Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven fórum

Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Affectiv apnoe és 9 nap a gyermekintenzíven

1 2 3
2011. jan. 24. 10:09

Mindenki előtt aki átéli ezeket a dolgokat LE A KALAPPAL !!!!

Döbbenten olvastam írásaitokat. Nem semmi amin a gyerek és a szülő átmegy ! Ehhez képest a pelenkázáskor lévő hiszti kutyafüle.

A páromnak elmeséltem. Ő azt mondta, hogy a doki felé megtette volna a megfelelő intézkedéseket.

Biztos először is leordította volna a fejét. Utána a megfelelő helyen tett volna bejelentést.

Kisfiam 13 hónapos. Nemrégen költöztünk faluról városba, és bekötöttük az internetet. Azóta "felvilágosultabb" lettem. A szörnyű dolgokat is beleértve.

86. Kittycat2 (válaszként erre: 85. - Brigo23)
2009. nov. 25. 10:43
Nálunk egy hete nincs rohama, csillapult a fogzás. Volt még egy utolsó légzésleállásos, amikor férjem lélegeztette megint,de azóta semmi. :)) Remélem egy ideig nem lesz.Titokban abban bízom hogy ha kijön az összes tejfog, elmúlnak a rohamok. 11 fognál tartunk, úgyhogy már nem kell sokáig várni talán. :)
2009. nov. 23. 10:21
Oké, holnap megyünk délelőtt, nem tudom eredmény mikor lesz.(viszont lekopogom, most több mint két hete nyugi van apnoe ügyben. kop-kop-kop)
84. Kittycat2 (válaszként erre: 83. - Brigo23)
2009. nov. 20. 09:07

Szuri nekünk következő hónapban esedékes, eddig nem volt gond vele, de az utolsó szurit még akkor kapta, amikor nem volt apnoe-s, szóval eléggé félek tőle, hogy reagál majd.

az allergia központ jó ötlet, majd megírod milyen volt?

2009. nov. 18. 15:15

Szia! Hát a fogzással még nincs tapasztalatunk...A nagylányom is 11 hósan kezdte, Lili még vár vele. Remélem nem sokáig mert már ezzel is riogatnak a családban.

Biztos én sem hagynám annyiban ezután,ha nem venne levegőt, nálunk egyelőre én vagyok a profibb még fújás terén is, mert apa pont külföldön volt, amikor az első eset történt. Murphy...

Szurival hogy álltok? Most ettől parázok, mert meg kellene kapnunk a Prevenar másodikját, de nem tudom hogy fog rá reagálni. Az első eset után a kórházban nem volt gond, de azért tartok tőle.

Tudod hogy elvileg félévente jó ha megnézik az EEG-t, mert ilyen kicsiknél nehéz vizsgálni és annyi idő alatt is változhat?

Nagyon bízom benne, hogy gyorsan kinőjük, sőt a második eset után lelkileg rosszabbul voltam, mert titkon reménykedtem hogy ez csak egy egyszeri dolog volt.

A pocijánál most próbálom megvonni a tejes dolgokat (magamtól is a cicizés miatt) és kértem ajánlatot, tanácsot egy allergiaközponttól. Lehet hogy oda elmegyünk, mert elég profinak tűnik és jó lenne ha egy helyen egyből minden meglenne, nem kellene hatszáz felé menni.

82. Kittycat2 (válaszként erre: 81. - Brigo23)
2009. nov. 18. 11:52
szia, örülök, hogy beválik nálatok a fújás, remélem hamar kinövi a kicsikéd. általában akkor vannak rohamok, ha fogzik, legutóbb - a kórházas sztori óta - két hónapig nem volt semmi, most meg egymás után két héten belül három, abból egy rövid ideig tartó légzésleállással - férjem lélegeztette. az orvosok szerint nem szükséges lélegeztetni, mert magától újraindul a légzése mielőtt károsodna az agya, de köszi... mondja ezt egy Anyának, és mi van ha mégsem indul el időben?! általában akkor van roham, ha fogzik + nem aludta ki magát, vagy éhes. ezekre nagyon figyelünk. 1 évesen szegény kicsid még pocifájós? én nem tudtam sokáig szoptatni csak 6 hónapos koráig, utána tápszeres lett, azóta is ezt issza. viszont a tápszerektől neki is bugyorgott a hasa, most laktózmentes tápszert adok neki, és attól semmi baja. mondjuk ő már csak éjjel iszik egyszer tápszert. hogy próbáltok utána járni? allergia vizsgálattal?
81. Brigo23 (válaszként erre: 80. - Kittycat2)
2009. nov. 17. 22:22

Szia!

Végigolvastam a történeted és átéltem én is újra a mienket. Nekünk is 3 hete volt az első esetünk (ma vagyunk 1 évesek) de nem ennyire durván. Bár azt is elég volt megélni és látni hogy kékül-szürkül a pici és nem tudok segíteni. Érdekes hogy nálunk először vett egy nagy levegőt, némi rázásra(kb.20 mp után) és utána ájult el.

Azóta már "tapasztalt" vagyok és fújom ha úgy látom hogy ebből levegő nem vétel lesz. 3x volt összesen az első óta, de a többi enyhébb volt a fújás miatt. De asszem sikerült többször is megelőzni a fújással és nálunk bevált a magamhozölelés is (gyorsan és szorosan).

Persze nem mondom hogy nem állandó görcsben figyelem hogy mikor hogy sír, ráadásul az 5 éves tesója is végignézte a két rosszabb esetet és szegénykém szintén kivan. Ő amúgy is elég érzékeny, azóta meg folyton azt kérdezi hogy ugye többet nem csinálja anya és nem kell kórházba menni.

Persze az egyből ájulás azért veszélyesebb, hiszen minden pillanatban figyelni kell. Nekem elég csak az első sírásra rohannom, de gyorsan.

Olvastam, hogy nagyobb nevetés is kiválthatja, akkor hogy is van ez a hiszti elmélettel???

Egy ismerősünknek is apnoés volt a fia, és náluk csak kezdetben használt a fújás, után az ellenkező testhelyzet jött be valamint a víz az arcra.

Remélem odáig nem jutunk el...

Nálunk a napi rutin sem egyszerű, mert pocifájós -asszem tejérzékenységünk van, most próbálunk utánajárni- így szegénykém össze-vissza alszik és cicizik hogy megnyugodjon.

Sokszor van "rohamotok"?

80. Kittycat2 (válaszként erre: 79. - Heloise.)
2009. nov. 9. 10:20
Köszi, igen, ezt szoktuk csinálni, de erre sokszor nincs idő: pl. ha elesik (mostkezdett önállóan járni), akkor azonnal ájul, és nem tudom elterelni... :( De azért köszi a tanácsot! :)
2009. nov. 5. 16:30
Én annyit tudnék javasolni-mert nálam bejött-hogy amikor érzed, hogy készülődik egy kritikus helyzet, akkor próbálj meg neki másról magyarázni, mutatni valamit hirtelen, amivel a figyelme elterelődik.Nekem ez mindig megakadályozta az ájulást,mert elvontam a figyelmét.Nagyon nehéz, mert mindig résen kell lenni, de Te tudod a legjobban, mert Te ismered őt a legjobban. Persze hozzá teszem, nyilvános helyen és társaságba kissé furán néztek rám.De tudtam, hogy miért vagyok hirtelen "fura".
2009. nov. 5. 16:15
Jesszus. Elkalapálnám, aki csak a hisztit látta és azt nem, hogy kiszáradt a baba, meg hogy tényleg gond van. :( Le a kalappal előttetek, kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok.
77. Kittycat2 (válaszként erre: 76. - Heloise.)
2009. nov. 4. 20:50
Olyan jó, mikor írjátok, hogy hány gyerek túl van már az apnoe-s időszakon... Ma a kicsikém megint kétszer! egymás után elájult. Megfújtam, és felsírt, de ahogy a vállamra vettem, hogy megnyugodjon, elájult. :( Néha olyan nehéz... olyan ijesztő, azok után, amin keresztül mentünk. Állandó gyomorideg, hogy ugye nem jön megint a görcsroham is az ájulással együtt. Ezért nagyon hálás vagyok minden biztató szóért, és még egyszer köszönöm!
2009. nov. 4. 18:32
Szia! Az én gyermekem is az egyszerűen "hiszti" állapotban volt. Másfél éves volt, amikor először jelentkezett nála, amit észre sem vettem, mert rögtön magához tért. A másodiknál pánik, lila száj, felakadt szemek, stb.Hang nélküli befelé sírás.Mire az ügyeletre értünk mosolygott,jól volt.Nagyon rendes orvos volt az ügyeleten, aki megnyugtatott, hogy jól vagyunk, de biztonság kedvéért neurológusnak is látni kell. Kb 6 éves volt, amikor teljesen megnyugodtam, hogy "kinőttük" a betegséget.Sosem volt hisztis és követelőző sem.Ma kiegyensúlyozott tini.Mindenesetre nagy odafigyelést igényel, hogy ne menjen a dolog az ájulásig.Ezt lehet egyszerűen kezelni, nagy törődést igényel...és ez nem az elkényeztetés.
75. Kittycat2 (válaszként erre: 72. - Rzsuzska)
2009. nov. 4. 10:28
:)))) visszafogtam magam, de nagy kedvem lett volna...
74. Kittycat2 (válaszként erre: 71. - Birodetty)
2009. nov. 4. 10:28
köszönöm szépen! és gratulálok a négy gyermekedhez, ez fantasztikus. :) mi egyenlőre úgy tűnik, hogy megállunk egy gyereknél...
73. Kittycat2 (válaszként erre: 70. - Cb53e790b2)
2009. nov. 4. 10:26
én is gyógyszer ellenes vagyok egyébként, 3 éve nem szedek semmilyen gyógyszert. csak homeopátiás szereket, Bach-cseppet. Sőt, a kisfiamnak is inkább ezeket adom, és százszor hatásosabbnak bizonyultak, mint a gyógyszerek.
2009. nov. 3. 18:14
Megdöbbentő, a fórumot nem volt időm visszaolvasni, de remélem elküldted a dokit a halál egy bizonyos nemiszervére.... (már bocs, nem szoktam ilyeneket mondani, de erre nincs jobb szó)
2009. nov. 3. 17:41

Húúú.Bőgtem a cikkedet olvasva.Nekem négy gyermekem van teljesen átérzem azt amin átmentél.

A helyettesítő dokival beszéltél azóta?Én tuti lehordtam volna.


Minden jót és jó egészséget kívánok nektek:)

2009. nov. 3. 11:40

jézus úristen ,na látjátok ezért ÚÚÚÚÚTÚLOM az orvosolat 20 éve orvos és gyogyszer ellenes vagyok egyszerüén nem tok mit hozzá szólni.


sajnálom

69. Kittycat2 (válaszként erre: 68. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 3. 11:35
köszi, remélem, hogy lesz olyan, akinek jól jönnek majd a benne lévő infók. illetve ne legyen, lehetőség szerint minden baba ússza meg az apnoe-t, de ha mégis... ezúton szeretném mindenkinek megköszönni a kedves visszajelzéseket, és a lelki támogatást, nagyon jól esett!
2009. nov. 3. 00:40
Ffhú ez nagyon hasznos cikk!!! Teljesen átéreztem a helyzeteteket, jól ki is bőgtem magam.
2009. nov. 2. 19:56
Köszönöm,a Tiéd is "ennivaló".Nem volt egy leányálom,az biztos.Mi számítottunk rá,mert a nagynak is a nyakán volt,igaz neki csak 1-szer.Már akkor kiborultam,amikor Nst-n közölték,hogy baj van.De szerencsére semmi baja,ugyanolyan eleven,mint a másik kettő.
66. Kittycat2 (válaszként erre: 65. - Ba21036ade)
2009. nov. 2. 12:28
Ó istenem, szegénykém. :( Ez borzasztó lehetett. Én végig ezen izgultam a szülés előtti hetekben, hogy nehogy rátekeredjen a köldökzsinór. Ugyan nálunk nem volt ilyen gond, de magzati téraránytalanság miatt végül én is császáros lettem. Megnéztem a képeiteket, nagyon édesek a gyerekeid, gratulálok hozzájuk! :)
65. ba21036ade (válaszként erre: 59. - Kittycat2)
2009. nov. 2. 12:03
Szia.08.03.17-én Nst-n megállapították,hogy lassul a szívhangja a kicsinek.Még aznap megcsászároztak.A nyakára,vállára volt tekeredve a köldökzsinór.Csornán szültem,és csak Győrben van koraszülött osztály.Ott vért kapott.Csak pénteken hozták vissza.Ami a doktornő hozzáállásán múlt.Nem tudtam vele menni,mert van egy ikertesója,akinek nem volt semmi baja.Az apukája látogatta,de lelkileg nagyon megviselt.Amint visszahozták,nem fájt a sebem,jó kedvem lett.
64. Kittycat2 (válaszként erre: 57. - Lengyelnehajni)
2009. nov. 2. 11:27
Azóta nem voltunk nála, látni sem akarom többet... mondtam is a védőnőnek, hogy ha legközelebb nem lesz a dokink akkor inkább elviszem magánorvoshoz a gyereket ha bármi gond lenne, de hozzá többet nem. Tudom, hogy nekem nem szabadott volna rá hallgatni, de azért ez a rossz érzés már sosem fog elmúlni belőlem vele kapcsolatban, és többet nem szeretném semmilyen szinten rábízni a gyerekem ellátását.
63. Kittycat2 (válaszként erre: 56. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 2. 11:26
Istenem, ez szönyű! én csak azt nem értem, hogy egy olyan orvos, akinek nincs türelme a gyerekekhez,miért megy gyerekorvosnak?!
62. Kittycat2 (válaszként erre: 54. - Ice kuszi)
2009. nov. 2. 11:25
Igen, köszi, most már nyugodtan alszik, csak nem nagyon lehet ott hagyni pl. a nagyszülőknél, pedig eddig ha mondjuk elmentünk bevásárolni, ilyesmi, akkor inkább otthagytuk, nem cipeltük az áruházba. Most viszont nagyon anyás lett és sír utánam, ami teljesen érthető. De lehet, hogy ez a korral is jár.
61. Kittycat2 (válaszként erre: 53. - Csinszfi)
2009. nov. 2. 11:23
Ezzel én is így vagyok. Mondjuk sajnos én elég aggódós anyuka vagyok, most meg aztán pláne az lettem. :( Remélem egyszer el tudok még "lazulni".
60. Kittycat2 (válaszként erre: 52. - Monizsofi1982)
2009. nov. 2. 11:22
köszönöm szépen :) úgy éreztem, hogy muszáj leírnom, mert sajnos ez a "hiszti-elmélet" még nagyon tartja magát a köztudatban az apnoe kapcsán, és nem szerettem volna, ha másoknak is emiatt keresztül kell menniük egy ilyen megpróbáltatáson...
59. Kittycat2 (válaszként erre: 50. - Ba21036ade)
2009. nov. 2. 11:21
szia, köszönöm. én is nehezen bírtam, de szerencsére túl vagyunk rajta. gondolom annak idején te is azért bírtad végigcsinálni, mert tudtad, hogy a kisfiadnak szüksége van rád. egyébként miért kellett elvinni másik kórházba szegénykét?
58. Kittycat2 (válaszként erre: 49. - Dorottya84)
2009. nov. 2. 11:20
teljesen megértem :) én a lélegeztetőgépet meg a többit kütyünek a hangját hallottam még hetekig. szerencsére most már nincs állandóan a fejemben...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook