Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem zárja ki az exét az életéből, holott 3 éve... fórum

A párom nem zárja ki az exét az életéből, holott 3 éve... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

nov. 29. 01:56
nalunk nincs ilyen,mert mindkettonk lezarta a multjat vegleg!
nov. 28. 07:43

Engem is zavart. Volt egy 15 éves párkapcsolatom. Mindketten maximálisan hűségesek voltunk. Mégis zavart, hogy időnként telefonon beszélgettek vagy egy ebédre összefutottak. Nekem férfiként leginkább az a része volt kellemetlen, hogy ezek sikeresebb emberek nálam. Az még bennem sem merült fel, hogy elhagyna, egyszerűen csak az önértékelésemen ejtettek kisebb sebet.


Viszont az érem másik oldalán én is találkoztam az exemmel. Nekem egyetlen komoly kapcsolatom volt előtte. És ott engem hagyott el a hölgy. Utána 1-2 évig egy szót sem váltottunk, mert én nagyon megalázottnak éreztem magam miatta. Aztán ez az új kapcsolatom miatt végül teljesen elmúlt. A volt barátnőm több alkalommal próbálta felvenni a kapcsolatot míg egyszer rászántam magam, hogy megtudjam mi történt vele azóta. Éreztem, hogy közeledni szeretne ami nekem amolyan elégtétel érzés volt. Rettentő könnyen, gondolkodás nélkül mondtam nemet. Még a páromnak is elmondtam, hogy találkoztam vele. Ő meg egyáltalán nem féltékeny, ami engem sajnos néha zavart.

nov. 28. 03:08
janival nagyon egyetertek!a mult az mult,le kell zarni es onnantol csakis elore kell nezni!ne pedig nyalogatni a sebeket,mert az semmi jora nem vezet!
19. Jani20221 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2023. okt. 23. 05:35

Aki a múltjában él lemond a jövőjéről.

Ha valaki új életet akar kezdeni az csak úgy megy ha teljesen elvágja magát a múltjától. A két vas a tűzben vagy biztonsági tartalék nem működik.

18. New(l) (válaszként erre: 16. - Sziget)
2023. okt. 18. 11:43

Biztosan így van, ahogy mondod. Kivételek meg akadnak.

Nekem van egy 18 éves barátságom, ami az elején bizony párkapcsolat volt. Nem működött, szakítottunk, viszont barátok maradtunk. Soha, az elmúlt majdnem 2 évtizedben nem melegedtünk újra össze, és nem is áll szándékunkban.

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2023. okt. 16. 13:00
Azért az a ritkább, hogy vége a szerelemnek, de marad a barátság. Racionálisan nézve így kellene működnie. De ezekben a kapcsolatokban erős az érzelmi fennhang. Az érzelmekről pedig tudjuk, hogy ritkán racionálisak. Azt nem hiszem el, hogy valakinek az exe az egyetlen igaz és pótolhatatlan barátja, és vannak dolgok, amiket csak és kizárólag vele tud megbeszélni. Erre legyen már egy olyan valakije, akivel nem volt szerelmi kapcsolatban. Ha meg csak az időjárásról fecsegnek, arra pláne akad más ember. Igen, a múlt megtörtént, ott van, úgyhogy maradjon is a múltban.
16. Sziget (válaszként erre: 15. - New(l))
2023. okt. 16. 12:35

Vagy ennyire naív vagy, vagy ennyire arrogáns.

Bizony a kapcsolatok ill. azok újramelegítése a beszélgetéssel kezdődik.

Jól esik a hiúságnak, az egonak, hogy a régi nem tud elengedni? Vagy te őt? A fantáziában járkál....

15. New(l)
2023. okt. 13. 10:34

Nekem szabná meg valaki, kivel irkálhatok. 😅

Hadd válthasson már az ember pár szót rendszeresen azzal, akivel jólesik. Nem lokálokba járnak csörögni meg kirándulgatnak a Kékesre. Beszélgetnek, mert kedvelik egymást, és éppen exe, akkor már rohadjon rá a kabát?

14. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 10:33
Köszön neki? Néhanapján váltanak pár szót? Barátok? Ha kizárja az életéből, mi a garancia, hogy csakis te leszel neki és soha nem áll szóba más nőkkel? Ne legyél már ilyen kishitű! Veled van, nem vele. Teljesen más, ha téged elhanyagol érte, de ha nem erről van szó, akkor lépj túl ezen.
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Margareta)
2023. okt. 13. 10:29
Ez nem minden helyzetben igaz. Vannak még emberek, akik elég intelligensek ahhoz, hogy megbeszéljék, ha egy kapcsolat kihűlt, nem működik és egyetértésben szétválnak. Sok esetben marad a barátság, hacsak nem jön egy önbizalomhiányos új barát vagy barátnő, aki toporzékolva követeli a teljes kizárást. Ez butaság, a múlt megtörtént, ott van, akár elfordítja a fejét, akár nem.
12. Fáradt* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 13. 05:55
Biztosan megoldja,hogy személyesen is találkozzanak,csak azt szépen elsunnyogja előtted!
11. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 12. 22:14
Lehet hogy én vagyok paranoiás, de ezek a kapcsolattartások manapság már nem csak a beszélgetésekről szólnak. Elég sok disznóság szokott kiderülni, de azért lehet bizakodni hogy nem így van.
2023. okt. 12. 22:03
Ha téged ez ennyire bánt, de a párod ezt nem veszi figyelembe, akkor lehet, hogy jobb is, ha nem maradtok együtt. Kicsit túlzónak érzem azt, ahogy ez téged érint. De azt sem tartom korrektnek, hogy a párod nem hajlandó lemondani az exéről. Ezzel azt mutatja, hogy nem hajlandó teljesen elköteleződni melletted. Tudom, tudom, férfi és nő között létezik barátság. De nem illik az exbarátnővel barátságot ápolni az új kapcsolat mellett. Egy párkapcsolat igenis lemondásokkal jár.
9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Gyopárka)
2023. okt. 12. 19:39
Szerintem a párjára és annak exére írta, hogy nem személyesen, hanem messengeren dumálnak.
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 12. 19:09

Akkor is megalázónak éreznéd, ha az egész világ nem azt az infót tolná rád, hogy ez nem normális?

Szerintem kár szakítani, ha egyébként jó a kapcsolatotok, de te tudod ezért érdemes-e eldobni.

7. Titkoskert (válaszként erre: 3. - Margareta)
2023. okt. 12. 17:56
Mást meg nem idegesít, a pasi fair, hiszen nem titokban találkozgatnak. Inkább az a kérdés, 3 éve vannak együtt valahogy a FI-val, de ez most vált számára zavaróvá, vajon mi váltotta ki? Ha idáig is zavarta, akkor meg mire várt 3 évet, miért nem lépett?
2023. okt. 12. 17:55

Hát nézd, én sem zárok ki senkit az életemből, illetve akit igen, azt magam okán. Ismerősöm a facebookon kettő exem is, az egyikkel kb. fél évente írunk is, ha pl. munka v. bármi miatt segítségre van szükségünk a másiktól. Egyfajta udvarias ismerősi kapcsolatunk van.

Ha ennél több van köztük, az nem egészséges. Viszont ezt nem lehet megtiltani, zokon venni sem, az embertől nem várható el, hogy a múltját kiégesse.

2023. okt. 12. 17:21
Három éve tart és még nem találkoztatok személyesen? Miért nem?
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 12. 16:45

Ez a "3 éve együtt vagyunk" mit jelenthet vajon a hétköznapi olvasónak? Összeköltöztetek? 3 éve együtt éltek?

Mivel kötelezte el a párod magát melletted?

2023. okt. 12. 16:27
Szerintem az az egészséges, ha az ember elengedi az exét. Valami oka van, hogy vége lett annak a kapcsolatnak. Én el nem tudnám képzelni, hogy az exemmel csevegjek. Engem is idegesítene, ha a párom a volt barátnőivel beszélgetne. Annak már vége. Aki meg ilyen hülyeségekkel jön, hogy ez csak a te önbizalomhiányod, hát nem. Valamiért a szüleinknek sem a legjobb pajtásaik az exeik. El kéne engedni a múltat. A jelenben kell élni, nem a múltban és nem a jövőn rágódni. Szerintem mond meg neki őszintén amit érzel. Ha nem képes felfogni, elfogadni, akkor jobb is, ha hagyod a fenébe. Egy jó párkapcsolatból nem hiányzik egy harmadik fél (szerintem).
2023. okt. 12. 16:07
Ha izgat ez a dolog, jobbnak érzed a másik nőt, holott veled él a pasi. Miért a féltékenységed? Ezt csakis te tudod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook