Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A patikában csináltatott bázisport milyen adagolásban kell és mennyi vízbe keverni? fórum

A patikában csináltatott bázisport milyen adagolásban kell és mennyi vízbe keverni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. Pirosalma (válaszként erre: 42. - 08e46ada5d)
2009. dec. 19. 18:30

A gyomorsav közömbösítése más kérdés.

(Bár az is lúgosít, hozzáteszem.)

45. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2009. dec. 19. 18:28
Nem veszekedünk, vitatkozunk habár én azt sem akartam de Pirosalma mindent meg tud cáfolni :)
44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 42. - 08e46ada5d)
2009. dec. 19. 18:27
Így van.
43. emagdi
2009. dec. 19. 18:25

ó látom, még mindig nem merülhet fel téma veszekedés nélkül:))


amúgy már van itt ilyen fórum, ott infó is van az adagolásról, csak ha esetleg valakit érdekel.

2009. dec. 19. 18:18
Én nem értek hozzá, és ezért nem is folynék bele mélységekben a nézetek ütköztetésébe. Én speciel azért kezdtem el használni, mert borzasztóan marta a gyomorsav a gyomromat, és alkalmanként fogyasztok belőle (nem napi szinten), arra nagyon jó.
41. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 18:09

Hogy vette-e, van-e neki, nem tudom, nem is lényeges. A lényeges az, amit mond.

Továbbá, mutat valamit, hogy úgy néz ki, egyetlen publikációja sincs sav-bázis témában. Rászántam vagy 3 órát, de nem találtam, semmit (az is kérdéses, van-e egyáltalán bármiféle publikációja).


Nézd: az, hogy valami összeáll, az nem jelenti, hogy igaz is. Sokszor az alapvető feltevésekkel/állításokkal van a gond. Ugyanis hiába nem iagazk, minden, ami rájuk épül, logikus és teljesen megalapozott lehet. Tehát abban semmi különleges nincs, hogy a Young által hirdetettek összeállnak egy egységgé, ez még nem feltétlenül jelenti, hogy igaz is. Továbbá is az is közrejétszik, hogy egy laikus általában nehezen tudja megítélni, mi igaz, mi nem, így akár egy teljesen logikátlan vagy értelmetlen állításhalmazt is érezhet logikusnak, értelmesnek.


(A reklámok is pont a laikusságra építenek. Young sincs ezezl másképp, ő is csak eladni szeretne.)


(Én is tudnék neked olyan légbőlkapott állításokat mondani, amiket nagyon logikusnak találnál.)


"Remélem Ti már tanuljátok." - már nagyon régóta tanítják...


"Nagyon szeretnék megérteni mindent és összefüggéseiben látni a szervezet és a táplálkozás kapcsolatát, az összefüggéseket, mi hogyan hat oda vissza mechanizmusok." - mindent valószínű, nem is lehet érteni, de sokat azért lehet. Minket erre képeznek ki, bár az eredmény sokszor kétséges (más dolog a vizsgára tudni a dolgokat, meg átlátni a rendszert, ami tényleg nem könnyű).

40. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 17:47

Szerintem nem vette a diplomát és az elmélete úgy tudom abszolút megalapozott kutatásokkal alátámasztott így én nem hiszem hogy humbug. De különbözőek vagyunk. Egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat én hiszek benne és nem tűnt ellentmondásosnak az elmélete, minden összeállt. Persze meglehet rosszul gondolom, de még ez is jobb mint a tudatlanság. Ami az egészségünkkel kapcsolatban sajnos nem mindig áldásos.

Igazad van, rosszul fejeztem ki magam természetesen a nőgyógyászat is az orvostudomány része, de a többi szakterület valahogy közel sem ennyire befogadó a kórképpel kapcsolatban. (tapasztalat) Azért már kezd javulni a helyzet, miután ez a XXI. század betegsége és itt most ezzel kell szembenézni egyre növekvő számban. Remélem Ti már tanuljátok.


A lúgosításhoz szerintem tágabb értelembe véve a savasító ételek hatásának ellensúlyozása is hozzátartozik. Tehát ha nem úgy táplálkozom ahogy kellene akkor ezzel rá lehet segíteni, hogy ne vigyen mélyebbre hanem legalább stagnáljon a dolog. Aztán onnan talán elindulhat a javulás irányába a megfelelő táplálkozással megtámogatva.


"a másik az excesszív kalcium- és foszfátbevitel"

Ez bevallom nekem ismeretlen. A foszfátról (köszi a felvilágosítást :))is nemrég olvastam először, persze azt elötte is tudtam, tapasztaltam, hogy a fehér kenyér valamiért nem tesz jót. A Ph csoda és savasodás elméletét megismerve "állt össze a kép" kezdtem rájönni hogy ez fontos lehet. Nagyon szeretnék megérteni mindent és összefüggéseiben látni a szervezet és a táplálkozás kapcsolatát, az összefüggéseket, mi hogyan hat oda vissza mechanizmusok. Pályát tévesztettem, bár azt hiszem ezt orvosként sem látnám át teljes mértékben. Ha mindent megérthetnénk akkor már a halhatatlanság sem lenne elérhetetlen.

39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 17:03
Huh... :) Ez nem volt semmi.
38. Pirosalma (válaszként erre: 36. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 16:53

Az állítólagos dr. Young annyi hülyeséget hord össze, hogy olvasni is rossz. Számomra teljesen hiteltelen, gyakorlatilag összevissza beszél.


"És szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy betegségek igen nagy százaléka ebből a problémakörből származik." - és ezt ki igazolta? Mert ha senki, akkor gyakorlatilag feltételezés.


"Az orvostudomány a candida patogén voltát sem volt hajlandó elismerni, ma is igazából csak a nőgyógyászat ismeri el valós problémaként." - egy fenét nem ismeri el. Olyan pedig nincs, hogy a nőgyógyászat elismeri, az orvostudomány meg nem. A nőgyógyászat az orvostudomány része.


"Gondolom amíg savas a szervezet addig semmiképp nem okozhatok nagy kárt egy kis lúgosítással." - egy bizonyos szintig tolerálható a lúgosító anyagok bevitele. De mint írtam, ezek csak az egyik rész, a másik az excesszív kalcium- és foszfátbevitel. Több dologra is figyelni kell.


"Persze túlzásba vinni semmit nem szabad." - egyetértek. Ugyanakkor mindenki így gondolja, csak a túlzás mindenkinek mást jelent. A fenti megfogalmazásban tehát egy általános, józan elv tükröződik, de semmit nem mond el arról, hol kell meghúzni a határt, a probléma márpedig abban szokott lenni.


"De sok ember étrendje nem zöldségből és gyümölcsből áll hanem foszfát vagy foszfor/a kémia nem az erősségem elnézést ha téves az egyik/ tartalmú élelmiszerekből és ételekből amelyeknek jelentős a savasító hatása." - ettől még a lúgosításnak nem lesz hatása.

(A foszfor maga egy kémiai elem, a foszfát podig egy olyan vegyület, amiben található foszfor is.)


A kompenzációs mechanizmusok valójában nagyon hatékonyak, de kétségkívül mindennek ára van. Önmagában a lúgosítással nincs probléma, lehetnek jótékony hatásai, de ahogyan ezt az emberek kezelik, az úgy néz ki, teljes tévút.

37. Pirosalma (válaszként erre: 32. - E974230abd)
2009. dec. 19. 16:45

"A lúgosítás nem csak,és főleg nem bázisporork beviteléből áll." - ez a kivitelezéstől függ, de mind a magasabb gyümölcs- és zöldség-, alacsonyabb hús- és tejtermékfogyasztás (vagyis "A" lúgosító diéta) sav-bázis egyensúly szempontjából azonos hatást eredményez, mint a lúgosító por bevitele.


"De ha reggelnte beveszel egy kanálnyit nem hiszem ,hogy rosszat tennél vele" - egy teáskanál durván 8 g. Ez több mint 1 g kalciumot és egy halom "lúgot" jelent, a foszfátbevitel is elég magas lehet ezáltal. Ez kerülendő, igen távol áll a kiegyensúlyozott tápanyagbeviteltől, ráadásul az emésztőrendszeri fertőzések kialakulásának valószínűsége is megnőhet. Én legalábbis ennyit látok belőle, ezen felül lehetnek egyéb nemkívánatos hatások is, amiket én nem látok át.


Igen, csak a vizeletből lesz kimutatható (pH + ún. "anion gap", ami a vizeletben lévő ammónitartalommal van pozitív kapcsolatban). Sem a nyál, sem egyéb nedvek összetétele nem elég érzékeny erre.

36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 16:42

Az orvostudományban nem is, már bocsi. De én a PH csoda könyvből indulok ki és igenis elhiszem amit ott olvasok. És szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy betegségek igen nagy százaléka ebből a problémakörből származik. Az orvostudomány a candida patogén voltát sem volt hajlandó elismerni, ma is igazából csak a nőgyógyászat ismeri el valós problémaként.

Gondolom amíg savas a szervezet addig semmiképp nem okozhatok nagy kárt egy kis lúgosítással. Persze túlzásba vinni semmit nem szabad. De sok ember étrendje nem zöldségből és gyümölcsből áll hanem foszfát vagy foszfor/a kémia nem az erősségem elnézést ha téves az egyik/ tartalmú élelmiszerekből és ételekből amelyeknek jelentős a savasító hatása. Persze csak akkor ha a lúg kevés hozzá, mert a szervezet ezt azért elég jól tudja kompenzálni a megfelelő anyagok jelenlétében. De hiányukban már kevésbé.

35. Pirosalma (válaszként erre: 30. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 16:37

Az egy dolog, hogy te az elsavasodás számlájára írod a problémáidat. Valójában a szervezet nem tud elsavasodni, ehhez kapcsolódóan elváltozás nincs vagy nem ismert.

De ha te hiszek benne, lúgosíts nyugodtan, én azért vagyok, hogy szóljak, mikor csaphat ez át abba a tartományba, ami már káros lehet.

34. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 16:36

Hát, gondolják a lúgosításhívők...


Akkor átfogalmazom: ha semmi, orvosilag igazolható elváltozás nincs, akkor szedhető a por.

33. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 16:35
Nyilván fehér az alja, mert sem a kalcium-, sem a magnézium-karbonát, sem pedig a kalcium-foszfát gyakorlatilag nem oldódik vízben. Ami pedig nem oldódik, az az alján marad, lévén, hogy jóval nagyobb a sűrűsége az oldatnál.
32. e974230abd (válaszként erre: 30. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 16:04
A lúgosítás nem csak,és főleg nem bázisporork beviteléből áll.De ha reggelnte beveszel egy kanálnyit nem hiszem ,hogy rosszat tennél vele,nem tudom Alma mire írta ,hogy csak a vizeletből lesz kimutatható a hatása..?Mi másból mint a vizeletből??A vér tartja a szűk határú bázisértékét ,másból meg igen körülményes kimutatni...De visszatérve a savtalanításra,ebben a táplákozás nyújthat neked nagy segítséget,és akár egy hét alatt is vissza lehet billenteni a dolgot ha "ügyesen "eszel.Persze ehhez tudni kéne miket eszel és iszuol egyébként,mert abból ki lehet szűrni hol cseszed el...:)
2009. dec. 19. 13:02
Patikában kapható lúgostó por (ez a neve) 250 g kiszerelés ajánlott adag: napi 1 tk langyos vízben elkeverve
2009. dec. 19. 12:20
Nekem minden bajom van a savasodástól tehát én lúgosítgatok és úgy érzem jót tesz. Persze nem ezzel a porral, de apu ezt issza és neki is használ az ízületi kopás tüneteit nem érzi annyira mint máskor és egyéb pozitiv hatásai is vannak. Legutóbb elég rosszul volt, fejfájás, hányinger stb szerintem akkor véletlenül túl sokat vett be.
29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 12:17
De lúgosítani pont nem annak kell aki egészséges!
28. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 12:17
ja hogy az sok? patikából vett lúgosító por, 2 dl vízbe nem tudom mennyit tesz de tiszta fehér még utána is a pohár.
27. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 12:10
CSAK akkor fogyasszátok, ha TELJESEN egészségesek vagytok (hogy egészségesek vagytok-e, azt orvos tufja megmondani).
2009. dec. 19. 11:59
Ez tök jó ötlet, köszi. :)
25. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Pegasus0629)
2009. dec. 19. 11:13

Nézd, a különböző kanalak sem teljesen egyforma méretűek, és az sem mindegy, mennyire púpozod meg. Javasolt egy digitális konyhai mérleg, ami g-os pontossággal mér.

Megnézed, hogy mennyi mondjuk, 10 g (ilyen tartományban már elég pontosak ezek a mérlegek), azt belerakod egy másfél literes palackba, azt feltöltöd szénsavmentes ásványvízzel (a csapvíz megromlik 3 nap alatt), és napi fél litert megiszol a löttyből.

24. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 19. 11:04
Napi 2 teáskanál? Majdnem 20 g, te jó ég...Honnan veszitek ezeket a brutális mennyiségeket?
2009. dec. 19. 10:53
én meg se mertem inni
2009. dec. 19. 10:53
nem tudom apukám itta de neki már napi 2 tk-tól is minden baja volt, elsősorban migrén a felkavart mérgek miatt.
21. Pegasus0629 (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. dec. 19. 10:52
???
20. Pegasus0629 (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. dec. 18. 22:28
És az a 3g mennyi is pontosan? Nem egy kávéskanál hanem?
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Pegasus0629)
2009. dec. 18. 21:54

Ha TELJESEN egészséges az ember, akkor 3 g/napnál húznám meg a határt (ebben egy biztonsági ráhagyás is benne van).

De ez csak egy laikus vélemény a részemről.

18. Pegasus0629 (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2009. dec. 18. 19:17
Ha egy kávéskanálnyi is sok, akkor mennyit javasolsz belőle naponta?
17. Pirosalma (válaszként erre: 14. - 08e46ada5d)
2009. dec. 18. 19:03
Rettenetesen sok a 8-10 g/alkalom, még egy napra is sok. Nem igazán ajánlom, vesekövet, ioneloltódásokat okozhat hosszabb távon. Érdemben kizárólag a vizelet pH-ját fogja a keverék fogyasztása befolyásolni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook