Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom amfetaminfüggő. Hogyan ellenőrizhetem, hogy valóban letette-e? fórum

A párom amfetaminfüggő. Hogyan ellenőrizhetem, hogy valóban letette-e? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. aug. 12. 13:51
hétvégén discoban voltunk a barátommal. én nem ittam alkoholt, mert vezettem, ő azért ivott rendesen, kicsit már részeg volt, mikor odajött hozzánk egy haverja, akivel sokat cuccozott régebben, és nem is ő ajánlotta fel, hanem a párom kérdezett rá, hogy "kéne valamit nyomatni, nem?" gondolhatjátok mennyire kiborultam, sírva mentem el onnan. hazamentem, nagyon ki voltam készülve, mire pár órával később felhívott, hogy már kijózanodott, menjek vissza, nem nyomatott semmit meg is nézhetem, és ez csak azért volt mert részeg volt, de amúgy nem akart volna, meg nem is csinálta végülis. visszamentem, ott remegett a disco előtt (nem, nem azért mert hideg volt), elvittem haza de azóta nem nagyon beszélek vele, folyton hív, de mondtam hogy nekem kell pár nap gondolkodási idő. azt mondta bocsássak meg és többet ne menjünk discoba amíg ezen túl nem lesz. én nem tudom mit csináljak, végülis nem cuccozott és elmondása szerint csak azért volt az egész mert ivott, amúgy eszébe se jutott volna. de én már nem tudom mit higyjek. ott kéne hagynom? :/ de nem tudom. és végülis betartotta a szavát azóta sem speedezett. csak hát az ilyenek nekem akkora csalódást jelentenek. mit kéne tennem?
103. c1e9612cd3 (válaszként erre: 68. - Szabadgondolkodó)
2010. aug. 3. 17:39
többek között az idegrendszert, a szívet, májat, egy idő után, akár a hasnyálmirígyet, stb.... Kell még vmi? Vagy elég?
102. alterbarbus (válaszként erre: 101. - Zebracsikó)
2010. aug. 3. 11:05
nem értelek téged, én is pozitiv dolognak értelmeztem ezt az egészet, már amennyire lehet... (amúgy a haverja azért nem tudta beadni magának, mert valami miatt megállás nélkül remeg a keze, de kiskora óta, már ő is több éve cuccozik de még egyetlenegyszer sem lőtte be magát, mindig mások csinálták meg, de ilyen még nem volt soha hogy egyszer csak úgy beállított volna, általában discokban megkért valakit akit ismert...)
101. zebracsikó (válaszként erre: 95. - Alterbarbus)
2010. aug. 3. 10:44

Én abban a pillanatban csomagoltam volna, és lépek meg a pasi mellől.

Borzasztó, hogy még ezek sem nyitják fel a szemed!

100. k_nm (válaszként erre: 99. - 3265084553)
2010. aug. 3. 10:28
mert ha már annyira hiányolja az anyagot, remeg keze-lába, nem találja el a vénát, csak össze-vissza szurkálja magát
99. 3265084553 (válaszként erre: 95. - Alterbarbus)
2010. aug. 3. 10:22
Gyanús ez a sztori. Miért nem tudta a barát belőni saját magát?
98. 805069bee1 (válaszként erre: 95. - Alterbarbus)
2010. aug. 3. 10:17

van fogalmad róla,mekkora önuralom kellett ahhoz,hogy ezt végigcsinálja,és magának ne adjon be?

Egyértelműen jó dolog.

És hidd el,az amfetamint le lehet tenni.Tapasztalat.

2010. aug. 2. 14:20
Hááát szerintem hiányzik neki...Kitartás!!!
2010. aug. 1. 09:33
ja és miután beadta a haverjának többször is megkérdezte, hogy "na milyen érzés?" :S:(
2010. aug. 1. 09:32
tegnap nagyon durva dolgok történtek. éppen a barátomnál voltam amikor késő este beállított az egyik haverja, kipakolt mindent az asztalra (ásványvíz, kiskanál, öngyújtó, tű, gyors), és remegve könyörgött a páromnak hogy lője be őt mert magának nem tudja megcsinálni, meg mondta hogy kap is belőle ha kell... a párom egyből rávágta, hogy "á nemkell már letettem", megcsinálta neki meg be is adta, aztán a haverja elment, mi lefeküdtünk aludni, de én nembírtam aludni egy percet se, mert a barátom egész éjjel remegett, kérdeztem hogy fázik-e azt mondta nem de mégis rázta a hideg még azután is hogy elaludt. most nemtudom hogy ez jó vagy rossz :/:/
94. k_nm (válaszként erre: 93. - 3265084553)
2010. júl. 28. 14:29
sajnos kábítószerben nem igazán van olyan ember, aki magától leteszi...mert addig, amíg csak pszichikai függöség van, eldönti agyban, és ha piszkosul erös, megcsinálja. De fizikai függöségnél már kell a szer, hogy el bírt viselni az életet. És lehetsz te akármilyen erös, akarhatod akárhogy, a leszokás nem kevés kellemetlen, söt fájdalmas pillanatot fog szerezni...én csak a cigiröl szoktam le, már egy éve nem dohányzom...de még mindig hiányzik...és ez csak pusztán pszichikai függöség...
93. 3265084553 (válaszként erre: 92. - K_nm)
2010. júl. 28. 14:25

Ha valaki ilyenkor nekiindul beszerezni az anyagot az a leszokási szándék, vagy az önkontroll teljes hiányát jelenti, hiszen az egy összetett tevékenység.

Ezért gondolom hogy az ilyen ember nem fogja tudni magától letenni.

92. k_nm
2010. júl. 28. 14:13
igen, az elmélet nem rossz...de ez gyakorlatban egyátalán nem müködik...egy pici bogár odabenn az agyadban folyamatosan kapar, és suttog a füledbe, hogy kell a szer, menj, szerezz valahonnan...és hiába bár, hogy rettentöen fontos minden más, a szer gyöz...kell, hogy segítsenek neki, jobb lesz úgy!
2010. júl. 28. 13:59

Azt valahogy megértem, hogy ott a szer a fiókban, és nem tudja megállni.

Viszont ha valaki igazán le akarja tenni, az nem próbálja beszerezni sem az anyagot. Ha nincs kéznél a szer akkor nincs kísértés sem ugyebár.

90. k_nm
2010. júl. 28. 13:48
nem akarlak megbántani, de szerintem igen...nagyon naív vagy...nem fog neki menni egyedül...nem tegnap kezdte, és 3 hónap még nem a világ...egy-két év minimum, mire azt lehet mondani, na jó, úgy tünik, letette. és akkor is ott fog lebegni a levegöben, hogy bármikor tripelhet újra
89. alterbarbus (válaszként erre: 87. - K_nm)
2010. júl. 28. 12:55
én abban bízok hogy ennyire azért nálunk még nem durva a helyzet, vagyishát nem tudom. mondom, a múltkor 3 hónapig teljesen tiszta volt, utána becsúszott egy este, amit írtam, azóta megint teljesen tiszta. tehát lassan 4 hónapja, ha úgy vesszük. és ez az ami tartja bennem a lelket, hogy talán tényleg sikerül neki csak így letenni és kész. vagy túl naiv vagyok?
88. alterbarbus (válaszként erre: 86. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 28. 12:40
ezt nem én írtam, hogy olyan mintha alkohol lenne. meg hogy arról sokan leszoktak.
87. k_nm
2010. júl. 28. 12:12
nem akartam hozzászólni...de gondolom, hogy esetleg segítek vele...igazából az elöttem szólókat csak részben olvastam el, így lehet, már leírták elöttem, amit most írni szeretnék. Én ismerek drogosokat...olyanokat is, akik leálltak. Nem, nem meggyógyultak, csak leálltak. Az egyiköjük ugyanígy csinált: ígért...és komolyan gondolta az ígéretét, mert valóban nem szerette volna elveszíteni a számára fontos embert. Mindig csak ígért. A bogyó erösebb volt. Elvesztette...aztán bement egy elvonóra, ami tulképp egy guriga taknyot nem ért...elment egy otthonba. Beletellt egy évbe, míg sikerült kikeveredni a csapdából. Szépen, fokozatosan visszakerült az életbe...és most igazán boldog ember...leérettségizett, diplomát szerzett...és boldog...és tudja, hogy bármikor visszamehet a rehabra, mert ott van a második otthona...
86. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 83. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:44

Akkor még azon gondolkodj el, hogy mi jön majd ezután! Most olvastam vissza valahol a 31 hsz. körül azt írod, hogy olyasmi a hatásában, amit szed, mint az alkohol és az alkoholról már sokan leszoktak. Nos, ez nem így van. Soha nem lehet ezekből kijönni. A legtöbb, amit el lehet érni tünetmentesség hosszabb-rövidebb időre, de a visszaesés veszélye mindig ottmarad.


Az addiktív személyiséggel rendelkezők egy része hol ettől, hol attól függ. Vagyis amikor "leszokik" az egyikről, rászokik valami másra.


Ezzel együtt tudsz/akarsz majd élni?!


De hülyeséget kérdezek, mert igazából 20 évesen nem tudod te ezt felmérni, hacsak nem ilyen háttérben nőttél fel (és ha jól értem, szerencsére "normális" családban nőttél).

85. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2010. júl. 28. 11:39
jav: Nemk =NEKI
84. zebracsikó (válaszként erre: 83. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:38

Ezt nem Neked kell megoldanod!


hanem Nemk!


ne vedd már a nyakadba a felelősséget! ne cipeld Te az ő terhét!

83. alterbarbus (válaszként erre: 81. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 28. 11:37
nem azt mondtam hogy most szeretnénk gyereket, hanem majd egyszer. csak ha most nem változik akkor öt év múlva méginkább nem fog sajnos. úgyhogy ezt most kéne megoldani. ha lehetséges...
82. zebracsikó (válaszként erre: 81. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 28. 11:34

gondolom azért, mert hátha egy gyerek majd megváltoztatja.....


ez a gondolkodásmód a legaljasabb dolog egy gyermekkel szemben!

81. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 77. - Zebracsikó)
2010. júl. 28. 11:33
Egyáltalán miért merült fel 20 évesen a gyerekvállalás gondolata (ilyen körülmények között)?!
80. zebracsikó (válaszként erre: 74. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:32

"túl nagy felelősséget hárít rám és bűntudatom van "


itt írtad le a drogosokkal kapcsolatos legnagyonn IGAZSÁGot!!!!


Mindent másra hárítanak, ráadásul úgy, hogy még Te érezd magad rossznak és bűnösnek miatta!!

79. 3265084553 (válaszként erre: 71. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:32

A következő kérdések merülnek fel:


1. Szereted-e annyira, hogy lemondasz a gyerekvállalásról, és mellette maradsz amíg lehet, esetleg megpróbálod kihozni őt ebből a helyeztből?


2. Jó lesz-e neki és a gyerekednek az, ha kihozod, de egész életében függő, és boldogtalan lesz drog nélkül.


3. Egyáltalán lehet még jó élete egy kiszállt drogosnak?

78. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 74. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:31

Te elhiszed, hogy le tud szokni?!

Azért kérdezem, mert valószínűleg ismered annyira, hogy el tudd dönteni. Ha mellette maradsz van esély rá, hogy leszokik vagy inkább csak te szeretnéd, de helyette asszisztált a kifogásaihoz?


Ha az utóbbi, akkor nincs miért tönkretenned magad mellette!

77. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:30

1. gyermeket nem vállalhatsz, mert a apa kábítószerezése miatt akár beteg is lehet - ezzel nem tudnál elszámolni!

2. gyermeket nem vállalhatsz, mert etikátlan lenne neki egy ilyen apát biztosítani

3. gyermeket nem vállalhatsz, mert az apa nem tudna Benneteket eltartani, mert a drog előbbre van, mint a család

4. gyermeket nem vállalhatsz, mert elkötelezted magad egy kábítószeres mellett

5. gyermeket nem vállalhatsz, mert a párod állapota akár romolhat is.

6. gyermeket nem vállalhatsz, mert egy gyenge, boldogtalan jellemet láthatna apjaként - és ezt nem kívánhatod neki.

76. Jenna8
2010. júl. 28. 11:29

Szia!


Ez "csak" disco drog,ha elmúlik ez az én vagyok a fasza gyerek korszak,leteszi.Addig meg lelépnék a helyedben,mondván,hogy tök égő.Csak a nagyfiút akarják ezekkel a party cuccikkal játszani,pedig csak nevetségesek lesznek ezektől

75. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 71. - Alterbarbus)
2010. júl. 28. 11:29
Ezt neked nem kell felvállalnod, a saját döntésed, hogy akarod-e. Nem leszel rosszabb ember, ha magára hagyod a droggal. Ő választotta ezt az utat, a következményeit is neki kell vállalnia. Te annyit vállalj az egészből, ami még nem árt neked! Ha máris túl sok, akkor lépj!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook