Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom fia miatt megy tönkre a házasságunk fórum

A párom fia miatt megy tönkre a házasságunk (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 5. 13:13

Köszönöm a gyors és segítő tanácsokat

A gyerek most lesz 11,de még csecsemő volt amikor az anyja kirakta a páromat az utcára és mi meg csak rá kb 4-5 évre találkoztunk.Én még csak képben sem voltam.Az én szüleim is elváltak de amikor mind a ketten le ültek velem beszélni akkor erről és láttam a szüleimet akkor boldogan,de külön külön fel sem merült bennem semmi.Most hogy már ez lesz a 2.napja hogy nem beszélünk a párommal és látom a gyerek elégedett arcát kész vagyok.Apámnak is van új családja és én is ilyen idős voltam amikor gyerekei lettek de egyiknek sem kívántam a halálát mint most ő.Tavaly karácsony elött derült ki,hogy Ő ha felnö legyilkolja majd a hugait és engem is....és még sorolhatnám.Pedig a szüleivel már egy jó párszor leültek és beszéltek erről,hogy ők akkor sem lesznek újra együtt ha mi szét megyünk,úgy hogy tényleg nem értem.Tegnap például egész délelött 5 percenként csörgött a telefonja,hogy ő haza akar menni.És nem tudta(vagy nem akarta meg mondani az apjának hogy miért.

10. Humor Helga (válaszként erre: 6. - Hmv.)
2012. aug. 5. 13:11

ne haragudj de sztem ez nem igaz.


nekem elváltak a szüleim, kicsit sem volt szép válás, DE soha nem hibáztattam AnyuApu új társát, sőt, Apuéknál van két pici gyerek, és nagyon szeretem Őket.

2012. aug. 5. 13:07
és a gyermek szüleinek házassága ki miatt ment tönkre? Ez mindig egy nagyon komoly kérdés. Aki valakinek a második felesége/férje, komolyan tudja gondolni, hogy az már az örökké tartó lesz? Bocs, nem akartam nagyon komoly kérdést feszegetni, biztosan nem a fiúcska lesz a hibás.
2012. aug. 5. 12:59
Egy pszichológus sokat segíthet. Akár neked, akár a gyereknek. Tényleg nehéz! Meg kell érteni az ő kis lelki világát is. Sajnálom nagyon, hogy így alakult! De tényleg egy pszichológushoz elmehetnél tanácsot kérni, biztosan tud segíteni!
2012. aug. 5. 12:56
Mikor kiskori legjobb barátnőmmel alsós kisiskolások voltunk (1., 2. osztály), akkor barátnőm szülei elváltak, és az édesapja elvett rá nagyon hamar egy nagyon fiatal lányt. Ráadásul barátnőm édesanyja szó szerint belerokkant a dologba. Na hát a barátnőm eleinte közönyösebb volt, majd elkezdte gyűlölni az új feleséget, és folyamatosan ellene tett, hadakozott vele, mikor ott voltam is szemtanúja voltam, mennyire csúnyán beszél vele, ráöntötte a ruhájára, amit csak rá tudott, levagdosta a haját, amit csak el tudtok képzelni, hatalmas volt a balhé mindig, ráadásul szerintem nem is az édesanyja buzdította, hanem egyszer csak kifakadt... Jó pár évig tartott, még akkor is mikor már megszületett a közös baba... Aztán valahogy abbamaradt, "felnőttünk", és soha többet nem hallottam tőle, hogy mennyire győlöli az új nőt, mindig arról mesélt, hogy az új kistestvérére ő vigyáz, meg milyen aranyos a kislány meg ilyenek... szóval szerintem idővel megérti majd a gyerek, hogy ezzel együtt kell tudni élni és meg kell benne találnia a jó részeket...
6. Hmv.
2012. aug. 5. 12:55

Nagyon sajnálok minden gyermeket, kortól függetlenül, akiknek elválnak a szülei.


Tőle várják el mindketten, hogy béküljön meg az új helyzettel, esetenként fogadja is el mindkét szülője új társát, féltestvéreket, stb.


Képzeljétek el, micsoda teher ez egy kisembernek, lehetetlen sérülés nélkül kijönni belőle.


Azt csak képzelik a szülők, s engem nagyon is felháborít,mikor kijelentik: olyan szépen válunk - váltunk el, a gyerek ebből semmit nem érez, semmit nem vesz észre, hisz mindketten továbbra is törődünk vele, foglalkozunk vele.


Hogy a csudába ne érezné, hogy nem jön haza apa vagy anya, üres az ágya, esetenként más személyek foglalják el a helyét....


Nem szabad a gyermeket okolni amiatt, hogy az új kapcsolatnál homok kerül a gépezetbe!

Nem ő a hibás, bármennyire is ez a legkézenfekvőbb magyarázat.


Ő csak szenvedő alanya a szülők felelőtlen döntéseinek és tetteinek!


A gyermek ilyen esetekben áldozat, s nem bűnös.

5. 67ba0d2361 (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. aug. 5. 12:48
Nehéz lehet az utolsó mondatodba így belegondolni, de sajnos tényleg van benne igazság!
2012. aug. 5. 12:44

Ha szeretitek egymást,akkor együtt maradni!

Nem tudom hány éves a fiú,de gondolj bele,minden válást,a gyerekek szenvednek meg! Pár év múlva szégyellni fogja magát ez miatt!És...gondolj bele...Mit tennél,ha a férjed haza állítana egy bögyös cicababával,és azt mondaná:Drágám,én ezek után,ugyan úgy foglak szeretni,de mától kezdve,Ő is velünk él,őt is szeretem....:)

3. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Czaniko)
2012. aug. 5. 12:43
Türelem,szeretet csodákra képes.
2012. aug. 5. 12:42
Mennyi idős a fiú? Úgy tűnik Téged okolhat azért, h tönkrement a szülei házassága és az új testvérek miatt esélyt sem lát arra, h a szülei majd egyszer újra együtt lehetnek. Próbáltatok leülni vele és beszélni erről?
2012. aug. 5. 12:39

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni,vagy legalább is valami ötletet abban,hogy hogyan vészelhetnénk át azt az időt amig a párom fia itt van nálunk.Már lassan 5 éve vagyunk házasok.Mikor megismertem a párom minden szép és jó volt a fia is elfogadott,csak amikor megszületett az első közös lányunk akkor kezdtek eldurvulni a dolgok.Olyanokat vágott a fejemhez,hogy milyen jó volna ha én nem volnék,ha a huga az anyjától és az apjától lenne és nem tőlem.Most pár hónapja megszületett a második babánk,és azóta a hugával még csak szóba sem áll.Amikor itt van nálunk akkor örökös vita van köztem és a párom között amit a mai napig tudtam kezelni,de egyre jobban érzem azt hogy már nem megy.ebben szeretnék egy tanácsot kérni,hogy mi volna a jobb elválni vagy együtt maradni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook