Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A válás fórum

A válás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. jan. 3. 12:40
Szerintem a válások nagy része nem fizikai bántalmazó kapcsolat eredménye, hanem szimplán lejár a kapcsolatok szavatossága. Elfogynak a szavak, a közös témák, a közös célok, az odafigyelés. Alá-fölé rendeltségi viszony van nagyon sok kapcsolatban. Nagyon kevés kapcsolat alakul ki teljesen egyenrangú felek között. Sokszor csak többedik kapcsolatra érnek meg az emberek erre, a válásból/különválásból tanulnak, fejlődnek. Jó esetben. Rossz esetben ugyanazokat a hibákat követik el, és sosem lelnek senki mellett nyugalomra.
116. csikil4ny (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2020. jan. 1. 21:54

Nagy nehezen megértettem mit akartál írni, először azt hittem, hogy elment az eszed, mert eddig hasonló hozzászólást nem láttam tőled.


Van az a jelenség amiről írsz. Egy ismerősöm addig szekállta a felnőtt fiát, míg az 127 késszúrással végzett vele. Ez a helyzet is megoldható lett volna, mert felnőttekről van szó.


A férfi áldozatokat általában verbálisan bántalmazzák a nők, de elenyésző azon áldozatok száma, akik fizikailag visszaütnek. A fenti példa ilyen.


A női áldozatokat viszont eleve agresszív férfiak ütik és nagyon-nagyon ritka, hogy csak egyszeri esetről lenne szó, de az szintén végzetes lehet, mint a fenti példa.


Nincs olyan, hogy kiprovokálja a másik, csak az van, hogy valaki nem tudja megfelelően kezelni az agresszivitását. De józanul kijelenteni, hogy kiprovokálta? Az áldozathibáztatás nagyon nagy gond a mai napig is. :( S ha egy gyermeket ver agyba-főbe, azt azért nem fogadjuk el, ugye? Vagy a gyerek is kiprovokálta?

2020. jan. 1. 07:29

Hihetetlen számomra emberek hogy össze tudnak veszni látatlanban is!


B.U.É.K. Nektek! Jah és persze világbékét és kék zöld foltoktól mentes 2020-as évet!

114. Törpilla (válaszként erre: 101. - Bözsi néni)
2020. jan. 1. 07:25
👍😀😀😀😀😀😅
113. 4477403e12 (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2020. jan. 1. 07:07

Én értem,mit akarsz megtudni.


Mint a lenti példa is mutatja,aki nem agresszív,az fogja magát és beadja a válokeresetet ha nem bírja az asszonyt/férjet elviselni.

Szerencsés esetben úgy ahogy elválnak verekedés nélkül.


Aki otthon annyit látott,hogy ha nem volt elég meleg a leves,apa már ütött is,annak nehéz máshogy viselkednie,hisz ebben nőtt fel,neki így néz ki egy házasság.

Persze nem kell követni a példát,de ezek a felnőttek sérültek lelkileg,nagy valószínűséggel alkoholfüggők,vagy egyéb valami függőségük van,úgy még aztán marha nehéz uralkodni magán az embernek,főleg,ha fogalma sincs róla,hogy lehet másképp is élni.

Így aztán ha a -féleség elpakol valamit és ő nem tálalja,egyértelmű számára,hogy ütni fog.

Én igy gondolom

112. Bözsi néni (válaszként erre: 111. - Globus)
2020. jan. 1. 00:13
Azok szokták ezt mondani, hogy kiprovokálta, akik verik a másikat.
111. globus (válaszként erre: 104. - 55Judit)
2019. dec. 31. 23:26
Jól értjük, te azt mondod, hogy az a nő, akit terrorizálnak, vernek, jószerivel megérdemli, magának kereste? :D
110. New(l)
2019. dec. 31. 23:22
109. af86a99684 (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:48
Kíváncsi vagy az előzményekre? Ezek ez emberek általában ebben nőttek fel, ezt látták a környezetükben, bántalmazták, elhanyagolták őket, vagy alkoholisták, drogosok stb. Egy kiegyensúlyozott ember nem fordul így ki magából. Szerintem ne égesd magad tovább, ennyi elég volt mára.
108. Bözsi néni (válaszként erre: 107. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:46
Én nem is, te tehetsz róla.
107. 55Judit (válaszként erre: 105. - Bözsi néni)
2019. dec. 31. 20:42
Hát, mit mondja? Nem tehetsz róla hogy ez a véleményed. A helyedben én is ezt mondanám.:)
106. Amaunet (válaszként erre: 101. - Bözsi néni)
2019. dec. 31. 20:42

Na, erről van szó!

Ültessük át a szituációt egy házasságba! Mindjárt megértjük, hogy néhány férfinak mitől lendül a keze.:)

105. Bözsi néni (válaszként erre: 104. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:41
Nem, drágaságom, a veréshez pont elég ennyi, amit te csinálsz.
104. 55Judit (válaszként erre: 101. - Bözsi néni)
2019. dec. 31. 20:40

Bözsi néni drága! Először is, már bizonyítottad hogy az oktondi az te vagy, most a saját jelződet osztogatod. Másodszor pedig egy kérdésre ami nem provokáló, nem bántó, nem gondolnám hogy bárki megütne. A bántalmazásokhoz sokkal többet kell tenni.


Na jó élt, boldog új évet mindenkinek!

103. gyöngy:) (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:39

Szomorú, hogy nagyon sok emberben akkora agresszió vagy nem is tudom mi lakozik, hogy nincs önkontrollja, brutálisan üt, ver, támad.

Tűrni sem kell, akkor hagyják ott egymást a fenébe (bár ugye ez sem megy mindig egyszerűen), de a fizikai bántalmazás sosem elfogadható egyik részről sem.

102. Bözsi néni (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:36

Ragozzuk el százszor, hogy NEM LEHET OLYAN OK, AMIÉRT EGY EMBER ÖSSZEVER EGY MÁSIKAT?!


MIT NEM ÉRTESZ EZEN?

101. Bözsi néni (válaszként erre: 66. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:34

Például mit szólnál, ha valaki most az oktondi kérdezősködésedre agyba-főbe verne? Mert kiprovokáltad. Mert idegesíted.


Na, kb. ennyi.

100. 55Judit (válaszként erre: 94. - Piroska52)
2019. dec. 31. 20:32
Dehogy megyek szembe Piroska. Még a téma indításakor egy egyszerű kérdést tettem fel. Senkit nem sértve, senkit nem támadva. Erre mit kaptam, hideget-meleget, csak nem választ. Azért foglalkoztat a téma, mert a tévében sokszor hallok bántalmazásról, de az arról hogy miért történt, mindenki mélyen hallgat. Gondoltam itt, ahol érintettek is vannak, talán valaki felvilágosít. Persze kiderült hogy beteg emberek is vannak, de a többség nem az szerintem. Bocsáss meg, csak az érdekelt volna, mi váltja ki a brutalitást. Fiam szerint a folyamatos szekálás, az érzelmi zsarolás, a parancsolgatás a fő ok. Vagy amit te is írtál menyedről. Csak ezeket a dolgokat van aki tudja intelligensen kezelni, van aki primitív módon. Na, hát ez most mondta fiam.
99. gyöngy:) (válaszként erre: 89. - Amaunet)
2019. dec. 31. 20:30
60.
98. Piroska52 (válaszként erre: 96. - Amaunet)
2019. dec. 31. 20:25

részemről a téma lezárva,ez rossz házasságnál nincs rosszabb,bármi vagy bárki legyen is az oka,aki nem érti,hát lelke rajta,

nyugodalmas jó éjszakát,

97. szőkelédi (válaszként erre: 92. - Piroska52)
2019. dec. 31. 20:22
Ajjajj én is tudnék mesélni sok mindent , hányféle eset van .
96. Amaunet (válaszként erre: 92. - Piroska52)
2019. dec. 31. 20:21

Erre utaltam korábban, hogy senki ne hozza be ide a személyes problémáját. Lehet a válásról anélkül is kulturáltan beszélgetni, mellőzve a személyeskedést, tiszteletben tartva és elfogadva mások véleményét.

A fórum nem egyes emberek tragédiájáról kéne, hogy szóljon, hanem a válásról, mint társadalmi jelenség.

95. 55Judit (válaszként erre: 92. - Piroska52)
2019. dec. 31. 20:21
Persze Piroska, értem én. Minden eset más. És nagyon elítélendő. Csak akkor válik gyanússá a dolog, ha egy egyszerű kérdése nem a válasz jön, hanem támadás. na itt már lehet sejteni hogy titkolni kell az okokat, mert szégyenli amit az emberrel ki tudja mióta csinál. A menyed vajon dicsekedett azzal amivel elüldözte a fiadat? Biztos nem.
94. Piroska52 (válaszként erre: 88. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:20

ha téged semmi ilyen dolog nem ért,

akkor azt nem értem,mért ilyen fontos ez neked,hogy szembe mész,mindenkivel,és vagy nem érted,vagy csak nem akarod érteni,hogy van olyan,hogy valakit minden ok nélkül bántanak,

93. szőkelédi (válaszként erre: 88. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:20
Mi vezethet odáig,hogy üssön ? Pl pletyka ,amit a pasi elhisz ,akár anyós vagy szomszédok esetleg ivócimborák telebeszélik a fejét. Az már más tészta,hogy normális ember nem hisz el mindent , illetve semmit , míg meg nem győződik róla. Szóval kapásból ennyi . Hidd el egy esetben sem provokálta ki a feleség. Viszont van a fordítottja is , asszonykát végig tesztelte fél megye ,de a hites ura teljesen vak ,ha ott csinálná az orra előtt talán elhinné. Bár kétlem.
92. Piroska52 (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2019. dec. 31. 20:16

van egy barátnőm,egy időben tele volt kék-zöld foltokkal,nagy nehezen kiszedtük belőle,mitől van,azért kapott mert nem hozott cigit,meg unicumot,meg mittudom én mit nem,az embernek,

mondtuk jelentsd fel,nem lehet,mert azt mondta,felgyújtja a házat.

az én gyerekem esete más,okos intelligens diplomás,

de ez egy vadállat, ostoba bunkó,és képes is lett volna rá,ha feljelenti,pedig csak annyi vétke volt,hogy nem ugrott elég gyorsan,

hidd el van olyan,hogy valaki azért kap,ahogy mondani szokták,

,,,ha van rajta sapka azért,ha meg nincs azért,,,

úgyhogy ne nagyon firtasd az okokat,mert az mindenhol más,és csak az látja,aki benne van,vagy közelről látja,

és újra elmondom,nincs olyan opció,hogy valaki üssön,

mondhatnám a másik végletet is,amikor a nagydarad szomszédasszonyom a kocsma asztal alól,a nyakánál fogva húzta ki az élete párját,

ennyi,

van ilyen is,meg olyan is,

91. 55Judit (válaszként erre: 89. - Amaunet)
2019. dec. 31. 20:15
De én legalább felismerem a hibámat, és azonnal próbálom jóvátenni legalább így. Viszont akik engem támadtak, bár nem haragszom érte, de eszük sem jutott ez idáig hogy megkövessenek. Nem baj. Mint mondtam, mindenki a maga szintjén...
90. 55Judit (válaszként erre: 89. - Amaunet)
2019. dec. 31. 20:12
Valóban azt írtam, mert már nem tudtam egy percig uralkodni magamon. De már megbántam, mert az ilyen megnyilatkozás nem rám vall. Különben sem tudtam akkor még, hogy beteg a férje. Mondhatom úgy is: Visszaszívom! :)
89. Amaunet (válaszként erre: 87. - Gyöngy:))
2019. dec. 31. 20:10
Ezt hányas számú bejegyzés alatt tette?
2019. dec. 31. 20:06

Azt ja vaslom, ha valakit nagyon érzékenyen érint egy probléma, ne vigye ki egy nyílt fórumba. Lehetnek a közelben olyanok mint én, hogy semmi atrocitás nem érte őket, ezért értetlenül állhatnak a probléma előtt, és Uram bocsá', még bele is kérdezhetnek.


Nem, nem sértődtem meg a sértegetések ellenére sem. Mint írtam, mindenki a saját szintjén nyilvánul meg. Még én is. :) Ezért pedig a sértegetők felett nem török pálcát!


Békés, és boldog új évet kívánok mindannyiótoknak!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook