Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A válás fórum

A válás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. gabbbicica (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2019. dec. 31. 13:23

Huh, engem senki se bantott, de bocs, ettol behanyok....


Es ha engem provokal a ferfi, akkor fogom magam es megkeselem, vagy mi???


Semmi mentseget nem talalok arra, ha egy ferfi a fizikai erofolenyet kihasznalja, es kinyir egy not vagy gyereket.


Akarmivel provokaljak. Akkor huzzon el a fenebe setalni, ha ideges, vagy verjen szet vmit a kertben/utcan.

26. gabbbicica (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2019. dec. 31. 13:20

Huh azert ez az áldozathibaztatas súlyos...


Szerinted legutóbb Gyorben mivel provokalta ki a két gyerek, hogy megfojtsa őket az apjuk? Aki mellesleg bortonben is volt, mert kalapaccsal akarta agyon verni az alvó felesegét???

25. semleges (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2019. dec. 31. 13:19

Ne haragudj, általában vagy jót írok vagy semmit. Rosszat, negatívat nem igazán áll szándékomba és nem is szokásom ritka kivétellel. De most nem állom meg, ennél okosabbnak gondoltalak. Már nem ez az első hozzászólásod amitől kikerekedett a szemem.

A nő provokál, hogy kapjon egy jő kiadós verést, hát gratula neked. Lányod van? Ő is kaphat a férjétől ha olyan hangulatban lesz a vejed vagy a fiad verheti majd a menyedet vagy bármely hozzátartozód is provokál egy pofonért?

24. Amaunet (válaszként erre: 19. - 4477403e12)
2019. dec. 31. 13:16

Sajnos, kevés ember nő fel úgy, hogy tudja kezelni a dühét, az agresszióját. Lásd: iskolai, gyermekek közti erőszak.


És beszélhetsz te egy dühödt jóskapistának, vagy az önkívületben ordítozó mariskáknak a normális megbeszélésről...

23. Orsi2017 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2019. dec. 31. 13:15
Ha provokál akkor sem érdemel verést maradjunk annyiban. Egy állat aki gyereket vagy nőt megüt.
2019. dec. 31. 13:02

A fórum eredeti témája a válás.

Én is elvált vagyok. Meggyőződésem, hogy egy ilyenhez mindkét félre szükség van. Ha az egyik tesz valami olyat ami a másikra nézve pl. megalázó és mély nyomot hagy benne, nem biztos hogy a sértett fél el akarja ezt simítani, mert elfelejteni úgysem tudja. Gondolhatja azt, hogy jobb lesz külön.

21. 55Judit (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2019. dec. 31. 12:55

Azért ugye senki nem gondolhatja hogy ilyenekért verekszik valaki?

"a playstatoin játék felhúzta.

Vagy mert egy pohár 1 centivel arébb lett téve."

20. Amaunet (válaszként erre: 17. - Orsi2017)
2019. dec. 31. 12:53

Meg kell védenem.:)

Nem azt írta, hogy "érdemel", hanem "provokál".


Igen, el tudom képzelni, hogy egy nő visszaél a férfi türelmével. Okosabb, meggondoltabb férfi ilyen hagyja, hogy az asszonyka kitombolja magát - esetleg elmegy, jár egyet. Rosszabb esetben a kocsmában köt ki.

Az viszont, aki erővel tudja csak elhallgattatni, gondolkodás nélkül odacsap.

19. 4477403e12 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:49

Nincs olyan ok.

Két felnőtt ember az isten szerelmére nehogy már ne tudjon egymással normálisan beszélni anélkül,hogy tettlegességig fajulna a dolog?

És fordítva is,sok nő is bántalmazza a férjét.Ez abszolút elfogadhatatlan.

Menjen el otthonról,vegyen hideg zuhanyt,vágja földhöz a telefont,a távirányítót,akármit,ha nem tud uralkodni magán,de megütni a házastársat egyszerűen nem lehet.

18. globus (válaszként erre: 17. - Orsi2017)
2019. dec. 31. 12:46
Pl. nem veszi be a K2 vitamint.
17. Orsi2017 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:44
Magyarázd már el hogy miért "érdemel " ki egy nő verést??
16. Orsi2017 (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2019. dec. 31. 12:42
Tudom. De abban az esetben nem is juthat gyűlölködésig a kapcsolat. Megbeszélik hogy mégsem fog menni...
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:37

Ezt te se gondolod komolyan,hogy egy nő kiprovokálja a verést??!

Az én exem is vert...pl:nem tudta hova tett valamit,biztos kidobtam.

Vagy...a playstatoin játék felhúzta.

Vagy mert egy pohár 1 centivel arébb lett téve.


Nem hiszem,hogy minden esetben a nő a hibás..

Sokan ott hibáznak,hogy nem mernek lépni,mert az egy biztos pont...vagy a gyerek miatt..inkább tűrik a megalázást,verést és mindent ami egy ilyen házasságban van.

Hatóság míg vér nem folyik semmit nem tesz...csak ugye sokszor olyankor már késő.

14. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fisica)
2019. dec. 31. 12:30
Elég sok kellhet ahhoz, hogy egy békés ember bántalmazóvá váljék. Biztos hogy nagyon sok. Én el sem tudom képzelni, hogy mennyi provokáció állhat a bántalmazás előtt. De hogy nem csak úgy magától kezd valaki dühöngeni, az biztos. Valamivel azt kihozzák belőle. Jó, vegyük azt hogy néhány százalék tényleg csak gondol egyet és szétveri a családot. Passzióból mondjuk. De minden bántalmazó ilyen lehet? A nők sosem hibásak?
13. 55Judit (válaszként erre: 9. - Sanyinak)
2019. dec. 31. 12:26
Gondolom én is, hogy nagyon komolyan provokálni kell egy férfit ahhoz, hogy ennyire elboruljon az agya. De azt is tartsuk szem előtt, hogy a férfi is emberből van. Az ő türelmének is van határa. A végtelenségig nem lehet provokálni, elszakadhat a cérna. Ha egy férfi szeretet, megbecsülést kap otthon, eszébe nem jut az hogy ezért pofonokat osszon.
12. sanyinak (válaszként erre: 2. - Orsi2017)
2019. dec. 31. 12:24
A beszélgetés talán segít, de sokszor az sem. Ha kiderül, hogy más értékrend alapján élnek, akkor hiába próbálnak közös nevezőre jutni.
11. Fisica (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:24
Ez komoly? Milyen ok vezethet oda, hogy megsajnáljuk szegény bántalmazót amiért össze kellett vennie a párját?
10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. dec. 31. 12:23
Persze hogy igazad van, minden eset más, de az előzményekről, hogy konkrétan mivel lett a verés kiprovokálva, egyetlen esetben sem beszél senki. Az valamiért titok.
9. sanyinak (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:21
Mivel provokálta ki anyuka a verést? A 21. században Európában nincs olyan ok, aminek az lehet a következménye, hogy egy férfi megverjen egy nőt.
8. Amaunet (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2019. dec. 31. 12:13
Bocs, hogy nem mentem ennyire mélyen a problémába. Ahogyan írtam minden eset más a 62%-ból.
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2019. dec. 31. 12:09
Válaszadáshoz azt is tudnunk kellene, hogy az anyuka mivel provokálta ki a verést. Mert valami csak volt? Érdekes mód, a tévés hírekben kivétel nélkül mindig csak arról esik szó, hogy a bántalmazó mit tett.
6. Amaunet (válaszként erre: 4. - Ensiferum999)
2019. dec. 31. 11:57

Milyen megoldást javasolnál pl. egy olyan házasság esetén, ahol az apuka minden hétvégén félholtra veri az anyukát a gyermekek szeme láttára?


A 62% valóban sok. De mindenkinek ez az egy élete van. És ha egyszer rosszul választott joga van javítani és egy boldogabb életet élni.

5. ensiferum999 (válaszként erre: 3. - Semleges)
2019. dec. 31. 10:32
Igen az.
4. ensiferum999 (válaszként erre: 2. - Orsi2017)
2019. dec. 31. 10:32
A problémát meg kell oldani,nem válni.
3. semleges (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2019. dec. 31. 10:00
Sajnos és ez szomorú:(
2. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2019. dec. 31. 08:27
Talán beszélgetni kellene nem telefont nyomogatni. Közös programok , élmények . Néha randi napok amikor nem anyuka apuka a szülő hanem szerelmes pár. Sok esetben könnyebb válni mint problémát megoldani....
2019. dec. 31. 03:05
Valamilyen ösztön szerint kiválasztottuk, párunkat elhalmoztuk szerelmünkkel, vágyainkkal, kéjes érzésekkel és két vagy három vagy több gyerekkel és mi voltunk a minta család, minket emlegettek „milyen szépen élnek, x y –ék”. Ma pedig Ő lett a legnagyobb utálatunk tárgya szeretnénk Tőle minél hamarabb MEGSZABADULNI milyen ok-okozatok, vezettek el idáig. Talán az egyik legnehezebb kérdés megvitatása vár ránk. Magyarország lakosságának 62 százaléka elvált és ez jelentős szám. És ha csak családonként egy két gyerekkel számolunk sok a válás miatt lelkileg sérült gyerek. Mennyi egymásra mutogatás ál vagy valós sérelmek, és veszekedés, civakodás a tárgyalásokon. A bírónő és az ülnökök már közönyös arccal rutinszerűen végzik munkájukat, vagyon megosztás és ami kell.. Hány éjszakán álmatlanul vívódunk miközben a gyerekünk békés álmát alussza a szomszéd szobában és a másik szobában utálatunk tárgya, mert már nem bírunk egy ágyban lenni vele. És hány erőszakos jelenet, tettlegességig fajulva gyerekeink szeme láttára. Váljunk, menjünk, adjak még egy esélyt(és már ki tudja hányadikat ) vagy ne váljunk, maradjunk míg meghozzuk a végső döntést. A válásnak ezer oka van mindegyik házasságban más és más és a megélése is változó, szerezzük a mély sebeket. Egyik partner könnyedén veszi míg a másik aki még szeret belerokkan érzelmileg, lefogy és megbetegszik. Mindezek tudatában még is döntenünk kell így vagy úgy hiszen az élet nem áll meg halad tovább a maga nehézségeivel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook