Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szeretet szeretetnek érződik? fórum

A szeretet szeretetnek érződik? (beszélgetős fórum)


2021. júl. 16. 09:23

Szerintem ez nagy jó és fontos elméleti kérdés. Mi a szeretet? Ez persze nem kérdés, mert mindenki tudja, mivel mindenki érzi. Viszont szeretet, mint olyan nem létezik a fizikai síkon. Ezért nem elég pusztán éreznünk, hogy szeretünk valakit, ki is kell mutatni. És itt kezdődnek a problémák. Hogyan is kellene megnyilvánulnia a szeretetnek úgy, hogy azt a másik is annak érezze?

Alapvetően gondot okozhat, hogy az embereknek eltérő lehet a szeretetnyelve. Ha én egy öleléstől érzem magam szeretve, hiába hoz nekem a másik virágot. Vagy fordítva. De erről Gary Chapman kiváló könyvet írt, amit szívből ajánlok mindenkinek.

Aztán pedig jönnek a hozott minták, a belső frusztrációk és a játszmák. Ezek egyike sem a szeretet kifejeződése. A szeretetnek a szeretett félről kellene szólnia. A féltékenység, a szerepek, az elvárások mind azt jellemzik csupán, aki "szeret". Féltékeny vagyok, mert alacsony az önbecsülésem. Ahhoz, hogy szeresselek, olyannak kell lenned, amilyet elvárok tőled. Ha igazán szeretsz, azt teszed, amit mondok. Ezekből sosem lesz boldog kapcsolat.

Az igazi szeretet az Elfogadás, a Tisztelet, a Megbecsülés, a Gondoskodás, a Gyengédség. Sajnálom azokat az embereket, akik kénytelenek nem ezt megtapasztalni, és hamisan azt hiszik, hogy a szeretet nevében megkövetelhetnek tőlük bármit, és csak akkor szerethetőek, ha behódolnak.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 16. 07:13

Vannak hülye fórumok, hát ez sokat überel.

Bár gondolom te is csak unatkozol..

2021. júl. 16. 00:15

A szeretet az szeretet.



"A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr."

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 15. 19:49
Sajnos nem értem a kérdést.
2021. júl. 15. 19:29
NEM!El írtam bocsánat.
2021. júl. 15. 19:24
Mi az a jácmak? Vmi tájszólás?
2021. júl. 15. 19:22
Sziasztok.Szerintetek a szeretet szeretetnek érződik?Vagy pedig féltékenységnek vagy alá fölé rendelt szerepnek,vagy netalán elvárásoknak megfelelésének,jácmaknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook