Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gerincferdülésről fórum

A gerincferdülésről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A gerincferdülésről

1 2 3
14. csakiandi (válaszként erre: 13. - Martian)
2009. aug. 19. 08:00
Köszi szépen majd utána járok:)és kipróbálom.
13. Martian (válaszként erre: 10. - Csakiandi)
2009. aug. 18. 22:43

Tens-t gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni vagy az omron központjában kb.40 ezer forint elég húzós, de csak egyszer kell megvenni, és így megéri szerintem.

[link]


Csak egy pár tappancsot adnak hozzá a hát kezelés két párral hatásos, azt az omron tens központjában vettem meg.

A tappancs öntapadós, és úgy 2-3 évig bírja, addig ha tisztán tartod akkor tapadós marad.

Akkor vettem tőlük egy flakon zselét is, abból még mindig van így az is gazdaságos, azt kell rákenni a tappancsra és ott marad amíg kell.

De nem csak a hátra jó, másra is adnak egy könyvet hozzá, és ott leírják melyik kezeléshez hova kell tenni a tappancsokat.

12. c502273b01 (válaszként erre: 10. - Csakiandi)
2009. aug. 18. 21:35
Fittlabda kapható a nagyobb hypermarketekben is.
2009. aug. 18. 21:34

Szia Dalmy!


Én már 10 éve vagyok túl ezen a gerincműtéten,világ életemben mozgékony,sportos voltam,vagyok.A gerincferdülésre gyógyír a torna,sport,ami ha nem egyoldalú,sokat javít a helyzeten(tenisz például ront rajta,mert egyoldalú terhelést jelent).Én műtötten is edzek,és jógázom is.Szerintem akkora foknál nem érdemes abbahagynod a táncot,csak ha fájdalmaid is vannak ennek következtében.Annak idején engem is eltiltottak a sporttól,majd belebetegedtem,mire változott a helyzet,és én belevágtam.Mégis sportoltam,mindenki dacára,megrökönyödésére.És a kockázatvállalás engem igazolt:senki meg nem mondja,milyen súlyos műtéten vagyok túl,csak ha megmondom,pedig az én lapockám is kiáll fél oldalt.

Láttad már például Buffy a vámpírok réme című filmet?A főszereplő nőnek elég látványos gerincferdülése van,és fekete öves Taek Won Do-s.

A gerincferdülés egy állapot,ami kiválóan szinten tartható,de csak edzéssel,kifejezett kímélő tornával,ki mit választ.Nekem elmaradhatatlan a súlyzózás,a jóga.

A mozgás segít,nem árt,de magadnak kell felmérned,mennyit is bírsz,bír a hátad.Ha később téged igazol,hogy nem hagytad abba a táncot,nem érzed majd azt,hogy vesztettél valami jót az életedből.A tánctól eltiltott éveket nem adják vissza neked.Ha a tánc mellett odafigyelsz a mélyizmokra,amik tartják a gerincet (nem a felületesekre csak!),akkor mindent megtettél,hogy javíts a helyzeteden,ami a gerincedet illeti.

Minden gerincferdülésesnek javaslom,hogy figyeljen oda a tüdőjére is,ami a ferdülés következtében nyomódik,akár csak a szív is.

Dalmy,14 évesen még nagyon hajlik a gerinc,ha mód van rá,azért hord a fűzőt is,tégy meg mindent,hogy ne rosszabbodjon,mert amint befejeződik a serdülőkor,becsontosodik a gerinc,és már nehéz korrigálni az elváltozást.

10. csakiandi (válaszként erre: 7. - Martian)
2009. aug. 18. 21:15
Szia!Lenne egy kérdésem hol lehet venni,ilyen fitnesz labdát?és azt a tens készüléket?és milyen árban van?valaki tudna valamit írni a RYN cipőről?Állítólag az is jó a gerincferdülésre.
2009. aug. 18. 20:03

szia!

ilyen okos vagy ilyen fiatalon,gratula!:))

amugy nekem is van gerincferdülésem,és én is táncolok,de nekem nem kell abbahagynom,mert nem olyan súlyos:)

2009. aug. 18. 15:30

Gratulálok a jól megírt cikkhez a 14 éves írónak. A téma pedig nagyon jó, mert sokakat érint. A mostani gyerekek többet görnyednek a számítógép előtt és a tévé előtt, mint akár 10-15-20 éve, ezért gyakoribb náluk a probléma.

Akinek még csak enyhe fokú a ferdülés,annak nagyon ajánlom az úszást. Egy barátnőmnek anno bevált..

7. Martian (válaszként erre: 4. - Ibike22)
2009. aug. 18. 14:59

sziasztok :)


nekem mindkettő van gerincferdülésem is, meg fitneszlabdám is :)


van még egy nagyon jó eszköz a tens készülék

izomstimulátor, és többek közt a háti mély izmok erősítésére is van benne program, ezt a programot is, meg ahol fáj a hátam ezzel kezelem nagyon szeretem

2009. aug. 18. 14:01
helyrehozni nem lehet ,max szinten tartani,persze ez vonatkozik az én esetemre,mikor már késő van a korzetthez is.Viszont a torna nagyon sokat segit ,hogy ne fájjon és jobb legyen a tartás.Nekem sem volt problémám a terhességnél,csak később derült ki,hogy császárral kellszülnöm,mert nagy baba volt és nem birta volna a hátam a megerőltetést.Kivánok mindenkinek hátfájásmentes délutánt.
2009. aug. 18. 13:55
Sziasztok.Szintén skolis vagyok én is,sajnos.Dalmy igazad van,tényleg nagyon oda kell figyeljen mindenki nagyon magára,mert ez a betegség sajnos visszafordithatatlan.Én is jártam már mindenféle dokinál,mindenki bevállalja,hogy majd ő meggyógyit,de annyi jó érzés nincs bennük,hogy őszintén bevallják ezt
2009. aug. 18. 13:15
Nagyon örülök ennek a cikknek, nincsenek véletlenek ;-) épp azért jöttem a hoxára, hogy keressek vmit fitnesz labda tapasztlatokról, mert állítólag kifejezetten jó a gf-re is. Nekem is van sajnos. Ha tükör előtt megállok, nincs teljesen egy vonalban a két vállam :( ...és igen, keveset mozgok... :((( Az íróasztalom alól kipenderítettem a széket, és helyette a labdán ülök, háát, fárad is rendesen a hátam. Ti mit gondoltok, hosszú távon mennyire használhat? Na és a térdelőszék??
2009. aug. 18. 11:28

Nekem is van gericferdulesem de soha senki nem jott ra addig mig terhes nem letten es nem kezdett noni a pocakom. Akkor nem tornazhattam a terhesseg miatt. Most hogy a fiam is nagyobb elmentem orvoshoz megvizsgaltattam es a rontgen alapjan azt mondtak hogy van egy gericsevem is egy veleszuletett csigolyaosszenovesbol adodoan. Most meg nem szabad egyaltalan tornazzak a serv miatt. A legtobb amit tehetek azt mondtak hogy ne elejek es ne eroltessem meg magam. Vigyazzak magamra addig amig nincsenek nagyobb fajdalmaim. Mert ha lesznek akkor mar csak a mutet segit es akkor 50% eslye van hogy sikerul es ugyanannyi hogy tolokocsiban vegzem. Most felnott fejjel ha belegondolok mar gyerekkoromban voltak elojelei mert hamar elfaradt a derekam meg a hatam. Erre meg anyukam csak azt mondta hogy ebben a korban nem szabad erezzem meg azt sem hogy van derekam, nemhogy meg el is farad. Ha akkor egy kicsit is odafigyel a dolgokra akkor ma lehet hogy nem itt tartanek.

Ezert azt tanacsolom en is inkabb menjen el az ember egy vizsgalatra foloslegesen mindhogy ne menjen egyaltalan majd ha csak nagy a baj.

2009. aug. 18. 11:06

Szia Dalmy05!

Nekem is gerincferdülésem van, nem is kicsi és nekem anyukám vette észre annó, mert ugyanúgy jártunk az iskolaorvosnál mint Te. Igaz én már 37 éves vagyok és 12 évesen derült ki, azóta sokat fejődött az orvostudomány, de szerintem azért kérdezd csak meg mégegyszer, hogy a táncot tényleg abba kell e hagynod, mert ha gyógytornára fogsz - vagy már jársz, akkor rá fogsz jönni, hogy sokkal keményebb mint egy sima mezei iskolai tornaóra.

Nekem fűzőt kellett hordani majd három évig (ebbőlfél évig már csak éjszaka), de sokat javult. A műtétet ne aggódj nem csinálják csak úgy, ahhoz sokkal rosszabbnak kellene lennie a gerincednek. Én a Dunakeszin lévő gerincszanatóriumba jártam (a Vadaspark utáni megállóhoz) és ott tényleg kitűnő és végtelenül rendes orvosok és gyógytornászok voltak. Gondolom most is. Nekem be kellett költöznöm 3 hónapra csak hétvégén mehettem haza, de nagyon-nagyon jól éreztem magam, ez pedig egy szanatóriumhoz képest nagy szó!

Egyébként azóta sem okoz semmi problémát, legfeljebb nem állok fejen, a derekam mondjuk szokott fájni, ha sokat pakolászok, emelgetek,de egyébként a terhességgel sem volt semmi problémám. 9 hónapos terhesen ferde gerinccel bennem egy majd 4 kilós manóval jöttem-mentem.

Egyetlen problémát mégiscsak okozott, a szüléskor manó feje nem illeszkedett be a szülőcsatornába (szerintem ezért, de ezt senki nem erősítette meg, az is lehet, hogy azért mert nagy baba volt) és a gerincérzéstelenítő csak féloldalasan hatott. Ezért altattak el a császárhoz.

Szóval ne aggódj túlságosa, de vedd komolyan. Ha bármiben tudok segíteni, csak írj bátran.

2009. aug. 18. 10:03
Most egy kicsit a fiatalokhoz szólnék, hisz ha időben észreveszik a gerincferdülést, még van esély arra hogy kezeljék és ne rosszabbodjon. Elmesélek egy velem megtörtént eseményt és remélem, hogy ezzel sokaknak segítek. De ha csak egy ember is elmegy orvoshoz és ezzel megelőzi a bajt, akkor máris érdemes volt megírnom ezt a cikket.

Ugrás a teljes írásra: A gerincferdülésről
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook