Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mai világban miért nem olyan segítőkészek az emberek? És miért olyan agresszívek? fórum

A mai világban miért nem olyan segítőkészek az emberek? És miért olyan agresszívek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. febr. 13. 18:48

Miért agresszívek? Talán azért,mert nagyon sok ember él állandó stresszben,megélhetési gondokkal küzdenek. Olyan problémák vannak,amik régen ritkábban fordultak elő. Régebben sokkal könnyebben jutottak lakáshoz az emberek. Nem görcsöltek ennyit,hogy legyen ennivaló az asztalon. Dolgoztak rengeteget,az biztos,de az sem mindegy,hogy milyen a légkör a munkahelyen. Ennyi betegség sem volt. Sajnos egy rohanó világban élünk, az embereknek nincs idejük magukra sem,nemhogy másokra.. A szülőknek nincs annyi idejük foglalkozni a gyerekükkel. Sok a kulcsosgyerek,akik a fél napot a játszótéren töltik. Egymástól tanulják el a butaságokat..

Nem csodálkozom, hogy sok az agresszív ember. Érdekes módon sok olyan ország van,ahol nyugodtak az emberek. Normális munkahelyen dolgoznak,normális fizetésért.. Ha kórházba kerülnek,nem néznek át rajtuk,emberszámba vsezik őket. És még sorolhatnám..

54. kattyus (válaszként erre: 53. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 13. 16:26
Ha úgy érzed:)
53. f5baf9d0f0 (válaszként erre: 51. - Kattyus)
2009. febr. 13. 15:56
Na akkor most megnyugodhatok?
2009. febr. 13. 13:09
Én mindíg eltakarítom a havat a szomszéd néninél is.
51. kattyus (válaszként erre: 45. - C42a13b98c)
2009. febr. 13. 13:02
Olvastam a könyvet. De ez más. Ezt a bácsit itt mindenki ismeri, mivel ez egy kis város, és ő itt is született. Hidd el nem maffia. A tesco titok elolvasása óta fenntartásaim vannak, de nem csak a tesco-val, meg a koldusokkal.
50. c42a13b98c (válaszként erre: 48. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 13. 12:35
hihetetlen és naiv lelkem nekem is tiltakozott az elején, de valóban így van... sőt, általában a más helyeken koldulóknak is van "felettese", mint a q*rváknak a stricijük. Hihetetlen, hogy milyen férgek vannak a világon, ugye?!
49. Christineee (válaszként erre: 44. - Fortuna79)
2009. febr. 13. 10:01
Egy ismim egyszer egy ilyennek akart ajánlani alkalmi munkát , de nem akart dolgozni...
48. f5baf9d0f0 (válaszként erre: 45. - C42a13b98c)
2009. febr. 13. 09:06

Ez nekem olyan hihetetlennek tünik.

Nem akarlak megcàfolni,csak hirtelen ledöbbentem...........

2009. febr. 13. 05:10
Mert mindenki saját magával van elfoglalva, a saját életével, a saját gondjaival és természetesen a saját érdekeivel is.
2009. febr. 13. 00:29
mert mindenki gondterhelt.
45. c42a13b98c (válaszként erre: 43. - Kattyus)
2009. febr. 12. 23:57
A bácsi napi 3-5 rugót lead helypénzként a helyi maffiának, és a hivatásos kocsitologatóknak, hogy békénhagyják. Aki olvasta a tesco-titok könyvet, annak lehetnek elképzelései, hogy mekkora üzletember az a bácsi...
44. Fortuna79 (válaszként erre: 43. - Kattyus)
2009. febr. 12. 23:50

Én nem nézlek annak.


Ha bácsi és nem talál munkát rendben van, de az ilyen "kocsivisszatológatósokat " azért nem szeretem, mert sokszor ereje teljében lévő fiatalember, aki igazán elmehetne dolgozni, csak nem akar, mert többet keres egy nap, mint más rendes emberek.

Ráadásul nagyon pofátlanok.


Én az időseknek és a gyerekeseknek mindenképpen adni szoktam, akkor is amikor kevés van.


A párom édesanyja amikor kicsi volt, adott a fiának pénzt és azt mondta neki:


- Fiam,ha látsz egy éhezőt, add neki oda és majd tőlem visszakapod.


Azt is mondta neki, hogy majd Isten visszaadja, nem feltétlen pénz formájában, hanem megment egy balesettől, vagy bármi rossz dologtól.


Egyszer volt egy ilyen esetünk, amikor alig volt pénzünk hó végén és egy idős nénit láttunk aki kéregetett.


MIvel nekünk is kevés volt, csak egy százast tudtunk beletenni a kis bögréjébe.

Rám nézett és megköszönte.

Mondtam neki, hogy többet is adnék, de sajnos nekünk sincs és mivel látta a kismanómat a karomon, elmosolyodott és azt mondta:


- Kívánok egészséget, boldog életet és az Isten áldja meg magukat.


Másnap a párom hatalmas vigyorral jött haza. Nem várt prémiumot kapott. Nem akartam elhinni :)

43. kattyus (válaszként erre: 42. - Fortuna79)
2009. febr. 12. 09:36
Nálunk is van egy ilyen bácsi, és a kocsikat tolja vissza.Ha meglát,tudja övé a kocsipénz, meg mindíg megtoldom még valamennyivel.Sokan hülyének néznek emiatt.
2009. febr. 12. 09:31

Velem történt eset:


A nagy multik kezdik legyőzni a kisboltokat, és mivel minden megtalálható egy helyen , sokan választják ezt a megoldást.

Mi is az egyik ilyen nagy multiba szoktunk menni vásárolni.


A bejárat előtt mindig ott ült egy bácsi kis sámlin. Talán 50 - 60 év körüli. Mereven maga elé bámulva. Egyik kezében bot. Másik keze az ölében nyugszik, felfelé néző tenyérrel.


Mindíg szoktunk neki adni egy százast és ő mindig megköszöni. Mikor elmegyünk látom, hogy megsímogatja a pénzt, és amikor kitapintotta, hogy milyen érme (10,20,50,100 ), abba a zsebébe teszi ahol a többi ugyancsak olyan címletű pénzérme van.


Egyik ünnep előtt adtunk neki egy 1000 - est és amikor beletettem a kezébe, Boldog Karácsonyt kívántunk neki és megsímogattam a kezét.

Akár hiszitek, akár nem nekem is nagyon jól esett, legalább annyira mint neki.


Azóta elköltöztünk,de remélem más " gondoskodik " a bácsiról :)

41. f5baf9d0f0 (válaszként erre: 39. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 12. 08:34

Ideadta a papirjait,ami igazolta nevét,lakohelyét stb.

Nem magyar orszàgi eset.

Itt nem nagyon mernek hamisan koldulni...

A törvények elég szigoruak.

40. supin (válaszként erre: 39. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 12. 08:32
Ha bizonytalan voltál akkor adni sem kellene! Nagyon sok a csaló és a hiszékeny is. Ördögi kör!
39. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 29. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 11. 13:40

Eliot!


Mivel igazolta az az ember, hogy az Ő gyereke a beteg amire odais adtad a pénzedet.

Nagyon sok a házaló akik csupán saját hasznukra gyűjtenek.

Nem mintha esetlegesen én nem adtam volna, de ilyenkor bizony kételkedem a jószándékukban.

38. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 32. - 874eb11dfd)
2009. febr. 11. 13:37

Igen:)) Sajnos ha az ember a mai világban jót akar, már alig merjük megtenni. És pont azért mert rengeteg ember kihasználja a helyzetet, és megtörténhet bármi. Én is paráznék:))

Stoppost viszont sosem merek az út szélén felvenni. Meglehet hogy sosem érnék haza egy alkalommal.

37. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 34. - Christineee)
2009. febr. 11. 13:35
Van benne valami.
36. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 27. - Fortuna79)
2009. febr. 11. 13:34
Köszi Fortuna79:))
2009. febr. 11. 12:56

Nekünk volt olyan hogy a szomszéd néne kérte hogy hajnalban vigyük ki a vonatállomásra, mert nincs busza.


Férjem meglepődőtt de én egyből mondtam hogy persze...


:-DDDD


Szegény szomszéd aztán szabadkozott mert jött a busz mikor kiértünk:-DDD

34. Christineee (válaszként erre: 32. - 874eb11dfd)
2009. febr. 11. 12:53
Hát igen, sajnos a morál belejátszik hogy idegeneknek alig merünk segíteni...
33. Christineee (válaszként erre: 29. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 11. 12:52

Ez jogos!

Én is nagyon sok olyan emberrel találkozok akikben nagyon sok irigységet látok.

És sajnos van olyan közvetlen kollégám is akiben ugyanez van. Nagyon szomorú hogy vannak ilyen emberek.

2009. febr. 11. 12:46

valamelyik nap én is segítőkész voltam. Tesconál kérlelt egy öreges néni,hogy vigyem haza kocsival,mert annyira nehezek a cuccai. Mondtam neki,hogy persze,elviszem.

De csajok, közben meg olyan rossz érzésem volt..biztos hülyének néztek,de paráztam egész úton,hogy le ne üssön,vagy ki ne raboljon.. :S

Szóval jót tettem, de "rossz " érzés volt... :)

31. Erika8
2009. febr. 11. 12:40
Némelyik szulo átesik a lo másik oldalára, mert úgy gondolja hogy amit neki nem volt szabad gyerek korában azt most o mind megengedi az o gyerekének mert hisz o csak "jot akar"
2009. febr. 11. 12:37
Én is úgy érzem a nevelés hiánya az alapvető. A tegnapi szülői értekezlet után meg pláne. Úgy kellett megszavazni, hogy a tanár elvehesse a mobilt, ha a kölök az órán telefonál, vagy zenét hallgat vele. Némely szülő azt mondta, a gyereknek joga van használni, a telefont. De könyörgöm!!! Tanítási órán?
2009. febr. 11. 11:50

Én segitökész vagyok!

Legutobbi szombaton pàrom elment dolgozni,nem hagyott otthon pénzt,csak 10 eurot,az aznapi ebédre.

Becsengetett egy férfi,aki pénzt gyüjtött a gyerekének(vizfejü)

Én a kajàm àràt szo nélkül neki adtam.

De ez csak egy a sok jotettem közül.

Kérdésedre a vàlasz,vagyis a völeményem:

Én tapasztalom hogy sokan ugy vannak vele,ha megdöglött a tehene akkor dögöljön meg a szomszédé is.

Egyszerüen irigység.

Nem megyek messzire a szomszédomrol.

Babàt vàrok,elmentem vele baba dolgokat vàsàrolni.

Nem egy rendes üzletbe vitt,hanem hasznàlt boltba,holott megvolt a pénz az ujra is.

Kérdem meglepödötten:miért vitt oda?

Erre ö mondja,hogy az ö gyerekének se tellett ujra,nekem se lesz bajom a hasznàlttol.

Na én azért is ujat vettem.Azota nem kivàncsi ràm...

Az emBerek(TÖBBSÉGE) egyszerüen IRIGYEK

28. era06
2009. febr. 11. 11:11

Mert mindenkinek a maga gondja a legfontosabb. Lásd, a mostani helyzetben is, van akinek az a fontos, hogy nyaraljon és kocsit vegyen a pénzedből. Aki pedig segítene azt csúnyán átverik.

Gondolok itt arra beteg gyerekre, akinek millió fölött gyűlt össze pénz, mégis alig kapott belőle.

Koldusnak, ha pénzt adsz a kocsmába viszi.

Gyerek az iskolában nekimegy a tanárnak. Miért? Ezt látja otthon, vagy a tv-ben, hogy terrorral mindent el lehet érni. Régen, az iskolába is nyugodtan engedted a gyereket, most a tanár megerőszakolja, molesztálja. Még abból az emberből is kiirtanak minden bizalmat, aki segítene, mert könnyen áldozat lehet. Szomszédom gyereke nem köszön, miért kell csodálkozni rajta? Az anyja sem tud. Van, aki nem akar, vagy nem tudja, hogyan kell köszönni. Ha anyuci sem tud, akkor a gyerek kitől tanulja, meg?

27. Fortuna79 (válaszként erre: 14. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 11. 11:10

Drága Zebra !


Eszembe sem jutott, biztos vagyok benne, hogy a

" jók " táborába tartozol :)

26. supin
2009. febr. 11. 11:05
Csak röviden: a férjem kezességet vállalta lányom keresztszüleinek. Az ő béréből vonta le a bank mert nem fizettek. Ez 90-ben volt. Azóta sem látjuk. Nem behajzható mert nincs vagyon és nem dolgozik.Én kölcsönadtam az elhunyt kollega feleségének,nem,hogy megadta volna, még letagadta..Ezek után ,hogy legyen bizalom...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook