Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkát, az oda vezető utat sosem irigyli senki, csak az... fórum

A munkát, az oda vezető utat sosem irigyli senki, csak az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 30. 10:11

Nem hát! Mi mindig megkapjuk, hogy “nagy lábon élünk”

Az enyém már visszeres, de semmi gond! Megyek, hajtok, csinálom! “Aki mulatni akar, annak fizetnie kell”

17. syria (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2022. aug. 30. 10:05
Azt már nem! Szaki mellé nem álltam és nem is állnék be. Nem azért fizetek, hogy ingyen segédmunkás legyek! Személyes sértésnek veszem, ha a kertész (akit én fuvarozok ide, meg vissza) még kávét is kér!
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Syria)
2022. aug. 26. 14:19
Jut eszembe: akkortájt én is hordtam a mester keze alá a B-30-as téglát, és vödröztem a bekavart betont, és villanyszerelésnél a nagy tekercs vezetéket forgattam, hogy a "kunkori" kijöjjön belőle. És közben főztem a mestereknek az ebédet... De volt ennek akkor valami varázsa is! A fiatalság lendülete, a jövőbe vetett hit, a célok, a tervek, az álmok. :))
15. New(l)
2022. aug. 26. 13:44

Az ilyen gondolja úgy, hogy másoknak mindig minden könnyen jön, segítséget kap, alátolják stb., véletlenül sem magának köszönheti az elért eredményeit/javait.

Aki így gondolkodik, jellemzően nem vállalja föl a maga felelősségét a saját életével kapcsolatban. Mindig más a hibás, a körülmények, a k*a csillagok; neki mindenkinél nehezebb sors jutott.

Szar lehet így élni, irigykedve, hömbölögve az önsajnálatban.

14. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 13:30

Naggggyon ismerős!

Anno kedvezményesen lehetett munkahelyi lakáshoz jutni. Az épülőfélben lévő kb. 5 lakásra jutott uszkve 20 jelentkező az osztályunkon; meg se próbáltam kérvényezni, inkább házfelújításba fogtunk. Munka után rohantam téglát rakodni, homokot, sódert lapátolni, talicskázni, később nyílászárókat, radiátorcsöveket mázolni. 4 ajtó üvegezését is sajátkezűleg végeztem. Két éven keresztül hétvégén is ez volt a program, fűszerezve azzal, hogy a kalákában segítő rokonoknak, barátoknak főztem is. Persze intézni kellett a különféle terveket, engedélyeket, az átépítés, a központi fűtés megterveztetése (ez utóbbi BAROMIRA jól sikerült 😁), közművek; akkor még csak víz, villany engedélyeztetése; hogy az anyagbeszerzést, szakemberek felhajtását ne is említsem! Amikor beköltöztünk (a ház félkész volt, mert nem volt idő befejezni), az irodában hátradőlve mosolyogtam a kollégák lakásért való tolakodásán. Sose felejtem el a reakciót: „könnyű neked, mert már van otthonod!”. Az nem számított, hogy amikor ők munka után moziba, színházba, sörözni; hétvégeken kirándulni, bulizni jártak, akkor én gályáztam. (Az se számított, hogy a 6 teleajtó 10 cm széles ecsettel, 3 rétegben való mázolása során úgy megerőltettem a csuklómat, hogy hatalmas puklival tiltakozott – ínhüvelygyulladás lehetett.)

13. globus
2022. aug. 20. 08:40
Pontosan így van...azt látják, hogy mit kapok, de amit teszek érte, arra húzzák a szájukat. Lehet utánam csinálni, sőt, 20 éve lehetett volna. Úgyhogy pofa be.
12. LBO (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. aug. 20. 08:14
Úgy elküldeném melegebb éghajlatra, csak úgy zörögne!
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. aug. 20. 07:50
Ahhoz képest, hogy nem dolgozol, sok pénzt kapsz a klaviatúra nyomkodásért 😂
10. Channa* (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2022. aug. 19. 14:24

Épp újítjuk a házunkat.

A kőműves elvárná, hogy csináljak ezt-azt (holott ki van fizetve), mert csak úgy megy gördülékenyen, ha én, a férjem és a fiam is beleáll a melóba. Na igen, de hát mi dolgozunk, napi 8 órában. Én legtöbbször itthonról, de a kőműves szerint ez nem munka, csak nyomogatom a klaviatúrát.


Csak akkor nem tart szóval, ha fejhallgató van a fejemen, mert megbeszélésem van...

9. LBO
2022. aug. 19. 08:01
Ilyenkor szoktam mondani, menjünk vissza 20 évet és cseréljünk életet 1 hétre...
8. Bichi (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. aug. 19. 07:17
Ezt pont olyan, mint a szülés utáni sportos alak. Nekem is mindenki mondta, hogy könnyű neked, majd ha szültél, mire én mondtam, hogy már szültem. Na igen, de ő császárral, mondom én is. Na jó, de neked jó a genetikád. Aha, igaz, mikor te 5-kor még aludtál, én már felkeltem, hogy a munka előtt elmenjek egy másfél órára futni... Na itt megszakadt a kommunikáció :DDDD
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Papája)
2022. aug. 19. 07:07

Így van.

Most pedig a munkám "könnyűségére" irigykednek. Könnyű, persze. Már ha megvan hozzá a tudásod, amire az egyetemen a "csak bulizással" tettél szert. Nem szoktam belemenni ilyen beszélgetésekbe. De ha mégis, csak annyit szoktam mondani, hogy ott a gépem, le lehet ülni, és meg lehet mutatni, ha olyan könnyű.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Papája)
2022. aug. 18. 17:32

Nekem csoport társam volt olyan, aki azt mondta, hogy milyen szerencsés vagyok, mert van férjem, gyerekem és még tanulnom se kell a vizsgákra...


Mondtam, hogy valóban van benne igazság, de tanulni éjjel szoktam, amikor a gyerek és férj alszik, mert ugye napközben dolgozok, utána háztartás ás család, majd éjjel jöhet a tanulás...

2022. aug. 18. 16:12

Felháborít, amikor a tanulatlanok azt mondják, hogy az egyetemisták csak buliznak, milyen könnyű nekik.

Azt nem tudják, hogy leginkább csak vizsga után engedik le a gőzt és amúgy, amég ők nyugodtan alszanak, addig az egyetemi hallgatók éjszakákat görnyednek a könyveik felett.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 15:04
Sőt, az erőfeszítést leginkább észre sem veszik, de a végeredményt betyárul tudják irígyelni.
2022. aug. 18. 14:53

Nem csak nem irigylik a sikerhez vezető erőfeszítéseket, de van hogy meg is mosolyognak ha látják mi mindent elkövet az ember a cél érdekében.

Pl. nekem most nagyon sokat javult a csontsűrűségem. Egyedül az én érdemem, ezért vagyok nagyon büszke most magamra. Megmosolyognak azért amit csinálok. Nem bánom. Én vagyok a legfontosabb bárkinek bármi erről a véleménye.

2022. aug. 18. 14:27

Bizony. Ez így igaz.

Én is kaptam már nemegyszer olyan megjegyzést, hogy könnyű nekem.

Hát, akkor próbálja utánam csinálni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook