Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves és 4 hónapos kislányomnak hasmenése van, mivel lehet megfogatni minél hamarabb? fórum

2 éves és 4 hónapos kislányomnak hasmenése van, mivel lehet megfogatni minél hamarabb? (tudásbázis kérdés)


16. fildus
2013. jún. 29. 09:09
Smecta, Pro+Kid, és normaflor :-)
15. Adlene
2013. jún. 28. 23:24

Reszelt alma, reszelt répa, banán.



Ezen kívül a nyákosra főzött rizs.

2013. jún. 28. 22:56
A mi gyerekorvosunk javaslata: reszelt almát állni hagyni, amíg megbarnul, akkor képzödik benne pektin, ami jó a hasmenésnél. Nekünk mindíg bevált, csak ajánlani tudom. De fontos, hogy barna legyen !
2012. júl. 3. 17:01
Smecta por, nekünk is nemrég írta fel a doki a hasmenésre,(17 hónapos a lányom) de inkább vidd el dokihoz,ki tudja mitől van hasmenése.
2012. júl. 3. 16:56
orvos!!!kisgyerekkel nem érdemes probálkozni,hamar jön a járvány nyáron!
2012. júl. 3. 16:49
sós krumpli, párolt rizs-, -sárgarépa
2012. júl. 3. 16:45
Én amikor kisbaba voltam, még nem volt ilyen elterjedt dolog a Rota vírus... viszont utólag kiderült, hogy az volt az.... tehát alul felül jött minden vissza belőlem. (már kórházba akartak vinni, kiszáradás veszélyével) és akkor anyu kapott egy tanácsot, hogy semmi mást mint főtt répa + A LEVE amiben megfőzted. Én 3 napig kaptam már sárga lettem a répától, de a 4. napra már nem jött vissza semmi.!! Szóval csak ajánlani tudom.
2011. ápr. 29. 00:34
smecta
2011. ápr. 28. 12:33
Ha nem áll fönt kiszáradás veszélye (tehát mondjuk a víz sem marad meg a kicsiben 10 percnél tovább), akkor nem kell hasfogó! Itasd sokat, ha nehezen marad meg benne a folyadék, akkor kiskanállal. Krumpli, répa, barnarizs. Ropit is etethetsz vele, ilyenkor a sóra is szükség van, és szomjas is lesz tőle, vagyis szívesebben iszik, ami fontos.
7. 41fdab80c1 (válaszként erre: 3. - Mliv)
2011. ápr. 28. 10:43
A smecta szerintem a felnőttnek jó, de a kicsi az íze miatt nem fogja meginni. Fínomra rezselt sárgarépa, fínomra reszelt alma, bele háztartási keksz, sós vízbe krumpli, hozzá almapüré, keserű csoki.
2011. ápr. 28. 10:10

Afrikában élek és eléggé gyakran előfordul hasonló jelenség nálunk.

Nekem nagyon bevállt a nagyon megfőzött (szó szerint szétfőtt) rízs és annak a sűrű levét kell itatni több alkalommal.

Ezen kívűl, banán, alma, krumpli.


Jobbulást.

2011. ápr. 28. 09:31
Normaflore,ORS 200Hipp sárgarép+rizs ital.
2011. ápr. 26. 14:50

elöször is azt kéne tudni , mit nevezel hasmenésnek, mert ha lazább és többször van széklete, az még nem hasmenés


napi 4x üriteni még egészséges ( csak szokatlan)


ha a kicsi szervezete bacit kapott , jobb ha kiürül...


én is azt mondom a főtt (sósvizbe) krumpli jó és a székletre is jó hatással van, azt is kéne tudni milyen a közérzete?


van-e láza


sima megfázás, nátha szerü a tünet ( még)?


a banánra az én gyerekeim idejébe azt mondták a legjobb széklet karbantartó ha nincs akkor csinál, ha sok van megfog...


akkor ez nekem bevált, de a gyerek bölcs

azt fog csak kérni amit kiván a szervezete....


igen a keserü csoki nak is van hasfogó hatása...


de szerintem ne aggódj, biztos 2-3 nap alatt kitisztul és minden helyre áll.

3. mliv
2011. ápr. 26. 13:10

Smecta por

Nézz utána mit írnak róla a neten

szerintem nagyon jó

2011. ápr. 26. 13:09
Síma főtt krumpli, rizs, alma, sárgarépa, fekete csokoládé.
2011. ápr. 26. 13:07
azok véleményét várom, akik voltak ilyen helyzetben...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook