Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A "mama" főztje fórum

A "mama" főztje (beszélgetős fórum)


1 2
17. Noncsi18 (válaszként erre: 14. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:46
Megtudom fozni amiket szeret, csak neha jobban sikerul, neha nem, de ettol meg finom es nem szeretnek anyukajara hasonlitani :) Ugy ertem, hogy en igy csinalom, szeresse igy a parom, es ne az legyen benne, hogy ugyanolyan legyen mint az anyukajae. Erted amire gondolok? :)
16. f1e23b97ee (válaszként erre: 13. - Noncsi18)
2012. márc. 12. 15:44
Én sem találom el soha azt az ízvilágot, mint nagymamám. Pedig nagyon sok kajának a receptjét tőle kérdeztem, vagy kérdezek meg. Mégsem sikerül soha úgy, mint az övé.
15. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:42
En nem mondhatom, hogy jobb vagyok, de annyibol igen, hogy naluk csak szombat vasarnap volt meleg etel, meg max hetkozbe osszeutott egyszer valami gyorsat, nalunk viszont mindennap meleg etel van :):) Es szereti is nagyon :)
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 13. - Noncsi18)
2012. márc. 12. 15:42
És nem kérdezed meg anyukáját, hogy csinálja?
13. Noncsi18 (válaszként erre: 11. - 3436656412)
2012. márc. 12. 15:41
Valahogy en is igy tudnam leirni, de en meg 21 vagyok, ket eve vagyunk egyutt, egy eve fozok ra en, szoval egyertelmu, hogy azt az iz vilagot szokta meg amit 21 even keresztuk evett :) De legalabb megeszi, van hogy megdicseri, van hogy megjegyzi, hogy anyuja finomabban csinalta, vagy maskeppen :D :D De nem baj, engem nem zavar, en is sokszor kivanom anya foztjet, mint a sajatomat :D
2012. márc. 12. 15:19

Elég sokszor hallani, hogy gond van a főzésből otthon, főleg fiatalabb asszonykáknál.

Nálunk sincs ilyen szerencsére. Én jobban főzök az anyósomnál (ja, és szerény is vagyok:) - de nála nem nehéz jobban főzni.

2012. márc. 12. 13:41

Engem ez soha nem érdekelt,hogy ki főz jobban.Nyilván 24évesen nem fogok jobban főzni,mint az anyósom

A lényeg,h a párom megeszi és ízlik is neki,amit én készítek:) Imádok főzni:)

10. bnedora (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 13:37
Mi, 37 éve házasodtunk össze, akkor még főzni sem tudtam. Fokozatosan tanultam meg, anyukámat sokszor telefonon kérdezgetve. Mivel anyósom a házasságkötésünk után 1 hónappal elhagyta apósomat, így vele a kapcsolatunk ritka lett. Szerencsére a férjem "mindenevő", így nem volt probléma az ételekkel. Egyedül a spenótot főzöm hasonlóan, mint ahogyan anyósom készíti. Soha nem kérte a férjem, hogy másképpen főzzek.
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 13:35
Soha nem hasonlított minket össze, de furcsa is lenne, mert teljesen máshogy főzünk. Az anyósom sok mindent ránt, minden vasárnap rántott hús van, és soha nem rántok. Náluk a köret mindig ízetlen krumpli vagy rizs, én inkább párolt zöldséget vagy salátát csinálok. Mikor rizs, krumpli vagy tészta készül, akkor is ízesítem. Anyósomék eleve nagyon-nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt esznek, nálunk abból soha sincs hiány. Ott a só fogy tonna számra, én csak annyit szórok, amennyi muszáj. Szeretem a távolkeleti alapanyagokat, és sokszor használom is, náluk az sincs. Én folyton kísérletezek, náluk 30 éve ugyanaz ismétlődik.
2012. márc. 12. 13:24
Nálunk egyedül a krumplipürémet kellett módosítanom,mert mi sosem tettünk bele tejfölt,viszont apa úgy szereti. Egyébként én vagyok a nyerő.:D Ja! A kelt tésztás sütiket leszámítva,abban nem vagyok jó. :-)
2012. márc. 12. 13:13
nálunk egész más az én főztöm. Anyósé nem túl változatos zsírral főz , ránt mindent, és kb 20féle kaja van felváltva. A sütik is a régi retro:) ami nem baj persze de talán ezért is szereti a férjem az én főztömet/sütimet is mert gyökeresen más. Vannak olyanok amiket ráhagyok Anyósomra és kérem hogy ha azt főz hozzon nekünk is (pl ő gyúr tésztát és kockát és szélesmetéltet szokott csinálni azért az egész más mint a bolti ).
2012. márc. 12. 13:11
Az én párom sem kérte még,h valamit úgy csináljak,ahogy az anyja.Szerencsére.Sőt,van egy pár kaja,amit nem szeretett,ahogy az anyja főzte,de ahogy én készítem,szereti.:-)))
2012. márc. 12. 13:11

Mindenki másképpen főz. Vannak olyan egyedi ízek, amit csak az az egy személy tudja csinálni. Hiába mutatja meg, hogy én így csinálom, ennyit teszek bele, stb., a másiknak akkor sem fog sikerülni.

Jó lesz, (nem rosszabb), csak más...

2012. márc. 12. 13:10

Nekem nagyon nagy szerencsém van, mert olyan hölgyek vannak a családunkban akik remekül főznek.


Nem igazán tudok és nem is akarok különbséget tenni egyikük főztje közt sem.

2012. márc. 12. 13:07

Anyósom nagyon jól főz, és istenien süt; de a férjem azt mondta, hogy nagy szerencséje van, hogy ilyen kiválóan főző asszonya lett:)

Szóval nem tudom, hogy melyikünk főz jobban, én igyekszem mindent úgy megcsinálni, hogy neki tetsszen, általában sikerül.

Azt nem hallottam, hogy "az anyám ezt jobban csinálja", de attól tartok, hogy egy ilyen mondatra azt reagálnám, hogy "akkor főzzön rád az anyád":DD

2012. márc. 12. 13:06
Nalunk a ferjem az en foztomet reszesiti elonyben. Meg soha nem kerte, hogy ugy keszitsek valamit ahogy az anyukaja szokta. :)
2012. márc. 12. 13:01

...mármint az anyósé:)

Mi a véleménye a párodnak, ki főz jobban? Te vagy az anyukája? Vannak kérések, hogy ezt vagy azt csináld úgy, mint az anyja?


Illetve Férfiak!

Ki főz jobban? A párotok, vagy az anyukátok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook