Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam áprilisban lesz 2 éves. Az utóbbi pár napban nem akar rendesen enni. Mit tehetnék? fórum

A kisfiam áprilisban lesz 2 éves. Az utóbbi pár napban nem akar rendesen enni. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


1 2
3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. febr. 26. 13:05

Szia!


Az én kisfiam még csak 14 hónapos, de az evéssel szinte állandó gondjaink vannak. Viszont saját magamból kiindulva, én nem erőltetem. Azt tudni kell, hogy az első perctől kezdve úgy van szoktatva, hogy kaját akkor kap, ha leül. Amennyiben ellenkezik, nem akar beleülni az etetőszékbe, nem csinálok gondot belőle, nyilván nem éhes. Ha éhes, azt már ő is tudja jelezni, kézenfogva visz a hűtőhöz, vagy a gyümölcshöz, kéri ő, amikor szüksége van rá.

Szerintem ne foglalkozz vele pár napig, a szokott időben kérdezd meg, hogy kér-e enni, ha nem, hagyjad. Egyetlen dologra figyelj csak, hogy inni azért igyon.

2009. febr. 26. 13:01
Adsz mellette neki édességet esetleg naponta?
2009. febr. 26. 12:58

A kisfiam áprilisban lessz 2 éves.És az utóbbi pár napban nem akar rendesen enni.kiköpi az ételt vagy kompromisszumot kell kötnöm vele,ha azt akarom,hogy egyen.hiába ül velünk az asztalnál és egyedül ehet.nem eszik.ma is megkóstolta a levest és a 2. falatot kiköpte és utána rázta a fejét,hogy nem kér.Nagy nekezen tudtam belediktálni egy fél kiflit szalámival.A reggeli tejci szintén az üvegben maradt.

és egyszerűen nem tudom mi lehet az ami nem jó.Ha van ötlet akkor szívesen elolvasom.köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook