Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A mai gyerekek miért ilyenek? 11évesen némelyik gyerek olyan felnőtt akar lenni... fórum

A mai gyerekek miért ilyenek? 11évesen némelyik gyerek olyan felnőtt akar lenni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. 7ed48e33ee (válaszként erre: 94. - 083c00e999)
2010. jan. 6. 12:55
Ok akkor ne olvasd amit írok....szép napot!
94. 083c00e999 (válaszként erre: 93. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 6. 12:51
Minden értelemben.
2010. jan. 6. 12:50

Milyxen értelemben???

Ez egy fórum nem???

92. 083c00e999 (válaszként erre: 91. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 6. 12:47
kicsit úgy érzem, hogy túlliheged már az egyházi iskolákat, és a gyerekeket.
91. 7ed48e33ee (válaszként erre: 89. - 083c00e999)
2010. jan. 6. 11:54
De olyan gyerekek járnak iskolába akikkel otthol nem foglalkoznak....ebből mi történik ?? Agresszió...de lányok ütik verik egymást????Ez azért nem mindegy.....hiába neveli valaki otthol gyerekét ha már a suliban sincs biztonságban.....és a tanárnak tilos bántani a tanúlókat....pedig egy két diákot nem ártana néha egy pofonnal helyre rakni....21 század...
90. 33aa509d53 (válaszként erre: 87. - 3c0814215c)
2010. jan. 6. 10:07
igen, most már én is ezt csinálom.
89. 083c00e999 (válaszként erre: 86. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 6. 09:33
Nem az iskola neveli a gyereket, hanem a szűlőnek a kötelessége. Az iskola csak hozzá ad némely dolgot ate nevelésedhez.
88. 083c00e999 (válaszként erre: 84. - 33aa509d53)
2010. jan. 6. 09:31
Te hagyod, hogy a tanárait lehülyézze?+ addig mig a lecke, itthoni segitség stb.kész nincs addig nincs TV.Akár tetszik neki-akár nem.
87. 3c0814215c (válaszként erre: 84. - 33aa509d53)
2010. jan. 6. 08:55
Egyszer szólok, utána kikapcsolom a tévét.
2010. jan. 6. 00:33
egy jó példa, hogy az iskolában mit lát egy gyerek ma is összeverekedett 2 fiatalkorú lány egyházi iskolában....ennyit erről az egész nevelésről.....
2010. jan. 5. 23:30
Szia! Szerintem az a baj a felnőtekkel,hogy elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek. Én például teljesen olyan voltam mint a kamaszlányom.Hisztis, őnfejű, durcás...Emlékszem milyen rosszul esett, mikor nem engedtek el pld Hb-ba, és ott össze jött a pasim egy másik lánnyal:( akkor azt hittem itt a világvége...Ma, már tudom NEM:D..de akkor majdnem megórültem.
84. 33aa509d53 (válaszként erre: 83. - Giga455)
2010. jan. 5. 23:17

szia!

az még hagyján, hogy többet tud mint te, de amikor a földön, az ágyon fekszik össze-vissza és nézi a tv-t, amikor tanulni kellene....amikor meg szólok, hogy indulj már el, azt kapom: minek? úgy is hülyék a tanárok...hát itthon nem ezt hallja, az biztos

83. giga455 (válaszként erre: 77. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 19:56

Jesszusom!

Mekkora mázli hogy veled akadtak akkor össze!


Az én fiam még csak 1,5 éves. Rendesen visszakapom amit én annó anyukámmal műveltem, sőt a nagymamám, és anyukám szerint is én nem voltam ennyire "durva" (rossz, eleven... ki minek hívja). Konkrétan a nagymamám már megjegyezte, hogy csodálja hogy még nem bolondultam meg. És mégis ez nem is olyan gáz. Persze ott kell lenni, hogy ne ugorjon az erkélyajtó üvegébe, vagy a radiátorba (szóval a gyerek keményen önveszélyes)... De ettől a kamasz kortól rettegek. Egy földhöz verős hisztit simán lekezelek, nincs is elkényeztetve a gyerek, de fogalmam sincs mit fogok csinálni egy kamaszodó, nálam mindig mindent jobban tudó gyerekkel...

82. Szasz23X (válaszként erre: 80. - Golfáramlat)
2010. jan. 5. 02:00

ha jól emlékszem, az volt a sztori, hogy mind a két kiscsaj beadta, hogy a másiknál alszik. Egyik szülő sem tudta.

Bocsi, de most lépek, picit kivagyok

jóéjt

81. golfáramlat (válaszként erre: 80. - Golfáramlat)
2010. jan. 5. 01:55
Bocs, belegondoltam: nem falaznak azok sem, azok is át lettek verve! (mind a kettő a másiknál alszik.... ez ám a jó buli)
80. golfáramlat (válaszként erre: 79. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 01:54

.... és vajon hányszor voltak már alvás helyett dizsibe?..... jön a jogos kérdés.

És a másik szülő meg falaz nekik????


Gondolom nem igen alhat többször a barátnőnél.

79. Szasz23X (válaszként erre: 78. - Golfáramlat)
2010. jan. 5. 01:33

igen, valószínűleg egyikük sem lett elengedve... És ha jól belegondolok, ha a 13 éves lányom az állandó barátnőjénél aludna...valószínűleg nem először

eszembe nem jutna ellenőrizni.....

78. golfáramlat (válaszként erre: 77. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 01:13

Szia!

Pont az előbb írtam az egyik hozzászólásomban, hogy hiába ostorozzuk csak a szülőket.

A példa is - amit leírtál - azt mutatja, hogy a kislánynak nem felelőtlen szülei voltak, hanem át lettek verve.

Mert nekem - akármilyen bizalomban élünk - hiába is akarna a lányom 13 évesen majd dizsibe menni, úgysem engedném. És valószínüleg az apuka sem engedte volna, ezért volt a hazudozás az ottalvásról.

2010. jan. 5. 01:03

Nekem nincs még gyerekem. De eszembe nem jutna azt mondani, hogy csak a szülők a hibásak. Egy alkalommal, még eü-s szaksulis voltam, discoba mentünk a barátnőmmel. Bementünk a mosdóba, egy lány feküdt a hátán, a barátnője próbálta magához téríteni.

Az oldalára fektettük, meghánytattuk, (eü-sként nem olyan gáz, mint ahogy hangzik) és megkérdeztem a barátnőjétől, hány évesek...Azt hittem, 17-18...

Kiderült, hogy 13.......

És akkor a lányzó szemében biztosan rohadék dolgot tettem, de:

kivettem a zsebéből a telefonját, kikerestem az apu számot, és felhívtam. Éjjel kettőkor.

Közöltem vele, hogy bocs, de a lánya félájultan fekszik egy diszkóban, és jöjjön már érte, mielőtt esetleg egy pasi "kíséri haza"...

20 perc múlva ott volt. Addigra kivittük a kislányt a levegőre. Nyár volt, nem volt hideg, leültettük a járdaszegélyre.

Apuci megállt, rohant oda...Beraktuk a kocsiba, elkezdte köszöngetni.

Én megkérdeztem, hogy mégis mit gondolt, hogy a lány... Szinte sírva közölte, hogy azt mondta, a barátnőjénél aludt... A barátnő meg ugyanezt... Hittek nekik, mert állandóan együtt voltak...

A másik lányt is beparancsolta a fickó a kocsiba, elkérte a számomat, és elmentek.

Másnap mind a két anyuka felhívott megköszönni.

Kérdem én...persze, lehetett volna jobban figyelni. De ha egyáltalán nem bízol meg a gyerekedben, az sem jó.Lehet ellenőrizgetni, de jobb, ha bizalom van. Itt a lányok tutira eljátszották... De szerintem a szülőknél egy embernek volt nagyobb a felelőssége ebben az esetben, mégpedig a szórakozóhely portásának, aki személyi nélkül beengedte a lányokat.

Az a baj, hogy még én is 17-18 nak saccoltam őket...

Eszméletlenül felnőttnek tudnak kinézni :S

76. golfáramlat (válaszként erre: 74. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 5. 00:54

Próbálkozunk csak a gyerekneveléssel. Mert az, hogy hogyan is sikerült, akkor fog kiderülni amikor a gyerkőceink felnőnek!

Na, majd akkor tudjuk meg, ha majd ránk nyitják az ajtót. Ha majd szeretnek hazajönni, ha majd beavatnak az életükbe!

75. golfáramlat (válaszként erre: 73. - 083c00e999)
2010. jan. 5. 00:50

"a szülőt, aki nem figyelt a gyerekére."


Gondolod, hogy annak a sok drogos, alkoholista gyereknek mindnek nemtörődöm szülei vannak?

Ők is hibásak, de nem csak ők!

Hanem az a fene nagy szabadság, meg a "gyereknek jogai vannak"!

És ki ne felejtsem a médiát, mint fő "ötletadót" -a valósítsd meg önmagad, + legyél trendi, stb.

Ehhez jön még - amiben tökéletesen igazad van - a "11 évesen felnőtt gyerek" társasága.


Marhára nehéz megtalálni a viszonylag helyes utat.

74. 7ed48e33ee (válaszként erre: 53. - Golfáramlat)
2010. jan. 5. 00:22
Nehéz a szülői feladat!!!!
73. 083c00e999 (válaszként erre: 72. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 4. 11:48

90%-ban a szülőkőn múlik a dolog.


Sok szülő el van ájulva, hogy milyen "felnőtt" lett a gyerek 11 évesen, aztán később csodálkozik amikor 16 évesen, úgy néz ki a lánya a kiégettségtől mint egy közel 30-as nő.


Hozzáteszem: nem a gyereket hibáztatom, hanem azt a szülőt aki nem figyelt a gyerekére.

72. 7ed48e33ee (válaszként erre: 71. - 083c00e999)
2010. jan. 4. 11:29
Egy biztos a gyerek azt csinálja, amit lát a felnőttektől....de tény az iskola is sokat tehet milyen egy 11 éves gyerek......meg még sok egyébb...tényező...
2010. jan. 4. 11:05
Rengeteg múlik a szűlőkön, hogy a 11 éves 11 évesen élje az életét, és ne koravénként.
2010. jan. 4. 10:41
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN IDE LÁTOGATÓ FÓRUMOZÓNAK!!!
69. golfáramlat (válaszként erre: 68. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 4. 01:45

Nálunk is kijelölt út van. Még az elején minden nap elkísértem, aztán csak a félúton lévő boltig, stb.

Ahogy állok a bolt előtt és figyelem a leányzómat ahogy bandukol a suli felé, egyszer csak nagy ámulatomra hipp-hopp eltűnt a szemem elől. (Ott ahol még nem kéne!) Hát Ő hamarább felment egy lépcsősoron, nem a suli előttin. (Út van ott is, csak már nem látható be.)

Akkor voltam vagy 6 hós terhes! Lélekszakadva rohantam a suliba utána! Meg is találtam a suliudvaron, az arcán látszott hogy nemigen számított rám! Úgy meg volt szeppenve, hogy azóta sem csinált ilyet.

68. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 64. - Golfáramlat)
2010. jan. 4. 01:27

Én is itthon vagyok a picival,de a napközi kötelező,nálunk.

A szabályok nálunk is meg vannak,merre kell közlekednie.Párom egyszer azt mondta neki,nem mondja meg mikor ellenőrzi merre jön haza,és rajat csípi,ha másfele megy,attól kezdve ő hozza viszi 8 osztályig.Erre annyira beparázott Dani,mert az ciki,őt kísérni,ő az osztálytársával megy,hogy egyszer-kétszer leellenőrizta párom,s tartotta magát Dani a megbeszéltekhez.

Mi is szájába rágtuk,nem áll le beszélgetni stb....

Egyébként mi is kb. 10-15 percnyire lakunk a sulitól,amit Dani ált. 7 perc alatt tesz meg,siet-ha nem szórakozik el a kis hacerjával,de már ezért is szóltam neki... igyekezzen haza,van fix. idő ami ált. minden nap u.akkor robog be.

67. Szasz23X (válaszként erre: 65. - Golfáramlat)
2010. jan. 4. 01:23
van egy ilyen sanda gyanúm, hogy ez nekem is ki fog járni rendesen.... :D
66. Szasz23X (válaszként erre: 64. - Golfáramlat)
2010. jan. 4. 01:23

öm.........na ilyenkor kérdezem: UGYE jár valamilyen önvédelmi sportra a gyerek?

Nem annyira hatástalan, ahogy sokan gondolják. Ha mást nem, olyan erőnlétet "ver" a gyerekbe, hogy el tudjon futni szinte bárki elől...

Az ilyeneket akasztanám én fel az első fára...

A hideg is kirázott, ahogy olvastam...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook