Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyes lejárta után a szabadságot a régi órabéremmel fizetik ki vagy azzal az órabérrel, amire időközben emelkedett a többi dolgozó bére is? fórum

A gyes lejárta után a szabadságot a régi órabéremmel fizetik ki vagy azzal az órabérrel, amire időközben emelkedett a többi dolgozó bére is? (tudásbázis kérdés)


6. Pongócska (válaszként erre: 5. - Evamaria0803)
2013. okt. 7. 19:55
Holnap hívom is őket telefonon, mert lehet hogy azt gondolják az ember úgyis hagyja a dolgot... Lehet ha rákérdezek, akkor egyből elém rakják a papírt ;)
2013. okt. 7. 19:51
Nem vagyok munkaügyis, ezért csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, de ez nagyon-nagyon régi dolog. Akkor a szabadságomat az új munkabéremmel számolták el. Sajnos most nem tudom, hogy csinálják, de a nemrég volt munkahelyemen a munkaügyis mindig úgy számolta ki, hogy a dolgozó jól járjon. Csak reménykedni tudok, hogy ez nem egyéni dolog. A szabadságod most veszed ki, nem máskor, viszont, ha nem kaptál még az új órabérről papírt, akkor sajnos előfordulhat, hogy csak utána emelik meg, amikor már lejárt a szabadságod. Szerintem a munkaügyisetek válaszol erre a kérdésre, és jobb előbb megkérdezni, mint utóbb!
2013. okt. 7. 19:39
Lehetséges, hogy a munkáltatóm, a régi órabérrel szeretné rendezni a szabadságot, majd amikor munkába állok akkor iratja alá az új órabéres munkaszerződés módosítást? Megtehetik ezt??
3. Pongócska (válaszként erre: 2. - Evamaria0803)
2013. okt. 7. 19:32

Köszönöm a válaszod :)

Az órabéremelésről nem kaptam papírt, de tudom a munkatársaimtól, hogy emelkedett azóta! Én is úgy tudtam, hogy a távolléti díj több..

Ilyenkor mi a helyzet ha nem kaptam papírt róla? Mert van egy olyan gyanum, hogy a szeptemberi 3 nap szabadságomat, a régi órabérrel számolták! :(

2. evamaria0803 (válaszként erre: 1. - Pongócska)
2013. okt. 7. 19:25

A Te órabéred is emelkedett, kaptál róla papírt? (Kellett volna)

Akkor az új órabérrel kell elszámolják, sőt a távolléti díj több, mint az órabér.

2013. okt. 7. 19:06

Sziasztok!

Lejárt a gyesem, jelenleg a szabadságomat töltöm, kérdésem az, hogy a szabadságot a régi órabéremmel fizetik-e ki, vagy azzal az órabérrel amire időközben emelkedett a többi dolgozó órabére is!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook