Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A nyers étel csodája fórum

A nyers étel csodája (beszélgetős fórum)


1 2
48. 0b409e1a00 (válaszként erre: 47. - Grizus)
2014. febr. 22. 10:54
nem"kell", csak lehet. En egyebkent imadom.
47. grizus (válaszként erre: 39. - A1a5b8f69a)
2014. febr. 22. 09:01
Mi a francnak kell nyers halat enni?!
2014. febr. 22. 08:42
Sziasztok! En kb 5 napja 90% nyers es kb 10% fottet eszem, ez alatt +1-1.5kgot ertem el. Mivel nem akarok elhizni, hol nezzem meg, mit csinalok rosszul?
45. Krisz42 (válaszként erre: 43. - JustFree)
2014. febr. 11. 13:56
Én is most próbálgatom a 80/10/10-et,szerintem tartható,bár jó lenne tapasztalatokat cserélni,mert télen nehezebb hozzájutni többféle gyümihez,bár Graham azt írta,akár pár hónapig is ehetjük ugyanazt.Ja és hogy jobb,ha nem többféle gyümölcsöt eszünk,hanem lehet 1is étkezésenként,de 4-nél többféle ne legyen.A banán,alma,spenót szerintem finom,én legalább 3banánt teszek bele,de a spenótot be lehet helyettesíteni mással is.A reggelim már 2hete ebből áll,nekem nagyon bejön.Volt,hogy4 narancsot ettem meg.Először azt hittem nem fog menni,de simán lecsúszott.Nem mellesleg fogytam is úgy,hogy néha estére bűnöztem,mert a zöldséges rész nem megy annyira könnyen.Ezért is érdekelne a tapasztalatod.Remélem már van.
2014. jan. 31. 08:10

Egy kis segítség !

-Victoria boutenko: 12 lépés a nyers étrendig (EZ SEGÍT AZ ÁTÁLLÁSBAN!)

-Victoria Botenko: A nyers étel csodája

-Ann Wigmore: Búzafű

-Viktoras Kulvinskas: Csíraételek

-Prof. Dr. Edmond Bordeaux Székely: Nyers ételek kincsestára

Jó egészséget kívánok mindenkinek!

43. JustFree (válaszként erre: 42. - Jency83)
2013. jan. 6. 19:39

Mit csináltál rosszul?

Azt már én is látom, hogy ezt is ésszel kell csinálni, és vannak buktatók. Ez volt az első napom és eddig minden szép és jó, de még rengeteget kell tanulnom, az egész gondolkodásomat át kell reformálni. Aminek örülök, hogy nem azon jár az agyam, hogy mit nem ehetek ezen túl, hanem, hogy mennyi új ételt kell kipróbálnom. Ez biztató.

2013. jan. 6. 12:59
Igen. Én tavaly rövid időre próbáltam, de elég bután csináltam így rosszullét lett a vége és abbahygtam. Idéntől szeretném újra kezdeni, megfontoltabban. Még nem tudom pontosan hogyan, ezért olvasgatok még róla, fórumokon, könyvekben, stb.
2013. jan. 6. 12:43

Van itt még valaki?

Én hat évig voltam vegetáriánus és most hirtelen, belső sugallatra átváltok nyerskosztra, ezen belül is a 80/10/10 fajtára, tehát első sorban gyümölcsöt fogok enni, de persze zöldséget és magvakat is.

Első nekifutásra 30 napot tervezek, aztán majd meglátom.

2011. okt. 19. 02:44
En most hallok eloszor errol az etkezesrol. De nagyon tetszik, mindig is sokat olvastam az egeszseges dolgokrol,de valahogy nem sikerult betartani a fontos dolgokat. Egy ideig ettem a kollath reggelit, imadtam, csak sajnos itt nem lehet megkapni a hozzavalokat :S :S De ennek a taplalkozasnak utana olvasgatom, belemerulok a temaba :)
2011. okt. 18. 23:59
Szia! Ha szereted a nyers halat én tudom ajánlani a nagyon vékonyra szeletelt lazacot...só, bors, oliva és gránátalma magjai, citromlé mehet rá... tonhal, vagy kardhal is lehet...nagyon finom!!!! ha szereted az oszrigát bors, citromlé, és a rákfarkak is nyersen, egy kis olajoscitromlébe lógatva...egy a lényeg csak is frissen mert ha nem nagyon beteg lehetsz tőle!!!
38. zn55 (válaszként erre: 37. - B.e.t.t.y.21)
2011. okt. 18. 23:43

Szia!Sziasztok!:)


Igazság szerint, én még csak szárnyaimat próbálgatom a nyers ételekkel.Egyelőre még vegyesen táplálkozom.

Tapasztalataim:

A krékerek bejöttek, még a fiamnak is ízlik. Azt mondja, jé anya ez olyan,mint a chips.

Zöldturmixban a kedvencem: banán+kevés víz+rukkola saláta.

Készítettem még nyers zserbót, ez pillanatok alatt eltünt a családi asztalról.;)

Szóval, jó úgy étkezni, hogy közben egészséges ételeket eszünk.

2011. okt. 18. 15:49

Sziasztok./bocsi az ekezethianyert, de jelenleg Angliaban elek es hat itt nincs magyar klaviaturam.:(/ ...Szoval....En egy par evvel ezelott kezdtem el fogyokurazni(akkor ez szamomra nem evesbol allt...sajnos)persze ezzel 13-15 kg tol sikerult megszabadulnom, de ez nem volt eleg.Mivel fogyokura soran megtapasztaltam azt hogy milyen jo erzes "konnyunek" lenni azaz mikor nincs tele az ember gyomra.Elkezdtem belemelyedni a temaba mivel lehetne egyensulyba hozni magam ;hogy kellemesen erezem magam a boromben de azert egyek is valamit.Rengeteget olvastam kezdetben dietakrol majd egeszseges eletmodrol.Mondanom sem kell kozben megvivtam belso harcaimat rendesen..csaladi problemak,megelhetes na meg persze a kilok miatt, sokszor belefardtam mindig figyelni- az eppen aktualis dieta melett- mikor mit eszek stb.Tobb ev es kulonbozo gyomor problemak betegsegek utan,rengeteg megprobltatasnak kiteve a szervezetem(mert mar belatom hogy borzasztoan megviseltem a szervezetem a rengeteg koplalassal es egyoldalu etkezessel)ugy gondolom most jutottam el arra a pontra es talan merhetem allitani hogy most mar kello infoval rendelkezem hogy egeszsegesebb, fittebb, szebb test, elet teremtesebe belevaghassak!Eleinte az oly sokat hallot meregtelenites,lugositas volt az ami nagyon megfogotta, lugos etelek es maga a szervezet tisztitasa.Persze nem kell emlitenem hogy rengeteg fajta dieta kiprobalasa utan jutottam el a meregteleniteshez ,mert addigra belattam hogy bocsanat a kifejezesert:szarbol nem lehet varat epiteni, es en bizony egy szep nagy varat szeretnek!Ezutan jott a lugositas majd a lugos etelekre valo atalas.De ez nem volt eleg valahogy tobb kellett,vagyis valami mas.. Idovel ratalaltam a nyers etelek csodalatos vilagara!!! Bar en meg igazan kezdo vagyok ezen a teren, de ahogy naprol napra uj es uj eteleket keszitek nyers friss zoldsegekbol gyumolcsokbol,magvakbol stb. egyre tobb energiam, eletszeretettem es kivancsisagom van.Igen kivancsisagom:vajon holnap ujonnan elkeszitett recept milyen uj izharmoniat tartogat szamomra?Bar lehet hogy azert elvezem es szeretem naprol napra jobban ezt a taplalkozast mert meg kezdo vagyok e teren,es minden nap var ram valamilyen uj "etelcsoda"(holnap pl Szaffina szilvas gombocat fogom elkesziteni,mar alig varom hogy holnap legyen:D),de most azt erzem hogy ezt az enzimekben, vitaminokban,asvanyokban, energiaban es eletben gazdag taplalkozast sosem tudnam megunni, vagy abbahagyni!:)Szamomra ami meg nagy meglepetest okozott- a kulonbozo dietakkal es mas egeszsegesnek titulalt modszerekkel szemben az az hogy nem sovargok halott egeszsegtelen etelek irant.A testem minden egyes nappal jobban undorodik a hustol, tejtol,cukortol stb.mindezt ugy hogy paromannk minden nap ugy nevezett "normal"eeteleket fozok.De megis naprol napra jobban kivanom a gyumolcsoket zoldsegeket!!!En most 21 eves vagyok, es amelett hogy szeretnek teljes harmoniaba kerulni a sajat testemmel szamomra az is nagyon fontos hogy ha majd gyermekvallasra adom a fejem a leendo gyermekem/gyermekeim/remelem sok lesz:)/ne egy rothado,mocskos, egeszsegtelen tesben kezdje az eletet.Ugy gondolom ez a legkevesebb amit a pocakomban eltoltott ido alatt adhatok majd geyrmekemnek;egeszseges, boldog, harmonikus leendo anyukat!!!:)

Ugy erzem sokat tettem magamert azzal hogy a nyers etelek melett dontottem, es mivel csakis elonyei vannak ennek a tplalkozasnak tenyleg tiszta szivbol javaslom mindenkinek!!

Bar azt sajalom hogy mostnaban nem igazan irt senki ehez a temahoz..pedig meg ram ferne egy par tanacs, otlet, tapasztalat..

Szep napot nektek! Betty

36. whiterussian (válaszként erre: 34. - 2c61edf736)
2010. ápr. 17. 23:50

Annyira örülök, hogy rátaláltam a hozzászólásodra,a korodbeli fiataloknak az az ünnep, amikor betérnek a mekibe vagy a burger kingbe nagy menüt zabálni. Nagyon tudatos fiatal fiú lehetsz ha így gondolkozol. Bár én nem vagyok 100%os nyers, de 2 éve foglalkozom a témával, az általad említett könyveket el is olvastam, de sajnos az életmódom miatt nem tudtam a 100%ot megoldani. Télen igyekszem , hogy a napi étel 30-50%-a nyers legyen, nyáron viszont inkább 50-80%.

A csírákkal egyetértek, rengeteg fehérjét tartalmaz a sok vitaminon kívül, és a csíra a zöldlevelűekkel együtt kíváló fehérjeforrást biztosítanak [link] Ezen az oldalon egy olyan család található, ahol mindenki nyerskosztos és az apucinak igen szép izmai vannak, pedig a képen 57 éves (lejjebb kell tekerni). Hogy jutottál erre az elhatározásra hogy nyers étrenden élj?

2008. aug. 14. 11:36

Sziasztok,


Van egy eladó Ezidri Ultra 1000-es aszalóm, teljesen új, még garancia van rá. Azért eladó mert van egy másik típusú gépem amit ajándékba kaptam és ezért mindenképpen eladném az Ezidri-t. Ha valakit érdekel emailben elérhet - anialmap@yahoo.co.uk

köszi - A

2008. aug. 5. 22:51

Sziasztok!


Amint megláttam ezt a forumot regisztráltam, mert látom hogy vannak érdeklödők, de sajnos nincs rálátásuk a témára(ált.)

Én magam is nyers-vegán életet élek, és ez feltölt energiával, és amióta folytatom megnövekedett mind a szellemi mind a fizikai teljesítőképességem.

Sokan nincsenek tisztában azzal hogy miről is szól ez. Ez nem egyszerüen az hogy megeszem a répát délután. Itt tudatosan kell táplálkozni, tudni mit mivel lehet kombinálni, mikor mit érdemes enni, inni.

Én leginkább csírákat eszem mert ezek messze tápanyagokban és enzimekben messze lehagyják a többi zöldséget. és az egy tévhít hogy ettől gyenge lesz az ember meg gizda, meg fogy, én pl inkább hasonlítok Swarci bátyánkra mint Mr.Bean-re, csak tudni kell mit kell enni, ezek az ételek messz lehagyják a húst, és egyéb nehéz ételeket is még fehérjetartalomban is ha tudod mit kell enni.

Túl nagy a téma, de szivesen mesélek erröl, de addig is adok pár olvasnivalót.

Tudni kell hogy ennek az életmódnak az uttörője Viktoras Kulvinskas - rákereshettek, nagyon sok jót ír, melleselg a csávó vén mint az országút a jó értelemben, de frissebb mint a fiatalok.

Magyar oldalak : [link] ez nagyon jó kezdet lehet, de én jobban hiszek a könyvekben, ezéért mindenkinek ajánlom a Mandala-veda kiadót, google ben rátalálhatsz, lehet még rendelnim is tölük, de már minden boltban van könyvük. Bemész az Alexandrába és felpakolhatsz :)

Viktorastól kiadták a Csiraételek-et, ill Ann Wigmore-től a Búzafü-könyvet, ill még a kedvencem a Élő Ételek az Egészségért. Ha ezeket elolvassátok, akkor már csaknem mindent tudtok, amivel el lehet indulni. De számtalan angol oldal is van Viktoras oldalai és még mások csak írd be hogy raw-foods.


Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az életmódot, ha meg akarja változtatni az életét, szereti a kihivásokat, és felkészült az ujjászületésre, mert aki elkezdi nem hagyja abba elhihetitek! Nem kell betegnek lennetek, elég ha kiváncsiak vagytok, én is az voltam, vagyok :) Az életem legjobb döntését hoztam meg ezzel, ti is igy tehettek, csak kedjetek el érdeklödni, olvassatok el egy-két könyvet amit emlitettem, majd meglátjátok, és ha elkezditek ezt akkor egy másik útra léptek rá, egy nagyon hosszúra(abban biztos lehetsz), de ugygondolom a legcsodálatosabbra.

Amúgy 20 éves vagyok, megszállottan tanulmányozom a témát, mindenkinek szivesen segítek, ha nem ért valamit, nyugodtan írjatok: ploszbalazs@citromail.hu


remélem tudtam/tudok segíteni

33. apokrif (válaszként erre: 32. - 0c97fbb607)
2007. okt. 7. 06:16

Kedves myly!


Van egy egyiptomi sírfelirat, megprobálom idézni:

Az elfogyasztott ételnek - egyharmada elég lenne az élethez,

a második harmada - az orvost szolgálja,

a harmadik harmad - a koporsókészítőt gazdagítja.


*Változatok egy témára:

- "A hosszú élet titka, hogy nem szabad korán meghalni."

- "A hosszú élet titka, hogy 120 évig kell levegőt venni."

2007. okt. 3. 10:00

"Hogy életedet megnöveld,ételedet kell csökkentened.

Mert ki az erős?Az ,aki legyőzi rossz szokásait."


(Ben Franklin)



"Az életet úgy a legkönnyebb meghosszabbítani,hogy nem rövidítjük meg feleslegesen."

2007. okt. 3. 09:52

Bocsánat ...helyesen:


Igen...,

2007. okt. 3. 09:48

Iden ..., több féleképpen lehet élni, táplálkozni.

Mindenkinek szíve joga, hogyan teszi ezt.


Késsel, villával követ el merényletet maga ellen - vagy nem.


„Nyilvánvaló, hogy az ember életének és egészségének nem lehet közelebbfekvő és fontosabb feladata, mint az, hogy táplálásáról gondoskodjék.

De a tapasztalat azt mutatta, hogy egyáltalán véve nem mindegy az, vajon hogyan és mivel gondoskodunk táplálkozásunkról; mert a táplálékok mennyisége és minősége szerint ezek testi érzésünkre, szellemi és erkölcsi tulajdonságainkra nagy hatást gyakorolnak.”

„… még a mai napig is fennáll az, hogy még a különben elismerten értékes tudósok között a táplálkozás dolgaiban való tudományos és valóban meggyőző erejű vizsgálódás igazi „noli me tangere”. Ezért nem csodálkozhatunk, ha a tápláléknak az egészségre és az emberek fejlődésére ható jelentősége felöl gyakran egészen ellentmondó nézetekkel találkozunk.” /S G/


„A helytelen táplálkozás az oka az emberi képességek széles körben tapasztalható csökkenésének, az egészség hiányának, valamint a betegségek ilyen mértékű megnövekedésének.”

/ Beszámoló a táplálkozásról és mezőgazdaságról

az ENSZ konferenciáján 1943, május 18, - június 3. /



„A természet tönkreteszi azt, aki elhanyagolja magát. Az öngyilkosság elegáns és kényelmes formája a táplálékbőség, a gazdasági biztonság, a felelősség hiánya.

Senki sem ismerte még fel a túlzott kényelem veszélyeit, senki sem látja a táplálék bőségének veszélyeit, ami fiatalt és öreget egyaránt érint.”

/Alexis Carrel, Nobel-díjas professzor, 1873-1944/


"Semmi sem lesz kedvezőbb hatással az emberiség egészségére és túlélési esélyeire,

mint a vegetáriánus étkezésre való áttérés."

/ Albert Einstein /

29. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 28. - Apokrif)
2007. okt. 2. 14:29
szia,örülök, hogy ide találtál, szeretném a segítségedet kérni a receptek cseréjében. Ha vannak receptjeid: kérlek, oszd meg velünk, vagy e-mailben is várom: nakedbike@freemail.hu. Én is küldök bevált recepteket.
2007. okt. 2. 11:17

1. Valóban nem az evés a fő téma, ...

"Nem azért élünk, hogy együnk,

hanem azért eszünk, hogy éljünk."

A lélek csak úgy tudja a küldetését teljesíteni, ha a fizikai test rendbe van.


2. Az ember három dimenziós lény - test, lélek, szellem.

És ... mind a háromnak meg kell adni a megfelelő táplálékot.


3. Van olyan tan amelyik a táplálkozást csak a harmadik helyre teszi, Légzés, gyakorlatok, táplálkozás.


+ Mivel itt és most a testi táplálkozásról van szó ...

- igen, többféleképp lehet étkezni, táplálkozni ...,

- én magam is az úgynevezett nyerskosztos, más néven "élőflórás"- vagyis "enzim"- táplálkozást gyakorolom.

-

27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - 94c02c5bb5)
2007. szept. 27. 12:41

Igen!Ha letisztul minden, majd és rájössz ,hogy nem az étel a rossz ,hanem aki megeszi:)))

Szóval,mindenre szükség van,meleg ételre,hidegre,nyersre ,pároltra ,főttre....mindenre.Az étel nem ellenség,hanem az életben egy klassz dolog.

De csakis akkor ,ha valóban éhesek vagyunk,nem örömszerzésként,nem pótlékként....

A nyers étel valóban csodálatos,de képtelenség azon élni,mert kellenek a megszokott ízek is,csak tudni kell megtalálni a megfelelő arányt.Ez az ami nehéz dolog.:)

26. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 23. - Dundy)
2007. szept. 27. 12:36
Reggelre otthon a szokásos osztrák kávé (filteres) édesítővel, ekkor készítem el a zöld turmixomat: pl. 3 alma, 1 banán, 1/2 citrom (mindenestül), szőlőszemek, 2 marék spenót, lenmagliszt (rostok miatt), pár szem mandula, fél pohár víz. Összeturmixolom, vadítóan finom az íze. Ebből kijön kb. 6 dl turmix. Ezt megiszom 11-ig. Ebédre tegnap szusit hoztam (párom készíti istenien, egyébként gyerekjáték), ma főtt rizs vegetával, póréhagymával és kaliforniai paprikával. Este tojásomlett lesz gombával és sok zöldséggel. VAgy saláta, mindenféle belevágva, rák ízű halacskával (tescoban találtam, egy nagy tál csak 255 HUF) erre jön az isteni mustáros öntet, vagy másmilyen. Másnap kezdődik a turmix ismét: második variáció: 3 őszibarack, 1/2 db lime, spenót, víz, lenmagliszt, szőlő, banán is jöhet.
25. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 22. - 0c97fbb607)
2007. szept. 27. 12:32
pontosan így van. Ezért is működik, pedig sajna nagyon válogatós vagyok, de ezeknek még az ízük is finom.
2007. szept. 27. 12:30
nem azon élek, csak sok van abból is. Így teljesen ok. Az a nagy változás, hogy az evés nem játszik elsődleges szerepet nálam. Az agyamban álltam át, most tudom, hogy sikerülni fog lefogyni. Egyszer már sikerült, 3 hónap alatt 17 kg-t dobtam le. Akkor is az agyban kellett eldönteni. De ezt a módszert, most használom is. Lásd: lefogyni agykontrollal topik Oda is írtam néhány gondolatot, olvassátok el.
23. dundy (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2007. szept. 27. 12:28
Le tudnád írni 1-2 napodat? csak úgy sacc/kb alapon, hogy tudjunk mihez viszonyítani. Tippeket is szívesen veszünk!
22. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2007. szept. 27. 12:27

Persze,hogy nem!Teljesen logikus.

Ha valaki sok nyers,feldolgozatlan,vagy épp csak párolt dolgot eszik,akkor a szervezete nem éhezik folton,mindenféle tápanyag hiánytól.

Gondolom ,mindenkinek ismerős érzés,amikor meg volt a vasárnapi komplett főtt étel,utánna hiába érzi ,hogy tele a gyomor,nem kellene.....de mégis éhes.....aztán jöhet a nasi,a desszert....és még mindig ehetnéke van.....hát ezért!

2007. szept. 27. 12:24
Hát ügyi vagy én biztos nem tudnék csak nyers ételeken élni :)
2007. szept. 27. 12:23
nem eszem egyáltalán semmilyen pékárut. Régen faltam, de most valahogy nem kell.
19. c299b9bcdc (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2007. szept. 27. 12:12
Kenyeret lehet enni? Az mióta nyers, hiszen megsütik...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook