se utána Dévény tornára.

2012. okt. 20. 21:48

Sziasztok!

Azoktól a szülőktől, akiknek gyermekük affektiv apnoe-ban szenved, szeretném kérdezni, hogy az apnoe megjelenése előtt,jártatok-e korábban Dévény tornára?

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2012. okt. 20. 21:45
Affektiv apnoe-s gyermekeddel korábban jártatok Dévény tornára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook