Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A páromat nagyon szeretem, viszont a fiát nagyon nem, Ti mit tennétek? fórum

A páromat nagyon szeretem, viszont a fiát nagyon nem, Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Gigi13
2011. febr. 8. 10:48

Nem furcsa, teljesen érthető..

Sajnálom, szegény gyereket. Ő nem tehet semmiről..

Hát igen, alapvető kérdés, hogy fel tudod/ akardod -e nevelni a párod gyermekét.. Ezt a döntést neked kell meghoznod. De nem tudod átugrani ezt a prblémát. Ha meg amellett döntesz, hogy igen, akarod a párod gyerekkel együtt, úgy ahogyan van, akkor meg fogd fel pozitívan a dolgot! Lányotok még lehet. Most van egy fiad is, akit még simán megszelidíthetsz.. Ha veled normálisabban viselkedik, akkor minden esély megvan rá, hogy a dolog jól sül el..!

2011. febr. 8. 10:44
Szerintem itt kemény szankciókra van szükség, mert 14-16 éves korában mégrosszabb lesz. Kemény határozott fellépés, de közben éreztetni, hogy fontos nektek. Szerintem csak a pároddal együtt lehet. Ha ő nem áll melléd maximálisan ebben, akkor vesztettél. (csak egy vélemény)
2011. febr. 8. 10:40
Köszi a válaszokat, elolvastam mindet, megfogadom, tényleg valahogy így kellene. Valószínű bennem is van hiba. Én alapból úgy állok a gyerekekhez, hogy sosem gyerekként bánok velük, hanem mint egy társként, beszélgetőpartnerként. Nem tudom ez jó-e. Azt tudom, ha lenne saját gyerekem, akkor mindent beleadnék a nevelésébe, és inkább lányt szeretnék, mint fiút. Nem tudom, nőknél hogy van ez, ha a párja hoz egy gyereket a kapcsolatba, el tudja-e fogadni sajátként. Talán még az emberből nem veszett ki teljesen az az ösztön, mint ami megvan a macskáknál...a kandúroknál. A környezetváltozás valóban jó lenne, mert ha a gyerkőc velem van, mintha teljesen átalakulna, teljesen normális lesz. De ha hosszabb ideje nem látom, hát akkor teljesen, hmhm, fura.
10. Gigi13
2011. febr. 8. 10:19

Mindenekelőtt ki kell szakadniuk a "rossz" családi környezetből, 1. hogy a fiú fellélegezhessen, 2. hogy a szerelmed is szóhoz juthasson. Ha nincs szava, az borzasztó! Hogy egy férfi (a gyerek) ezt tanulja meg, rettenetes, valóban.. De ha az lesz neki természetes, ahogyan ti ketten szeretitek egymást.. akkor előbb utóbb megnyugszik, és az lesz a természetes.

A gyerek viselkedése MINDIG csak lecsapódása a környezetének! Ahogy te is jól érzed, látod.. Mi mást várhatsz tőle. Egy ilyen családban kedves viselkedéssel nem férfi a férfi, ugye, érted, érzed te is! De ennek a kisfiunak, és az anyukájának, a szerelmednek van esélye VELED! Hamarabb menni fog, mint gondolnád, szerintem.. Mert a gyermek érzi, hogy mi lenne a jó, és marhára megkönnyebbük majd, ha nem kell Rossznak és Kellemetlen alaknak lennie. De mi mást tehetne, ha ebben a családban kell helyt állnia..

Szerintem a messze elköltözés mindenkinek a legjobb megoldás lenne!!!

És elsődleges, hogy a pároddal, a szerelmeddel egy véleményen egyetek. Mert, ha vele kéne harcolnod, az értékekért, a pozitív változásokért a kisfiú viselkedését illetően, na, az úgy nem megy.. Tehát, csak akkor menj bele, ha szereted, és ha egy nevezőn vagytok, egy irányba néztek a szerelmeddel! A kisfiúval csak jót tesztek, ezt később meg fogja hálálni, hidd el!

Sok sikert!

2011. febr. 8. 10:16
Hű, a legszebb férfikorban kaptad ki a kissrácot! :)) Nem lesz könnyű dolgod. Te ne akard nevelni (úgyis ellenáll, a képedbe vágja, hogy nem vagy az apám és hasonló nyalánkságok). Csak viselkedj, ahogy szoktál, jó esetben tapad-ragad rá valami. Óvatosan próbálj meg vele baráti kapcsolatot kialakítani, figyelj arra amit mond, elmehettek ketten valami fiús programra (autókiállítás stb.) vagy egyszerűen csak térj be vele egy mekibe. Hátha megpuhul a kis vadóc csikó :)
8. 8625c5bd9b (válaszként erre: 7. - 2d8287fe22)
2011. febr. 8. 09:50

Tinédzser kor előtt már nem fogja hagyni, hogy neveld...:-)


Próbálj meg vele egy haveri viszonyt kialakítani és pár év múlva mikor kinő a tinédzser korból jó kapcsolatotok lehet.


ebben a korban ne sokat várj tőle, próbálj meg az ő fejével gondolkodni.


Egy ennyi idős gyerekkel úgy tudod megkedveltetni magad, hogy olyan dolgokba viszed bele, mint egy bátty.


Pl.: elviszed tereprallyzni vagy repülős napra, olyan programokra, amit ha a suliban elmesél az osztálytárasi elájjulnak, hogy "azta mekkora jó fej a nevelőfaterod"

7. 2d8287fe22 (válaszként erre: 6. - 859d58d4d8)
2011. febr. 8. 09:06
11 éves, amúgy nagyon okos, meg értelmes, csak hát ezek az alapvető dolgok, mint köszönés, meg az ilyen etikai fogalmak...nem nagyon mennek, én meg egyedül kissé kevés vagyok átmódosítani egy egész családot, főleg idős embereket, mit hogyan kellene, a páromra meg alapból nem hallgat senki, ugye, a gyerek az mindig gyerek, az ne magyarázzon a szüleinek.
6. 859d58d4d8 (válaszként erre: 4. - 2d8287fe22)
2011. febr. 8. 08:56
Mennyi idős a gyerek?
5. 2d8287fe22 (válaszként erre: 2. - 859d58d4d8)
2011. febr. 8. 08:48
Igazatok van, velem is annyi a gond, hogy kissé feketén-fehéren látom a világot, sokszor mondom ezt, nem jó, ha a mai világban valakit legjobb illem szerint nevelnek, mert idő után csak a rosszat fogja maga körül látni. Olyan lesz az ember, mint Raszkolnyikov a Bűn és bűnhődésben.
2011. febr. 8. 08:44

Három éve ismerem a barátnőmet, akit nagyon-nagyon szeretek, próbáltam megszeretni, elfogadni a gyermekét, a fiát, de egyre jobban nem sikerül, egyszerűen nem megy...a barátnőm a szüleivel lakott együtt, és a szülei rettenetes módon elkényeztették a fiát, mindent megkapott, ráadásul a barátnőm apjának az az alapállapot, hogy a nő csak otthon van, főz-mos-takarít, kiszolgálja az urát, és ha ezt nem teszi meg, akkor jön az üvöltözés, lelki terror, esetleg még rosszabb is jöhet...

Ráadásul a volt férje a barátnőmnek egy rettenetes bunkó, 37 éves korára az az alap neki, hogy nem köszön senkinek...így nevelték...na most ilyen emberek között nevelkedett a párom fia, ezt látja maga körül, ez meg nagyon nagyon távol áll tőlem. Viszont a párom tanárnő, kisgyerekeket tanít, nagyon kedves, odaadó, értelmes, művelt...nagyon nehéz helyzet ez, én meg most gondolkodom komolyabb lépésen(külföldön letelepedés)de ilyen gyerkőccel...tudom, előre kellett volna ezt látnom, és igaza van mindenkinek, aki így gondolja. Köszönöm a válaszokat(ha lesz)

2011. febr. 8. 08:43

Szia!

Próbálj vele beszélgetni,talán valami kimaradt,ami miatt így érzed.

2. 859d58d4d8 (válaszként erre: 1. - 2d8287fe22)
2011. febr. 8. 08:40
Megpróbálnám elfogadni!
2011. febr. 8. 08:38
A páromat nagyon szeretem, viszont a fiát nagyon nem, Ti mit tennétek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook