Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A magyar egészségügy! fórum

A magyar egészségügy! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
137. igazság hol vagy? (válaszként erre: 135. - Ronka)
2011. dec. 20. 19:35
Az OEP-nek kell a kérdést feltenni és Őt kell megkérdezni.Itt szerintem nem az egészségügy volt a" Hunyó"Valakinek megjavították már elromlott eszközét úgy, hogy azt mondom hónap vége van,sajnos elfogyott a pénzem?!
136. igazság hol vagy? (válaszként erre: 121. - Anka71)
2011. dec. 20. 19:29
Szerencsétek volt!Baleseti sérülthöz jobb ha mentőt hívnak. És ha olyan sérulése lett volna,hogy a mozgatással még nagyobb bajt okoztatok volna?!Kit Kritizálnál ,hibáztatnál?Még egyszer:Szerencsétek volt!
135. ronka
2011. dec. 20. 17:22

Igaz régen voltatok ebben a topikban de úgy érzem ezt le kell írnom.

Szinte el sem akarom hinni,hogy ez előfordulhatott!

A sógoromat vasárnap bevittük a kórházba.Hétfőre tervezték a gerinc műtétjét.

Hétfőn reggel minden flottul indult,időbe jöttek érte.Előkészítették a műtétre katéterezték,elaltatták de a műtétet mégsem végezték el.

Menet közben derült ki,hogy az OEP nem finanszírozza a inplantátum beültetését,mert a kórház túllépte a keretét.

A beteget felébresztették hazaengedték azzal,hogy majd januárban találkozunk.

Ezt hamarabb nem tudták?Felháborítónak tartom az eljárást.

Járt már valaki hasonlóképpen?

2009. dec. 16. 18:47
Sziasztok.Fogorvosomra viszont továbbra sem panaszkodhatom,mert ma is csak úgy oda állítottam hogy "beszélgessek" vele és be hívtak simán,ahogy megláttak és bent voltam vagy 15percet.
2009. nov. 23. 17:38

Sziasztok a Lina nevű hölgynek igaza van, valahol minannyian áldozatai vagyunk a magyar egészségügynek már azért is, mert először is kivontak belőle egy halom pénzt szenvednek az orvosok és a betegek egyaránt ezzel az intézkedéssel jókora káoszt okoztak szinte az egész országban és a két felet egymással szembeállitották ezzel, mert valahol mindenkinek jogos a reklamációjaés aki kitalálta az egészet ezzel büntetném azt is vele. Ezt a tévében is mondták, aki ezt a pályát válassza és, ha teheti inkább kimegy külföldre dolgozni és jobban megtalálja a számitását, mint idehaza.

Sok szerencsét és szép napot mindenkinek.

132. Panni58
2009. nov. 16. 13:52
Ezért háborít fel, ha ilyeneket hallok, hogy már megint kiraboltak egy mentőkocsit, vagy bántalmaztak egy mentőst...
131. Anka71
2009. nov. 16. 13:47

És motoros rendőr ment a mentő előtt végig, (Pesttől 20 km-re lévő városunktól a Heim Pálig)

Szóval, le a kalappal előttük.

130. Anka71 (válaszként erre: 129. - Panni58)
2009. nov. 16. 13:39
Őket amúgy én is becsülöm. Lányom tavalyelőtt a gimiben rosszul lett, elájult, nagyom hamar bent voltak vele a Heim Pálban. Abszolut emberségesek voltak, még bennem is tartották a lelket.
129. Panni58 (válaszként erre: 128. - Anka71)
2009. nov. 16. 13:36

Mi Pest mellett egy olyan hétvégi telken voltunk, aminek még címe sincs, csak helyrajzi száma...

20 perc múlva ott voltak, felszerelt rohamkocsival.

Az ő munkájukat igazán becsülöm, és elismerem. Pedig nincsenek túlfizetve, és nagyon ritka a hálapénz.

128. Anka71 (válaszként erre: 125. - Agis)
2009. nov. 16. 13:15
Gondoltam, hogy ezt valaki be fogja dobni, de: Tatabánya határában történt a baleset, ezért gondoltuk, hogy mire a mentő kiér, mi beérünk a baleseti kórházba, minek bolygassuk őket.
127. Panni58
2009. nov. 16. 10:36
Én is a mentőt javasolnám minden ilyen esetben, a férjem életét az mentette meg, hogy a mentősök már a helyszínen elhárították az életveszélyt, és csak utána vitték kórházba.
126. globus (válaszként erre: 124. - Makrai.lilla)
2009. nov. 16. 09:35
Reakció: biztonsági őr! :D
125. agis (válaszként erre: 121. - Anka71)
2009. nov. 16. 08:32

A mentő által szállított beteg mindig elsőbbséget élvez.


Nem is értem miért ti vittétek orvoshoz. Mi van ha gerince tört és ti bénítjátok te a hozzá nem értésetekkel?



Aki buta, ne haragudj, hogy ezt mondom,de ez butaság volt, az ne csodálkozzon.

124. makrai.lilla (válaszként erre: 123. - Toprengo)
2009. nov. 15. 19:19
szerintem is felesleges,ugyanugy köteles elvégezni csak Jó ha az ember magával viszi a férjét vagy barátját de féri legyen! akkor nem mernek Bunkóak lenni
123. Toprengo (válaszként erre: 120. - Anka71)
2009. nov. 15. 10:53

Hasonló történt velem is.

Fizettem a dokinak, de majdnem nélküle szültem meg a fiamat.

Ezért fizessen az ember???

122. makrai.lilla (válaszként erre: 120. - Anka71)
2009. nov. 15. 10:48
szerintem felesleges de csakis ha az ember mellett áll egy férfi vagy valaki aki megvéd...
121. Anka71
2009. nov. 15. 10:02

Ami még érdekes: Akik védik a magyar eü-t, mindig azzal jönnek, hogy oké, vannak hibák, de a sürgősségi ellátás igenis működik.

Ehhez képest két éve érte a sógoromat súlyos autóbaleset. Az út mellett az árokban tért magához, (éjjel volt, senki nem vette észre). Hívott minket, mentünk, igaz, nem hívtunk mentőt, beraktuk a kocsiba, aztán vittük Tatabányára a balesetire.

Félájult volt, csontjai törtek, és csurom vér volt a feje, az arca, úgy nézett ki, mint egy zombi. Ehhez képes odab....-sztak egy tolószéket, hogy ültessük bele. Így kellett várni a folyosón (a baleseti kórház folyosóján!) három óra hosszát. Közben dokik jöttek-mentek, én többször szóltam, de nem számított.

Lehetett volna belső vérzés, három óra alatt meg is pusztulhatott volna. Ennyit a sürgősségiről.

120. Anka71 (válaszként erre: 119. - Makrai.lilla)
2009. nov. 15. 09:56

Lehet benne valami. Én igen csak nyitogattam a pénztárcámat a terhességem alatt is (a körzeti nőgyogyihoz jártam, minden hónapban kellett menni, és mindig adtam neki pénzt). Ezzel együtt semmi különleges elbánásban nem részesültem, úgy értem, hogy soha nem lettem előbb behívva, stb.

Végig gunyoros, cinikus volt velem a doki (nála maradtam, ennek oka volt, ő tartott táppénzen, és akart a franc Pestre buszozni meg villamoson nyomorogni).

Szüléskor is megkapta a pénzt (amit ő előre kikötött, hogy mennyi). Ennek ellenére amíg a kórházban voltunk, sem nézett rám többet, mint a szobatársaimra, holott azoknak nem volt a fogadott orvosuk.

Szóval, végig akitől a pénzt kapta, azzal volt gúnyos és cinikus, akitől meg egy fillért sem kapott, azokkal volt előzékenyebb, felfordul a gyomrom így utólag is, ki érti ezt?

Most már másképp tenném: Kerek perec megmondanám, hogy adok pénzt, de ezért mit akarok. (Mert nem azért adom, mert nekem sok van, hanem azért, mert elvárásaim is lennének). Undorító!

2009. nov. 15. 09:38
nekem van egy Bnöm aki most szüli 3gyerekét,mert ikrei vannak,ö sosem fogadott orvsot de ezek szerint neki bejött igy is mert rendesek voltak vele vagyis mindig megy vele a férje is aki meg aztán rendesen beszól ha csak észereveszi is h vmit nem ugy csinálnak,kioszt mindenkit..igaza van,mi a szarnak adjon Pénzt föleg ha nincs is????,
118. globus (válaszként erre: 109. - Aranka2)
2009. nov. 14. 23:14

A szülészet-nőgyógyászat mindig is elkülönült a kereset szempontjából, most csak azért célzok erre - mert egyébként nem erről beszélünk-, mert itt ez a fő motiváció.

Humor: - Tud úszni?

-Nem!

-És ha megfizetem?

:)

117. Aranka2 (válaszként erre: 115. - Makrai.lilla)
2009. nov. 14. 22:33

Nagyon régen történt... Bátyámat nagyon súlyos baleset érte. Az orvos elfogadta a pénzt. Megoperálta a bátyámat akinek hiába húzzatták fél évig a lábát 3 cm-rel rövidebb ... közben derékig a lába gipszben... Nos az orvos a műtét másnapján elment máshova dolgozni... A sors fintora behívták katonának és megkérdezte az orvos : ki tette tönkre a lábát fiatalember ? Bátyám az ő nevét mondta...

leszerelte...

2009. nov. 14. 22:09
ja és ez majdnem h kerek 3 honapig ment ez a macera...Jo nyár volt
115. makrai.lilla (válaszként erre: 114. - Aranka2)
2009. nov. 14. 22:08

az jó...


nekem nyáron volt egyjó élményem. mivel a fogorvosom szabiin volt nekem akkor durrnt be a fog,elmentem x hez,elbaszta stb elkért 10 et mert ös is ment szabira.csak nem mult,mentem y hoz.ö sem tudta megcsinálni vagyis már a 2 .alk után majdnem h kiutált a rendelöjéböl,ö mondta h ennyit tud csinálni mást nem,felkelhetek a székböl..eszméletlen tuskó volt.

aztán vissa sem mentem ,megjött az én orvosom.

neki meg ki sem fizettem legszivesebben leköpném ez utolsó senki.

én megyek a magánrendelésére és még velem bunkó???


egy ,arrol nem tehetek h az x elbaszta és eleve ugy mentem oda,arrol meg pláne h az is átvert h elmegy szabira és félmunkát végzett.

114. Aranka2 (válaszként erre: 113. - Makrai.lilla)
2009. nov. 14. 22:05
Én 8-at fízetek ,de mindenre oda figyel...
113. makrai.lilla (válaszként erre: 87. - Anka71)
2009. nov. 14. 21:55

ez igaz a stilus az ugyanez..

nögy nál még maszekbe is sokszor én kértem h ugyancsak vegyen már kenetet....10ért

2009. nov. 14. 21:43

Az egészségügyi ellátás szolgáltatás, éppen olyan szolgáltatás mint bármelyik más. Mint pl. egy étterem, fodrász, haztartási gép javítás, bármi.

Soha nem fog jól működni, amíg nem lesz magánkézben, nem lesz a kórházaknak tulajdonosa, akinek a versenyhelyzet miatt alapvető érdeke, hogy minőségi szolgáltatást nyújtson.

2009. nov. 14. 21:31

Sziasztok!

Én eü.ben dolgozok, és megértem minden beteg problémáját.

Sajnos van egy fix rendelési idő, de beteg nagyon sok van. Nálunk napi szinten kb. olyan 70 beteg fordul meg a 8 óra alatt. Ugye sok orvos úgy gondolja elmegy külföldre, vagy máshova ahol többet fizetnek vagy magánrendel. Kevés az orvos, kevés az ápoló/asszisztens. Minden beteg úgy van vele, hogy nem szeret várni, és sokszor ennek hangot is adnak. Uszítják egymást.

Van aki beadja a papírját, két perc múlva jön, hogy ő már mennyit vár és mi lesz, mi hogyan gondoljuk... Sajnos általában rajtunk csapódik le minden, mert a beteg az orvossal nem fog kiabálni és elhordani mindennek.


Sajnos a mai eü. nagyon rossz. Mind beteg mind dolgozó szempontjából. Sok beteg azt hiszi, hogy ő a beteg, neki joga van.

És ha ez napról napra éri az embert, az már valahol rosszul hat.

Én viseljem el, hogy kurva anyáz a beteg, mert ha esetleg visszaszólok, akkor már jön azzal, hogy elmegy a betegjogihoz... Nem egyszer volt már ilyen, hogy azért ment a beteg és panaszolt be engem, mert nem került be időbe...


És ugye sok helyen ki van írva, hogy: " egészségügyi dolgozokat soron kívül ellátunk " Hát én ezt még nem tapasztaltam... Időpontra mentem és 3 órát vártam. De nem csaptam patáliát, mert tudom, hogy ott az ajtó mögött dolgoznak, és nekik sem jó ha csúszik a rendelés.


Meg az ember tanul keményen x évet, és nincs túlfizetve. Én is kb. 5 ember munkáját csináltam egy fizetésért...

Persze vannak szar helyek. Mentem egyszer nődokihoz, miközben vizsgált, az asszisztens bucit hajtogatott, egy másiknál evett és kiröhögött... Nah ez bunkóság.

110. 0cec113ec4 (válaszként erre: 1. - 9f8e6b2378)
2009. nov. 14. 21:20
Miért nem kértél időpontot? Akkor várnod sem kellett volna és a doki is megvizsgált volna.
109. Aranka2 (válaszként erre: 108. - Globus)
2009. nov. 14. 21:13

Nőgyógyász magánrendelés minden betegre 20 perc...

Ez alatt teljes körű vizsgálat ami a mell vizsgálattól kezdve a hüvelyi ultrahangon át a kenetvételig minden van. Beutaló ,gyógyszer felírás megbeszélés stb. Szóval a 20 perc azt jelenti csak velem foglalkozik.

Ez mellett kórházban ügyel,szülést vezet le,és körzeti nőgyógyászként is rendel,ahol millióan vannak.../Sajnos a kerületünkben nem rendel...Én 15 éve járok hozzá...

108. globus (válaszként erre: 102. - 3c0814215c)
2009. nov. 14. 20:16
Ez csak úgy lehetséges, ha ő államit nem csinál. Kettő együtt csak valamelyik rovására megy, hiszen napi 15 órát csízelni, értsd: :DDD, topon lenni sokáig nem lehet. Burn out...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook