Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet ellenőrizni, hogy a TB-s igénybe vett orvosi kezeléseink valósak-e? fórum

Hol lehet ellenőrizni, hogy a TB-s igénybe vett orvosi kezeléseink valósak-e? (tudásbázis kérdés)


2016. jan. 13. 23:14
Ez egyre érdekesebb téma.
2016. jan. 13. 23:02

Nekem egyetlen téves bejegyzés volt az életutamon, de már több, mint 15 éves, így nincs már ott. Gondolom elírták a taj számot. Érdekes, mert győri kórház, nincs is messze, de soha nem jártam ott, a rendszerükben sem lehetek. Főleg magánrendelőbe járok és ha receptet is ír kell a taj számom, mert ha az orvosnak fizetek is, a gyógyszerért nem szeretnék teljes árat. El nem végzett vizsgálatot egyszer számoltak el, de kb. 800 Ft-ot nyert rajta a szemészet, ott voltam, csak felét se nézték.

Úgy kerültem 15 év alatt 150e Ft-ba, hogy van egy 120e Ft-os pajzsmirigy műtétem és azt megelőző vizsgálatok olyan 15e Ft értékben. A fennmaradó 15e Ft évi 1-2 vérvétel, 1 hasi uh, 2 szemészet. Tőlem nem megy csődbe az oep:)

Az is fenn van, hogy ki kéri le a jogviszonyt. Magánorvosok nem kérik le. Ami érdekes, hogy lekérte egy magánlabor (ott voltam), és a szegedi klinika, ahol nem is jártam. Ők nem számoltak el semmit, csak lekérés volt:)

28. Szuszmusz (válaszként erre: 26. - 75bb1970ba)
2016. jan. 13. 22:13
Nem lehet ez ellen valamit tenni???
27. kristo_f (válaszként erre: 25. - Kutymuty)
2016. jan. 13. 14:01

Értelek én tökéletesen

Voltam nem egyszer magán UH-n és más fizetős vizsgálatokon, ami olcsóbb volt mintha soron kivül mentem volna a tb. vonalon

Ez egyteljesen magán cég volt, tehát az orvosok nem rendenek kórházban, számlátiskérés nélkül kiállitottak

Ez acég biztosnem kap visszasemmit a tb-töl

Azt el tudom képzelni hogy kórházi, szakrendelői doki magánba invitál, fizetsz, és még a fő munkahelyén is adminisztrálja hogy ott kezelt.


Ez spillerség, de ugyanolyan mint amikor szülésnél "tudni" hogy menyi kell dokinak, aztán ugynaúgy látnak el, mint bárki más szegényebbet, vagy éppen siel a fogadott és fizetett doki

26. 75bb1970ba (válaszként erre: 2. - Kutymuty)
2016. jan. 13. 13:00
Elvileg, ez a helyes kifejezés. Amennyiben van ügyfélkapus regisztrációd, lekérheted a "betegutad". Én lekértem még régebben, hát lehidaltam. Soha nem látott orvosoknál voltam,például rendszeres látogatója voltam egy bőrgyógyászati szakrendelőnek.Kezeimet lábaimat többször kötözték, hogy miért, nem derült ki. Többször részt vettem betegellátó tanfolyamokon, rendszeresen igényeltem gyógyharisnyát.
25. kutymuty (válaszként erre: 24. - Kristo_f)
2016. jan. 13. 08:31
Lentebb kifejtettem, ennél részletesebben és egyértelműbben nem tudok fogalmazni. Magánorvosnál is sokszor elkérik a taj-számot, pl. ahova járok fogorvos, ott is ki kellett tölteni egy adatlapot, amiben a taj-t is meg kellett adni. Attól mert magánorvos, visszaigényelheti. A gond nem ez, hanem hogy tőled is elkéri és vissza is igényli, ez nekem a rablás fogalma. Hiszen egy vagyont fizetsz ki, miután fizeted a tb-t, de a közgyógyban nem kapod meg a normális ellátást, ezért kénytelen vagy magánhoz menni. Így fizetsz a tb felé, fizetsz a magánorvosnak piaci árat, ami magas, emellett ő visszaigényli, tehát téged köteles lett volna ingyen kezelni. De nem teszi. Pl. egy ultrahangra fél évet kellett volna várni közgyógyban, így muszáj volt magánt igénybe venni, mert sürgős volt. És ez csak egy példa.
24. kristo_f (válaszként erre: 23. - Kutymuty)
2016. jan. 11. 16:41

Magándoki hogy a fenébe igénylheti a tb. összegét? Honnan tudná a taj számodat?

Persze ha a kórházban ajánlja neked hogy menj hozzá magánba, akkor igen

No az ilyet jelenteném!

Kivételek, néhány helyen a fogrvos szerződve van a szakrendelővel, de pl. a körzeti orvosok is magánvállakozásban csinálják

De ne keverjük ezeket a magánrendeléssel


Olvastam én a beteg-életutamon, hogy semmi munka volt a fogorvosnál és ráirt mindenféle csiszolást stb.

Most kezdjek jelentgetni levelezni?

23. kutymuty (válaszként erre: 22. - Channa*)
2016. jan. 11. 08:50
Azért fáj, ha egy magándoki a betegtől is elkéri azt a pénzt, amit lehív aztán a tb-től is. Ha elmész magánhoz, az azért van, mert vagy nem kapsz időpontot, normális ellátást a közgyógyból, vagy óriásit csalódtál már benne. Tehát hiába fizeted a tb-det, kifizetsz egy csomó pénzt, és még a dokid is duplán keres. Ha lehívja a tb-től, kutya kötelessége téged ingyen kezelni, hisz te fizeted a biztosítást. Magándokik is igénybe vehetik. Szerintem ez gáz, mert teljesen jogtalan és pénzhajhász dolog. Ezt csak az értheti, aki valamilyen okból igénybe kell hogy vegye a magánorvosokat is. Aki csak az sztk-ba jár, annak tényleg mindegy. Bár egy többmilliós műtét akkor is túlzás.
22. Channa* (válaszként erre: 17. - Kutymuty)
2016. jan. 11. 05:03

És nekem miért fáj?

Szerintem jellemzően nem a magán dokik csinálják ezt, hiszen a magán doki szerintem nem igen kérhet le a TB-től pénzt. De lehet tévedek.


Én megnéztem már néhányszor, hogy mit költöttek rám. Én csak sztk-va járok. Volt, hogy elmentem gégészhez, aki csak belenézett a torkomba, de beírta, hogy kimosta pl. a fülemet. Nem zavar. Ezzel engem nem rövidít meg.

21. globus (válaszként erre: 19. - Kutymuty)
2016. jan. 10. 21:43
Persze, mert először hivatalosan igazolni kell magad.
20. jstefan (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2016. jan. 10. 21:10
Ezt úgy értem hogy szegény tolvajoknak kötelező lopni mert ez egy betegség.A lényeg hogy ehhez legyen megfelelő mennyiségű birka aki ezt eltűri.De az is lehet hogy a pénz átpárolog az ezermilliárdos tolvajok külföldi bankszámláira,és erről hiába olvas többet bárki, láthatatlan marad.
19. kutymuty (válaszként erre: 9. - 19b84222c9)
2016. jan. 10. 17:33
Ügyfélkapus reghez be kell menni az Okmányirodába? Mert digitális aláírást kér a rendszer, amihez valahova szintén be kell menni személyesen. Áh, nekem ez magas :) :)
18. kutymuty (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2016. jan. 10. 17:32
Azért icipicikét durva, hogy egy nem létező műtét után felvesznek másfél milliót. És ez csak egy ember egy műtétje. Ami meg sem történt. Ha csak minden 100. emberrel megcsinálják ezt, számoljuk ki, mi folyik az országban. Erről miért nem beszél senki? Pedig ez ellen mi, kisemberek is tudnánk tenni.
17. kutymuty (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. jan. 10. 17:29
Elmondok még egy példát, és akkor kiderül, mi a tanulság: elmész egy MAGÁN orvoshoz, ad egy adatlapot, kitöltöd, persze a tajszámod is megadod. Aztán kifizeted a TELJES piac árát a kezelésnek. Majd kiderül, hogy az orvos elvette tőled a rendkívül magas kezelési díjat, és azon melegében lehívta a pénzt a TB-től is, tehát DUPLÁN keresett. Ilyet több barátom is tapasztalt már!!!! Szerintem ez több, mint felháborító.
16. kristo_f (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2016. jan. 9. 20:21
Olvasgass többet a magyar eü-röl. Ha nem ezt csinálja, nem kb. 60milliárd adóssága lenne a kórházaknak hanem több. És nem azért van adósság mert a főorvos meg az ápoló ellopja a pénzt.
15. jstefan (válaszként erre: 10. - Kutymuty)
2016. jan. 9. 19:37
Már régóta így van az egészségügyben, hogy kamu kezelésekre milliárdokat lopnak ki a kasszából.Demokratikusan működő országokban több év börtön jár ilyen csalásokért! Az ájvékolókat kellene tájékoztatni hogy hova tűnik a pénz,de az is lehet hogy ők a tolvajok, és szétlopták a kasszát azért lázadnak.
14. Channa* (válaszként erre: 10. - Kutymuty)
2016. jan. 8. 22:05
És mi ebben a tanulság?
13. ancsika688 (válaszként erre: 12. - 3d787b167a)
2016. jan. 7. 19:53
Engem nem zavar:)Így kevés pénzt kapnak a kórházak,és ez nem a zsebbe megy.
12. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Ancsika688)
2016. jan. 7. 19:47

Ez baszki mindenhol így van.


Mi a picsának kell hazudozni!???? 😐

11. ancsika688 (válaszként erre: 8. - Kutymuty)
2016. jan. 7. 19:26
Van ilyen.A záróra is szoktak olyan kezelést,kötszert írni,amit nem csináltak,vagy nem adtak.
10. kutymuty (válaszként erre: 5. - Remoni)
2016. jan. 7. 19:22
Köszönöm. Másoknak is hasznos lehet és tanulságos...remélem.
2016. jan. 7. 19:22
Ügyfélkapura kell regisztrálni, ott minden információt megtalálsz.
8. kutymuty (válaszként erre: 6. - Ancsika688)
2016. jan. 7. 19:21
Ismerősömet műtötték!!! Azaz nem, de a kórház mégis az ő taj-számára kért visszatérítést. Soha nem volt az a műtétje. Hát ezért érdekel.
2016. jan. 7. 19:20
Pontosítok, mert rosszul fogalmaztam. Ismerősöm mesélte, hogy nem vett több kezelést soha igénybe, amit mégis visszatérített a kórháznak a tb. Hol ellenőrizhető, hogy valóban azt a kezelést kapta az ember, amit elszámoltak utána?
6. ancsika688 (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. jan. 7. 19:20
Arra kíváncsi,hogy másokat is kezeltek vagy gyógyszert írtak fel a nevében.Olyat akinek esetleg nincs TB-je.
2016. jan. 7. 19:20

[link]


ügyfélkapus regisztráció kell hozzá

4. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - Kutymuty)
2016. jan. 7. 19:19

Az ügyfélkapunk keresztül.


Épp két napja néztem magamra. 😊

2016. jan. 7. 19:18

?????



Nem értem a kérdést.


Nem emlékszel, ott voltál-e?

2016. jan. 7. 19:17
Úgy hallottam, meg lehet nézni, milyen orvosi kezeléseket vett az ember elvileg igénybe. Tudjátok a módját?
2016. jan. 7. 19:16
Hol lehet ellenőrizni, hogy a TB-s igénybe vett orvosi kezeléseink valósak-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook