Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A klímáról - javaslatok és ellenjavaslatok. Mi a tapasztalatotok? fórum

A klímáról - javaslatok és ellenjavaslatok. Mi a tapasztalatotok? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 30. 10:13

Most újra aktuális a kérdés:OO

Nos,nálunk a lakásban van a legjobb klíma-a szigetelés:DDD Kb 10 fokkal van hűvösebb,mint kint.

Tehát,36 foknál-bent 26 fok van:D

Ennél jobb klíma nem kell:)

Nem hiányzik a tüdőgyulladás,vagy a fülproblémák:oo

Arról nem beszélve,hogy mennyi áramot fogyaszt.


Egy esetben használok klímát-ha muszáj autóba ülnöm,és dugóban.Elviselhetetlen az 50 fok a kocsiban:OO

2008. dec. 21. 16:02
Nem szeretem a klímát, így itthonra nem is kellene...
26. kira76
2008. szept. 24. 15:50
gaby70 azt szeretném meg tudni hogy a klimát miután vége a nyárnak és nem hütünk vele de viszont fütésre esténként szoktam használni egy keveset igy ki kell e tisztitani vagy a meleg levegö kitisztitsa a szüröket.Elöre is köszi .
25. gaby70
2008. aug. 6. 21:51
Ha van kérdésetek írjatok,a párom klímaszerelő,tanácsot is ad.
24. kira76
2008. jún. 24. 15:11
Mi az idén vettünk egy midea nevü klimát , én nagyon elégedett vagyok vele estefele meg éjszaka szoktuk üzemeltetni , Nagyon jo kiss gépezet !!
2008. márc. 16. 05:26

A mult nyáron vettem egy mobil klímát ... hálistennek a mmban mert 3 napon belül vissza kellett vinni.


A tapasztalatom: csak az a klima a jó amely az egész lakást hüti! tök rossz volt kilépni a szobából a melegbe meg vica versa.

Ja és én észnélkül használtam egy nap 25KW-ot fogyasztott.


Vettem egy oszlopventilátort a klima árának töredékéért és azt használtam a nyár fennmaradó részében és el voltam mint a befött!

2008. jan. 13. 15:01
Nekünk van, mi szeretjük.A gyerekek is sokkal nyugodtabban tudnak aludni mikor kint 40fok van akkor is.Ésszel kell használni.Megfázás nagyon ritkán fordul elő a lakásban a klímánál, mert mi úgy használjuk,hogy mikor bemegyünk kapcsoljuk be és folyamatosan hűti le a testünkkel együtt a levegőt is.Megfázni viszont meg szoktam a kocsiba a klimától a ki be szállásnál. Mert ez azért gyorsabb dolog mint ha a lakásba vagy.Kiszállsz egy üzletnél a 40 fokba 2 percre utánna vissza a 25 fokba.Tehát szerintem könnyebb így megfázni. Én régebben a ventillátortól kaptam huzatot.Ráadásul tartós 40 fokba hiába csinálsz kereszthuzatot, hűvösebb nem lesz, csak huzatot kapsz..Ez az én véleményem...
2007. aug. 12. 22:17
Nagyon jó,ha meleg van kint.
2007. aug. 2. 21:13

Ésszel kell használni és akkor jó. Nekünk 3W feletti van, 4x6 méteres helységben, nem 18 fokra kell állítani, ezt kevesen fogják fel: nem olyan hőt fúj be amire állítod, hanem arra a hőfokra igyekszik lehűteni, ill. felmelegíteni a levegőt!

Tehát a 26 fok a kinti 35nél bőven megfelel. Azt hiszem ennek is van kultúrája, csak Magyarországon kevesen ismerik...amúgy én is fáztam már fel tőle, volt kolléganőm 16fokon üzemeltette :P szegéyn sosem állt le, a büdös életben nem sikerült elérnie azt a hőfokot, csak az orrom esett le a helyéről, a vesém és a petefészkem akart leszakadni tőle...

Az autót is, ha lehetőség van rá kicsit klímával járatod, és egy bő 5 perc múlva szállsz be. Tavaly nyáron pocakosként kicsit furcsán néztek rám, én kint az árnyékban, kocsi járó motorral mellettem :D De utána beszálltam, levettem legkisebbre, hoyg szinten tartsam a dolgot és elindultam hazafele...

És az allergiásoknak éjjelre sokkal jobb ha a klíma megy, mert megszűri a levegőt, viszont, ha az ablakot hagyod nyitva nagy esélyed van, hogy reggelre bedurran a fejed az allergénektől.

19. zezsua
2007. aug. 2. 15:57

Huncutka!

Mi van a papával?

18. zezsua
2007. aug. 2. 15:55
lehet,hogy nem jó sem az embernek,sem a pénztárcának,de ezt a meleget én nem birtam volna klima nélkül,főleg aludni.
2007. júl. 1. 18:05
Én természetellenesnek tartom a légkondit.Nem használunk itthol,csak ventillátortRáadásul rohadt sokat fogyaszt,globálisan pláne!Szóval egy újabb koporsó szeg a föld sírjára.
2007. júl. 1. 18:01
kb 5 perc alatt 35 fokról 25-re lehűti, de ez egy viszonylag kicsi hálószoba.(kb.3*4 méteres)
15. 0c89f979f8 (válaszként erre: 14. - Gyöngyi)
2007. júl. 1. 06:24
Mennyi idő alatt hűti le a szobát?
2007. jún. 30. 20:17
Mi nemrég szereltettük be a hálószobába. Viszonylag kis teljestményű,(2 KW) csak akkor megy, amikor este lefekszünk aludni.Nekem nincs rá panaszom-viszont a meleget nem bírom!
2007. jún. 29. 16:33
Esetleg még valami?
12. 0c89f979f8 (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2007. jún. 28. 19:32
Köszi. Erre figyelni fogunk.
11. e71af41436 (válaszként erre: 9. - 0c89f979f8)
2007. jún. 27. 18:59
a fogyasztást a tipusoknál is írják. de én azt mondom,a lakást megfelelően szigetelni kell és nappalra besötétíteni valamint kereszthuzatot csinálni. Esetleg egy ventillátor ami néha megforgatja a levegőt. környezetkímélőbb és olcsóbb. :)
2007. jún. 27. 18:49
Ezek szerint nem akartok segíteni!
2007. jún. 20. 18:27
Mi a tapasztalat anyagilag? Megérte? Sokat fogyaszt? Milyen típusút érdemes beszereltetni?
2007. jún. 19. 22:38
Nekünk is van klima a házban, ami már 3 napja megy napközben... azóta folyamatosan fáj a fejem, a kontaklencsém úgy kiszáradt h kiesik a szemem, ráadául ma délután elkezdett fojni az orrom... Én bírnám inkább a meleget, apukám haldoklik
2007. jún. 19. 22:24

Nekünk LG klimánk van. Csak a lenagyobb forróságban használjuk, mert valóvban meg lehet fázni tőle. Főleg akkor kapcsolom be egy kis időre, mikor nem tartozkodunk abban a helységben , ahol van. Jó, hogy van, mert néha a 40 fokot nem lehet máshogy kibírni.

Hátránya csak a nátha :-)

2007. jún. 19. 22:04
én egy napig voltam klímás házban, és olyan náthám lett, hogy napokig nem lábaltam ki belőle
2007. jún. 19. 21:37

Sziasztok!

Nekem negatív tapasztalatom van, mivel "megcsapott a huzat". Munka közben, alaposan megizzadva, a derekamat érte a támadás, amit akkor nem is annyira éreztem. Pár napig viszont nagyon nehezemre esett hajolgatni, sőt menni is. De ez nem zárja ki, hogy jó is lehet. Arra gondolok, hogyha 4-5 fok eltérés van a kinti és a beállított hőmérséklet között, akkor nem lehet baj.

4. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - 0c89f979f8)
2007. jún. 19. 20:34

OH, már értem:)


Márkáról nem tudok beszélni, de alapjában használom, szeretem a légkondit (kocsiban, lakásban).

Szemem annyira már nem szereti (mint én:), ezt azok tudják, akik k.lencsét használnak,,,de jobb, mint a 40fok...

2007. jún. 19. 20:27

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok rá, mi a véleményetek a klímáról. Pozitív és negatív vélemények egyaránt érdekelnek. Sőt, a márkáktól a fogyasztásig írjatok minél több infót!

Szerintetek?

2007. jún. 19. 20:27
MIlyen szempontból érdekel...?
2007. jún. 19. 20:25
A klímáról - javaslatok és ellenjavaslatok. Mi a tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook