Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A monogámia hormonja fórum

A monogámia hormonja (beszélgetős fórum)


1 2
12. mirtuszvirág (válaszként erre: 9. - E39364c662)
2012. aug. 5. 17:43
Igen, ez jó meglátás. Fontos, hogy ki mellett kötelezem el magam. De mint sajnos a te példád is mutatja, nem mindig működik. Szerelmesen az ember könnyebben meghoz egy ilyen döntést, mint "tiszta" állapotában. Szerelmesen mindent oda tudunk ígérni, amink csak van, nem igazán van lehetőség megfontolásra.
11. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 5. 17:41

Hogy mi a hűség? Az alkalom hiánya.

Bár én nem ezt az elvet vallom.

10. mirtuszvirág (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. aug. 5. 17:37
Tehát felsorakoztatsz érveket és az alapján döntesz? A saját értékrended alapján, vagy a társadalmi normák miatt? (ez utóbbi mostanság megváltozott kissé)
9. e39364c662 (válaszként erre: 8. - E39364c662)
2012. aug. 5. 17:33
Az örökkön-örökké-hez még kell egy fontos dolog, hogy jól válassz párt. Enélkül hozhatok én bármilyen döntést, csak szenvedés lesz a vége. A mostani eszemmel tudom, hogy fontos, hogy ki mellett kötelezed el magad. Az eszeddel és a szíveddel együtt kell a döntést meghozni.:)
8. e39364c662 (válaszként erre: 6. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 5. 17:28

Szívesen:)

Igen, értelek:) Én egy életre együtt akartam maradni a férjemmel, és nem sikerült, mert változtunk. Én egy egész más irányba indultam el szellemileg, míg őt ez nem érdekelte. Úgy érzékeltem, hogy egyáltalán nem változott szinte a 20 év alatt. Ebből kifolyólag, hiába akartam én egyedül, mindig kettő kell hozzá. S amikor nem tudjátok megbeszélni, úgy nem érdemes együtt maradni.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 5. 17:27
Számomra a hűség döntés.
6. mirtuszvirág (válaszként erre: 4. - E39364c662)
2012. aug. 5. 17:24

Szia!

Köszi a videót, érdekes.

De amire én gondolok, nem konkrétan a hűtlenség, hanem az arról való döntést, hogy egy életre együtt maradunk a választottunkkal.

5. mirtuszvirág (válaszként erre: 3. - 8e9170fe09)
2012. aug. 5. 17:21
Oké, az ADH. Természetesen nem erre gondoltam :)
2012. aug. 5. 17:17

A hűség számomra azt jelenti, hogy mindaddig nem kacsintgatok másfelé, s nem keresek más társat, amíg együtt vagyunk. Gondolatban sem... Én mindig is olyan kapcsolatra vágytam, ami a halálunkig tart, s ez sajnos amiatt, hogy rosszul választottam 20 évesen párt nem sikerült. Viszont mindvégig hű voltam hozzá. Míg el nem váltunk. Van egy nagyon jó videó, megosztom veletek, tanulságos...


A félrelépés lélektanáról Szerémi Péterrel


[link]

3. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 5. 17:17
Van az emberben is ebből a hormonból, csak talán kevesebb mint a hattyúban.
2. mirtuszvirág (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 5. 17:13
Én azt gondolom a szerelem múlandó. A szeretet örök és egy jó érzés. A hűség pedig egy gondolat.
2012. aug. 5. 17:11

Ugye milyen jól hangzik?

„Szerelmi” hormonok is léteznek. Dopaminnak, noradrenalinnak, szerotoninnak. Létezik a monogámia hormonja, ez pedig a vazopresszin. Míg az első hárommal rendelkezünk a negyedikkel, vagyis a monogámia hormonjával csupán az emlősök 3%-a rendelkezik. Sajnos, vagy nem az ember nem tartozik közéjük. Mégis örök hűséget fogadunk és komolyan is gondoljuk. Miért? Hogy működik ez? Vagy éppen ezért nem működik és ezért van manapság ennyi válás? Az embereknél mit jelent a hűség? Miből fakad?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook