Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adventi koszorú - Ti elkészítettétek már? fórum

Adventi koszorú - Ti elkészítettétek már? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 18. 14:57
Még mindig nincs hó sajnos.... Hogy lesz így fehér karácsony? :(
26. virmici (válaszként erre: 25. - Nanda)
2014. dec. 8. 10:41
:D Hát igen. Viszont most már egy kicsi hó tényleg jöhetne. :) És jó lenne ha fehér karácsonyunk lenne idén.
25. Nanda (válaszként erre: 22. - Virmici)
2014. nov. 28. 16:08

Hétvégére jöhet a hó,de hétköznap ne ha lehet!:P

Nem könnyű havas úton bringázni!

24. fehérke111 (válaszként erre: 22. - Virmici)
2014. nov. 28. 12:16
A 23-as erre szól :-)))
2014. nov. 28. 12:15

A sok-sok hóval óvatosan! Errefelé magunk lapátoljuk, söpörjük :-)))

De azért nagyon jó lenne, gyönyörű lesz a táj :-)

2014. nov. 28. 11:41
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! És mindenkinek jó ünnepi készülődést kívánok! :) Meg sok-sok havat. :P
21. Nanda (válaszként erre: 17. - Fehérke111)
2014. nov. 24. 16:42
Igen, most már tudom hogy van még időm megcsinálni a koszorút!:)
20. enigma. (válaszként erre: 18. - Fehérke111)
2014. nov. 23. 15:17
Persze hogy szabad:-)
2014. nov. 23. 14:17
Néhány éve már mézeskalács adventi koszorúkat készítek magunknak is, és a tágabb családba, ismerősöknek is ajándékba.
18. fehérke111 (válaszként erre: 6. - Enigma.)
2014. nov. 23. 13:49

Ez a diós nagyon jól hangzik :-)

Egyszer láttam egy magazinban kicsi, zöld almákkal teliragasztott ajtókoszorút - az írás szerint friss almából készült - no de ki az az őrült, aki a friss, finom almát így elpazarolja?! :-)))

Van viszont egy kis héjas dióm, ami pár jó pár éves, mindig csak dekorációnak szántuk - lehet, hogy kipróbálom. Ugye nem baj, szabad koppintani? :-)

17. fehérke111 (válaszként erre: 8. - Nanda)
2014. nov. 23. 13:45
A jövő vasárnap advent első vasárnapja - én úgy tudom.
16. fehérke111 (válaszként erre: 10. - Nanda)
2014. nov. 23. 13:44
Ó, ez nagyon szép lesz! Szinte látom magam előtt.
15. Flip4 (válaszként erre: 14. - Flip4)
2014. nov. 23. 13:19
lapos tányérra
14. Flip4
2014. nov. 23. 13:18
Nagyobb porcelán tányérra szoktam teamécset tenni és a tányéron távolabb a mécsesektől pl. karácsonyfadíszeket tenni. Nálam az első a biztonság, hogy ki ne gyulladjon és csak azt követi az esztétikum ,ami persze nagyon fontos szintén. És így is csak akkor gyújtom meg a mécseseket rajta ,amikor a közelben vagyok.
2014. nov. 23. 13:13

Vetexxel bevontam egy szalmakoszorút, rátettem a 4 gyertya-alapot (3at egymás mellé, egyet külön) és az egészet összemozaikoztam apró dióhéj-darabokkal . Két hosszú rúd fahéjat tettem rá és aranyszínű gyöngyökkel díszítettem. Arany gömbgyertya lesz rajta, de még nem kaptam.

Amit még nagyon szerettem egyszer csináltam: ott tujával volt lekötve az alap (lehet fenyővel is). Szép fehér, aranymintás szalag volt rajta keresztbe, és ugyanebből a szalagból kis hurkák össze-vissza ráragasztva, mellé ment még kicsi mézeskalács és szárított narancskarika.

2014. nov. 23. 12:56

En iden nem keszitek, mert a lanyom csak 2 es fel eves, ezert nem szeretnek balesetet. Regebben en is keszitettem. A naplomban vannak roluk kepek. Egyszeru, gyors dolgok voltak, de nekem tetszettek.

Ha nagyobb lesz a lanyom majd ujra akarok kesziteni csak akkor mar egyutt.:-)

2014. nov. 23. 12:44
Nem. Nem itthon töltöm az ünnepeket. :)
10. Nanda (válaszként erre: 1. - Virmici)
2014. nov. 23. 12:39

Nekem halványzöld gyertyák lesznek rajta,halványzöld szalaggal lesz a koszorú alap körbetekerve,egy két tuja ág,meg néhány apróság,toboz ,szárított narancs,fahéj...lesz rajta.

Minden évben újat csinálok,de van amikor nem koszorút hanem asztaldíszt.

2014. nov. 23. 12:38
Én tavaly készítettem az első saját készítésű koszorút, előtte a virágárusnál vásároltat alakítottam át. Szalmakoszorút bevontam tujalevelekkel, átkötöztem szalaggal, s arra kerültek termésdíszek, illetve a 4 gyertya. Tavaly piros szalag és gyertyák voltak, idén az arany szín lesz a domináns. Jövő hétvégén készítem majd a lakás többi dekorációjával együtt :)
2014. nov. 23. 12:35

Épp azon gondolkodtam ezen a hétvégén kell-e meggyújtani az első gyertyát.

A hozzávalók már megvannak,csak össze kell rakni.:)

2014. nov. 23. 12:32
Soha nem volt,és nem is lesz olyanom.
2014. nov. 23. 12:21

Minden évben sk készítjük, anyuval és a hugommal együtt, ez hagyomány - pedig már felnőttek vagyunk, és nem élünk "otthon", de az "otthoni" koszorút együtt KELL csinálni. Ilyenkor hazamegyünk vidékre, és együtt ügyködünk, mint gyerekkorunkban:)


Tavaly ragasztópisztollyal diót ragasztottunk a szalmakoszorúra, bevontuk vele teljesen, és csak néhány apró fenyő hajtást raktunk a gyertyák mellé. Marha jól nézett ki, fotóm sajnos nincs. Idén valószínűleg ebből a diós alapból ajtódísz lesz, persze gyertyák nélkül.

Most vettem műfenyő koszorú alapot az egyik drogériában, és most az lesz.


Itthonra pedig (férjemmel közös otthonunkba) eddig csak tobozokat-bogyókat tettem egy priros fém tálcára, és az volt az adventi dekoráció. Idénre vettem egy adventi drótkosarat, amin van négy gyertyatartó üvegpohár. Idén ebben lesznek a tobozok.

Ajtódíszt nem mertem az elmúlt években kitenni, mert féltem, hogy ellopják. (Társasház, Budapest.) Talán idén megpróbálom, hátha nem viszik el...

5. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Virmici)
2014. nov. 23. 12:12
Mindig saját magam készítem. :)
2014. nov. 23. 11:51

Én is magam készítem az adventi koszorúnkat. Ha elkészül, akkor több éven át megtartom, aztán ha meguntam, akkor szétszedem és újat alkotok. A gyertyákat nem szoktuk meggyújtani, így azokat sem kell cserélni.

A szalmakoszorú alapot legutóbb nem fenyőágakkal takartam el, hanem egy hosszú, ezüst színű boával, amit a karácsonyfára szoktak tenni. Ez nem hullat le, mint a fenyő, így hosszú ideig megmarad. A gyertyák közül nálam 3 lila 1 pedig fehér. A rózsaszín helyett fehéret vettem, mert a rózsaszínnel nem igazán vagyok kibékülve, mint szín. Ezeken kívül még kerültek rá lila szalagok, ezüst színű apró csengettyűk, egy kismadár és egy angyalka.

Ha szeretnéd látni, megnézheted a ˝Csokorba gyűjtve˝ című naplóm 505. bejegyzésénél.


Neked pedig nagyon jó kreatívkodást kívánok a saját adventi koszorúd elkészítésénél.

3. virmici (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. nov. 23. 11:35
Ha elkészítem most idén az enyémet, akkor szerintem jövőre én is már csak a gyertyákat fogom cserélni rajta.
2014. nov. 23. 11:33
Én venni szoktam, de a tavalyira elég lesz most 4 gyertát vennem
2014. nov. 23. 11:31
Sziasztok! Ti elkészítettétek már az idei adventi koszorút? Vagy vesztek/vettetek? Ha saját kezűleg készítettetek, miket használtatok fel hozzá alapanyagként, díszítésként? Én a héten szeretném megcsinálni, csak még ötleteket gyűjtök hozzá. :) Minden hozzászólást köszönök. Szép napot Nektek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook