Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd, akinek minden baj fórum

A szomszéd, akinek minden baj (beszélgetős fórum)


24. Channa* (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 5. 15:47
És ne feledjük, hogy én azért elég sok pénzt leraktam már foglalóként, ha ezért visszalépek, akkor sosem kapom vissza, és 10 milliót nem akartam elbukni.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. aug. 5. 15:19

Igen, tudom, hogy így kellett volna, de nem volt időnk már tovább várni.


Persze, hogy az volt a szerződésbe, hogy üresen, de mit tegyek, ha nem csinálta meg? Nem volt időnk kivárni azt, hogy történjen valami, mert nekünk is volt egy kiköltözési határidőnk. Illetve, ha feljelentem, akkor az évekig is elhúzódott volna, addig nem akartam volna albérletben élni...

22. birebora (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2023. aug. 5. 15:05

És azt, hogy?

Mi a mi oldalunkon ami átlógott ágak levágtuk. Mondtuk is neki. Leokézta. De az egész fát, hogy vágatod ki?:) Az ő kertjében van, nem?


Mondjuk nálunk nem vészes az a pár ág, de azért sepregetem a tűleveleket, de ennél nagyobb gáz nincs. Meg ha alá álltunk kocsival akkor gyantás lett. De már nem álluk alá. Egyébként gyönyörű szép, terebélyes formás, hatalmas ezüst fenyő. Tényleg az utca disze.

21. birebora (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. aug. 5. 15:00
Miért fizettél addig amig nem hordta el a sz@rjait? Üresen kellett volna átadnia a házat. Nem volt megállapodás köztetek?
20. Channa* (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2023. aug. 5. 14:29

Na igen, és hát ugye egy ilyen dugulás elhárítás 40 eFt/alkalom.

Az avarháló vagy mi, elég nagy lyukú, így semmit nem ér a tűlevelekkel szemben.

A legjobban, viszont attól tartok, hogy kidől és rádől a házunkra.

19. ,zumba (válaszként erre: 18. - Channa*)
2023. aug. 5. 13:04
Az ő csatornája telhetne meg tűlevéllel, folyna a víz mindenfelé, talán akkor eszébe jutna: ami nekem nem jó, másnak sem jó, tehát teszek ellene(kivágatom a fát). Bocsánat ,ha erős a véleményem.
2023. aug. 5. 12:04

Fi, mi is szóltunk a szomszédnak, hogy vágassa ki a fenyőfáját, mielőtt a házunkra dől. Most még csak levágatott ágakat, hogy legalább a csatornánk ne duguljon el havonta.

Szerintem ez nem fog segíteni ezen, de majd meglátjuk.


Az éjjeli vihar, megint tele pakolta az összes csatornánkat tűlevéllel. Most tisztította ki a férjem...

17. Channa* (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2023. aug. 5. 12:01

Mivel itt hagyott egy szeméttelepnyi szemetet, amit a saját pénzünkön kellett elvitetni (2 millió Ft).


Gondolom, te sem hívnád meg kertipartira.


A kulcs átadásig, 2 hónap alatt) nem volt ideje elvitetni, mert csak a zsebekben és a lomok között turkált, hátha talál pénzt. A padlásra meg tudtak felmenni, mert rossz volt a lépcső. Lett volna idejük megcsináltatni, hiszen 5 évig volt üres a ház.


A felújítás előtt 2 hétig mást sem csináltunk, csak a házat üríttettük ki. Most tavasszal meg a 120 nm-es padlást lomtalanítottuk, ahol még döglött macska is volt. kb. 10 m3 szemetet kellett nekünk megfogdosni, lehordani, stb.


Tehát, nem. Egy igénytelen lomis liba, akinek a férje is pont olyan koszos, így nem teheti be a lábát a tiszta lakásomba. Persze, ha kifizetné azt, amit én fizettem helyette, akkor esetleg egyszer bekukkanthatna, hogy lássa, hogyan kell egy házat tisztán tartani, de ezek úgy sem tanulnak az ilyenekből.

16. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 5. 11:53

Ha elhanyagolt a kert, ott sokminden nőhet, sokféle irányban. Ha a szomszédhoz átnő egy fa koronája, az bizony probléma lehet, jogos, ha szól. Törvény szerint a telekhatárt nem érheti el semmi - se tőlük, se Tőletek. Jogos igény, hogy a házad előtt nyírd le a füvet - ha ő korábban megtette Helyetted, jár a köszönet. :) Tökmindegy, hogy nyugdíjas, vagy nem.

Akik szeretik osztani az észt, azokkal - tapasztalatom szerint - a legjobb módszer, ha úgy teszel, mintha innád minden szavát, esetleg rácsodálkozol arra, amit mond, és mosolyogva megköszönöd. (Hogy aztán mit teszel a kéretlen tanáccsal, a Te dolgod, de ő elégedett lehet. ;) )

15. globus (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2023. aug. 5. 11:06
Ismerősöktől en is begyűjtöttem évekkel ezelőtt, amikor sok gyümölcs volt. Megkértem őket, ha vesznek valami üvegest, ne dobják el, átveszem. Mindenki jól járt, adtam érte befőttet.
14. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Globus)
2023. aug. 5. 09:54
tőlem is kérdezte a szomszédasszony szombat délután,van-e rizsem.mondjuk az nem volt,de befőttesüveget is kért,azt adtam.
13. globus (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. aug. 5. 09:05

Persze, szerintem csak barátkozni szeretnének a maguk módján. Idővel előfordulhat, hogy mi szeretnénk valamit kérdezni, kérni tőlük, nem jó a fagyos viszony.

Annyira furcsa, hogy régebben a falusiak minden lakótársukat ismerték, ma még azt sem tudják, szomszédnak mi a neve. Ugyanolyan lakóközösség a falu, akár egy társasház. Pár év után tudjuk, hogy X a harmadikon lakik, Y biztonsági őr, Z-nek beteg az anyja. Ha úgy akarunk ehíresülni, hogy az "új városi zárkózottak, biztosan van okuk rá", akkor ne szóljunk senkihez.

Nem olyan nagy baj ez...

12. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. aug. 5. 08:52
szerintem is.az öreg néha rákönyökölt a kerítésre,mondta,hogy sűrűn vetem a borsót.de elég összetartó kis utca,aki tud segít.
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. aug. 5. 08:48
Esetleg kérj távoltartási végzést is:) Nekem eszembe sem jutna így megnyilvánulni, hogy be sem teheti hozzám a lábát az előző tulaj.
10. globus (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. aug. 4. 17:48

Lehet, hogy úgy értette az előző tulaj, menjenek át a két ürgéhez, mert azelőtti mondatban róluk volt szó.

Egyébként 100 %-ra felismerhető FI. Igaz, csak innen.

9. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. aug. 4. 17:41
ő írta
8. Banános Zselé (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. aug. 4. 17:40
elolvastam
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 17:37

"Jó szomszédság..."

Szerintem nem kell ennek nagy feneket keríteni. Mindegyikre rá kell hagyni, bólintani "oszt jól van..."


Persze, értem. Kezdeti időben a szomszéd tanácsai okoskodásnak tűnik. Elmondja, meghallgatod, bólintasz és jól van.:)


Idővel majd összecsiszolódik a szomszédság. Ezzel ne idegesítsd magad! Élvezd a vidéki életet!

6. Channa* (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. aug. 4. 17:07

Valami ilyesmit írnék én is, ha tudnám, hogy tényleg róla van szó.


Én is tavaly vettem házat. Az előző tulaj be sem teheti a lábát a házamba nem, hogy tanácsokkal lásson el...

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Banános Zselé)
2023. aug. 4. 17:06

Te indítottad a fórumot?

Vagy honnan tudod?

4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Banános Zselé)
2023. aug. 4. 17:05
Az előző tulajnak mi köze ahhoz, hogy akik megvették a házát kivel barátkoznak vagy sem?
3. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. aug. 4. 16:31
akitől vették a házat a fórumnyitó
2023. aug. 4. 16:28

"Telt az idő, az előző tulaj eljött és megkért, h ugyan menjünk már át hozzájuk! "


Milyen előző tulaj jött el? És kihez?

2023. aug. 4. 16:07

Sziasztok!

Gondoltam leírom mi a helyzet nálunk, mert sajnos lett! Egy éve vettük a házunkat, csodaszép helyen van, viszont rettentően elhanyagolt állapotban volt/van a nagy kert és a ház is! Ez egy nyaraló övezet egyébként, de mi állandóan itt lakunk! Két szomszéd nyáron tartózkodik lent (ők cimborák is)! Velük lenne a probléma! Találkoztunk átírásnál, bemutatkoztunk! Telt az idő, az előző tulaj eljött és megkért, h ugyan menjünk már át hozzájuk! Ok, megtörtént! Nemrég kezdődött, az egyik azzal jött h átlógott valami és nem éri el! Ok, negcsináltuk. Aztán következő talikor mondta, h kivágott valamit, de a törzse nálunk volt! És? A másik azért szólt, h az utcán nyírjuk már le a füvet, ő megtette 4x. Rendben, semmi gond h mindenki nyugdíjas! Aztán most meg az a baj, h az ágdaráló hangos, az ipari porszívó is! 😂 Ezekkel mindig a páromat találják meg! Tehát, nem tudom h mit akarnak! Kertesben nőttem fel, de senkinek nem volt ennyi nyűgje! A szabály dél és kettő között csendben kell lenni! Mi egyébként elvagyunk magunkban, kicsit antiszociális a természetünk, de hát nah! Nincs időnk bratyizni minden hétvégén meg inni meg pletyizni! Sztem ez már akadékoskodás! Az egyik ráadásul roppant okosnak hiszi magát, osztja az észt. Arra gondoltam össze hozok egy talit, és megbeszéltük a dolgot. Vagy ne strapaljam magam? Bocsi ha hosszúra sikeredett, de nagyon nehezen állom meg h ne szóljak be és frusztrál is a dolog. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook