Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Metformin hatása PCO-szindrómánál fórum

A Metformin hatása PCO-szindrómánál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. mormota3 (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2010. márc. 7. 11:06

Sziasztok!

Most kerültem ebbe a helyzetbe, ezért az információim még nem pontosak.

Mi a különbség a pco és a pcos között?

78. Nitka
2010. jan. 11. 14:12

Üsd be a google-ba. ;)


Egyébként jókat írnak róla, bár gyakori tünetnek: csonttörés, elég ilyesztő. :s

2010. jan. 11. 13:25
Erről a szerről még én sem hallottam.
76. Nitka
2010. jan. 11. 08:50
Szia! Utána néztem, horror drága, de nagyon jókat írnak róla.
75. Nitka (válaszként erre: 74. - 5faebefd67)
2010. jan. 11. 08:34
Szia! Még sosem hallottam erről a szerről :s...
2010. jan. 10. 21:10

Sziasztok !

sokaknál nem hat a metformin. 40% hatákonysága van a gyógyszernek, 60% az életmódváltás, diéta és mozgás formájában. Van akinél még ekkor sincs haladás, ilyenkor szokták bevetni az Avandametet, ami metformin mellett roziglitazon hatóanyagú is, ez esetek nagy részében ez hozza meg az áttörést.

73. Nitka
2009. dec. 4. 10:41

Sziasztok lányok! Aranyosak vagytok! :)


Nekem ez már akkora hír köbö, mintha egy pozitív teszt birtokosa lennék! :) 1 év kísérletezgetés után végre van eredmény :) Királyság!! Csak ért valamit a nyomorult diétám... (amit azért itt-ott csak meg-meg szegek...) :)

2009. dec. 3. 20:57
Wow, én is gratulálok! :)
71. youlcsi (válaszként erre: 70. - Nitka)
2009. dec. 3. 19:22
wow! grt :)
70. Nitka
2009. dec. 3. 14:22
Hát csajok, nagy nap a mai... 1 hónap metformin szedés után megjött az 1. önálló menzeszem :) Ugyan kb a 40. napon, de akkor is nagy királyság! :)
69. Bcicus (válaszként erre: 62. - Nitka)
2009. dec. 2. 20:11
Mikor annó spec diéta nélkül szedtem cwsak ártott, most a diétával együtt int írtam 28 napra jött meg. Pontosabban okt 26-án kezdtem szedni nov 2-án megjött (elötte tavaly augusztusban utoljára spontán) és most 30-án megint megjött. Persze lehe,t hogy ez véletlen csoda.
68. Nitka
2009. dec. 2. 16:40

Egyébként hazdnék, ha azt mondanám, hogy totálisan magam alatt vagyok... vannak jobb és rosszabb periódusaim. Most éppn a hullámhelyeket lovagolom meg. Igyekszem megélni azt a csodát, amit már megkapam: család, gyermek, jó munka, boldog élet... Igyekszem nem elégedetlenkedni azért, amit még nem kaptam meg. Elhatároztam, hogy igenis boldog leszek itt és most és nem egy következő állomástól várom a boldogságom.


Én a nagy "gyermekhajhászásban" pont amellett mentem el, ami számomra a legfontosabb: A FIAM :( Annyira vágytam egy kisbabára, és annyira felőrölt a sikertelenség, hogy ez minden energiámat elvont a kisfiamtól. Szégyellem is rendesen! Rá kellett jöjjek, hogy először boldognak kell lennem ott ahol vagyok, és csak aztán léphet az életem egy következő szakaszba. Most minden energiámmal a fiamra koncntrálok, a családomra, a munkámra, az egészségünkre, a mozgásra, diétára. Ebben sokat segít nekem a metformin...végre fogytam egy csomót és ez hihetetlen boldoggá tesz. A kistestvér meg akkor fog jönni, amikor ő úgy gondolja, hogy megért a családunk egy második gyermek fogadására :)


Na, vége a melankóliának!!! :)


...marad a betegápolás mára :)

2009. dec. 2. 13:26

Hahóka, lehet, hogy sajnálnád ám. :) Én már az 5-et vezetem bő 2 év alatt. :)


A Closty meg az Utro jó gyógyszerek, csak nyilván felőrlődik az ember, amikor ilyesmikkel bombázzák a szervezetét, és mégsincs siker.

Nekem anno, mikor 1,5 éve szedtem még csak a metet, az endóm felemelte az adagját 2000 mg-ra, vártunk pár hónapot, és úgy kaptam mellé Clostyt+Utrot. Miután nem estem teherbe, újabb metemelés következett, és 3 hónap múlva lett volna az új Closty-s ciklus (amit már nem vállaltam).

Persze az ember lelke egy kicsit minden hónapban belehal abba, hogy megint nem történt semmi, de most, amikor műtöttek, az egyik nődoki azt mondta, volt olyan páciense, aki az 5. Closty-s ciklusban esett teherbe, úgyhogy nálam is kellett volna még próbálkozni.

Szóval nem rosszak ám ezek a szerek, a Closty a met huzamosabb szedése után az elsőként adandó gyógyszer peteérés serkentésére, és sokaknál beválik.

De megértem, hogy belefáradtál. :(

66. Nitka (válaszként erre: 65. - 08e46ada5d)
2009. dec. 2. 13:03

Pedig pont most gondolkodom, hogy megszűntetem a naplóm :) Alig van időm írni... :(


Én most eldöntöttem, hogy metformin-on kívül nem vagyok hajlandó mást szedni... sem utorgestan, sem clostilbegyt, semmi... Elég volt abból, hogy kísérleti nyúlként használnak, és próbálgatnak rajtam különböző "remek" terápiákat...

2009. dec. 2. 12:30

Köszönöm szépen, a tavaszi lombik mellett döntöttem, és most már tartom is magam hozzá, ha le nem szakad addig az ég. :)

Most már én is olvaslak. :)

64. Nitka (válaszként erre: 63. - 08e46ada5d)
2009. dec. 2. 12:22
Igen... olvasgatom a naplód... nehéz döntések előtt álltál, állsz, de hihetetlen erős vagy! BÁrhogyan döntesz a lombikkal kapcsolatban, az csak jó lehet, hiszen a saját döntésed hozod meg! :) Sok erőt Nektek is!!!!
2009. dec. 2. 09:58

Szia, Nitka!


Köszönöm, jól vagyok, készülgetek lélekben a lombikra, 1 hónap múlva konzultáció.


A metnek 1-2 hónap tényleg nagyon kevés többnyire, ahogy Youlcsi írta, fél-egy év az, amíg teljesen kifejti a hatását.

62. Nitka
2009. dec. 2. 09:05

Bcicus, és neked a ciklusra milyen hatással volt? Rendeződött? MEgjött magától? Mennyi idő után rendezte, ha rendezte?


Én abszolut figyelek a diétára és a sportra...ezzel nincs gond... csak türelmetlenkedem... asszem...

61. Bcicus (válaszként erre: 59. - Youlcsi)
2009. dec. 1. 20:47
Pont ezért kell a ch diéta. Nem szabad sok gyorsszénhidrátot enni. Én is így voltam vele annó mint te, de mióta csinálom, ez nincsen, mivel főleg lassan felszívódó ch-kat eszem és így nem esik le hirtelen a vércukrom a sok inzulintól.
60. Bcicus
2009. dec. 1. 20:46
Köszi csajok. A merckformintól a diéta nélkül semmit ne várjatok én szedtem régebben inkább ártott mint használt. Mindenképpen kell hozzá a speciális diéta. Nem szabad pl sok gyümölcsöt enni és még sok különös dolgo van benne, amit szerintem sokan (ahogy annó én is ) rosszul csinálnak. Most a diétámat egy dietetikus állította össze és nem éhezem melette, csak a ch-ra kell figyelni.
59. youlcsi (válaszként erre: 58. - Nitka)
2009. dec. 1. 20:00

és nálam még a fogyás sem indult be :s pedig igencsak volna miből...

sőt! soha nem kívántam ennyire az édességet, mint amióta szedem.

58. Nitka (válaszként erre: 57. - Youlcsi)
2009. dec. 1. 18:52

Szia Youlcsi!


Sajnos tudom, hogy igazad van... többet vártam a metformintól,mint kellett volna...:( Több mint egy év hiábavaló kezelések után már egy kissé türelmetlen vagyok... Persze nyilván sokan vannak nálam rosszabb helyzetben, de már mindig van valami, ami reményt ad, bízom benne, aztán mégsincs hatás.


Mondjuk a fogyás legalább megindult tőle... Eddig is sokat sportoltam, de mindhiába... talán egyéb hatását is élvezhetem nemsokára... Talán a sors is mellettem áll, hogy nem a H1N1 szezon alatt esem teherbe... Ki tudja... talán semmi sem történik véletlenül.


Azért sajnálom, hogy nálad (sem) volt pozitív hatása :(

57. youlcsi (válaszként erre: 56. - Nitka)
2009. dec. 1. 14:57

Nitka!

a metnek általában fél év-egy év kell, hogy rendbe hozza az embert. én március óta szedem, és még nem volt igazi spontán vérzésem.


szóval a másfél hónap semmi! ne akarj még clostizni. pont ma mondta a dokim, hogy úgy indítunk majd új ciklust, ha kell, hogy csak jan-ban szedjem a clostit, hogy már ne legyen szabin, és tudjak menni uh-ra... nehogy túlstimuláljon...

56. Nitka
2009. dec. 1. 13:26

Sziasztok lányok!


Youlcsi, tudom, hogy nem a legjobb megoldás a closty, de kicsit már elfáradtam a felesleges kezelésektől... a metforminnak 1,5 hónap után semmi pozitív hatását nem tapasztalom, a fogyást leszámítva... se peteérés, se menzesz... Bár nagy valószínűséggel amíg az alapbetegség fennáll, addig hiába is szedném a clostit... ez van...


Szia Kekmeggy :) Hogy vagy?


Bcicus: Nagy királyság, ha egy hónap után látod a javulást! Milyen spec. diétát csinálsz? És mennyi metformint szedsz?


R'N'R csajok! Hamarosan nekünk is csupa jó tapasztalatunk lesz! :)

2009. nov. 30. 20:56
Bcicus, ez tök jó, végre ér valami jó élmény is a sok küzdelem után. :)
54. Bcicus
2009. nov. 30. 17:59
Képzeljétek. Én Okt26 óta csinálom a pcos diétát és szedem a merckformint. Nov 2-án megjött, gondolom még nem emiatt, de ma 28 napra megjött és valszeg pém is volt, mert pont 2 hete baromi erősen szúrt a hasam, Azt tudni kell, hogy nekem a nov 2-ai elött tavaly augusztusban volt meg spontán utoljára.
53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Nitka)
2009. nov. 27. 11:20

azért a clostival óvatosan!

én 9 hónapja metezem, és csak a köv ciklusban próbálom meg a clostit... így is az orvos meggyőződése ellenére :s

52. Nitka (válaszként erre: 51. - Youlcsi)
2009. nov. 27. 10:53

Azt hiszem, én sem bohóckodom tovább a 2x500-zal... nem sok hatása van...

+ jó lenne mellé closti tán... de ezt már a dokira bízom... Egyelőre sajnos nem érzek nagy áttörést :(

51. youlcsi (válaszként erre: 50. - Nitka)
2009. nov. 27. 09:31

már csodálkoztam volna, hogy 2x50-től mit is várhat az ember lánya? :o


nekem/nálam egyébként még a 2x850 is kevésnek tűnik... jövő héten újra megpróbálom rábeszélni a dokimat, hogy engedje 3x szedni...

50. Nitka (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2009. nov. 27. 08:59
...igen, bocs, 500...:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook