Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A ti óvodátokban az óvónők mennyire beszélik meg veletek a gyerekek között kialakult nézeteltéréseket (lökdösődés, stb)? fórum

A ti óvodátokban az óvónők mennyire beszélik meg veletek a gyerekek között kialakult nézeteltéréseket (lökdösődés, stb)? (beszélgetős fórum)

2011. dec. 14. 16:53
Nálunk nem nagyon mondanak semmit. Leginkább egyáltalán nem mondanak semmit, mert nem érnek rá, mondván ők a gyerekekkel foglalkoznak. Ha fogadóórát kérek, akkor beszámolnak a dolgokról (2-3 havonta) de olyankor már csak a nagyobb dolgok és sokszor általánosságban jönnek elő. Leginkább a gyerekektől halljuk mi történik vagy ha külön rákérdezek...
10. mtt80 (válaszként erre: 8. - Hobnobs)
2011. dec. 14. 16:16

Hát az ilyen nagyobbaknál azért nem ártana szólniuk. Nálunk szoktak szólni, és mondják, hogy azért beszélgessünk már el a gyerekkel, hogy mit szabad, és mit nem.

A minap éppen jól megdicsérték a fiamat, hogy milyen jó mostanában, mennyire szót fogad stb. (egyébként nem a jóság mintaszobra), hogy nem tán elbeszélgetés volt otthon. :) Mondtam, hogy de. :)

9. e16fe97baf (válaszként erre: 8. - Hobnobs)
2011. dec. 14. 16:06
ezt azért kellene :( és nem csak említeni...a kissebb konfliktusokat hagyják megoldani és kell is...de ez azért nem kicsi
2011. dec. 14. 16:04
igen, én nem a kisebb szóváltásokat mondom, csak amikor úgy meglökik, hogy a fejét üti be az asztalba és emiatt sír, vagy szembeköpik úgy, hogy nem tudja kinyitni a szemét akkorát kapott a szemébe. és az óvónő csak meg sem említí.
2011. dec. 14. 16:00

Nálunk az apróbb nézeteltéréseket, ami lássuk be mindennapos a gyerekek között, meg sem említik. Viszont természetesen, ha valami nagyobb probléma történik, akkor szólnak.

Ha minden veszekedésnél szólnának, akkor azzal saját magukat is lejáratnák, hiszen azért vannak, hogy megpróbálják ők megoldani a dolgokat.

2011. dec. 14. 15:54

Egyáltalán nem felháborodás képp írtam,csupán annyi,hogy bővebb is lehett volna a "tájékoztatás" felőlük.

Én gyerekem alapon,hadd tudjam már mi történik vele az oviban?!

5. annácskaa (válaszként erre: 3. - Serry)
2011. dec. 14. 15:53
Ügyet csinálni belőle? :D Válaszoltam a kérdező kérdésére! Elnézést!
2011. dec. 14. 15:52
Nem beszélik meg,nincs is lökdösödés és köpködés. Kisebb nézeteltérések vannak, de a gyerekek megoldják egymás között.
3. Serry (válaszként erre: 2. - Annácskaa)
2011. dec. 14. 15:46

Teljesen normális óvónői reakció.

Nem kell ügyet csinálni belőle. mi előre megbeszéltük az óvónénikkel, ohgy inden nézeteltérést megoldanak az oviban. Ha eldurvul a helyzet és nem tudják ők kezelni akkor szólnak.

Ennél többet nem kell.

2011. dec. 14. 15:41

leköpik???? ezt jól olvastam? :O


Nálunk fordított megy inkább az én fiam(4éves) a kötekedős,pont múlt hét pénteken történt az utolsó ilyen valami vonaton vesztek össze a kispajtásával.

Én ugye szégyenérzettel és megijedve részletesen hallani szerettem volna a történést,de szerintem előttem eléggé elkendőzték az estet,mert csak azt mondta,"hogy semmi baj anyuka,nagy baj nem történt,mássokkal is előfordul."

2011. dec. 14. 15:38
ha a ti gyereketeket érint a dolog, az óvónő őszintén megbeszéli veletek hogy mi történt aznap? Pl meglökik úgy, hogy beveri a fejét vagy leköpik stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook