Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Abortuszom lesz mire számítsak? fórum

Abortuszom lesz mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
328. selena78 (válaszként erre: 326. - Flóra76)
2019. febr. 5. 13:25
Jár, gondolom... csak én erdélyi vagyok, itt nem kapnak az iskolások-óvodások enni, csak ha megfizetik. Az óvoda még csak-csak, de az iskolásoknál nincs közétkeztetés.
327. Lávli (válaszként erre: 320. - ÁgiL)
2019. febr. 5. 12:46
Elárulod, hogy milyen segítségre gondolsz?
326. Flóra76 (válaszként erre: 325. - Selena78)
2019. febr. 5. 12:42
Azért iskolába csak jár?
325. selena78 (válaszként erre: 320. - ÁgiL)
2019. febr. 5. 12:26

Mondd csak, te elolvastad a topikindító kérdését? Szerinted azt kérdezte, hogy megszülje-e a gyereket, vagy ne? Mert én nem láttam, hogy ezen gondolkodott volna.


Örülök neki, hogy téged boldoggá tesz a gyereked, de miből gondolod, hogy egy másik embert, aki nem te vagy, ugyanaz tenne boldoggá, mint téged?


Aztán ezt a demagóg dumát, hogy te senkit sem ismersz, aki ne bánta volna meg... Ne fárassz már. Én meg olyat nem ismerek, aki megbánta. Na most hogy döntsük el, hogy, hányan bánják, hányan nem?


Persze, anyagi téren is meglesz minden... Honnan? Belepótolsz? Érdekes, a szomszédomban van 3 gyerek, aztán nincs meg nekik anyagi téren semmi. Pedig lehet, anyu elhitte egy hozzád hasonlónak, hogy meglesz.


Az elöbb csengetett be a 8 éves tornacipőben, hogy adjak 3 krumplit, mert két napja nem ettek.

324. unom (válaszként erre: 320. - ÁgiL)
2019. febr. 5. 10:15

Nekem volt abortuszom, és nem bántam meg. Akkor az volt a legkevésbé rossz döntés.

Ami a pénzt illeti: ha igazad lenne nem lennének éhező gyerekek.

323. Channa*
2019. febr. 5. 10:13

Sosem fogom megérteni, hogy egyesek miért akarják rátukmálni másokra, hogy örökbe adjon?


Ha valaki annyira sajnálja azokat, akiknek nem lehet gyereke, akkor szüljön 10 gyereket és adja mindet örökbe.


Ha annyira érzékeny a lelketek, ahogy a fogalmazásotokkal akarjátok mutatni, akkor el lehetne gondolkodni a javaslatomon, más meg majd eldönti, hogy ő mit akar.


A fórumindító, így járt, eldöntötte mit akar tenni, mindegy miért, és csak az abortuszról kérdezett és nem arról, hogy mit tehetne még. Szerintem teljesen egyértelmű volt a kérdése, így nem kell lélekre ható, nyálas, fele sem igaz hozzászólásokat írni neki.

322. Pasionella (válaszként erre: 320. - ÁgiL)
2019. febr. 5. 09:34
Szépen leírtad viszont itt nagyon sokan nem tartjuk őt egyáltalán okosnak, sajnos szerintem az írásod süket fülekre fog találni.
321. 8a91032ceb (válaszként erre: 320. - ÁgiL)
2019. febr. 5. 09:24
Ezt nagyon szépen összefoglaltad. Egészséget, boldogságot nektek!
320. ÁgiL
2019. febr. 5. 09:16

Kedves Marika!

Őszintén szólva nem olvastam végig az összes hozzászólást, de azért a lényeget igen, hogy mi történt és mi felé készülsz. Nem volt abortuszom, viszont van egy gyönyörű kisbabám. Régen én sem szerettem volna gyereket egyáltalán. Pedig csodálatos. Nem lehet leírni mennyire, mikor megfoghatod a pici kezecskéjét, magadhoz ölelheted még most is könnyes lesz a szemem ha rá gondolok milyen semmihez sem fogható érzés. És ahogy növekszik csoda, mikor mondja, hogy ana.. Mióta ő velem van sokkal máshogy érzek a gyerekek iránt. Csak kérni tudlak, hogy fordulj vissza és ne bántsd őt. Nem ismerek olyan embert aki ne bánta volna meg az abortuszt. Egy életről van szó, akinek a te védelmedre, oltalmadra van szüksége. Ő már él, ne csak azzal legyél elfoglalva, hogy neked mi fáj, ő mit él át miközben az édesanyja megöletni készül, elvetni, szerinted? Okos lánynak gondollak az olvasottak alapján, biztos meg tudod gondolni. Hidd el, az anyagi téren is útközben meglesz minden. Nem minden kell egyszerre és nem lehet pénzen felmérni egy ember életét. Biztos te is hálás vagy a szüleidnek, hogy élhetsz, megkaptad a lehetőséget, most rajtad a sor. Ne vesd el Őt!

Szívesen beszélgetek veled magánban is és akár segítek is.

2019. jan. 31. 14:42
Jövő héten szerdán kell befeküdnöm a kórházba és csütörtökön már műtenek. Nagyon izgulok de remélem nem lesz semmi baj és hamar túlleszek rajta.
318. Sommersby (válaszként erre: 288. - 7f02f8d6c7)
2019. jan. 30. 15:22

Erre annyit szeretnék írni - minden rosszindulat nélkül -, hogy Marika, ha a barátod ennyire önző, hogy neki ez "vicc", hogy kész tények elé akart állítani azzal, hogy márpedig "benned ment el", akkor ez eléggé felelőtlen dolog, főleg, ha tudja, hogy Te nem szeretnél gyereket.


Viszont azt tudnod kell, hogy a "megszakításos módszer" nem megbízható "fogamzásgátló" (??) módszer (maximum ott jó, ahol nem baj, ha mégis baba lesz, olyan párnál), mert teljesen mindegy, hogy beléd élvez-e a Párod a végén, vagy nem, mert már az előváladékban is lehetnek spermiumok, amitől simán terhes lehetsz. Szóval, ha túl esel ezen az abortuszon, utána gondolkodj el valamilyen megbízható - valóban fogamzásgátló - módszeren. Én azon is elgondolkoznék, hogy a jelenlegi Párod, ha ennyire éretlenül gondolkozik, (iszik is ahogy írtad), egyáltalán maradjon-e Párodnak..., de ezt Neked kell tudnod.


A másik, hogy én azt vallom, hogy az én testem az enyém, ha bármi van, nem védekezek biztonságosan én fogom megszenvedni testileg-lelkileg, nem a férfi, akivel vagyok, nem ő megy a műtőasztalra, én ezért mindig magam vállaltam a védekezést, már csak azért is, mert az óvszert nem tartom nagyon biztonságosnak, na, meg hallani olyat, hogy némelyik pasi esetleg direkt nem használja esetleg, stb.

A tablettát meg nem szeretem, mert volt, hogy nagyon bekavart a hormonrendszerembe.


Szóval, Marika, a Te tested a Tiéd, Neked kell gyötrődnöd, testileg és lelkileg is esetleg, vedd a "kezedbe" az életed irányítását, és ne a férfiben bízz, hanem csakis Magadban!! - az a biztos!!


Ha nem akarsz tablettára költeni minden hónapban, és ennyire nem szeretnél babát (talán soha), én javaslom, próbáld meg a spirált (ha a nőgyógyász is javasolja), én már szülés előtt is használtam a mini méretet. Védekezek - persze több spirál cserével már így - szerencsére nekem bevált, vagy 20 éve, és soha nem lettem terhes mellette, nem is érzem, mintha ott sem lenne, és szerencsére nem okozott elhúzódó vérzést sem. Ha Neked is beválna, akkor "fajlagosan" sokkal jobb megoldás anyagilag, mint a tabletta, amit, ha elfelejtesz bevenni, stb., kiürül egy kiadósabb hasmenéssel, plusz havonta kell fizetni legalább 2000 Ft körül.

317. Sommersby (válaszként erre: 1. - 7f02f8d6c7)
2019. jan. 30. 15:01

Kedves Marika!


Nekem egy terhességem (és szülésem) volt, és előtte sajnos egy küretem - mondjuk nálam más volt, mert nem élő babát kellett elvetetni, hanem elhalt a terhességem a 9. héten (ráadásul ikerterhesség lett volna), nekem borzasztó fájdalom volt lelkileg.


Sajnos lényegében ugyanúgy kellett kitisztítani a méhem, - már az eljárás ugyanaz volt. Ahogy már mások is írták feltettek egy laminaria nevű tágítót a méhszájba, ez a tágító fokozatosan (nem túl drasztikusan) nedvesség hatására fokozatosan vastagszik, és fokozatosan tágítja a méhszájat, hogy ki tudja a nőgyógyász annyira tágítani, hogy hozzáférjen a méh üregéhez, és kiürítse, kitisztítsa.

A laminaria felhelyezése nem túl kellemes (bár az én dokim nagyon ügyes volt szerintem, mert maximum kis szúrás szerűt éreztem), utána lehet, kicsit görcsölgettem, de elviselhető volt. Bizonyos idő elteltével (gondolom, mikor várható már a megfelelő tágulás), visszajöttek értem a kórterembe, és betoltak a műtőbe, itt minden abszolút kiesett, mert altatásban történt maga a méh kiürítése. Utána vissztoltak a kórterembe, elég kábán ébredtem. Utána kaptam (legalábbis ez vagy 20 éve volt majdnem) nagy nedvszívó betéteket, mert arra számíthatsz, hogy vérzés az lesz utána rendesen. De bizonyos idő után a vérzés már csökkenni fog. Úgy emlékszem, már másnap kiengedtek. Görcsölgetés utána jól emlékszem volt, de nem vészes, elviselhető volt. Persze ha szokatlanul erős fájdalmad lesz, vagy lázas leszel, akkor valami gond van. De egyébként a vérzésnek fokozatosan csökkenie kell. Bármi gondod van, szokatlan utána, jelezd az orvosnak.


Ja, és a küret és a szülési fájdalom nem összehasonlítható, maximum a tágulás nem kellemes küretnél sem, szülésnél sem (bár szülésnél sokkal hosszabb a tágulási folyamat, mivel egy újszülött méretéhez kell tágulnia a méhszájnak), nem beszélve a szülés közbeni fájásokról.

316. selena78 (válaszként erre: 312. - Meer)
2019. jan. 30. 12:10

Persze, én is kibírtam a terhességet is, meg a szülést is, mert azt akartam hogy legyen gyerekem. Nekem. Nekünk. Nem azért, hogy másnak legyen.


Az én felfogásomban, egy gyereknek elsősorban ahhoz van joga, hogy szerető családba érkezzen, ahol várják, szeretni fogják.


Az én felfogásomban, csak akkor szabad életet adni, ha azért vállaljuk a felelősséget.


És azért az örökbeadók többsége nem azért szül, hogy neki tökidegen embereknek örömet szerezzen, hanem mert nincs más lehetősége. Kifutott az időből, ott ahol él, tiltott az abortusz, vallási meggyőződése tiltja, stb. Esetleg anyagiakért. Ilyen is van, ha nem is illik beszélni róla.

315. selena78 (válaszként erre: 282. - Loch ness)
2019. jan. 30. 11:49

Senki nem vonja kétségbe, hogy gond és fájdalom, ha valaki gyereket akar és nem lesz neki.


Azt viszont sehogysem értem, miért fájna nekik az, hogy másnak lehetne, de nem akar. Nincs összefüggés a kettő között.


Mert attól, hogy X végül megszüli vagy sem a nemkívánt gyereket, attól még nekik nem lesz jobb.

314. levarosbukta (válaszként erre: 311. - Meer)
2019. jan. 29. 22:23

Te kezdtél sunyin hátulról küldözgetni levelet, nem én! Nekem nagyon is megfelel itt hogy mindenki olvashassa.


Továbbra is fenntartom, hogy másnak az életébe, másnak a döntésébe - legyen az bármilyen - kívülállónak beleszólni és érzelmileg zsarolni nem lehet. Úgy hogy coki, vonulj vissza mert ebből csak rosszul jössz ki.

313. Candytuft (válaszként erre: 312. - Meer)
2019. jan. 29. 21:57

Sajnos azzal a logikával nem lehet vitatkozni..ha valaki semmilyen módon nem szeretne gyereket,sőt kifejezetten fél a szüléstől,annak (két) gumival kellene védekeznie. A félúton kiszállok módszer,az minden,csak nem védekezés..:/

Igen az ő élete,én már lentebb valahol az elején megírtam a véleményem,nem is bántóan újra nem írom le.

Bár az úgy sem segít rajta,de én is azt a tábort erősítem,(ha majd egyszer meggondolja magát) igen,ki lehet bírni a szülést. Nekem sem volt egyszerű,de ahogy mondják,csak a szépre emlékszik az ember,és így van. :)

312. meer (válaszként erre: 310. - Candytuft)
2019. jan. 29. 21:45

Ezt a kifejezést nem én találtam ki.


Örökbe adás esetén, hívják az asszonyt, aki életet adott gyermekének: életet adó


Az anyuka viszont az örökbefogadó anya lesz, aki felneveli a gyermeket.


Mindenki maga dönt: Marika is és mindenki. Mennyire fáj? Nem kellemes egyik sem... de anyák milliói (köztük a saját édesanyánk) birták ki a szülést, mint ahogy a másik utat is igen sokan. Csak ne az abortusz legyen az egyetlen fogamzásgátlás!

311. meer (válaszként erre: 309. - Levarosbukta)
2019. jan. 29. 21:40
Te már semmit se fogsz nekem küldeni!
310. Candytuft (válaszként erre: 307. - Meer)
2019. jan. 29. 21:36

'életet adónak'milyen szép! :) én teljesen egyetértek veled!

Viszont,ő borzasztóan fél a fájdalomtól,az egész fóruma erre éleződik ki.Én úgy értelmeztem,hogy ő emiatt lehet sohasem szülne.:/ ha meg majd egyszer mégis eljön az anyai ösztön és nagyon nagyon szeretne gyereket,lehet már nem fog megadatni neki.de ki tudja talán a sors fintora,iróniája,vagy kegyessége lévén lehet pont ő fog egyszer örökbefogadni.Ki tudja? :O

309. levarosbukta (válaszként erre: 308. - Meer)
2019. jan. 29. 21:08
Itt is megkaphatod, nem csak priviben ha akarod! Ki nem tojja le a véleményedet! :)
308. meer (válaszként erre: 274. - Levarosbukta)
2019. jan. 29. 20:54

Paraszt hozzászólásra csak paraszt választ lehet adni


Senki sem ítélkezett senki felett, a lehetőségek lettek leírva, van róla halvány fingom.. mint ahogy neked az illemről semmi sincs!

307. meer
2019. jan. 29. 20:49

Marika!


Te döntöd el mit csinálsz a testeddel és a meg nem született gyermekeddel... mindkettőtök felett te döntesz .. ha nem kell elveszik/kiveszik


A kérdésre visszatérve... biztos nem kellemes ... de miután elaltatnak, sokat nem fogsz érezni belőle.. utána pár nap még biztos fájdalmas lesz... ugyan kevésbé fájdalmas, mint egy gyermeket megszülni.


Reméljük, tanulsz az esetből és 2-3 hónap mulva nem a következőre készülsz. Aztán majd ha eljön az idő, talán szülsz is egy-két- sok gyermeket.. Adjon az Isten hozzá erőt/egészséget! Addig pedig védekezz, de ne a műtőasztalon!


Aki itt pedig "kibic"-nek írt. Tartsa meg magának a sorait! Nekem van gyermekem, megszültem, felneveltem, eü. küretem volt ... kibirtam mindegyiket


Aki elveteti szive joga, viszont változatlanul azt mondom asszonyok ezrei kinlódnak, hogy egyetlen egyszer gyermekük legyen. Akinek nem lehet... és örökbe fogad.. tiszteljük döntését, ahogy azét is, aki mégis megszüli, és életet és esélyt ad egy pici lénynek.


A nyilt örökbefogadás: legalább annyi a kérdés mindkét oldalról.. de lehet titkosan is... Van az ismeretségi körömben egy család - pont igy van két meseszép gyermekük - és örök hála mindkét életet adónak, hogy életet és lehetőséget adtak élni... a gyermeküknek, és boldog egészséges családi életet élhetnek, azokkal akik felnevelik őket.

306. Érdekes73 (válaszként erre: 305. - Michelle.r)
2019. jan. 29. 20:21
Na igen. Egyre több a gyerek kerül állami gondoskodás alá.
305. michelle.r (válaszként erre: 273. - Érdekes73)
2019. jan. 29. 20:08

Az, szerintem is. A legrosszabb fajta. Leírja, látja, hogy a kérdező nem reagál rá, de csak nyomja a sódert.


Otromba dolog egy abortuszra készülő nőt azzal nyomasztani, hogy kinek miért és meddig nem lehet gyereke. Nem releváns.


Ha nagyon szeretnének örökbe fogadni, tele vannak az árvaházak cuki kis cigány, vagy sérült gyerekekkel, de érdekes módon sokaknak annyira nem kell a gyerek, hogy őket válasszák.

304. 04424e865e (válaszként erre: 303. - Dd9dec5381)
2019. jan. 29. 18:57
Ennyi rizikó azért legyen az ő életükben is. :)
303. dd9dec5381 (válaszként erre: 302. - 04424e865e)
2019. jan. 29. 17:39
Te nem láttad még mit művelnek a macskák a karácsonyfa díszekkel! :)) 😱 (a nyulat csak azért említem zárójelben, mert őket kizárólag a szalma-, vagy fa függők hoznak lázba :))
302. 04424e865e (válaszként erre: 292. - Dd9dec5381)
2019. jan. 29. 17:24

Ebből a függőségből pedig általában mindig a bajok származnak.

Legjobb, mikor valaki karácsonyfa függő. Egy évben egyszer veszik elő, és akkor is csak lógnia kell. :))

2019. jan. 29. 15:52

Hát jól elszabadultak itt az indulatok.


Kedves Marika vagy!


Persze, hogy hibás vagy és tudod miért? Mert igen, te vagy a nő, a te tested, a te lelked, a te fájdalmad, a te érzéseid a te méhed és nem az alkesz pasidé. Te fekszel a műtőasztalra, téged altatnak el és neked lesznek majd gyötrődve álmatlan éjszakáid.

Tehát ha a pasi már ennyire felelőtlen és lesz.arja, hogy mi lesz ha beüt a baba, mi lesz veled, veletek, akkor igenis NEKED! kettőtök helyett is neked kell védekezni ha nem akarsz gyereket a fent leírtak miatt.

Érted?

És persze ilyen van és nem te vagy az első és nem is az utolsó akivel ez megesik, de könyörgöm te is jelen voltál az akciónál ne csinálj úgy mintha kívülálló lennél és közöd nem lenne az egészhez és még téged jól át is vertek és te vagy a mit sem sejtő áldozat.

Érted?


Egyébként meg én sem értem hogy vagy képes egy ilyennel együtt élni, illetve de, értem. Kaptál már jó néhány tanácsot, jó szívvel mondom, mondjuk fogadd meg. Menj el dolgozni és tartsd el magad és kezdj egy valamire való életet. Nem vagy már kamasz. Tanulj és dolgozz és gondolkodj. Tégy magadért.


Sok sikert.

300. Mézes-Krémes (válaszként erre: 298. - 7f02f8d6c7)
2019. jan. 29. 15:34

Teljesen mindegy a helyzeted, és úgy döntesz, ahogyan jónak látod, mert a te életed.


Ám remélhetőleg 31 éves fejjel ez jó tanulópénz lesz neked arra, hogy amennyiben nem szeretnél gyereket, úgy védekezned KELL. Ma már egy nőnek erre MINDEN eszköz adott. A felelősség itt kezdődik, és akkor ezt a kellemetlen procedúrát is megúszod.


Igen, abban, hogy nem várt módon terhes lettél, mert nem védekeztél, abban maximálisan te vagy a hibás, nem más. Mert a te tested, és mindannyian tudjuk, hogyan fogan meg egy baba... A piás pasas persze, hogy tojik rá, ugyanis nem neki kell azon keresztülmennie érzelmileg és testileg is amin majd most neked kell. :(

299. Pasionella (válaszként erre: 297. - 7f02f8d6c7)
2019. jan. 29. 14:31
Nekem egyáltalán nem fontos, hogy nekem legyen igazam de ne lepődj meg azon ha a hülyeséget kevesen tűrik. Remélhetőleg valamit tanultál ebből az egész esetből.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook