Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a CT és az MR vizsgálat között? Tapasztalatok, javaslatok. fórum

Mi a különbség a CT és az MR vizsgálat között? Tapasztalatok, javaslatok. (tudásbázis kérdés)


14. kobagabi (válaszként erre: 13. - Mp3joe)
2012. jún. 6. 17:14
Köszönjük szépen:) Gyógyulunk. Ma pl. gyógytornán voltunk, és olyan ügyesen csinálja a feladatokat... Nem lesz semmi gond veletek sem meglátod:)
13. mp3joe (válaszként erre: 12. - Kobagabi)
2012. jún. 3. 18:24
Minden jót a fiadnak és mielőbbi javulást kívánok nektek, akkor én meg csak várok míg eljön az időpont napja az MRI -re. Hadd lássuk azokat a piciny csontokat is részletesebben vele.
12. kobagabi (válaszként erre: 11. - Mp3joe)
2012. jún. 3. 17:41

Nekem a 6 éves fiamnak volt MRI, és CT is. Először MRI volt, ami szegénynél 1,5 órás volt, kontrasztot is kapott. Ez a cső alakú kattogó gép, amiben mozdulatlanul kell lenni. Utána 1 hónap múlva volt a CT, ami kb. csak 5 percig tartott. És igen, kimutatja a csontokat is. Nekünk ezért vizsgált

ák a gyereket, mert valamiért a combcsontja el van törve (mint egy comb-nyak törésnél), és pontosabb képet akartak róla. Ma járógépet hord, és Pestre járunk az Ortopédiára. Miskolcon tárták a karjukat, mert állítólag ilyet mint a fiamnál van még nem is láttak:( De gyógyulunk, pozitív vagyok, csak így lehet ezt bírni.

11. mp3joe
2012. jún. 3. 17:26
Az MRi mindent kimutat? tehát akár csontot is nemcsak lágy részeket ? Engem konkrétan az érdekelne, hogy az MRI- n is lehet látni legalább olyan részletességgel a csontok szerkezetét, felépítését, esetleg repedését mint egy röntgenen?
10. c42a13b98c (válaszként erre: 9. - Cservenák Vali)
2008. szept. 11. 23:47
bizony, az MR jobb felbontású! Pl. mikroadenómát a CT nem feltétlenül mutat ki.
2008. szept. 11. 23:22
a ct nem olyan pontos és beható vizsgálatot végez mint az MR
2007. dec. 12. 23:21
A legfőbb különbség a működési elve az MR mágnesességgel működik (ezért kell minden fémet és fémest levenni)a CT pedig röntgen sugárral (csak nem olyan dózissal mint a hagyományos röntgen). CT-nél van vénás kontrasztanyag és az "ivós" kontrasztanyag, utóbbi csak hasi vizsgálatoknál. Nem minden vizsgálatnál adják a kontrasztanyagot. Zárt MR-ben klausztrofób embert csak altatásban lehet vizsgálni. Tévhit hogy a CT nem annyira alapos mint egy MR. Ez a vizsgálat milyenségétől függ. Dolgoztam ilyen helyen, higgyetek nekem.
7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - 754c7e07c3)
2007. nov. 1. 19:08

Tényleg, lőttek is valamit!


Szerintem akkoriban több anyagot kaptam, mint a profik. Csak én hivatalosan.:))

6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 31. 23:46

Nekem nem kellett inni, hanem vénásan kaptam egy kék löttyöt, és azzal színeztek meg.

Borzalmas vacak érzés, bár nem tart sokáig, azt hittem nem bírom ki.

2007. okt. 31. 23:31

A CT egy karika, amin áttolnak egy kényelmes ágyon. Előtte kell inni egy baromi rossz folyadékot, amit a tapasztalt anyókák szörppel ízesítenek. (Az enyémbe is löttyintett az egyik.)


Az MR egy olyan csőszerű, amibe fémek nélkül kell belefeküdni. Kényelmes, csak mozdulni nem szabad, s mivel szeletenként készít felvételt, kattog.

Ha fáradt vagy, jót pihenhetsz benne. De nagyon pontos diagnózist ad, megéri.

2007. jún. 6. 22:33

Szia

Az MR olyan dolgokat is "lát", amit a CT nem.

Nekem a gerincsérvet nézték vele, érdekes képet kaptam róla. Szeletenként fényképezte le a gerincet, így a sérv teljesen kimutatható volt.

Ki lehetett bírni, csak kicsit hangos volt, zakatolt, és aki nem bírj a bezártságot, annak szörnyű lehet, mivel csőszerű valamiben kellett feküdni.Valami jó dologra kell gondolni közben, és a szemedet be kell csukni, akkor nem érzékeled, hogy hol vagy.

2007. jún. 6. 21:01

Szia!

Ha jól tudom,akkor a CT a szervek felépítését vizsgálja/pl:nagyság,szerkezet,stb/.

Az MRI pedig a működésüket.

Lehet esetleg ,hogy rosszul tudom,de így emlékszem.

Személy szerint nekem CT-t csináltak,szerintem nagyon rossz volt,de kimutatott valamit a májamon,milliméter pontosan.

A húgomnak viszont MRI-t csináltak a fején,és neki az agyi tevékenységet nézték,mert nagyon fiatalon erős ,migrénes fejfájása volt.

Remélem tudtam picit segíteni.

2007. jún. 6. 20:59

Szia!


A CT nem annyira alapos mint az MR, vagyis a kiebb dolgokat nem biztos, hogy 100%-ra felismeri.

2007. jún. 6. 20:51
Mi a különbség a CT és az MR vizsgálat között? Tapasztalatok, javaslatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook