Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Szegedi Tudományegyetem TTIK karán az első félévben jár-e alap ösztöndíj? fórum

A Szegedi Tudományegyetem TTIK karán az első félévben jár-e alap ösztöndíj? (tudásbázis kérdés)


6. Anthico (válaszként erre: 4. - Marina08)
2012. aug. 24. 08:27

Hasznos lenne gólyatáborba menni, mert én is anno ott lettem mindenről felvilágosítva.

Szociális ösztöndíjat lehet igényelni, de nem sok köze van ahhoz, hmost albérletben fogsz-e lakni. Én bejárósként nem kaptam soha, 2 év után meguntam igényelni. Azt vettem észre, h aki jól tudott kamuzni a jelentkezési lapon és nem bukott le, az kapott. :D Ennyi :D Nálam sokkal jobb családi és pénzügyi helyzetben élő, szegedi hallgatók kaptak rendszeresen..no komment.

5. livegirl (válaszként erre: 4. - Marina08)
2012. aug. 23. 21:30
Annak, hogy hol laksz nem sok köze van a szociális ösztöndíjhoz. De nem vagyok benne teljesen profi, lakhatási támogatást talán 5 éve adtak utoljára.
4. Marina08 (válaszként erre: 2. - F826024eea)
2012. aug. 23. 19:30
Köszi! Azt nem tudod véletlen, hogy ha albérletben fogok lakni, igényelhetek-e szociális ösztöndíjat? Azt a beíratkozáskor kell igényelni?
3. Anthico (válaszként erre: 1. - Marina08)
2012. aug. 23. 16:36

Tanulmányi ösztöndíjat a féléves átlagod alapján kapsz, így a második félévben kaphatsz csak először. Az összeg teljesen változó. Mikor én voltam, akkor elég nagy különbségek voltak a szakok között. Volt olyan TTIK-s szak, ahol 3x annyit kapott a legjobb átlagos.

Ha még mindig a régi rendszer van, akkor az átlagok után járó összeg sem állandó. Tehát ha most X átlagért kapsz Y Ft-ot, az nem biztosíték, h a következő félév után ugyanilyen X átlagért X Ft fog járni. Mivel megnézik a legjobb átlagot, és onnan számolják visszafele az embereket. Tehát lehet, h ugyanazért az átlagért sokkal kevesebbet fogsz később kapni, vagy éppen semmit. Már ha abban a félévben sokkal többen előztek meg jobb átlagban.

2. f826024eea (válaszként erre: 1. - Marina08)
2012. aug. 23. 16:27
Nem az SZTE-re járok, de az ösztöndíjat tanulmányi átlagod utánkapod, így első félévben nem vagy rá jogosult, csak szociális ösztöndíjra ill. kollégiumra.
2012. aug. 23. 16:13
Tudja-e valaki, hogy a Szegedi Tudományegyetem TTIK karán az első félévben jár-e alap ösztöndíj, ha igen, milyen összegben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook