Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom amfetaminfüggő. Hogyan ellenőrizhetem, hogy valóban letette-e? fórum

A párom amfetaminfüggő. Hogyan ellenőrizhetem, hogy valóban letette-e? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. júl. 21. 08:55
természetesen én is utánaolvastam és fizikailag valóban nem okoz olyan függőséget mint pl az alkohol, de a mentális függőség sokkal durvább tud lenni, és az 3 év után azért már nagyon erős. azt hiszem ma este felhozom neki a témát hogy menjünk szakemberhez. eddig is tudtam hogy azt kéne csak nem akartam felfogni mert akkor tudomásul kell vennem a helyzet súlyosságát. de iagazatok van így tényleg nagyon kicsi az esély a gyógyulásra.
43. 3265084553 (válaszként erre: 42. - Lipiani)
2010. júl. 21. 08:38
Az esély a leszokásra a kábítószer fajtájától is nagyban függ. Most hogy utánaolvastam, a metanfetamin (speed) nem okoz erős függőséget, mint pl. a heroin, sőt még az alkohol megvonásnál is gyengébb elvonási tünetek vannak. Alkoholról pedig már sokan leszoktak.
42. Lipiani (válaszként erre: 41. - Alterbarbus)
2010. júl. 21. 07:21

Na ha ennyire bízol benne és szereted,márpedig biztos hogy nagyon szereted,hisz ennyire melléállni csakis olyan mellé lehet akit nagyon szeret az ember,akkor tarts ki mellette és próbáld rábeszélni az orvosi segítségre.

Amúgy a szememben nagyon becsülendő és tiszteletre méltó amit teszel!Az lenne a legegyszerűbb ha odébb állnál,Ő meg oldja meg maga az életét.De Te nem ezt választottad.:)

Ja! És szerintem nem minden kábítószeres végzi a börtönben,utcán,hullaházban...igenis vannak akik le tudnak mondani róla.

Nekem is van olyan ismerősöm,aki évekig csinálta és nem gondoltuk volna,hogy egyszer le tud mondani róla.És megtette.Szóval csak pozitívan!!

De mégegyszer megjegyzem,hogy itt a fórumon mindenki az orvosi segítséget javasolta és nem véletlenül,hiszen ez nem egy egyszerű dolog,amit ketten véghez tudtok vinni.

Én nagyon szorítok!!:)

2010. júl. 21. 00:34

"Először még azt írtad, hogy ha nem változik, akkor felejtsen el, most meg kitartasz mellette egy életen át..."


igazad van ez tényleg ellentmondás de én teljesen össze vagyok zavarodva és kétségbe vagyok esve. ezt neki mondtam hogy ha nem változik felejtsen el viszont tudom hogy nagyon szeretem és képtelen lennék magára hagyni így de én családot is szeretnék. hihetetlenül bízom abban hogy megváltozik és akkor nem kell választanom. :/

2010. júl. 20. 23:30
Ha nem mentek szakemberhez, hanem bízol benne, és egyszer csak újra belövi magát, ne adj isten valami baja lesz, nem lesz lelkifurdalásod egy életen át, hogy nem vitted el dokihoz?
39. Lipiani (válaszként erre: 31. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 17:05

Először még azt írtad,hogy ha nem változik,akkor felejtsen el,most meg kitartasz mellette egy életen át...

Én nagyon szorítok Nektek,és kívánom hogy sikerüljön leszoknia,de ehhez valóban segítséget kell kérnetek.Szerintem túl rég óta csinálja ahhoz hogy magától le tudjon állni.Beszélj vele!!!

2010. júl. 20. 16:43
GYEREKEK ILYEN ÜGYBEN TESSÉK CSAK SZAKEMBERT KERESNI!LITÁNIÁT NEM AKAROK ÍRNI,HOGY MIÉRT!FELELŐS VAGY AZÉRT AKI MELLETTED VAN!EZT NE MAGYARÁZZUK MÁR FELNŐTTEKNEK!AKI NEM PRÓBÁLTA AZ NEM TUDJA, HOGY EGY SZENVEDÉLYBETEG MIT ÉL ÁT!BESZÉLHETÜNK ITT KÖTELESSÉGRŐL STB.AZ AGY ILYENKOR KILŐ MINDENT!!!SEGÍTSÉG KELL!
37. 3265084553 (válaszként erre: 36. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:59
Igen. Bár ez nemes és szép dolog, de családod így soha nem lesz. Gyakorlatilag nincs esély a gyógyulására.
36. alterbarbus (válaszként erre: 35. - 3265084553)
2010. júl. 20. 14:51
miért szúrtam el? mert kiállok az mellett akit szeretek??
35. 3265084553 (válaszként erre: 34. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:49
Nincs remény. Elszúrtad az életedet. Vége.
34. alterbarbus (válaszként erre: 33. - F65231edcb)
2010. júl. 20. 14:39

nem telik el nap hogy ez ne jutna eszembe.

de mégis mit tehetnék?

azon kívül hogy feltétel nélkül bízom benne semmit nem tudok csinálni.

és ez megőrít...

2010. júl. 20. 14:22

és majd ha 10 évig tiszta lesz és már lesznek gyermekeitek, és újra lövi magát???

mert ha jól értettem szúrja magát:(

2010. júl. 20. 14:21

Nem miattad kell leszoknia, hanem önmaga miatt!!!

Elvonó, aki egy éve drogozik, ott nem segít a majd én lerakom és egyedül kijövök belőle duma...

sajnálom:(

31. alterbarbus (válaszként erre: 30. - Leny)
2010. júl. 20. 14:19
Az én párom jó ember aki családot szeretne gyereket és normális életet. Ti nem ismeritek de én látom benne az embert a drogos mögött. Ő is azt mondta addig nincs gyerek amíg nem hagyta abba. ÉS természetesen ezt én is így gondolom. Nem kell hogy egyetértsetek velem de én kitartok mellette egy életen át. Ha így akkor így. De ettől függetlenül kétségbe vagyok esve mert nemtudok neki segíteni. Ezért írtam ki ezt a kérdést. Hátha volt már valaki hasonló cipőben. És nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Leny nagyon sajnálom hogy így alakult az életed egy picit azért átérzem a helyzeted. De az én párom jó ember...
30. Leny (válaszként erre: 26. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:13

EZT AZ ÉLETET Ő VÁLASZTOTTA!!!!!!!

EZ NEM A TE ÉLETED, NEM KELL AZ Ő ÉLETÉT ÉLNED!

20 éves vagy, nem teheti meg, hogy rádrakja ezt a terhet!

Ez a baj a drogosokkal, hogy olyan bűntudatot tud kelteni, hogy megrohadsz!

Az én testvérem 22 évesen már utcán bolyongott, tavaly halt meg 30 évesen herointúladagolásban..

Gyűlöltem őt, hogy ezt tette velünk!!!!!!!!

Anyukámat a pszihiátriára tette, nekem pszihologushoz kellett járnom 5 évig, mert azthittem meghalok a bűntudattol!

Kezdődött a disco drogokkal 1-2 speed orrba, majd ica- crack orrba, majd vénába...

1 évig volt majdnem tiszta, de visszaesett, elvesztette mindenét....

Mindenféle alakokkal lefeküdt, engem meglopott, anyámat megverte...

Így kezdődik az egész....

A gyerekét elvette a gyámhatóság, 3x járt elvonón...

Soha nem tudom neki megbocsájtani, mikor ránézek a kislányára....

29. 3265084553 (válaszként erre: 26. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:12
Nem tudsz rajta segíteni. Akkor szeresd ilyennek, drogosnak, amíg fel nem dobja a pacskerát. Ha erölteted a segítséget azzal a saját és az ő életét is csak megkeseríted. Gyereket ne vállaljatok, ha nem egy szerencsétlen gyereknek akarsz életet adni.
2010. júl. 20. 14:09
Tegnap este mikor elbeszélgettem vele erről azt mondta adjak neki egy utolsó lehetőséget hogy magától letegye, mert nem akarok elveszíteni ezért most olyan motivált mint még eddig soha. És hogy egyedül (vagyis velem, szakember nélkül) is menni fog neki.
27. Leny (válaszként erre: 22. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:06

Egyedül nem fog lejönni róla, és szerintem ezt te is tudod!

Nem fogja abbahagyni, ideig óráig lehet hogy kibírja...

23 éves, bulik-fesztiválok-haverok...

Szerintem felejtsd el...

Könnyü ezt mondani, tudom, de te fogd fel, hogy ilyen emberre sajnos nem lehet építeni..

Jobb lenne ha beszélnél a szüleivel erről, és együttes erővel egy utolsó lehetőséget adni a kezébe, hogy döntsön...

2010. júl. 20. 14:05
sajnálom lehet hogy buta vagyok de nagyon szeretem és én az összes barátjával és a családjával ellentétben nem a kábítószerest látom benne. tudom hogy abba akarja hagyni de ha most "menekülök" soha az életben nem lesz belőle normális ember. nagyon szeretem és már elhatároztam hogy kitartok mellette. tehát a kérdés nem az hogy meneküljek-e vagy maradjak, hanem hogy hogyan segítsek. és legfőképp hogy hogyan ellenőrizzem. mert a viselkedéséből sajnos nem mindig veszem észre.
25. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:02
szerintem menekülj!
24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 14:01

Zacher Gábor szerint SOHA nem lehet lejönni a szerről, csak ideiglenesen lehet tiszta valaki, aki előtte függő volt. Hogy ez az ideiglenesség meddig tart, azt esete válogatja.


Én nem kötném össze az életem egy függővel.

23. 3265084553 (válaszként erre: 22. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 13:58
Gyenge jellem, és nem elég szilárd az elhatározása. Szakember nélkül nem fog menni.
2010. júl. 20. 13:54
Igazából most volt az a 2-3 hónap amikor teljesen tiszta volt. Aztán hétvégén elmentünk egy fesztiválra ahol aztmondta elmegy hoz egy sört. Mikor visszajött egyből megkérdezte van-e egy rágóm. Rögtön gyanakodni kezdtem mert annyira már ismerem. Pupillája tág volt de azt betudtam annak hogy sötét van. Végig mászkáltunk összevissza nem akart megállni sehol nézelődni. Hazafele megállás nélkül és folyamatosan a Bermuda-háromszögről magyarázott de kb levegővétel nélkül darálta. Éjjel nem sok mindent aludt és izzadt végig. Kint a kocsiban megtaláltam a fecskendő kupakját. :/ Rákérdeztem és azt mondta ez egy egyszeri alkalom volt és nem fog visszaesni ettől az egytől, és innentől kezdve soha.
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 13:48

mint az alkoholizmus. kigyógyulni nem lehet, csak szüneteltetni.

Menjetek el együtt orvoshoz, mit már írta valaki, és abból látni fogod, komolyan gondolja-e.

20. alterbarbus (válaszként erre: 17. - D89d9f2f77)
2010. júl. 20. 13:46
Több mint egy éve csinálja már. Jópár éve. De volt már rá példa hogy 2-3 hónapig tejesen tiszta volt (egy ugyanilyen veszekedés után). :/ =(
2010. júl. 20. 13:46
Szerintem mond azt neki hogy most megyünk és felkeresünk 1 orvost és segítséget kérünk ha ebbe bele megy és el is megyek akkor biztos komolyan gondolja!
18. Leny
2010. júl. 20. 13:46
Mióta vagytok együtt?
17. d89d9f2f77 (válaszként erre: 16. - Alterbarbus)
2010. júl. 20. 13:45
Mióta csinálja.ha pl.1 éve akkor biztos hogy nem fog csak így leállni.Mindig az lesz hogy "Ez volt az utolsó"
16. alterbarbus (válaszként erre: 13. - Annamarya77)
2010. júl. 20. 13:42
Éppen ezaz, gyereket is szeretnénk, nagyon szeretem, de amíg ezt csinálja addig a családalapítás szóba se jöhet, sőt ha folytatja engem is elfelejthet. Remélem sikerül neki, de sajnos nem tudom hogyan segíthetnék neki. Nagyon hamar beleegyezett hogy ezentúl semmi, az baj? MIkor mondtam neki, egyből rávágta hogy jó okés innentől kezdve soha. Tényleg ennyire komolyan gondolja vajon?
2010. júl. 20. 13:41
acetonos lehellet
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook