Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adventi koszorú fórum

Adventi koszorú (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Adventi koszorú

2010. nov. 28. 18:31

Nagyon jó ötlet! :)

Tavaly nekem is borostyán volt a adventi koszorúmon.

2010. nov. 27. 20:57
Akinek van a közelében borostyán, különleges koszorút készíthet belőle. A nagyobb leveleket gombostűvel letűzi. Ha van még otthon néhány színes gyöngy és ezt húzza a gombostűre, még szebb. Borostyánágat is lehet összehajlítani, ezt vizes tűzőalapra ajánlott tenni. Akár ki is gyökerezhet! Így a szoba levegőjét is párásíthatjuk! A további díszítés tetszés szerint, csak legyünk tekintettel a vizes alapra.
2010. nov. 27. 20:13

Én idén igazi növényeket teszek az adventi koszorúra. Mint magyal, fenyőág, toboz, stb.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2009. dec. 26. 19:29

A 4 gyertya a 4 vasárnapot jelképezi, 4000 évvel korábban jövendölték meg először a Megváltó születését. Tehát 1 gyertya 1 ezer évet jelképez. Advent 3. vasárnapja az ún. Gaudete, azaz Örvendező vasárnap. Ezen a napon a liturgia színe nem a viola - azaz lila, hanem lehet rózsaszín is. A viola szín Adventben (és Nagyböjtben is) a bűnbánat színe. A zöld a reményt, az életet jelképezi. A gyertya a világosságot, a fényt, a megszületendő Jézust jelképezi, hiszen minél több gyertya ég, annál közelebb van a születés ünnepe!

Amikor február 2-án megszentelik a gyertyát a templomban, ezzel a gyertyával mennek nagyszombat éjszakáján és a megszentelt tűzről adják át egymásnak a fényt. Ahogy halad be a sötét templomba a sok-sok gyertya, úgy lesz egyre világosabb... amely már a feltámadt Krisztust jelképezi...

7. Milanbaba (válaszként erre: 3. - Suhi)
2007. dec. 16. 14:37
Szia.Igaz a rózsaszín gyertyát gyújtsuk meg harmadiknak,az öröm vasárnapján,és örülj,hogy ügyes vagy,és tudsz adventi koszorút készíteni.Boldog békés adventot neked.
2007. dec. 14. 19:30
Örülök, hogy sok kreatív tag van a hoxán. Ezek szerint Ti is egyertétetek azzal, hogy az SK. díszítés mindíg szebb.
5. Suhi (válaszként erre: 4. - Vanet)
2007. dec. 14. 08:40

Köszi az igazítást, jó hogy nem csúsztunk még le a 3 gyertyáról, akkor a rózsaszínt veszem kezelésbe!


Köszönöm szépen :)

4. Vanet (válaszként erre: 3. - Suhi)
2007. dec. 13. 13:36

Szia Suhi!


Csak egy kis jóakaratú igazítás: a rózsaszín gyertyát harmadszorra gyújtják meg a katolikus szokás szerint, mivel ez a szín az öröm színe és a liturgia szerint a harmadik adventi vasárnap az öröm vasárnapja. Áldott karácsonyt neked is! :)

3. Suhi
2007. dec. 13. 12:04

Nagyon szép kis koszorút készítettél :)


én is drótdarabkákkal erősítem hozzá a gallyakat.

Amúgy a hivatalos (katolikus egyház szerinti) adventi koszorú alapja kerek, jelképezi az örökkévalóságot, a zöld az életet, a gyertyák színe is kötött, 3 fehér és egy rózsaszín, vagy 3 lila és egy rószaszín. A rózsaszínt gyújtjuk meg utoljára.


Békés készülődést:)

2007. dec. 9. 01:09

Szia!

Én is magam szoktam elkészíteni az adventi koszorút, de nem ragasztom, hanem kis drótdarabkákkal rögzítem a fenyőgallyakat. Így a koszorúalapot következő évben is tudom használni.

2007. dec. 2. 20:23
Tudom, hogy már túl vagyunk az első gyertyagyújtáson , de azért még nem késő elkészíteni az idei adventi koszorút.
Amit javasolok egyszerűen elkészíthető, nem kerül többe, mint a kész koszorú.
Amikor viszont ránézel, örömmel tölt el, hogy Te készítetted.

Ugrás a teljes írásra: Adventi koszorú

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook