Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szerelem egyik fokmérője, hogy akarunk-e közös gyereket? fórum

A szerelem egyik fokmérője, hogy akarunk-e közös gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
52. b4b1d52444 (válaszként erre: 50. - Krilion)
2017. febr. 8. 14:16
Cseppet sem árnyalja, ne hülyéskedj már.
51. Krilion (válaszként erre: 37. - B598e4912b)
2017. febr. 8. 14:15

Az első eset nem szerelemből született, viszont az anyuka döntött úgy, hogy felneveli. Él benne az anyai ösztön.

A második esetben egyszerűen különböző okokból tönkrement kapcsolatokról van szó. Mi köze a témához? Itt az a kérdés, hogy gyerek nélkül is igazi-e egy szerelem, márminthogy szabad akaratából noncs valakinek gyereke a szerelmétől, és nem is akar semmilyen körülmények között.

50. Krilion (válaszként erre: 36. - B4b1d52444)
2017. febr. 8. 14:09

Sajnálom, hogy nem lehet gyermeked.

De ez a tény azért árnyalja a képet az eredeti vitatémát nézve.

49. Krilion (válaszként erre: 39. - B598e4912b)
2017. febr. 8. 14:07
Nem ezért írtam ezt a feltételezést, hanem mert az érvek, hogy miről ismerszik meg az igaz szerelem szerinte, tipikusan olyanok, amiket egy olyan ember ír, akinek nincs gyereke.
48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - E36c6ad80e)
2017. febr. 8. 12:51
És ne csak a gyerekvállalás terén legyen egyforma (mert abban ugye gyakoribb az egyetértés), hanem a gyereknevelés terén is, bár ez utóbbi csak utólag derül ki, akkor meg már nem nagyon lehet visszacsinálni. De azt még meg is értem, hogy valaki beleugrik egyszer, rosszul méri fel, na de 6x???
47. b4b1d52444 (válaszként erre: 46. - E36c6ad80e)
2017. febr. 8. 11:58
Az már csak hab a tortán. :)
46. e36c6ad80e (válaszként erre: 33. - B4b1d52444)
2017. febr. 8. 11:54

Egyetértek. Rosszul voltam mindig is attól, hogy találkozgattam valakivel és már nagyon rövid idő után pedzegette, hogy legyen gyerekünk. Azért ne már, az ilyennek egy tenyészkanca kellett, nem egy társ. Egy hónap alatt nem is tud nagyjából sem megismerni.

Ha nagyon szeretne gyereket valaki, rendben, lehet tisztázni az elején, hogy a másik akar-e később esetleg vagy sem, lehet-e gyereke és ilyenek.

Én nem akarok gyereket semmiképpen. De valahogy ez némelyik hapsiból azt váltotta ki, hogy meg akarjon győzni az ellenkezőjéről.

És azt sem szeretem, amikor valaki ebbe a döntésembe próbál beleszólni. Senkinek nincs köze hozzá, ahhoz sem, hogy miért nem akarok.


A szerelem az két ember között egyszerűen csak van, és ha a céljuk is hasonló gyermekvállalás terén, akkor az szerencse.

45. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2017. febr. 8. 11:29
Igen, na ott is milyen fokmérő már? Gazdasági?:DDD
44. michelle.r (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. febr. 8. 11:22
Arról meg ne is beszéljünk, hogy hány gyerek született a kedvezményes hitelekért, vagy hányan harmadikként, hogy anyuka főállású lehessen ;)
43. b4b1d52444 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. febr. 8. 09:51
Szerintem a gyerek is, és adott esetben egy betegség is inkább a szerelem próbája.
42. gribedli*** (válaszként erre: 37. - B598e4912b)
2017. febr. 8. 09:47

Épp ez az, sokaknak van közös gyerekük, aztán a szerelem meg mégse volt akkora és lépnek.


Ezért talán a fórumcím fordítottja lesz az igaz. Nem fokmérője a szerelemnek, ha 2 ember akar közös gyereket (illetve amikor ezt akarják, még nagy valószínűséggel szerelmesek), hanem a szerelem próbája a gyerek olyan értelemben, hogy ha gyerek után is együtt maradnak és szerelmesek is, akkor tényleg nagyon szerelmesek. De ha ilyen szerelmesek, az is lehet, hogy gyerek nélkül is azok lennének, szóval tök mindegy végül, hogy lett-e gyerek vagy sem. Mert az érzelem anélkül is megvan, meg gyerek mellett is megmaradna, csak ôk ùgy döntöttek, hogy nem vállalnak gyereket.

41. b4b1d52444 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2017. febr. 8. 09:38
Hogy a viharba ne lehetnék :) :) Az is vagyok egyébként!!!
40. gribedli*** (válaszként erre: 36. - B4b1d52444)
2017. febr. 8. 09:37
És ettől még lehetsz ugyanúgy szerelmes mint más. Ugye?:)
39. b598e4912b (válaszként erre: 35. - Krilion)
2017. febr. 8. 08:59
ne nevettess már! ha nincs gyereke nem tudja milyen az igazi szerelem???
2017. febr. 8. 08:58

ha nincs eü probléma, a gyerekvállalás döntés és nem érzések kérdése!

ha teherbe akarok esni, akkor cekclek, ha meg teherbe estem, de nem akarom a gyereket, akkor abortuszra megyek

37. b598e4912b (válaszként erre: 34. - Krilion)
2017. febr. 8. 08:56

tudod, ha valaki menni akar, akkor megy, nem számít, hogy házasok-e, nem számít, hogy van-e közös gyerek...


van olyan ismerősöm, aki nemi erőszakból született, az anyukája imádja, sosem látta benne az őt bántalmazó férfit, és elhiheted, hogy 17 évesen érettségi előtt nem akart anya lenne, de gyilkos még annál kevésbé. ebben az esetben milyen szerelmet erősített az ismerősöm megszületése?


és mit bizonyít az, hogy sok sok házasság ér véget úgy, hogy apuka vagy anyuka úgy lép le, hogy hátra se néz, főleg nem a gyerekére!!!

36. b4b1d52444 (válaszként erre: 35. - Krilion)
2017. febr. 8. 06:26
Tekintve, hogy saját gyerekem nem lehet, valóban nincs.
35. Krilion (válaszként erre: 33. - B4b1d52444)
2017. febr. 7. 21:10
Egyébként komoly téteket mernék tenni rá, hogy nincs még gyereked.
34. Krilion (válaszként erre: 33. - B4b1d52444)
2017. febr. 7. 21:05
Persze, de éppúgy erősítheti a tudat, hogy van valaki, aki a szerelmetekből lett. Nem a gyerektől lesz erősebb, de ha erős, akkor épp úgy hozzátartozik a gyerek is. Már ha megengedik a körülmények. Ez egyébként kb. olyan kérdés, minthogy van-e szerelem szex nélkül, vagy lehet-e szexelni szerelem nélkül, mindenkinek más a beállítottsága, hite ezekről. Sőt odáig fajulok, hogy egy ember életében lehetnek olyan szakaszok, amikor màs a véleménye ezekről.
33. b4b1d52444 (válaszként erre: 21. - Krilion)
2017. febr. 7. 19:28
Nem a gyerek teszi tökéletessé a szerelmet, hanem az egymás iránt érzett szeretet, törődés és odaadás.
2017. febr. 7. 18:52
Egyébként lehet az egyik fokmérője...miért is ne lehetne?
31. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - B598e4912b)
2017. febr. 7. 17:29
Nem fokmérő de ez egy fontos dolog amiben nem árt ha egyetértés van...
30. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - B598e4912b)
2017. febr. 7. 17:26
Lesz mire emlékeznie később... A gyerekeknek is :(
29. Krilion (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2017. febr. 7. 17:08
Az érzések fittyet hánynak arra, hogy kell-e lenniük? Hát igen, nem törődnek vele, hogy vannak-e vagy nincsenek, mi törődünk vele csak, emberek :D
28. Krilion (válaszként erre: 26. - Csgybzs)
2017. febr. 7. 17:03

Hát nem tudom, hogy ez a nőnek a döntésén múlik-e, ez inkább szerintem vágy, vagy ösztön.

Nem értek egyet azzal, hogy az, hogy valaki akar-e gyereket, az nem függ az aktuális kapcsolattól. De ahogy így olvasom, amit írtál leginkább attól függ, hogy érez-e késztetést magában a nő. Én csak a saját példámból tudok kiindulni, a férjem előtt volt kettő hosszabb kapcsolatom, és mindkettőnél éreztem azt, hogy akár gyereket is szülnék ebbe a kapcsolatba, de valahogy mindig ott volt egy kicsi kérdőjel a fejemben, hogy itt van már az ideje? Biztosan szeretem eléggé az illetőt? Mivel nem volt a válasz, így nem is lett gyerekem, pedig mindig is akartam gyereket. Aztán a férjemnél olyan erősen villogott az igen lámpa, hogy egyértelmű volt, hogy legyen gyerekünk, és viszonylag hamar lett is, majd még egy, majd még egy, és nem kellett rajta vitázni. Majd aztán tudtuk, hogy elég. :)

27. michelle.r (válaszként erre: 25. - Krilion)
2017. febr. 7. 16:55
Szerintem pedig érzések fittyet hánynak arra, hogy kelle-e lenniük, vagy sem ;)
26. csgybzs (válaszként erre: 25. - Krilion)
2017. febr. 7. 14:12

Szerelmesek vagyunk, de nincs bennünk gyerek utáni vágy. Egyedül sem volt, és mióta együtt vagyunk sincs. Nem is lesz. Az, hogy valaki akar-e bármikor gyereket vagy nem, nem azon múlik, hogy az aktuális kapcsolat milyen. Hanem, hogy a nő maga mikor dönt úgy, hogy gyereket akar. Ha eldönti ugyan mindegy, hogy egyedül van-e, rossz körülmények között, vagy csak tudja, hogy a pasi csalja/alkesz vagy bármi más. Ha kell, akkor mindenhogy kell, ha nem, akkor meg lehet az élete párjával is, akkor sem akar.

Szerencsés, ha ideálisak a körülmények.

25. Krilion (válaszként erre: 24. - Ina87)
2017. febr. 7. 14:08
Szerintem itt igazából a gyerek után való vágy az, ami szerintem minden szerelmesnél meg kell, hogy legyen. Aztán az már általában racionális okokon múlik, hogy valóban lesz-e. Én például nem tudnék szerelmes lenni olyanba, aki nem akarna velem gyereket, nem is voltam egyszer sem így, viszont mégis csak egyedül a férjemtől lett gyerekem...szerencsére :)
24. ina87
2017. febr. 7. 11:30
szerintem semmi köze nincs a gyereknek a szerelemhez,vannak ugye azok akik akk is vállalnak gyermeket mikor már semmi érzelem nincs a kapcsolatban jön a szokásos szöveg h majd vissza szeret belém ha szülök neki egy gyermeket itt jön a kiábrándultság h nem attól nem jön vissza a szerelem sőt a másik fél sem,a másik dolog ott van mikor nem lehet gyermek de szerelem van,ha van gyermek ha nincs szerelem attól van
2017. febr. 7. 08:40
Miért lenne az?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook