Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyatámadásoknak mindig az ember az oka? fórum

A kutyatámadásoknak mindig az ember az oka? (beszélgetős fórum)


1 2
44. zoknis kacsa (válaszként erre: 43. - 15a0ad145d)
2011. szept. 14. 05:26

Legtöbb támadás a kis kedvenc aranyos labradoroktól származik.

Nekem két shar pei-m van, sokszor a városba már messziről ordítottak rám , hogy hogy képzelem , hogy szájkosár nélkül vezetek két harci kutyát...na a k annyukat az ilyeneknek.

A két kutya meg le se tojta ki megy el mellettünk.

Persze más volt mikor ordítottak , akkor lestek , mert ugye ki ne nézne egy ordibáló embert.

2011. szept. 6. 10:22

Szerintem is az ember az oka a kutyatámadásoknak, elég nagy részben!Akkor is, ha ő a gazda és nem tanította meg a kutyával kölyök korában, hogy ki a főnök, és akkor is, ha csak heccelésből cseszteti a kutyát valaki.

Én még arra tudok bepöcceni, amikor egy bizonyos fajtát általánosítanak és azt mondják, hogy pl. biztos roti vagy pit bull volt a támadó eb. Pedig sokszor hallani, hogy egy németjuhász, kuvasz vagy husky volt a támadó.(a németjuhászról pedig nem sokan feltételeznék a durvaságot)

Nekünk volt két rotink, az egyik olyan volt, mint egy ma született bárány, bármit csinálhattál vele és a férjemnek is "szó nélkül" szót fogadott!A másik kicsit durvább volt, és nem csipázta a gyerekeket, de mi ezt nagyon jól tudtuk. Sajnos már egyik rotink sem él, most 3 boxerünk van.

Azon is fel vagyok háborodva, hogy azt mondják, hogy az a harapós póni, aki pár hete halálra harapott egy fickót, nem kellő bánásmódot kapott, ezért meg kell menteni az altatástól.Szerintük azzal a kutyával, aki megtámad vkit, azzal kellően bántak?Valami oka annak is van, ha egy kutya támad, mégis elaltatják, nincs mentség, akkor egy ló miért különb?!(hozzáteszem, én jobban félek a lótól, mint bármilyen nagytestű kutyától, sztem sokkal kiszámíthatatlanabb a viselkedése egy pacinak)

2011. szept. 5. 21:20
99,9 %-ban igen.
41. Csigusz 79 (válaszként erre: 38. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 5. 18:50
Ugyanígy gondolom!
2011. szept. 5. 18:39
Olvasd el mégegyszer..
39. 7e992805d2 (válaszként erre: 37. - Ncilány)
2011. szept. 5. 16:14

Szerintem itt is Te voltál a hibás, egy gyerektől nem várhatod el, hogy felnőttként viselkedjen.


Pl. mert ha akkora kutya, hogy ki tudja tépni magát a gyereked kezéből, akkor nem szabadott volna megengedned, hogy sétáltassa egyedül....

2011. szept. 5. 14:49

Igen.

Vagy az,akit megtámadott, vagy a kutya gazdája.Tehát a felelős az EMBER!

2011. szept. 5. 14:31

[link]

Ezt az oldalt találtam Sok jó és hasznos ötlet.

Legtöbbször a " mi " emberi hibánk okozza a támadás.

Nem szokot felejteni a kutya. Ha hergelik, ha kitették egy autóbol, és otthagyták valahol. Azt az autó hangot is megjegyzi, amelyikből kitették. Ilyenkor hargaszik ugat veszettül ha azt a hangot megismeri.. Kutyásoktól hallottam.

( volt nekünk is. Volt egy csaj, mérgesítette, morgott is rá állandóan. egy idősebb bácsi is heccelte, Őrá is morgott ha véletlen találkoztunk. a lányommal volt sétálni pórázon. kortársai hergelték, bottal. sajna későn láttam, épp akkor jöttem haza. valamennyi időre rá velem volt, pórázon. jöttek az isiből a gyerekek. kitépte magát a kutya, és 1 gyerekenek megkapta a sarkát.. nem jött senki szülő, mit csinált az ebünk.. szerintem nem is merte elmondani otthon. biztosan Ő is ott volt amikor hergelték.. különben miért kergeti, és morg a kutya bizonyos emberekre? )

36. arrival (válaszként erre: 33. - Last)
2011. szept. 5. 13:51

Persze, nem a Te hibád ha megharap a roti.


Annak a hibája aki kidobta.

Aki hagyja szabadon kijárni a házból.

Aki megvette anélkül, hogy tudná, hogy kutyát nem engedünk ki az utcára.

Aki eladta neki anélkül, hogy utánajárt volna, hogy felelős állattartó-e.

Aki szaporította azt a kutyát a pénz miatt.


(mert ha nem szaporítótól van a kutya, akkor az bizony több százezerbe kerül, és aki ennyiért kutyát vesz, az nem fogja hagyni az utcán csatangolni minden nap)

2011. szept. 5. 13:51

Szerintem mindig az ember a hibás.


Ha nincs megfelelő nevelés akkor akármilyen jámbor fajta is kiszámíthatatlan lesz.


Amúgy a legjobb úgy mond falka őrző kutya a szánhúzó. És ha a családban valakire rátámad ott igen komoly nevelési gondok vannak a gazdája felől plusz ha még gyerekekre is támad.


Én azt mondom aki nem ért a kutyákhoz az ne tartson.

34. Vigyorex6 (válaszként erre: 33. - Last)
2011. szept. 5. 13:46
Akkor is emberi hiba. Nem a Tiéd, hanem azé, aki hagyja, hogy szabadon mászkáljon. :(
33. last
2011. szept. 5. 13:44

Nagyrészt mindenképp az emberé,persze ha az a roti harap meg ami minden reggel,mikor megyek az állomásra,ott bóklászik,1x csak bekattan,azt nem fogom a saját hibámnak tekinteni.

Engem 2x is nagyon harapott meg kutya gyerekkoromban,de még most is imádom és ha tehetem simogatom mindet.

2011. szept. 5. 13:41

Sziasztok !


Az én véleményem mindig az ember híbája vagy így vagy úgy.

Az ész nélkül történő szaporítás, hogy milyen szép kutya majd ilyen szép kölykök lesznek és nem nézik a felmenőket és a szülőknek a hordozható betegségeit.

Meg az agyonra tenyésztés, és, hogy sokszor olyan ember választ magának kutyát aki nem ért hozzá, és nem tud vele MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ időt tölteni a kutyájával.

Én személy szerint kötelezővé tetetném a kutyasulit.

Igeni a kutyára minden körülmények között szájkosár és poráz kel. Én frászt kapom amikor a lányommal sétálunk őt hordozókendőbe viszem és a nagytestű kutya ott van mellettem és a gazdája sehol.

Nekem van egy 15 éves tacsi kutyám tudom, milyen nagy felelősség és ő is ember barát de soha nem engedjük be az emberek közé csak ha póráz van rajta.

31. kovan
2011. szept. 5. 13:40

Nagyon sajnálom ami történt ,nagyon sok erőt kívánok nektek!!

Szörnyű ami az e.ügyben van,undorító...

2011. szept. 5. 13:33
Igen, de nem az az ember, akit megtámadnak, hanem az aki a kutya gazdája.
29. arrival (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2011. szept. 5. 13:30

Igen, vagy a részegre. Ismerni kell a kutyánkat, és soha nem elfelejteni, hogy állat, és ösztöne van.

Én a huskyhoz ha evett nem mentem közel, mert tudom, leharapja a kezem. A snacimnak meg a szájából kivehetek akármit.

És mindezt meg kell tanítani a gyerekeinkkel is.

28. Vigyorex6 (válaszként erre: 25. - Arrival)
2011. szept. 5. 13:25

Így van!

Vannak kutyák, akik nem viselik el a gyerekeket, de gazdinak tudatában kell lennie ezzel.


Másrészt nem szabad elfelejteni, hogy él bennük a vadászösztön. A kutya sokszor támad terhes nőre, bicegő emberre, gyerekre, és arra aki hátat fordít. Ha a kutya nincs megnevelve, vagy erős benne az ősi ösztön, akkor ezek az "egyedek" prédának számítanak.

(Természetesen kivételt képez itt is az idegrendszerileg sérült kutya, akár vele született, akár bántalmazás következtében.(

27. mese habbal (válaszként erre: 26. - Ildi0325)
2011. szept. 5. 13:23

"látszólag ok nélkül"


igen.. ez így igaz.. látszólag...

mindig van oka, max aki nem ért hozzá, az nem tudja, hoyg mi az...


de az tény, hogy mivel nem várható el minden járókelőtől, hogy értsen a kutyákhoz, így vigyzáni kell, mert ha valaki olyat csinál, amivel felhergeli a kutyát, akkor a gazda felelőssége, hogy időben közbelépjen... és hogy közbe TUDJON lépni...

ettől még szerintem el lehet engedni a kutyát, de nem az a lényeg, hogy a "kutya szelíd", hanem hogy a gazda tudja-e kezelni a váratlan helyzeteket is, ami akár a szelíd kutyát is meghülyítené...

2011. szept. 5. 13:19
Én úgy fogalmaznék, hogy az emberek felelőtlensége az oka. Nagyon sok kutyás viszi az ebet emberek közé, szájkosár és póráz nélkül azzal a felkiáltással, hogy ez nem harap , nagyon szelíd. A kutya is így tudja? Akármelyik jámbor jószág megbolondulhat látszólag ok nélkül és kész, már ott a baj.
25. arrival (válaszként erre: 17. - T.Orsa)
2011. szept. 5. 13:16
Az én egyik kutyám 2 hete halt meg, egy husky. 15 éves volt, és ő utálta a gyerekeket. De ezt tudtam, és vigyáztam. Ha gyerek jött bezártam, ha sétálni mentünk nem engedtem közel őket. És soha nem volt baj 15 éven át. Pedig vannak gyerekek a családban. Egyszerűen észnél kell lenni, hisz mi vagyunk az emberek.
24. 04e95f637a (válaszként erre: 22. - Venezuela)
2011. szept. 5. 13:15
tesóm kislánya sem,mégis! :(
23. mese habbal (válaszként erre: 21. - Mese habbal)
2011. szept. 5. 13:15
ja ez válasz akart lenni az előzőre :D
2011. szept. 5. 13:15
Szerintem nem!!Én 9 voltam mikor mamám kutyája fejbe harapott(németjuhász-Huski keverék)egész nap játszottam vele,labdáztunk,mikor hátat fordítottam,rámugrott és megharapott,10 öltést kaptam a fejemen,és az összes karma nyoma ott volt a hátamon és a vállamon,nem tudom mit csinálhattam,de sztem semmit!!!!!
2011. szept. 5. 13:15

az.. az idióta :D


de imádom :D

20. T.Orsa
2011. szept. 5. 13:15

1 hónapja elaltatták a szomszéd kutyát,mert rámorgott a 14éves lányra.(csak morgott!) Az is lehet,hogy csak megijedt,és azért.

Én 2 napig bőgtem,hogy lehetnek ilyen emberek..

19. arrival (válaszként erre: 18. - Mese habbal)
2011. szept. 5. 13:14
A Rozé, olvasom a blogod ;)
18. mese habbal (válaszként erre: 10. - Arrival)
2011. szept. 5. 13:13

teljesen egyetértek.. sajnálom azokat a kutyákat, akiket elaltatnak, mert "megtámadta a család gyerekét, akivel évek óta együtt élt"... sokszor tényleg a hozzánemértés vezet idáig, mert a gyereket is igenis meg kell tanítani a kutyával élni, ha valaki ezt az életmódot választja...


természetesen sajnálom én is a kislányt, meg az ilyen áldozatokat, de ők inkább a szülei áldozatai, és nem a kutyáé... :(


(mondom ezt úgy, hogy nekem egy majdnem 20 hónaposom van, és egy nemkicsit ideggyenge kutyám... marha nehéz... de eddig még sosem volt baj... és nem is lesz ;) )

17. T.Orsa
2011. szept. 5. 13:12

Én a kutyámban maximálisan megbízom.Bármikor kivehetem a kaját a szájából,elvehetem a csontját,sőt ha kérem,első szóra ideadja,stb.

De mikor alszik,és közeledek felé,jó előre szólok neki,hogy jövök,felébresztem,ne akkor ijedjen meg,és megtörténjen esetleg a baj.

A kutya nem játék,de játszótárs és családtag:-)

16. arrival (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2011. szept. 5. 13:11

Igen, ez meg a másik. Az ész nélküli szaporítás. Erről is mind az ember tehet!Van egy lánykutyám, hát nézek már mellé egy fiút, mert kell egy kis pénz a kiskutyákból.

Én kutyát tenyésztek, nem szaporítok. 12 éves a kutyám, ebből 8 évet kiállításokra jártunk,hogy meglegyenek azok az eredmények, hogy egyáltalán vállaljunk kölyköt. Miután Champion lett a kutya, fél Európát beutaztuk vele megfelelő apajelöltért, és egyszer voltak kiskutyák.

2011. szept. 5. 13:11
Igen, hisz az ember felelőssége, hogy tanítsa a kutyát, foglalkozzon vele.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook