A valóság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A valóság

2011. júl. 16. 18:57

A tinikre mindig a saját kortársaik vannak a legnagyobb befolyással, ez régen is így volt, most is így van, és szerintem mindig így lesz. A szülő szerintem csak drukkolhat, hogy adott annyi "alapot" a gyerekének, ami elég lesz neki ahhoz, hogy ha bele is csúszik ilyen nagy befolyásolásba, előbb-utóbb leesik a hályog a szeméről, és újra normális lesz.


Az, hogy a reklámok mit sugallnak, milyen mintát mutatnak, és ezt ki hogy értelmezi, megint egy másik történet. Ha jobb lábbal keltem, így látom: helyes, hogy csinos, ápolt embereket mutatnak, akik takarítják a lakásukat, együtt esznek, közös programjaik vannak stb.

Ha bal lábbal keltem, akkor meg így látom: ki az a barom, aki csini szoknyában, blúzban, körömcipőben takarítja a WC-t, milyen isteni lehet, ha az ünnepi ebéd zacskós levesből és mű-prézlibe forgatott rántott húsból áll, stb :)


De összességében azt gondolom, hogy egyrészt nem baj, ha a fitt, egészséges, ápolt külsőt "nyomatják", mert ez valóban egészséges.

Másrészt aki hülye, az reklámok nélkül is hülye, és akár tv és net nélkül is megtalálná az ökörségeket a léböjtkúrától a hashajtókúráig.


Szülőként szerintem maximum annyit lehet tenni, hogy próbálod arra nevelni a gyerekedet, hogy kételkedjen, járjon utána a dolgoknak, ne higyjen el mindent első hallásra. Hozzáteszem nincs gyerekem. De engem így neveltek, és én is így csinálnám.

2010. aug. 19. 10:34
Hát igen! Teljesen igazad van a cikkben! Pontosan ezért nincs nekünk tévénk. Kapunk is sok kritikát miatta. Mert azt mindenki látja, hogy mekkora szemét áramlik belőle, de azért hogy ne legyen, az azért...
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Jadviga17)
2010. aug. 19. 08:45

Igen, igen:)

Én pl. az alkatom miatt, ami nem deformált, nem aránytalan, és még kövér sem vagyok, nem vehetek fel bizonyos fazonú szoknyákat, nadrágokat, mert abban traplinak érzem magam. Sokak szerint az is jól áll, de szerintem nem. ettől persze rosszul érzem magam és valóban tramplinak nézek ki:)

És tényleg, olyan nincs, hogy az eszéért szeretnek valakit. Mindenképp kell hozzá a megjelenés is.

25. Jadviga17 (válaszként erre: 23. - Tündér69)
2010. aug. 19. 07:33

Valami ilyesmi... Vannak erősebb testalkatú nők akik nagyon magabiztosak és nőiesek, míg hiába sovány valaki (meg divatos) ha tiszta görnyedt, és semmi kisugárzása nincs.

Amúgy egy könyvben olvastam, hogy ez az elérhetetlen nőideál a férfiak "bosszúja" azért, hogy egyre inkább kivesszük a kezükből a gyeplőt. :DD Lehet benne valami!

Én úgy gondolom, hogy az egészség fontos, amibe a táplálkozás és a mozgás is beletartozik. Ez a közérzetünkre is jó hatással van. Ergo csinibbek és sugárzóbbak leszünk. Mindent csak ésszel. Illetve azért az ápolt külső még nem azt jelent, hogy valaki üres belül. Elég visszás, ha valakinek elhanyagolt a külseje és azt hangoztatja, hogy "őt az eszéért szeressék" stb.

Ha magunkba nézünk, úgyis meglátjuk, hogy mi számunkra az aranyközépút.

24. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - F758a7200f)
2010. aug. 17. 13:44

köszi :)

már elfelejtettem :)

2010. aug. 14. 17:44
Szerintem nem az a legfontosab, hogy valaki mennyire szép vagy vékony, hanem hogy milyen a kisugárzása. Ha az illető jól érzi magát a bőrében, akkor is vonzó lesz, ha van rajta pár kiló súlyfelesleg.
22. Tigris1971 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2010. aug. 13. 08:50
Hát,igen.Vannak idióta szülők...A saját lányát teszi tönkre és nevetteti ki az ilyen okítással.Soha nem mondanék a lányomnak olyat,hogy üldözzön egy fiút a szerelmével.Mindig arra tanítom,hogy egy lánynak legyen tartása büszkesége,önbecsülése,soha ne adja ki magát teljesen egy fiúnak és soha ne fusson utána,azzal saját magát alázza meg,a fiú meg annál kevesebbe fogja nézni,minél erőszakosabb.Ez a fajta viselkedés még a fiúknál sem igazán jön be,hát még a lányoknál.Félreértés ne essék,nem vagyok elvakult lány párti,fiam is van.De hálistennek ezek a problémák nálunk még a jövő zenéi.
21. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Pahet a vadász)
2010. aug. 12. 15:05
A you tube-on láttam én is, a dove campányfilmje volt annak idején.
2010. aug. 12. 15:03
Jó a cikk:)
2010. aug. 12. 15:00

Nem hozott sok új szempontot a cikk.

Ezek a kifogások már annyszor el lettek mondva, hogy a magazinok és modellek testalkata terén is elindult a változás.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Tigris1971)
2010. aug. 12. 13:59

Persze, persze! Én sem azt akartam irni, hogy csak a szülők hibája! Tudom, hogy a minden napos környezet sokat formál a gyerekeken. De sajnos sok esetben azt látom a környezetemben is, hogy a szülők a legnagyobb partnerek a butaságokban. Irok példát: a fiamnak volt egy barátnője, akinek a fiam volt az első. A fiam is 15 éves volt és a lány is. A kislány azt gondolta, hogy ez a szerelem örök, hát pedig ritka az ha pont az első barátunkkal vagyunk örökre. 1 és 1/2 év után a fiam besokalt a kislánytól, mert az anyukája folyamatosan olyan sztorikat mesélt nekik, hogy még az én hátamon is felállt a nem létező ször. A szakitást követően a kislány hónapokig állt a kapunkban, hivogatta a fiamat, maileket küldözgetett, amiben általában az öngyilkosságon volt a hangsúly. A kislány azért tette ezt, mert az anyukája is ezt tette, ilyeneket mesélt neki! És hiába okos értelmes a kislány, az anyukája történetei ilyen nyomokat hagytak benne. Azóta eltelt már 6 év a kislány a mai napig, igaz már finomabban, de még mindig üldözi a fiamat. Az anyukája, éppenhogy nem köpi le a fiamat, amikor összefutnak, valamint a kislány húga szintén. Pedig ha a kislány összekapja kapja magát, akkor mindig jókat beszélgetnek a fiammal, sőt tanácsot kérnek egymástól, stb. Csak nem járnak együtt.

Na valami ilyesmire gondoltam, amikor a szülőket hibáztattam. És sajnos én is követek el hibákat a fiammal kapcsolatban, de ez már egy másik fórum téma lenne:)))

2010. aug. 12. 11:29
Teljesen egyetértek a cikkeddel,nagyon jó volt.Szerintem se normális,hogy a csapból is ezek az agyonfestett,gebe,retusált csajok folynak.Minket felnőtteket szerintem már annyira nem befolyásolnak,max kevesebbet nézünk tükörbe,de a tinik körében rettenetes károkat okoznak.Azzal nem teljesen értek egyet,hogy többek között ez a szülők hibája.Az én lányom 15 éves,soha nem szorgalmaztam a divatolást,sminket,mindig elmondom neki,hogy amit a tévében és a plakátokon lát,az nem igaz,mutogatom neki a lesifitósok által készített sminknélküli sztárok fényképeit elég kevés sikerrel.Sajnos a lányok egymást lovalják bele a fogyókúrába,az ész nélküli divatolásba,sminkelésbe.Az a menőbb,akinek erősebb az arcfestése,kevesebb a ruhája,neadjisten nyolcadikos korában műkörme és festett haja van.Az viszont igaz,hogy egyes szülők ezt megengedik,sőt támogatják,mi meg átlagos anyák harcolhatunk a tini lányainkkal,hogy ne úgy járjanak iskolába,mint aki a "sarokra készűl dolgozni".Nem egyszer kaptam már meg a lányomtól,hogy én vagyok a világ legszigorúbb anyukája,mert nem engedem,hogy úgy kifesse magát,mintha szilveszteri buliba készűlne,és nem engedem el diszkóba 15 évesen.Nehéz megtalálni az arany középutat,hogy a saját lányunk ne váljon az ellenségünkké,de ne is engedjünk meg mindent eszetlen fruskáknak.Felgyorsult a világ,amit mi 18 évesen éltünk meg,és ahogy kinéztünk,mostmár 14 évesen jelentkezik.Elkeserítő...
2010. aug. 12. 10:20
Köszönöm a jeleket is !!!!!!
2010. aug. 12. 10:13

Üdv Mindenkinek !


Köszönöm a dícséreteket !


Pedig azt hittem ,hogy biztos sok támadás fog érni ,az miatt amit írtam . Sajnos nem vagyok újságíró , ezért kérem nézze el mindenki , lehet,hogy nagyon sok benne a fogalmazási hiba és hát kissé lehet,hogy gyerekes a cikk . Még csak a 20 -as éveim elején járok ,sajnálom de nem tudok úgy fogalmazni mint egy 40 éves .

14. 484b000711 (válaszként erre: 12. - Golfáramlat)
2010. aug. 12. 10:00

Ismerem a 175 cm magas és ehhez 45 kg-os lányok "kövérség " hisztijét és téyleg kiábrándító mert...

-vagy tényleg azt hiszi kövér (durva ha divatvilág egy része ennyire reklámozza a soványságot)

-vagy csak azt osztálytársait akarja idegesíteni, aki alacsonybb és több kg.


A buszon ülve (délután)is lehet hallani olyan diáklányt, akit már a fiú osztálytársai letolnak meg hülyének néznek, amikor elmeséli, hogy 2 almát evett aznap.

2010. aug. 12. 07:37

Tetszik a cikked. :) Kicsit elfordult a világ (sok tekintetben), jó lenne, ha nem a trendiségre, a vékonyságra, hanem az egészségre tolódna a hangsúly, a hosszú és tartalmas, főleg tartalmas életre megélésére.

Vallom, hogy a szépség valóban belülről jön... hiába a vékonyság, a jó fenék, ha ehhez nem társul egy szeretnivaló, harmonikus belső. Ha viszont felépítjük magunkban a harmóniát, a szerethetőséget, az változást hoz testileg is... mert hozzá idomul. Lehet, hogy így furcsán hangzik leírva, de szerintem így van! ;)

2010. aug. 12. 06:53

Nagyon tetszik a cikked, teljesen egyetértek a tartalmával.

Fehérnemű üzletben dolgozom, bikinit is árulunk. Esküszöm Nektek, hogy érdemes lenne egy pszichiátert is alkalmazni! A csontkollekció lányok ott hisztiznek a próbafülkében, hogy milyen "kövérek", és inkább nem is mennek ki a strandra! Komolyan mondom, hogy némelyik orvosi eset.

A másik "kedvencem" az a fajta anyuka, aki a terhessége miatt duci maradt és váltig hangoztatja, hogy emiatt nem vetkőzik fürdőruhára a strandon.


Én sem vagyok vékony, de soha eszembe sem jutna, hogy emiatt nem megyek be a medencébe a gyerekeimmel.

Tényleg őrület ez a fogyókúra-hiszti, ami mostanában folyik. Akárhová nézek - média, fórumok, a saját környezetem..., stb - mindenütt csak ezt látom.


A minap összeakadtam egy régi ismerősömmel, de nem ismertem meg. Váltottunk egy pár szót, elmondta, hogy drasztikus fogyókúrán van túl. Mit ne mondjak, meg is látszik rajta: az arca megöregedve, a bőre szinte rá van fonnyadva (bocs a kifejezésért), a hasán lóg a megnyúlt bőr.

Félelmetes ahogyan kinéz. De rém büszke, hogy mennyit fogyott.

2010. aug. 11. 21:38

Tetszik a cikk, és egyetértek. Nagy a felgyorsult világ nyomásának a hatása. Amikor én gyerek voltam, alig néztem tv-t, nem is voltak ilyen reklámok. Nekem még iskolaköpenyt kellett hordanomm, és 15 évesen engedtek el először egyedül moziba. Egyáltalán nem bánom, és nem érzem, hogy bármiből is kimaradtam volna. Kiéltem magam később, a főiskolán.

Több műszakban dolgozom, és nem vagyok kövér. De ha fáradt vagyok, akkor hajnali 4kor nem izgat túlságosan, hogy épp nincs rajtam smink. És nem vagyok hajlandó 15 ezret kiadni egy trikóért, csak azért mert vmelyik plázában vehetném meg.

Az új őrület, amitől engem a frász kerülget az a szilikon. Nekem nincs túl nagy...és eddig nem is érdekelt. De ez az őrület, hogy már 18 éveseknek lehet, és erre buknak a pasik. Egy idő után már frusztálónak érzem, jelenleg.

Abban pedig egyetértek, hogy a modellek többségét sztem farmerban ,smink nélkül az utcán kevesen ismernék fel.

2010. aug. 11. 20:52
Jó a cikk. A soványság és a trendi kinézet is kevés azonban az egészséges lélekhez.
2010. aug. 11. 18:05
Sajnos az iskolákban megengedik a sminket, a mini, szűk, nagy dekoltázs, "haskivan" stb. holmikat. Az előző tanévben az elsős kislány kilakkozott körmökkel jelent meg, ill. a fiú osztálytársa belőtt füllel pl.
2010. aug. 11. 17:44
Az iskolák folyosói valóban úgy néznek ki óraközi szünetekben, mintha divatbemutatós forgatáson lennénk (az általános iskolában is!). Annak ellenére, hogy ilyen helyen dolgozom, én nem költök tízezreket egy-egy ruhadarabra, és sminkelni is csak akkor szoktam ,amikor kedvem tartja.
2010. aug. 11. 17:28

Nagyon tetszett a cikked én is pont ugyan ezt gondolom!

Van egy-két cég akik már nem arra törekszenek,hogy álom nőkkel reklámozzák a termékeiket,mint például a Dove.Olvastam továbbá,hogy egy külföldi divatmagazin (sajnos nem emlékszem a nevére)csak háziasszonyokkal reklámoz.Ezek szerintem nagyon jó törekvések és ahogy írtad a média nagyon nagy mértékben tehet arról,hogy a mai fiatalok ilyenné váltak.

2010. aug. 11. 16:37

én vagyok aki vagyok kívül belül!nemérdekel a TREND és a MÉDIÁT is magasról leszarom!!úgy nézek ki ahogy nekem tetszik,ha teszek valamit a kinézetemért azt magamért és a páromért teszem,mert nekem így a jó!próbálunk egészségesen táplálkozni persze ez pénztárca függő dolog erősen!szerintem nem érdemes semmit,senkit majmolni ilyen diéta olyan mittudoménmicsoda,teljesen felesleges.a mostani fiatal lányok és nem fiatalok itt is írják ADIPEX majd ettől fogyunk bla blaa...(sajnálom őket nagyon,de ugyanakkor meg is érdemlik)

IGEN A MÉDIÁT IS OKOLHATJUK,a társadalmat VAGY A SZÜLŐKET!nekik kellene felnyitni a gyerekek szemét,hogy igenis vannak értékek ami nélkül nem ember az ember!

úgyhogy előre! találjuk meg önmagunk,menjünk kirándulni a családdal, tartalmasabb mint a tv nézés!próbáljunk változtatni az életvitelünkön!

üdv

2010. aug. 11. 16:36

Egyszer találtam egy oldalt, már nem emlékszem hogy hol, de ott bemutatták azt a folyamatot, hogyan retusálják ki a képeket. Na meg hogy milyen volt a modell "természet adta szépsége" sminkelés előtt...elég kiábrándító volt...ha valaki szép, az smink nélkül is szép, de tény, hogy sminkkel sokat lehet segíteni az öszhatáson :)

De szerintem az sem véletlen,hogy ha bemész egy ruha boltba, akkor 42-es méretnél megállnak... nem csak a média "kényszeríti" rá az emberekre a Trendet, hanem a boltok, ill a tervezők is.

Pedig rengeteg nem csont sovány nő is tud nagyon csinos lenni. Sőt. Nőies, és kifinomult.

Nagyon sok összetevője van ennek a kérdésnek, nem csak a média a hibás :)

Amúgy a cikk jó :)

2010. aug. 11. 16:27

Szerintem ez az egész a szülők hibája. Sok szülő támogatja a gyerekét ebben, sőt ő hivja fel a figyelmét sokmindenre. Nem azt mondja, hogy á ez a nő csak azért ilyen szép, mert retusálták, hanem elrohan és megveszi a reklámozott terméket. Ők is azt mondják, hogy ez a szép, még véletlenül sem dicsérnek meg egy átlagos embert.

Én pl. ha látok egy sovány nőt, akkor evés kényszerem lesz, mert nem akarok olyan lenni.

Lehet, hogy könnyebben beszélek, mert fiam van:) Igaz a fiam is akart érdekes ruhákat felvenni, de sikerült mindig meggyőznüm arról, hogy nem annyira jó az.

2010. aug. 11. 16:13

A cikk jó, és egyetértek azzal, amit írtál.

De soha senki nem fogja elismerni, hogy azért akar légiesen karcsú lenni, (anorexiás csontváz lesz az eredmény), szőke lenni, kék szemű, és tökéletes, mert a tévében ezt látja!

;)

2010. aug. 11. 16:12
Jó lett a cikked:)Na de ez nem ilyen egyszerű..fogadjuk el magunkat úgy ahogy vagyunk stb...de aki évek óta ebben a dologban él,annak sajnos szinte lehetetlen..ha már épp tökéletes,az sosem lesz neki elég:(Ismerős érzés sajnos.A fiatal lányoknak meg magyarázhatná akárki,sokkal fontosabb a külső minta belső.Ezért van ilyen sok "beteg"ember:(Természetesen ez az én véleményem.
2010. aug. 11. 16:08
A XXI. században az emberek életében egyre nagyobb szerepet tölt be a média. Főleg a nők körében játszik kiemelkedő szerepet. Napról-napra jelennek meg újabb reklámok, sztárokról szóló pletykák. Egyre nagyobb az önbizalom hiányos, depressziós, étkezési zavaros betegek száma. Főleg a nők körében nagyon nagy ez az arány. De vajon mi is ennek az oka, kit vagy mit lehet okolni ezért?!

Ugrás a teljes írásra: A valóság

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook