Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tökéletes egészség! Mi kell hozzá? fórum

A tökéletes egészség! Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. márc. 21. 17:20

az a helyzet, hogy igazából semmiről sem kell lemondani. én egyrészt hülyeségnek tartom az összes diétát ami létezik ( kivéve ha muszáj ) és mégpedig azért, mert a saját anyukámon láttam minden egyes formáját, és kudarcát.

Ehetsz mindent, mértékkel. És ami a fontos, az az hogy mozogj. mindegy hogy mit, azt kell csinálni amit az ember szeret, mert ha kényszerből mozogsz hamar alábbhagyhat a kezdeti erős akarat. Én nagyon szeretek focizni. röplabdázni táncolni. Ha alkalmam van rá, akkor megyek ki a szabadba, kirándulunk, a párommal szoktam játszani az udvaron jó időben. mozgunk nevetünk. és semmit nem vonok meg magamtól. Esetleg ahogy már írtam, odafigyelek hogy egészségesebb legyen, hogy ne mérgezzem magam feleslegesen.

40. Mazsinka (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2012. márc. 21. 17:18
Nincs kenyérsütőm, és nem is szoktam itthon sütni, mint mondtam, nem eszem. Anyám sütött otthon mindig mindenféle lisztből, magokkal. Azok finomak voltak. Ő a sütőben sütötte, őzgerinc formát bélelt ki sütőpapírral, úgy lett jó.
39. Arianne113 (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2012. márc. 21. 17:16
a kenyérsütő gép praktikus, mert megdagasztja megkeleszti a tésztát, és meg is süti. alapanyag téren nem akarok javaslatot tenni, mert én nem szoktam sütni kenyeret.
38. Arianne113 (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 17:14
szerintem nem rossz szokás. én nagyon furcsának találom hogy alig csinálsz főzeléket, azt megértem hogy ha diétázol és úgy rántod be, de a főzelék igenis egészséges kaja. Én főttkajás vagyok, ezért a hidegtálakat nem kedvelem. Viszont eszünk mindenfélét, általában évszaknak megfelelően váltogatom őket, nyáron sok friss zöldséget, és ebből készült ételeket, pároltan, sülve főve akárhogy. szeretek grillezni jó időben. főként a grillezett cukkinit szeretem, de szerintem a grillezett hús is egészségesebb mintha olajban sütném. apropó. ha rántott húst csinálok akkor általában sütőben kevés olajjal szoktam. ugyanolyan finom mint ha bő olajban sütném. egyébként azt tartják hogy a zsír egészségtelenebb mintha olajjal sütnél, de én úgy érzem hogy nincs sok különbség.
37. hamyka
2012. márc. 21. 17:13

Ohh,örülök hogy nem néztek hülyének!!


Kenyérsütö gépben érdemes kenyeret sütni vagy a gáztüzhelyem sütöjében süssem??


ha kenyérsütö gépben érdemes sütni a kenyeret akkor milyet vegyek?? csak is a legjobbat ajánjátok!!


irjatok és üdv: hamyka

36. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Hamyka)
2012. márc. 21. 17:10
Sokan sütik házilag a kenyeret, de a kenyérről le lehet mondani, tévedés, hogy nem. Esetleg te annyira szereted, hogy nem akarsz, meg ahogy írtad is, nincs súlyproblémád, tehát szerintem eheted nyugodtan, teljes kiőrlésű sok-sok maggal...hmmm...finom, de nekem tilos.
35. Arianne113 (válaszként erre: 34. - Hamyka)
2012. márc. 21. 17:10
dehogy nézünk hülyének. teljesen érthető. én volt hogy kézzel is gyúrtam tésztát, kenyérnek valót. nincs abban semmi rossz ha az embernek van rá ideje.
34. hamyka
2012. márc. 21. 17:06
ui: ugy akartam mondani hogy a kenyérröl lemondani lehetetlenség, és azért akarom én magam megsütni mert legalább nincs tele ezekkel a E-szarokkal, és tudom hogy mi van benne, bár lehet hogy sokan hülyének néztek hogy házilag akarok kenyeret sütni...
33. Mazsinka (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. márc. 21. 17:06
Nem rántom be a főzeléket, mert nem is csinálok. A köret nálunk párolt zöldség, savanyúság, töltött tojás, saláták, raguk, pirított káposzta, nyers zöldség, sült alma, kompótok édesítővel, ilyesmi. Ha néhanapján csinálok főzeléket, akkor teljes kiőrlésű zabliszttel rántom be, de mint mondtam, ez ritkaság. Sokszor készítek egytálételt, tésztanapon pedig tojásrántottát, lepénytojást, tükörtojást. Mi ezt már megszoktuk, a rántás csak egy rossz szokás. Minden ételnek el lehet készíteni a diétás verzióját. Persze "nem ugyanaz", de megéri.
32. hamyka (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. márc. 21. 17:03

Szioka ujra!!


Nah igen ebben van igazság hogy akkor mivel rántsa be a fözeléket.... erre nem is gondoltam...


De viszont az hogy teljesen elhagyni a kenyeret lehetlenség, én is tudnék rola lemondani inkább megcsinálom én magam, de nem vagyok tapasztalt semmenyire sem a kenyérsütésben ezért kérem a segitségeteket... ill nem csak kenyeret sütnék itthon hanem bagetot is meg kakaos csigát is meg pizzás táskát is, ezeket imádom gondolom ti is :p


Csakhát ugye frissen sose adják megvárják mig kicsit hül, pedig mint tudjuk az ilyen dolgok csak frissen jok kihülve már nem az igazi... remélem egyet értetek velem és segitetek nekem!!


irjatok és üdv: hamyka

2012. márc. 21. 17:02
ja képzeljétek. anyósom egyszer egy hét alatt eltüntetett 8 (!!!) kg cukrot.. azt hittem szívrohamot kapok rögtön... csoda hogy nem lett cukormérgezése..
30. Arianne113 (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2012. márc. 21. 17:00
ja édesítő.. hát én annál jobban semmit se rühellek.. akkor inkább nem eszek semmilyen cukrot, de pont most nemrég indítottam fórumot a napokban, hogy fehér kristálycukor helyett milyen cukrot érdemes venni, ami egészségesebb. ebből sem fogyasztunk sokat, két hónapig kitart 1 kg cukor kettőnknek. De szeretném ezt is elhagyni, és egészségesebbre váltani. sokan ajánlották a nyirfacukrot, utána fogok nézni.
29. Arianne113 (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 16:57

" Cukor helyett édesítő, lisztet, rizst, krumplit elhagyni. "


Nem akarok kötözködni, de akkor mivel rántod be a főzeléket? mit eszel köretként? én ezeket nem hagyom el, sőt semmit, csak mértékkel fogyasztom őket.. és változatosan étkezem, és emellett fontos hogy mozogjak. Ha nem eszel semmilyen kenyeret, akkor sokmindentől megfosztod magadat. Vannak olyan kenyerek is, amik egészségesebbek a sima fehér kenyérnél, én ezért veszek teljes kiőrlésűt. Persze a kenyeret is mértékkel esszük. fél kg kenyér két három nap. főként mert a párom szereti a szendvicseket. nyáron szeretek olyat csinálni mikor van mindenféle zöldség, hogy egy szelet kenyeret megvajazok vékonyan, és akkor rá minden jó. uborka, retek, paradicsom paprika stb. :)

28. hamyka
2012. márc. 21. 16:33

Sziasztok!!


Nah, akkor kenyérsütés, szerintetek melyik a jobb kenyér amit dagasztani kell vagy amit nem kell dagasztani? (márha van ilyen)


Mindenféle segitséget szivesen veszek kenyérsütés ügyben!!


irjatok és üdv: hamyka


ui: Még nem sütötem kenyeret, igy ha lehet szájbarágosan magyarázátok el mit hogy kell ha ez lehetséges :)

27. hamyka (válaszként erre: 26. - 2100)
2012. márc. 21. 16:23

Szioka!!


Persze értelek één!!


Ill az jutot még az eszembe (bár nem ide tartozik) hogy házilag elkésziteni a kenyeret, tudom hogy pepecs munka nah de megprobálnám hogy még is milyen ez a házi kenyér sütés....


Én tönkölybuzás kenyérre gondoltam hogy házilag megsütni élesztö és mindenféle adalék nélkül.... szerintetek kenyérgépben süssem vagy a gáztüzhelyemnek a sütöjében??


Szerintem egy kenyérsütö gép jobb mert árammal megy és hátha hamarébb kész a kenyér....


Olyan recept lenne joh nekem mint amilyet a gyogynövény boltban árulnak... sajna azt nem tom hogy hogy készitik de ök is csak sütik nem? meg liszt csak kell bele nem?? irjatok és üdv: hamyka


ui: a kenyérröl nem tudnék lemondani annyira megszoktam már és hátha olcsobban jöne ki ez a kenyér mint amenyiért a boltban árulják, nah meg egészségesebb lenne.... Remélem ebben is tudtok segiteni!!

26. 2100 (válaszként erre: 25. - Hamyka)
2012. márc. 21. 16:06
kicsi ironiaval irtam azokat a sorokat, mert lehet, hogy ad plusz eveket, vagy egeszseges eveket a tabletta.. de a nyugodt, boldog, aktiv elet szerintem tobbet er, mint a vegen rakapcsolni, es menteni a menthetot, kozben azon idegeskedve masok mit gondolnak roluk, mert amit az etrendkiegeszitok adnak, azt mind elveszi az idegeskedes. Szerintem az egeszseghez kell a boldogsag, vitaminok megfelelo bevitele (zoldseg, gyumolcs), valamint aktiv eletmod. ( igazabol nem vagyok tablettaparti, csak a legvegsobb esetben veszek be gyogyszert, etredndkiegeszitot pedig 1altalan nem) :)
25. hamyka (válaszként erre: 23. - 2100)
2012. márc. 21. 14:04

Szioka!!


Köszy hogy te is irtál, jo az étrend kiegészitök is csak vigyázzatok hogy nehogy valami bajt csináljanak azok az étrend kiegészitök a szervezetükben....


Ill váltogassák öket, tehát ne mindig egy cégtöl rendeljenek hanem más cégtöl is hogy melyik a legjobb...


Ill azért is érdemes váltogatni hogy ne szokja meg a szervezet,mert ha tulságosan meg szokja a szervezet akkor lehet hogy gyengén vagy egyáltalán nem hat...


remélem segitetem...


irjatok és üdv: hamyka


ui: Még a végén valami csoda doki leszek itt a forumon :D :D

24. Mazsinka (válaszként erre: 21. - Hamyka)
2012. márc. 21. 14:04
Ebben nem tudok a segítségedre lenni. Azért szerintem ne egyél meg minden szemetet, csak mert sovány vagy! Ha olyanok a génjeid, lehet, nem is vagy képes a hízásra. Nekem is van egy barátnőm, nagyon sovány, mindig eszik, de nem hízik. Ez van. Szerintem sokan lennének a helyedben. Ettől függetlenül az egészséghez az az étrend áll a legközelebb, amit én írtam, nem a bolti nasik. Esetleg süss kalácsot otthon mézzel, csipsz helyett ajánlom a zellercsipszet, egészségesebb, vagy a sajtcsipszet. Esetleg ropogtass nyers zöldségeket, amit fűszeres kefirbe mártasz...Amit te csinálsz, tudod, mi van benne...máris egészségesebb, mint a bolti.
23. 2100
2012. márc. 21. 13:58
Anyosom szerint a hosszu elet es az egeszseg titka a sok vitamin, igy a nyugdijuk legjelentosebb reszet mindenfele etrendkiegeszitore koltik, kozben egesz nap benn uldogelnek, a fuggonyt is behuzva, azon idegeskedve, nehogy a szomszed belasson az eletukbe.
22. hamyka (válaszként erre: 21. - Hamyka)
2012. márc. 21. 13:53
ui: ugy akartam mondani hogy hiznom kéne és nem fogynom!!
21. hamyka (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 13:52

Szioka Mazsinka!!


Köszy a sok jo ötletet, nekem nem fogyni kéne hanem izni :D:D de azért köszyke!!


üdv: hamyka

2012. márc. 21. 13:50

Szerintem ha egészségesen akarsz élni, egyáltalán ne egyél kenyeret, semmilyet! Máris spóroltál. Olaj helyett zsírban süss, sokkal egészségesebb, bár sokan ezt kétlik.


Csipszek, fagyik, nasik, ropik helyett vegyél zöldségeket, gyümölcsöket, vagy termessz, ha van kerted. Máris bio dolgokhoz jutsz. Tarts tyúkot, nyulat, disznót, ha van helyed, és el tudod rendezni őket. Lesz tojás, ami kiváló reggelire, vacsorára, mi még ebédre is fogyasztjuk.


Cukor helyett édesítő, lisztet, rizst, krumplit elhagyni. Most jön az, hogy pedig az a legolcsóbb. Vegyél káposztát, az is nagyon olcsó, ezer dolgot lehet belőle főzni, és még fogyaszt is. Szörp helyett igyál vizet, cukrozatlan teát. Máris spóroltál. Ne vegyél jégkrémet, semmilyet. Otthon is tudsz készíteni, egészségesebb, olcsóbb, diétásabb. Sétálj, fuss, mozogj, kertészkedj, bicajozz! Megvan a sport.


Ha ilyeneket eszel és sokat iszol mellé, kevésbé fogsz megéhezni, nem vágysz majd sok nasira, kevesebbet eszel majd ezekből az ételekből, s akkor majd meglátod, hogy anyagilag sem érzed meg úgy, mint hiszed. Sok sikert hozzá!

19. hamyka (válaszként erre: 17. - Arianne113)
2012. márc. 21. 13:37

Szioka és mindenkinek :)


Ezekre én is gondoltam amiket leirtál....


Amit mondasz kenyeret hogy teljes kiörlésüt nem hülyeség,de nagyon vigyázz nehogy abba is legyen valami e-cucc....


Én halottam még jobb kenyeret ez is teljes kiörlésü nincs benne élesztö, csak hát kicsit borsos az ára a többi kenyérhez képest, tönkölybuza kenyérre gondolok!!


Azt mondta az elado hogy olyan 700 ft körül van az ára és félkilos, ilyen kenyeret nem kapsz a pékségben csak a gyogynovényes boltban.... Érdekesnek találom hogy gyogynövény boltban árulnak kenyeret is :D D


Más: Tegnap sütötem kis hurka-kolbászt, bö olajban, miközbe sütötem fel daraboltam mind ketöt hogy jobban süljenek, jol sikerült meg mellé sült krumplit csináltam.... Ezt tegnap 18 ora után készült el mert tegnap sok volt a dolgunk és olyan délután 17 ora után értünk haza...


Nah a lényeg: eléggé fel puffadtam töle, ugy ébredtem ma fel hogy irány a wc.... Lehet hogy kevesebb olajban kellett volna megsütnöm?? szerintetek??


irjatok és üdv: hamyka


Ui: a gyümölcs sem hülyeség, én szeretem a gyümölcsöket csak hát vigyázzni kell hogy honan veszed, az otthoni termesztés sem rosz ötlet,nekem régebben volt szamocám de sajna már nem terem :(


Van a kertben málna is,nincs szivem kiirtani hisz ö is egy élölény, meg hagytam a kertben ha lesz rajta málna legalább lesz kis gyümölcsöm :D :D


Meg eléggé gazos szokott lenni a kert, gazolok én sokat de mindig gazos a kert... Ismerösöm azt ajánlotta hogy vegyek gyomirtot, mondom neki: dehogy veszek méég kiirtsa nekem a málnát a gyomirto..... Jah meg dio fám is van szokott lenni rajta dio...


Tehát nem teljesen üres a kert,de amugy nem igen termesztek már benne semmitsem... a krumplit is venni szoktam olcson....


Oliva olaaj? hallottam rola, az oliva olajbol a legjobb az extra szüz, ezt nem tudom hogy mennyire hamisitsák..


Nagyon jonak mondják a kokusz zsirt is, ez olcsobb mint az oliva olaj.... az extra szüz olva olajnak minimum 3 ezer ft literje, a kokusz zsir ha jol emlékszem 1500 ft/kg


Tudom én hogy vannak ilyen termékek de kevés pénzböl hogy vegyem meg??? Ami meg marad pénz nekem mindig a kenyér az elsö, joh tudom tele van E-szarokkal, deh legalább ez is kenyér...


Meg nagy mániám az hogyha van valami marha nagy akcio be vásárlok belöle jo alaposan... le volt akciozva a sárgaborso be is vettem belöle jo sokat,még mindig van belöle :D :D krumplit se kell vennem :D :D


Persze néha-néha mondom anyunak hogy nézzen rá a krumplira nehogy megromoljon ill be csirásodjon....


Nekem a nassolni valok közül nagy kedvencem ez a sos kuki, meg a pattogatot kukorica (nyami), meg a különféle cukorkák mint pl: negro, duna meg tisza kavics, remélem jol mondom a cukorkák nevét... jah meg a törökméz se rosz meg a vattacukor sem... bár lehet hogy ezeket ,,mü,, édességnek tartsátok...


jah meg hát a jégkrém is nagy kedvenc nálam, de amilyen ára van neki nem veszek, már elég régen ettem jégkrémet is :(


Nemrosz ebböl a Magnum bár elég drága ez is.... épphogy vanrajta valami és 3-400 ft :( nem tom a pontos árát elég régen vettem már...


jah meg régen nagyon ettem a csipszet, emlékszem hogy sültcsirkés izü csipset ettem de akkor is nagyon beteg voltam... :(


Van hogy sörözök,de ettöl is eltiltom magam mert szerintem ez is savas.... Anyukám is sörös, nah meg még dohányzik is, keményen rá szoltam hogy anyu vége a dohányzásnak meg a sörözésnek és inkább költsük az egészségünkre azt a pénzt.... sörözni ritkán szoktunk,de mivel idáig volt itthon cigaretta, tudjátok töltös dohány, olcsobb bár ez is káros, és mindig rá tudott gyujtani, most is van itthon cigaretta legszivesebben kidobnám az egészet a kukába, de nincs szivem kidobni mert rengeteg pénzt kiadtam érte.....


Anno nagy mániám volt az is hogy 1 kilo cigaretta dohányt beveszek és elég egy darabig, de ennek vége, mondtam anyunak ezt a viztisztito dolgot is szerintem nem hisz benne, pedig valahogy összefogok rá gyüjteni, igaz az is hogy a házat is felkéne ujitani de ennyi pénzböl? képtelenség,én ugy érzem hogy ár/érték arányban elég jol vásárolok igaz az összes méreg, de legalább valamit eszünk és nem halunk éhen...


Én azt sose mondtam hogy az otthon termesztett dolgok nem jok, igenis jok, csakhát otthon is jöhet egy nagy járvány a gyümölcs is beteg lesz meg én is :(


Nehéz ezt a betegséget legyürni-legyözzni....


Ill ezeket a növényvédö szereket egy ideig jonak tartotam mert megöli a kukacokat meg ami rá megy... Igen ám de bele gondoltatok már abba hogy nem szivodik fel teljesen ez a növényvédö szer a gyümölcsböl??


Mindig azt mondják hogy felszivodik, én szerintem teljesen nem szivodik fel ez a növényvédöszer,és mi sajnos ezt is megesszük....


Anyunak is montam hogy azért vagyunk betegek mert nem élünk egészségesen, az életmodunk attol függ hogy mit eszünk mit iszunk, mindig mondja hogy de de hiszek benne, szerintem nem hisz benne....


Sok emberrel az a baj hogy akkor ismeri be hogy tényleg igyvan mikor már a korházi ágyon fekszik és mossák a gyomrát vagy szivinkfarktust kapott....


Én igenis akarok változtatni az életmodomon, de addig nem tudok változtatni miig a világ nem változik...


És azért mentem bele a leszázalékolásba mert legalább van miböl élni, Ha találnék állást azon nyomban elvennék tölem szerintem a pénzt, igy nem merek belevágni semmilyen munkába... Eléggé ördögi kör ez...


Ha valaki még is tud olyan megoldást hogy nem csak az egészségemet tudom meg ovni a sok betegségtöl hanem jobb megélhetést tud az szoljon!! de ugysem tudtok jobb megélhetési lehetöséget, igy sajnos továbbra is eszem az e szarokat majd egyszer a korházban kötök ki :(


Ill néha-néha esetleg megtudom magamnak engedni a teljes kiörlésü kenyeret ill a jobb élelmiszereket...


Nem sajnáltatni akarom magamat, csak leirtam a puszta valoságot!!


irjatok és üdv: hamyka


Ui: olvassátok a másik forumomat is, remélem az is bejön nektek!!

2012. márc. 20. 22:25
ja még azt kifelejtettem, hogy tojást kapunk a sógornőméktől, vannak nekik tyúkok. Ez hatalmas segítség, és sokkal egészségesebb mint amit a boltban veszek. Egyszer összehasonlítottam a boltit a kapott tojással. Mind méretben, és főként ízben nagyon különbözött. A bolti tojásnak mellékíze volt. erősen.
17. Arianne113 (válaszként erre: 16. - Hamyka)
2012. márc. 20. 22:20

Elsőre a legjobbat szeretnéd. Ez oké, de a te igényeidet én és mások sem tudhatják. Esetleg ajánlani.

Én az egészségem érdekében a következőket teszem:

egyrészt mozgok, másrészt kaja téren többször eszek kevesebbet. Válogatás nincs, mindent megeszünk. Főzni úgy szoktam, hogy változatosan. Egyszer leves, aztán valami húsétel tészta, főzelék stb. Gyümölcs mindíg van itthon. Van egy nagy gyümölcsöstálam, abba teszünk minden jót, és hülyeségnek hangozhat, de ha elővan, az a színkavalkád... ( kivi alma, banán, narancs citrom is szokott lenni ) este jobban megkívánom mint akármilyen más nasit. Bár mostanában amilyen jókis áremelések vannak, nasit már ritkábban veszünk. És próbálom helyettesíteni teljesen a gyümölccsel.

Pont most érdeklődtem egy másik fórumtémakörben, hogy milyen cukrot érdemes venni, ami egészségesebb a rendes kristálycukornál. Kaptam jó ötleteket, mi szerencsére két hónapig fogyasztunk ketten egy kiló cukrot, tehát nem eszünk sokat nem is akarok sokat enni belőle.


A fehér kenyeret leváltottuk teljes kiőrlésűre. Semmi különbség nincs, ugyanúgy hozzászoktunk, és itt ahol én lakom 10 forinttal drágább a rendes fehérkenyérnél, tehát azt azért kibírjuk :)


Még szeretnék változtatásokat tenni. Tanácsolták hogy rendes olaj helyett vegyek olivaolajat. Igen ám, de az nagyon drága. Többszöröse a rendes olajnak, szóval egyenlőre úgy csinálom, hogy minnél kevesebb olajat használok, rántott hús sütésénél tepsiben sütöm a húst, sokkal kevesebb olaj kell rá, mintha bőolajban sütném. És így tovább. Mindíg keresem a lehetőségeket, most pl a fehér lisztet szeretném leváltani.


Nem őrjítesz meg a témával! Én fontosnak tartom az egészségemet, és nem csak a sajátomét. A páromét is, ezért őt is bevonom az egészségesebb kajákba, és eddig egyikben sem csalódott.


Sógornőm is kapott ilyen papírt visszaküldte, még neki sem jeleztek. Ő értelmi fogyatékos, tehát nem rehabilitálható, de így is tisztában van vele, hogy valószínűleg elveszik a nyugdíját. Van két fia is, tehát én azért remélem hogy nem veszik el neki a nyugdíját. Szerintem azoktól az emberektől vegyék el az ellátást, akiknek nincs rá szükségük. De sajnos ez nem így van. :(

16. hamyka (válaszként erre: 15. - Arianne113)
2012. márc. 20. 20:44

Ohh, köszyke hogy megértesz Arianne113, nagyon aranyos vagy :)


Tudod szeretnék egészségesebben élni, de mindennap ez lehetetlenség...


Ill azért is hoztam szoba a témát hogy hátha tudtok valami jo kis megoldást....


tudom a gyümölcsök is sokat segithetnek, van hogy kapok ismerösömtöl almát és sárgaborsoval vagy kis vajas kenyérrel megeszem....


Ill elnézést kérek töletek ha megörjitetelek volna titeket ezzel a témával de szeretném tudni hogy mely étrend kiegészitö termékeket érdemes megvenni ill melyik viztisztitot, mert nem olcso mulatság ez a egészség,és szeretném elsöre a legjobbat megvenni, remélem megértitek!!


Irjatok és üdv: hamyka


Ui: Nekem van szakmám is, kerékpár szerelö a szakmám el is végeztem van is rola papirom de nem ugy áll a kezemre ahogy szeretném, ill mint irtam félek hogyha munkát válallnék elvesziteném a leszázalékolási pénzt....


Anyukámnak szerencsére vannak évei több mint 30 éve meg van, még nem hivta be a bizottság pedig ebbe a honapban kéne mennie....


Az én jelenlegi helyzetem az hogy nekem is menni kell(ene) a bizottsághoz de csak 2013 Májusban, de hallotam olyat hogy valamiféle papirt vissza kell küldeni mert aki kap ilyen papirt és nem kéri a felülvizsgálatot attol megvonják a pénzt!! tehát aki kap ilyen nyilatkozatot az E-honap végéig küldje be mert ha nem külditek visza aki kap ilyen papirt attol meg vonják a lovét!!


Én is vissza küldtem a papirt, de még nem jött válasz....


Lehet idén nekem is mennem kell a bizottsághoz... de eredetileg 2013 Májusban kéne mennem....


Azért van teljesen megvariállva ez a leszázalékolási mizzéria mert ugye sok ember lefizette az orvost, és ez kiderült!! mi sose fizettük le az orvost, mindig mi szivjuk meg a becsületes emberek!!


Irjatok és üdv: hamyka

15. Arianne113 (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2012. márc. 20. 20:28

úh hát ez elég rossz. Teljesen megértelek.

Az embert papír nélkül is alig akarják felvenni valahova. Mi is szegényesen élünk, és én is szeretnék megvenni néha jobb élelmiszereket, és törekszem is rá, de sajnos nem sokszor tudok.


Párom testvérének a barátnője ( sógornőm ) is le van százalékolva, és havi kb 50 ezret kap.. na most ha nem lenne még a párja keresete, akkor igencsak megnézhetné magát.. és most lehet ezt is elveszik tőle..

14. hamyka (válaszként erre: 13. - Arianne113)
2012. márc. 20. 20:11

Szioka, és üdv mindenkinek!!


Köszönöm mindenki hozzászolását!!


Természeseten azt is megértem aki szegényesebb, sajnos nem mindenki engedheti meg magának azt hogy jobb cuccokat vegyen...


Félre értés ne essék én senkitsem nézek le, sajnos elég szomoru a helyzet hogy válság idöket élünk és nem tudjuk megvenni a jobb élelmiszereket ill étrend kiegészitöket...


Én sem vagyok se milliomos se gazdag mi is szerényen élünk én meg anyukám, de torkig vagyok azzal hogy anyukám beteges, sajna neki csontritkulása van és megy összefele, szed gyogyszereket de szerintem nem elég hasnosak... a gyogyszereket közgyogyra irassuk fel már amelyiket lehet....


Nekem is vannak gyogyszereim: a notropil ez agyserkentö, van a májamra is aszem gyogyszerem de nem jut eszembe a neve, nekem is közgyogy-ra vannak iratva ezek a gyogyszerek....


És abbol is elegem lett hogy szegények vagyunk, ezzel is torkig vagyok....


Sajnos nem kell az ember a kutyának se, ha megyek állást keresni és bemutatom a papiromat el is küldenek a picsába...


De viszont ha nem mutatom be a papiromat akkor meg lehet hogy büntetést kellene fizetnem....


Ill lehet hogy megvonnák tölem a leszázalékolási pénzt hogyha munkát válallnék.....


Ezért nehéz a mi helyzetünk!!


Hiába akarok én a jobbra törekedni ha nem tudok...


irjatok és üdv: hamyka

13. Arianne113 (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2012. márc. 20. 11:18

na. ez szerintem jó dolog. amúgy régen mi is neveltünk disznót ( papáék ) és jó volt amikor disznóvágás volt és összegyűlt a család. Tyúkok most ahol lakom itt is vannak, és kapok tojást mindíg. Van amikor keveset tojnak és akkor nem kapunk, de ritkán. Ilyenkor vettem a boltban.. hát nemtudom de a házi tojáshoz képest egyrészt fura mellékíze volt, másrészt olyan kicsi...

Én is szeretnék E mentes cuccokat venni... de sajnos nem mindíg van rá pénz, hogy a drágább cuccokat megvegyem.

12. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Hamyka)
2012. márc. 20. 09:33
Mi sem azért tartunk ilyeneket, mert ráálltunk a bio dolgokra, hanem mert felénk ez a szokás, így szokta meg a család, így megy már évek óta. Kisvárosban élünk, szüleim meg falun, van nagy kert, sok-sok gyümölcsfa, tyúkok, minden. Ez sokaknak érdekes lehet, milyen jó, mennyi minden! De sok munka van vele, emígy meg sok zöldséget a piacon nagyon olcsó pénzért meg lehet ám venni...Míg otthon laktam volt minden a kertben, eltettük a mélyhűtőbe, aztán amikor kellett, előkaptuk, sütöttünk-főztünk. Most, hogy már nem élek otthon, gyakran megveszem a piacon a zöldségeket, gyümölcsöket, ha épp nem kapok a szüleimtől. Azért ilyen szinten jó a kert, hogy aztán csak kikapom a hűtőből, s fogyasztható, nem kell bevásárolgatni, költeni télen a pénzt ilyen-olyan élelmiszerekre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook