Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tökéletes egészség! Mi kell hozzá? fórum

A tökéletes egészség! Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2 3
71. hamyka
2012. márc. 29. 13:08

ohh köszönöm szépen :)


Sajna én nem vagyok vegyész :(


de lelkes vagyok :)


ha esetleg neked is jutnak eszedbe jo ötleteid ne habozz irdle!!


irj és üdv:hamyka :)

70. 2100 (válaszként erre: 69. - Hamyka)
2012. márc. 28. 07:55

Igazabol nem vagyok 'nagy' egeszsegharcos (3gyerek mellett inkabb megveszem keszen a sampont, szajvizet), viszont nagyon erdekelt, mert kiskoromban nagyon szerettem kiserletezni, osszekeverni alkotoelemeket (aztan vegyesz is lettem). A kevergetes kiserletezes ma mar csak a konyhai szinten maradt meg nalam (uj receptek).

Egeszsegunkert amit megteszunk (mi): sok zoldseg, gyumolcs (napi szinten), es biciklizes (ez is adott, hogy napi szinten, ami szinten keves kicsit).

De azert ird tovabb a forumot, engem legalabbis erdekelnek a fejlemenyeid (vagy naplo is lehetne belole) :)

69. hamyka (válaszként erre: 68. - 2100)
2012. márc. 27. 22:19

szioka!!


még nem csináltam meg.....


Egyikforumon rá kérdeztem hogy jo-e ugy ahogy össze irtam a ,,multifukcios,, samponom, azt mondták nem jo kuka.......



ebbl is látszik hogy van mit tanulnom...


ha érdekel privátban megirom az oldal cimét!!


irj és üdv: hamyka

68. 2100 (válaszként erre: 63. - Hamyka)
2012. márc. 27. 07:34
..sikerult? Jobb lett, mint a boltban kaphatok?
67. hamyka
2012. márc. 23. 15:33
boszorkány konyha :)
66. Mazsinka (válaszként erre: 63. - Hamyka)
2012. márc. 23. 15:31
Miért kell házilag szájvizet csinálni?
65. hamyka
2012. márc. 23. 15:18

sotlan lett a bagett és ezért kidobod? nemá.... inkább küld el nekem :D :D


Köszy hogy felfedezönek tartasz, probálok kreativ lenni :)

64. 2100 (válaszként erre: 63. - Hamyka)
2012. márc. 23. 07:11

Huha, egy nagy felfedezo veszett el benned.. :) . Lehet, a kesobbiekben ezen 5leteidre egy vallalkozast is fogsz epiteni.

(egyebkent tegnap probalkoztam magvas bagettel, az allaga mar majdnem tokeletes lett, viszont 3 csipet sot irt bele 90 dkg liszthez, igy ezzel meg is pecsetelodott a bagett sorsa, mert nagyon sotlan lett- viszont mivel kinezetre szep lett, kedvet kaptam a tovabbi probalkozashoz :) ).

63. hamyka
2012. márc. 22. 22:26

Házilag szeretném elkésziteni a lehetö legjobb szájvizemet,de olyat ami le is nyelhetö de nem okoz kárt a belekben ill az egész szervezetben!!


Idáig ezeket válogattam ki irjátok meg hogy melyik összetevöt ne használjam ill hogy mi vel tudnám potolni....


ime a lista:


Glycerin 1


-timol 2


mentol3


metil-szalicila4


cink-klorid5


árnika6-, kakukkfű7-, mirha8-, Centella asiatica kivonat9, C-vitamin10



fodormenta11


aloe vera12


alkohol (vodka is jo)13


zsálya illóolaj14


borsmenta15



ánizs illóolaj16



Bergamott17


Bazsalikom18



Borókafa19



Cédrusfa20



Cickafark21


Ciprus22


Citrom23


Citromfű24


Citronella25


Levendula26



Szantálfa27



Ilang-ilang28


Kamilla29


Rózsa30


Rozalina31


Körömvirág32


eukaliptusz 33


rozmaring 34


teafa 35


A számozás csak annyit jelent hogy hányfajtát szedtem össze,és nem azt jelenti hogy az adottbol menyit szeretnék venni.....



várom ötleteiteket tanácsaitokat!!


irjatok és üdv: hamyka


ui: a boltinál is jobb szájvizet akarok elöállitani, meg azért is akarom házilag elkésziteni mert nem olcso a szájviz, ill a boltiban elég kevés az összetevö, én pedig egy jo erös hatoanyagu szájvizre vágyom....

62. hamyka
2012. márc. 22. 15:49

Sima komlot nem találtam, olyat találtam hogy komlo toboz tea 370 ft/30 gram.


ez kimérös tea, ebböl szerintetek meglehet csinálni a komlo élesztöt? remélem igen...


Kicsit drágábban jönki ez a komlo élesztö mint a boltban kaphato de a bolti az szerintem mü élesztö.... menyibe is kerül a boltban az élesztö??

61. hamyka
2012. márc. 22. 15:35

Képzeljétek találtam olyat hogy élesztöt házilag!!


le is irom ide, nekem nagyon tetszik és baromi egyszerü ime:


Komlo élesztö házilag:


Egy maroknyi komlot egy liter vizben addig fözünk mig jol szétázik ekkor keverjünk bele egy tojás fehérjét, 25 deka buzalisztet s egy deka tört fehércukrot, igy aztán gyúrjuk addig míg tészta lesz belöle.


Ezt a tésztát nyujtsuk el laposra vagdaljuk darabokra s száritsuk meg a napon.


Minnél hamarébb megtudjuk száritani annál jobb. Az ilyen élesztö sokáig eláll....


Szerintem baromi egyszerü elkésziteni még egy csecsemö is eltudná késziteni szerintem :D :D


Imádom az ilyen egyszerü recepteket....


Láttam én sör élesztöt is meg más fajta élesztöt is de ezt találtam a legkönnyebbnek és a leg egyszerübbnek....


Használt már valaki ilyen komlo élesztöt, ha igen mindenbe bele lehet tenni amibe élesztö kell??


a száritást szerintem nem csak napon lehetséges,hanem mikor melegitsük a vizet annak a göze felett is ki lehet szerintem száritani :D :D


probálok találékony lenni mert tudom és hallottam hogy az élesztö nem mindig joh, boltira gondolok, és erre probálok megoldást találni hogy ne keljen élesztöt venni...


Gondolom sokan vagyunk ugy hogy nagy bevásárlás és mindig kimarad valami, lehet nálatok épp az élesztö marad ki és otthon jut eszetekbe kipakolás közben hogy ohh a manoba a francba az élesztöt elfelejtetem :D :D


Nah remélem ezzel a receptel segitetem!!


Irjatok és üdv: hamyka

60. hamyka (válaszként erre: 59. - 2100)
2012. márc. 22. 15:11

Szioka!!


Értelek,nos ha a böngészödbe beirod hogy tönköly buza kenyér házilag, biztosan rengeteg receptet találsz, van olyan is amit élesztö nélkül is meglehet csinálni, van kovászos kenyér is, ez se rosz, bár nekem kicsit nehezebbnek tünik a kovászos kenyér elkészitése, de nem egy nagy ördöngösség...


Remélem neked is sikerül a kenyér sütés sok sikert kivánok hozzá...


Én nemsokára sütni fogok kenyeret, gáz tüzhelyemnek a sütöjében, egyenlöre nem veszek kenyérsütö gépet mert a komolyabb 40-50 ezer ft körül van,és más egészséges dolgot is venni szeretnék, igaz kevés pénzböl de legalább jot...


irjatok és üdv: hamyka


ui: kenyérsütési recepteket ide nyugodtan irhattok, sööt örülnék is neki!!

59. 2100
2012. márc. 22. 11:30

Mi tobbszor probalkoztunk kenyersutessel geppel es gep nelkul is. Egyebkent biztosan mi csinaltuk rosszul, mert a kezi, mindig nagyon kemeny lett, a gepi, igaz az nem lett kenyer, de megsem azt az igazi 'kenyer' hatast valtja ki, legalabbis belolem nem (kocka alaku, kisse masabb allagu).

Igy jo lenne kezi kenyerre (nem gepi), valami recept nekem is, ami nem pekeknek is sikerul (sokmagvas :)).

58. 1d6c66f546 (válaszként erre: 57. - A14deb9047)
2012. márc. 21. 19:20
De.
2012. márc. 21. 19:17
Nincs olyan, hogy tökéletes...
2012. márc. 21. 19:15
Jó gének, megfelelő életmód. nem kell minden métert busszal,autóval, mozgólépcsővel megtenni, hanem lehet gyalogolni és lépcsőtmászni is. De a mozgást sem szabad túlzásba vinni, suerintem a napi 20 km futás sem egészséges. A táplálkozásról annyit, hogy legtöbbször azt jó enni, ami jól esik. Néha persze bevállalhatunk kevésbé szeretem kajákat, ha pl. úgy érezzük nem kívántuk aznap a zöldséget-gyümölcsöt, akkor is meg lehet enni egy almát vagy egy paprikát. Fontos hogy 1,5 l folyadékot igyunk naponta. Télen szedek multitabs immunot, c vitamint, és az infulenzás időszakban használok kézfertőtlenítő gélt is buszozás, boltkilincsek, pénzfogdosás után. Nyáron sok kerti gyümölcsöt eszek.
55. Arianne113 (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 18:56
oké. akkor majd még olvasgatok köszi.
54. Mazsinka (válaszként erre: 53. - Arianne113)
2012. márc. 21. 18:47
Némelyiknél ott van, de beépítve a szövegbe. Semmi extra egyik sem, könnyű megcsinálni.
53. Arianne113 (válaszként erre: 52. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 18:46

igaz. viszont attól én még szeretem a krumplit, sőt a kenyeret is :P


megnézem még őket részletesebben is, a receptek amúgy ott vannak hogy hogyan csináltad? csak mert akkor lehetséges hogy neki is állok valamelyiknek.

52. Mazsinka (válaszként erre: 51. - Arianne113)
2012. márc. 21. 18:44
Egészen ehető ételeket eszek, igaz?:)
2012. márc. 21. 18:42
hmmm bevallom őszintén belekukkantottam a naplódba. Egész jól néznek ki a kaják :)
2012. márc. 21. 18:37
részemről is. sőt még mosoly jeleket is küldtem, tehát nem volt vita. :) amúgy belenézek a naplódba még az is lehet hogy adsz nekem jó ötleteket ;)
2012. márc. 21. 18:35
Nem vesztünk össze, legalábbis részemről minden ok.
48. hamyka
2012. márc. 21. 18:34
nyugi van gyerekek ne vesszetek már össze, mindenki azt eszik amit tud és szeretne enni :)
47. Mazsinka (válaszként erre: 44. - Arianne113)
2012. márc. 21. 18:32
Akkor kukkants be a diétás naplómba, és meglátod, miket eszik egy diétázó. Szerintem kellőképpen ízletes, színes, és finom ételeket készítek még így is.
2012. márc. 21. 18:27
Lelki béke.
45. hamyka (válaszként erre: 44. - Arianne113)
2012. márc. 21. 18:27
Én teljesen értelek és igazad van :)
44. Arianne113 (válaszként erre: 42. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 18:25

Grillezni még nem grilleztem főtt kukoricát, mert általában kinnti grillen sütök :D ott meg elég érdekes lenne megsütni esetleg nyársra húzva? :D


áh. szóval rántott húst sem eszel, bár ez érthető :D csak akkor mondd meg, mi az amit akkor eszel, ha nagyon rád jön az hogy most enni akarsz és valami finomat.. hogy állsz ellen? Vagy mivel? :D

Nekem ajánlottak diétákat. De egyik sem tetszik, maradok a mozgásnál az a biztos. Nem vagyok hajlandó megvonni magamtól semmit. Szeretek főzni is, kísérletezni, és mindíg keresem a módját hogyan tudnék egészségesebben enni úgy, hogy közben az ételnek íze is maradjon.. :D remélem értesz :D

43. hamyka
2012. márc. 21. 18:08

Sziasztok ujra!!


Ahogy láttam a legjobb készülék árai kenyérsütöböl 30-50 ezer ft közt mozognak...


Inkább maradok a gáztüzhelyem sütöjénél ugyanugy megsül benne szerintem....


várok továbbra is ötleteket praktikákat a tönkölybuza kenyér elkészitéséhez ill sütéséhez, jah és még valami:


én ugy szeretném sütni a kenyeremet hogy egy kilos legyen, tehát igy irjátok meg hogy miböl mennyi kell.... félkilos meg negyed kilos kenyeret szerintem semmi értelme csinálni.... az 1 kilo kenyér meg ugy is elfogy....


irjatok és üdv: hamyka :)

42. Mazsinka (válaszként erre: 38. - Arianne113)
2012. márc. 21. 17:22

Nem csinálok rántott húst XD

Anyám is úgy csinálta, ahogy te. Finom volt.

A zsír tényleg egészségesebb, mint az olaj.

Nem mondtam, hogy nem egészséges a főzelék, csak liszttel nem az, vagyis búzaliszttel. Vagy inkább nem diétás, hiszen minden diéta úgy kezdődik, hogy hagyd el a fehér lisztet, ez vitathatatlan tény.

Próbáltad már a grillezett főtt kukoricát? Az is finom. (Bár az meg tele van keményítővel...:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook