Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A TGYÁS-t a szülés évének vagy az azt megelőző évnek átlagából számolják? fórum

A TGYÁS-t a szülés évének vagy az azt megelőző évnek átlagából számolják? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 30. 19:55

Köszi ,ebben minden benne van, most aztán mehet a para, hogy 35 vagy 75e FT tengődünk majd.

A januári plussz munkát nem értem, ha úgy is az előző számít.

2008. máj. 30. 08:49

Mennyi a tgyás összege?


A terhességi-gyermekágyi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a. Ez az összeg a szülési szabadság időtartama alatt illeti meg azt az anyát, vagy azt a gyermeket örökbe fogadni szándékozó nőt, aki a fent részletezett jogszabályi feltételeknek megfelel.


A napi átlagkereset kiszámításánál jövedelemként kell figyelembe venni minden olyan összeget, amely után a biztosítottnak pénzbeli egészségbiztosítási járulékot kellett fizetnie. Ide sorolhatók a nem rendszeres jövedelmek (például a végkielégítés, a prémium, a jutalom összege) is, arra figyelemmel, hogy ezeket csak azon időszakokban veszik alapul a számításnál, amelyekre tekintettel az érintett személy kapta.


Amennyiben a biztosított nem rendelkezik a szülési szabadságot megelőző évben legalább 180 napi jövedelemmel, a segély összegét a segélyre való jogosultság kezdő napját, azaz a szülési szabadság első napját közvetlenül megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján állapítják meg. Ez utóbbi esetben - feltéve, hogy a biztosítás folyamatos volt - a 180 napi jövedelmet csak a segély kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni. Amennyiben a biztosítási idő korábban megszakadt, a segély megállapításánál a megszakadást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.


Előfordulhat, hogy a biztosítottnak sem a megelőző évben, sem pedig a segély igénybevételét közvetlenül megelőző 180 napban nem volt figyelembe vehető jövedelme. Ilyenkor a segélyre való jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részét veszik alapul a számításnál. Ha a biztosított jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, akkor a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.


Ugyanezt a módszert alkalmazzák abban az esetben is, ha valaki az álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék folyósításának szünetelése alatt, vagy az ellátás megszűnését követő 42 napon belül szül, és tényleges jövedelemmel nem rendelkezik. (Az ellátás alapja azonban nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset harmincad részét.) Tényleges jövedelem hiányában a munkavállalóknál az ellátásra jogosultság kezdő napján érvényes szerződés szerinti jövedelmet, egyéni és társas vállalkozóknál pedig ajogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapján kell kiszámítani a segély összegét.

idézet a

[link]

Itt még sok minden másnak is utána nézhettek.

2008. máj. 30. 08:31
Én is így tudom! Ezért mentem én is 2007. januárban még 1 hetet dolgozni :)
2008. máj. 30. 08:30
Én úgy tudom, a szülés évét megelőző évből. Tehát ha 2008. dec 30-án szülsz, akkor 2007-ből számolják. Ha viszont 2009. január 2-án szülsz, akkor 2008-ból. Ennyit tesz 3 nap!
2008. máj. 30. 08:17
A TGYÁS-t a szülés évének vagy az azt megelőző évnek átlagából számolják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook