Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? fórum

A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. pteri (válaszként erre: 24. - Szabobabo)
2012. jan. 10. 09:13
Ha ilyen borzasztó az ovi, hogy az oda száműzött szerencsétlen gyerekek kárt szenvednek tőle, akkor miért akarják kötelezővé tenni? Én eddig azt hittem a gyerek érdeke, hogy oda járjon, mert sokat tanul, szocializálódik, mást lát, mint csak otthon. Szerencsére nálunk az óvó nénik is így gondolják, aki nem így gondolta, szerencsére tavaly kivágták, és ez sokat javított az ovi renoméján.
26. gne2 (válaszként erre: 22. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 09:12
A fórumindítás nem erre utal.
2012. jan. 10. 09:09
Nem is tudtam hogy a gyesen levo szulok gyereke nem csak felnapos lehet ! Erdekes. En ahogy majusban elmentem gyes-re rogton kozoltek velem, hogy a gyermekem felnapos lehet csak ezentul. Hol lehet ennek pontosan utana nezni ?
24. szabobabo (válaszként erre: 11. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 09:08

jaj, kedves elszabadult hold!!!

Ezért most kapsz itt hideget meleget :D tudod, azok az anyukák, akikről írsz, on nem nagy része itt netezik....miért is várnád,h megértsenek?! Tudod, ők azt gondolják,h a szemét óvónő, majd én kicseszek vele....de eszébe sem jut, h a gyerekével szórakozik. Igen, sok gyeses gyereke (akikkel otthon nem tudnak mit kezdeni) reggeltől zárásig oviba van....aztán nagycsoportban irány a nevtan! Mert ez igen, a gyereken csapódik :(

És nem, az óvónőnek tök mindegy, meddig van gyerek, mert ő ígyis-úgyis kitölti a munkaidejét...és én még nem hallottam volna, h valakinek is szóltak ha esetleg ZÁRÁS UTÁN esett volna be a kedves szülő....mert ugye ilyen is van!!!

23. eb62d25e47 (válaszként erre: 21. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 09:07

De igen ,ketté választható,sőt.

Az lenne az ideális,ha a gyerekeket nem érné negatív diszkrimináció a szüleik miatt.

22. elszabadult hold (válaszként erre: 20. - Gne2)
2012. jan. 10. 09:04
Nem is erről van szó - eddig se érdekelt, ezután sem fog.
21. elszabadult hold (válaszként erre: 15. - Eb62d25e47)
2012. jan. 10. 09:03
Nem tájékoztatást kértem - nem baj? A gyerek és a szülő egy gyerekintézményben nem kettéválasztható.
20. gne2 (válaszként erre: 19. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 09:02
Még az a szerencse, hogy ezek szerint tényleg semmi közöd hozzá, hogy melyik gyerek mikor megy-jön-mit csinál...
19. elszabadult hold (válaszként erre: 9. - Liviaa)
2012. jan. 10. 09:00
Jajaj.. nyugalomság. Csak kíváncsi voltam a véleményetekre. Minden gyerek és szülő a legmesszebbmenőkig megkapja a tiszteletet. Ezek csak észrevételek, vélemények. Egy szelet kenyérrel nincs baj - csak a rendszeres sok szelettel. Nem is értem mások minek fizetnek be egyáltalán. Az oviban más minőségben dolgozom, nem vagyok óvónő, úgyhogy nyugodtan alhatsz. :)
18. Szerénke83 (válaszként erre: 13. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 08:57
Értem.
17. elszabadult hold (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2012. jan. 10. 08:57
Igazad van de azért a két példa mégsem ugyanaz. Valami olyasmi lehet, hogy "lusta vagyok lemenni kenyérért - de hát mégiscsak mennem kell, mert bezár a bolt". Én tulajdonképpen azért ítélem el, mert olyan szülő, aki annak örül, ha reggel megszabadul mind a négytől. Látnád, hogy cincálja őket, nem bír velük, idegesítik őt. Ezzel csak az a gond, hogy nem ők kéredzkedtek a világra.
16. Szerénke83 (válaszként erre: 11. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 08:56

Nyilván a gyerek nem tehet semmiről, de ha 16:30-ig van nálunk bölcsi, akkor addig kell odaérni.

Nálunk is szóltak a gondozónénik, hogy 1/2 4-ig érjünk oda a gyerekért, ha tudunk. Mert ő addig van, utána csak a késői ügyeletes gondozónéni.

Nos, mi nem tudunk.

Én 16:20-ig dolgozom, a másik városban.

Apuka megy érte, 16 körül oda is ér. Utolsóként.


Szóval, ha a szülő záróráig odaér a gyerekért, az jó. Ha 10 perccel előbb, akkor pedig pláne jó!

15. eb62d25e47 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 08:54

Szerintem törődj inkább a gyerekekkel többet,és ne a szüleikkel foglalkozz.

Semmi közöd hozzá ,mit ,mikor,hogyan csinál egy gyesen lévő kismama,neked csak az a dolgod,hogy hogy vigyázz a gyerekekre ettől -eddig.

Ha épp pihennének délután a kicsivel,ahhoz sincs semmi közöd.

Szóval nem hiszem,hogy bárkinek mentegetőznie kellene,vagy tájékoztatni téged,miért ér oda akkor amikor,ameddig ez belefér a munkaidődbe.

2012. jan. 10. 08:53

Azt én is megkaptam, hogy sok a fiamnak, nagyon hosszú a nap.

Ezt aláírom, de ez van:-P

13. elszabadult hold (válaszként erre: 3. - Szerénke83)
2012. jan. 10. 08:53
A két szülőt, akiket példaként felhoztam mindenki jól ismeri az oviban hiszen évek óta járnak ide a gyerekeik. Ismerik a körülményeiket és a mentalitásukat is... Nem véletlen őket említettem, nagyon is tudják, hogy mit csinálnak (kihasználják amit lehet).
12. gne2
2012. jan. 10. 08:51

Hm, egyre több óvónő van, aki belefásult már a munkájába, vagy zavarják a gyerekek a munkaidő kellemes eltöltésében. Elképesztő, és meglepő tudom, de a gyerekek miatt vannak ott, ez a munkájuk! :p


Még mindig nem értem, hogy mi köze annak, hogy az anyuka gyesen van, vagy nincs ahhoz, hogy meddig van nyitva az ovi. Az munkaidő, akár van bent gyerek, akár nincs. Ha sokáig nincs, akkor idővel csökkentik az óvónői létszámot. Remélem, hogy azokkal, akik amúgy is unják és utálják már az egészet...

11. elszabadult hold (válaszként erre: 3. - Szerénke83)
2012. jan. 10. 08:51
Kedves Szerénke83. Így adjuk ki mi is a gyerekeket hidd el. Ha másért nem, hát azért, mert ők nem tehetnek semmiről. Amit felvetettem az csak magánvélemény, nyilván nem adhatom elő.
10. elszabadult hold (válaszként erre: 2. - Dézsa)
2012. jan. 10. 08:48
Oké, látszik, hogy te törődsz a csemetéddel. Akiről én beszélek, az pont egy olyan típusú szülő, hogy "ha fél 6-ig van óvoda akkor addig veszem igénybe!" - és ezt megteszi például ledolgozandó szombatokon is. Más rohan a munkából a gyerekéért, ő meg otthon van - mert nincs munkahelye - és mégis mindig az ő két gyerekével rostokol a zárós óvónő - és nem veszi észre magát, hogy "jaj, már megint az enyémek az utolsók" . Mit bánja ő...
2012. jan. 10. 08:44
A pofám leszakad, mit gondolsz, a gyesen levő anyukák csak a lábukat lógatják? Azt gondoltad itt majd mindenki igazat ad neked? A másik, komolyan sajnálsz egy óvodás kisgyerektől egy szelet kenyeret? Lehet, hogy az anyukájának nincs pénze befizetni az étkezését! Remélem nem te leszel a fiam óvonője!
2012. jan. 10. 08:40

Sziasztok!Érdekes téma ez.......

Engem szerencsére így nem érint a dolog,a nagyfiam 15 éves,most van kéthónapos babám,és nem lesz harmadik három éven belül:DDD

De sajonos nekem rossz tapasztalatom van a pedagógusokkal,bölcsi ovi szinteni is.Én dolgoztam és úgy volt első meg majdnem utolsó a gyerekem,és nekem beszóltak,h ez így sok a gyereknek.(vagy inkább az óvónéninek)Sajnos a pedagógusoknak rossz véleménye van a szülőkről általában(tisztelet a kivételnek),de akkor a szülő joggal teszi fel a kérdést,h ha nem bírja valaki akkor miért megy pedagógusnak?

Az ebédet be nem fizető anyukához nem tudok mit hozzáfűzni.

2012. jan. 10. 08:39

1.Én is GyESen vagyok a kisfiam pedig oviba jár, egész nap. Ez nálunk semmilyen problémát nem okoz az óvónéniknek, a két gyereknek pedig csak jó. A kicsivel tudtam foglalkozni, amikor legjobban kell az anyukája neki, a nagy pedig beilleszkedik egy neki való közösségbe. Ha a saját önző érdekeimet nézném, egyáltalán nem vittem volna oviba, mert nem volt valami szórakoztató, amikor reggel nyűgösen öltöztetés, indulás, kicsi a karomban, nagy bömböl, hogy anya ne hagyj itt! Délután mire az ovisokat felébresztették, a kicsi akkor lett álmos, ő sírt a fáradtságtól amikor mentünk vissza az oviba. A legnagyobb butaság fél napra vinni egy gyereket ilyen helyzetben, ebéd után akkor indulhatnék a nagyobbért, amikor a kicsi már félájult a fáradtságtól.

2.Nálunk a szülői értekezleten szóltak, hogy figyelmeztetik, aki nem fizeti be az ebédet, de nem is szokott ilyen lenni. Nem hiszem, hogy nincs erre hivatalos megoldás, de az nem az óvónő dolga lenne.

2012. jan. 10. 08:38
Nekem nincs gyerekem így tulajdonképp az érdemi részébe nincs beleszólásom, de nem értem a felháborodásod a 10 perccel a zárás előtt bejövő szülő(k) ellen?! Mi ezzel a gond? Nem 10 perccel zárás után megy érte, hanem még időben! Képzeld el, ha valamiért beszaladnál egy boltba 10 perccel zárás előtt és közölnék: ma már nem vásárolhatsz ott, mert 10 perc és zárnak. Sehol nincs ilyen! Ha valakinek pedig fél 5-ig szól a munkaideje, akkor nem 4 órakor fejezi be a munkát, hogy fél 5re indulásra készen legyen, hanem csak jó esetben is pár perccel előtte épp ezért nem értem, hogy az óvónőknek, miért lehet "megkurtítani" a munkaidejüket és szabályosan terrorba tartani a szülőket, hogy jöjjenek idő előtt a gyerekért. Ahogy már írtam, nekem nincs gyerekem, de ismerősi és rokoni körben ezt a tapasztalat sajnos.
2012. jan. 10. 08:28

Még valami.


Ha 3-kor mennék a gyerekért, akkor mennyivel lenne könnyebb az óvónéninek???

Nálunk Délegyházán ez úgy működik, hogy azért kell korábban menni a gyerekért, mert 4-kor már elkezdenek pakolni az óvónénik, hogy időben hazaérjenek. Próbáltam volna meg én a munkahelyemen anno fél órával korábban hazamenni.

2012. jan. 10. 08:25

Én is gyes-en lévő anyuka vagyok. Mi általában 4 után megyünk a gyerekért és nem azért, mert wellnesezem itthon, hanem mert a kisebbik (4 hónapos) alvása így jön ki.


Tisztelet a kivételnek, de nagyon sok óvónéninek elég érdekes felfogása van a GYES-en lévő anyukákról. Valószínűleg el sem tudják képzelni, hogy még így is lavírozni kell, hogy mindenre jusson idő, amíg a nagyobbik gyerkőc oviban van, hiszen a háztartás mellett a kisebbel is foglalkozni kell. A kedves óvónéni válasza erre, hogy minek vállal több gyereket a szülő, ha nem bír gondoskodni róla. Ez is egy hozzáállás.


Az én kisfiam 2 éves kora óta jár közösségbe és nem azért, hogy én DVD-zek itthon, hanem mert igényli. Ennek ellenére januárban 2 nap óvoda után közölték, hogy nem mehet a 3 és fél éves gyerek oviba, mert felújítják az óvodát (még fél napra a foglalkozásokra sem mehet). A gyerek 2 napig sírt itthon, hogy ő menni akar. Kérdem én, ez normális hozzáállás??


Amúgy a második példa számomra is érthetetlen.

2012. jan. 10. 08:17

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mikor viszi és hozza a gyerekét bölcsibe/oviba.

Nálunk is van napirend a bölcsiben, ahol kérik, hogy 8-8:30 között ne adják be a gyereket, mert reggeliztetnek. Szíveskedjen a szülő előbb vagy később vinni.

Ez érthető.

Nálunk 16:30-ig van bölcsi, sokszor a fiam az utolsó, akiért megy az apja 4 körül.

Számomra az érthetetlen, ki viszi el a gyerekeket?

Mármint Máté sokszor az első 6:30 körül és az utolsó 4 körül.


Ja és ha a szülő zárás előtt ér oda 10 perccel sem kell fujjolni, hanem szépen mosolyogva kiadni a gyereket!


Az étkezést be nem fizető anyukát azért nem ítélem el, mert nem tudjátok, hogy miért nem fizet!!!

2012. jan. 10. 08:07

Én gyes-en lévő anyuka vagyok. Mi utolsók között érünk be az oviba és négy előtt nem szoktam a gyerekért menni, gyakran csak öt körül érek oda.


Nem lustaságból, hanem, mert a kisebb gyerekem érdekeit is szem előtt tartom. Minden nap igyekszem játszótérre vinni, de nem tudok ovi és a játszóterezés között haza menni vele, de nem akarok fél kilenckor a parkban kószálni- hát az óvodást viszem negyed tízre. A kicsit lefektetem fél egykor, alszik két órát, de ha felébred, legalább egy óra kell neki, hogy olyan lelkiállapotba kerüljön, hogy indulni tudjak vele. (mellesleg van még egy iskolás is, akiért szintén mennem kell, napi két órás program amíg a gyerekeket összeszedem)

A lelkiismeretes gyesen lévő anyuka nem csak a lábát lógatja otthon, nem kell elítélni a kedves óvónéniknek.


A második példa így, a te soraidat olvasva számomra is minősíthetetlen.

2012. jan. 10. 07:49
Míg régebben teljesen természetes volt, hogy a gyes-en lévő szülőknek a nagyobbik, óvodás gyereke csak "félnapos" lehetett az oviban - ma egész nap ott lehet. Ez jó dolog, de engem az háborít fel, hogy - legalábbis ahol én dolgozom - a legtöbb gyes-en lévő szülő gyereke a legutolsó akiért jönnek. Úgy zárás előtt 10 perccel. Nem hiszem, hogy ennek így kellene lennie, szólni meg persze nem szabad...! Ahogy annak a kedves anyukának sem, akinek szóltak, hogy fizesse be a gyereke étkezését (persze nem fizette be) ennek ellenére ugyanúgy hozza a fiát óvodába. Behozza 10-re, utána beszalad hozzá délben, megeteti a folyosón (!) majd visszaküldi a csoportba és jön érte akkor amikor már úgyis tudja, hogy az óvónők nem fogják kihagyni a ( be nem fizetett) uzsonnából. Szóval röhej, miket megtesz némelyik szülő, nem számít az intézmény rendje, majd ő dirigál. Kiváncsi vagyok, Ti ezt hogy látjátok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook