Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Súlyos gerincferdüléssel hogyan tovább? fórum

Súlyos gerincferdüléssel hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


26. Tejespite (válaszként erre: 25. - 3aeb86a367)
2012. máj. 28. 15:27
Küldtem privát üzenetet. Sajnálom, h nem láttam hamarabb ezt a témát, hátha tudtam volna esetem elmesélésével másnak is segíteni
2012. jan. 5. 11:55

Lassan 2 éve, hogy nem írtak ide, de azért én megpróbálkozom feltenni a kérdésemet:)


Szóval: két éve csavarodással járó gerincferdülést állapítottak meg nálam. Kaptam 2 hetes kezelést rá, ami természetesen nem segített. Úszást és gyógytornát javasolt a rheumatológus valamint a háziorvos is. Úszás egészségügyi okokból nem jöhet számításba, gyógytornászhoz viszont nem kaptam beutalót (úgy gondolom nem az én dolgom kérni). Itthon végzek kétnaponta gyógytornát. Gyógyszert és kenőcsöt is kaptam, de azok sem használnak. Minden nap fájdalmaim vannak, már az itthoni alapvető házimunkát is csak nagy fájdalmak közepette, vagy egyáltalán nem tudom elvégezni. Jelenleg munkanélkülin vagyok, azonban járadékot egyáltalán nem kapok, mivel nem rendelkeztem még munkahellyel sosem. 10 évig voltam gyesen tartós beteg kisfiammal, a terhesség előtt pedig még iskolába jártam.

Tanácstalan vagyok, hogy ilyen fájdalmakkal hova menjek el dolgozni, vagy egyáltalán lehet e? Esetleg valamilyen támogatás jár e ha nem tudok semmilyen munkát elvégezni?

24. juccogo (válaszként erre: 23. - Andy79)
2010. ápr. 1. 15:50

Szia!

Egy hónappal később, de igen :). Nekem is scolim volt, műtöttek, ha tudok segíteni valamiben írj.


Judit

23. Andy79
2010. márc. 2. 08:00
Sziasztok. Valaki szokott még erre látogatni? Sajnos engem is érint ez a téma. Andi
22. e87e4cce43 (válaszként erre: 19. - Lmoncsi)
2009. aug. 7. 21:29

Szia:)

Bocsi, de régen jártam erre. Nagyon, de nagyon örülök, hogy komolyan veszed az igazán fontos dolgokat:) A bal oldali derékizmodnak meg különösen örülök:) :)

Meglátod, hogy minden jobb lesz.

És ez nem figyelmesség:P

2009. aug. 3. 14:29

Az akupunktúrán annyit gondolkoztam,de val.szinű.hogy Ildikó a tesódnál azért segitett ,mert nem volt végleges a csontosodás és csak az izmokat kellett ellazitani,hogy helyre tudjon állni a gerinc.


Nálam sajnos ez már nem működik.

Én is voltam egyszer egy akupunkturával foglalkozó dokinál.azt mondta ,majd ő helyreteszi a gerincem.Összeszurkált,ellazultam,megroppantott és annyi.Minden maradt a régiben.

2009. aug. 1. 14:09
Most nagyon fontos lenne,hogy mihamarabb egy megfelelő munkahelyet találjak ,mert elég szűkösen vagyunk egy fizuból(ft-ban kb.50 000)igy mig ezt nem oldom meg nem telik gyógytornászra sem.Kellemes hétvégét .Üdv. Mónika.
2009. aug. 1. 14:05
Szia pipikém.Ne haragudj,de mostanában elég nehezen tudok feljutni.Csak akkor jutok gép elé mikor a fiam alszik,az pedig elég kevés délutánonként.És inkább arra használom ami most igazán fontos,hogy tornázzak.Itthon kb.45 perc a torna amit megtanultam.ezt havonta járok vissza leelenőriztetni,hogy helyesen végzem-e.Elég jól haladok,mert már kezdem visszanyerni a bal oldalami derékizmomat ami már szinte teljesen eltűnt. ,rengeteget segit a tartásom javitásában. Aranyos vagy ,hogy aggódsz miattam.:))köszönöm figyelmességedet.
18. e87e4cce43 (válaszként erre: 16. - Lmoncsi)
2009. júl. 31. 21:11

Kérlek írjál!!

Sőt azt is megmondom, hogy miről szeretnék olvasni:

- hová jársz gyógytornázni

- hetente hányszor

- mennyire figyel Rád a gyógytornászod

- otthon naponta hány percen keresztül végzed az általa javasolt gyakorlatokat

Végül arról szeretnék olvasni, hogy már egyre kevésbé, sőt egyáltalán sem fáj semmi olyan tevékenység, ami mások számára mindennapos rutin:)


Egyébként komolyan aggódok érted:( :( Pedig nem szokásom.

17. e87e4cce43 (válaszként erre: 15. - Ildiko0914)
2009. júl. 31. 21:03

Elképesztő amit írsz!!

Hiszek Neked, még akkor is, ha képtelenségnek tartom.

Megpróbálok utána érdeklődni és köszönöm ezt a hihetetlen tippet:)

16. lmoncsi (válaszként erre: 12. - E87e4cce43)
2009. júl. 31. 15:29
szia.Nagyon remélem,hogy élet 40-en és 50-en túl a számomra is,igaz a doki nem sok jót igért.Azt mondta,ha nem látta volna ,hogy mennyi idős vagyok,a hátam állapotából sokkal többet adott volna.Állitólag 40 után ,mikor a nőknél ált. elkezdődik a csontritkulás ,akkor szokott ilyen stádiumba kerülni vki scolival.Most mennem kell később még irok.
15. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - E87e4cce43)
2009. júl. 31. 09:27
Biztos én is igy gondoltam volna, ha nem láttam volna h milyen volt és milyen lett attól a bizonyos "tűszúrkálástól". Le irtam a mi esetünket,senkit nem akarok meg győzni ezzel kapcsolatban
14. ildiko0914 (válaszként erre: 13. - E87e4cce43)
2009. júl. 31. 09:21
Én megirhattam volna, de sajnos az az orvos pár éve balesetben elhunyt:(, a másik meg az , hogy nem hiszem hogy közelebb nem kapna egy akupunktúrás orvost, akihez fordulhatna tanácsért, ha viszont nem akkor tudok adni elérhetőséget egy másik orvosnak, de az legalább 800 km
13. e87e4cce43 (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. júl. 30. 20:53
Miért nem írod meg annak a bizonyos szurkálós dokinak az elérhetőségét?
12. e87e4cce43 (válaszként erre: 10. - Lmoncsi)
2009. júl. 30. 20:49

Kedves vagy, hogy nem magáztál:P

Hidd el, van élet 40-eb túl is:) Sőt még 50-en túl is. (állítólag). Én a magam részéről el sem hiszem, hogy annyi éves vagyok, amennyi:)


Nagyon kár, hogy annak idején rossz kezekbe kerültél, mert olyan elméletileg nem is létezik, hogy a gyógytornász nem "ellenőrzi le", hogy hogyan végzed a gyakorlatot.

Na jó, mindegy is, hogy mi történt, a lényeg az, hogy valóban tornáznod kell!!!!

Szerintem addig, amíg nem végzed tökéletesen a dolgokat, addig kellene melléd egy szakember. Muszáj, hogy megerősödjenek a tartó izmok a hátadon, és az is muszáj, hogy mindig igyekezz helyesen tartani magad.

A gerincferdülés sajnos nem olyan, hogy ha nincs panaszod, akkor minden rendben van.

Túlságosan fiatal vagy még ahhoz, hogy ilyen stádiumba kerüljél. A kor előrehaladtával egyébként is hajlamos a gerincferdülés arra, hogy rosszabbodjon.

Én a Te helyedben fogadnék egy jó gyógytornászt és hetente 2x eljárnék hozzá addig amíg profi nem leszek.

Persze az otthoni mindennapi tornát se hagyhatod ki.

Nagyon nem játék amiről írtál.

Kívánok Neked nagyon sok kitartást és akaraterőt.

A csontkovácsolás ilyen ferdülésnél semmit sem ér. Tudom, mert kb 8 éves koromban engem is elvittek egyhez és mondhatom szart se ért. (Te meg már 30 vagy)

Az akupunktúrát meg ilyen esetben egyenesen képtelenségnek gondolom. (mármint azt, hogy tűszurkálástól kiegyenesedik a gerinc)

Üdv: pipi anyó :)

11. ildiko0914 (válaszként erre: 7. - Lmoncsi)
2009. júl. 30. 17:00

Ha jól emlékszem 16 vagy 17 éves lehetett. DE nem is volt más orvosnál, igaz szegény nagyon sokat szenvedett miatta. Minden nap sirva találtuk otthon, amikor haza mentünk a melóból. Persze munka mindig volt, ő ha sirva is de elvégezte.Egyszer csak vki ajánlotta az akupunktúrát, pár kezelés után Hála az Égnek helyre is jött. Azóta nincs ferdülés, de ha megerőltető munkát végez, akkor mindig fájtatja a hátát,de kinek nem fáj a háta ha sokat melózik?

Az az igazság nem tudom, hogy ezt meddig lehet gyógyítani, de nem árt ha utána érdeklődsz egy akupunktúrás orvosnál egy próbát megér.Talán a csontkovács is tud segiteni

10. lmoncsi (válaszként erre: 8. - E87e4cce43)
2009. júl. 30. 14:29
szia.Hát igaz van közöttünk 18 év,de remélem nem haragszol,ha letegezlek,előre is bocsánat.Egyéni gyógytornára jártam,csak velem volt a gyógytornász,de kevésbé mondható foglalkozásnak.Néha emlékszem megmutatta miket is csináljak,de elég ritka volt az az eset mikor ellenőrizte ,hogy helyesen csinálom-e a gyakorlatokat.Majd egy idő után elmaradoztam mivel nem volt problémám,s a sulit is befejeztem.Viszont nekem jócskán látszik messziről is és már szinte bármilyen ruhán keresztül.Legutóbb egy Nagyváradi idős hölgynél jártam aki csontkovács és gyógytornával is foglalkozik.Ő mutatott egy tornasort amit itthon végzek.az mondta,hogy szerinte pár hónapon belül látványos javulást érhetek el vele.Jelenleg nem is fáj állandóan ,de ha nagyon elbizom magam és pl. egy nagytakaritási bevetésre indulok itthon ,egy hétig is érzem a nyomát.A munkahelyemre megpróbáltam visszaállni gyes után,de odáig fajult a helyzet,hogy nem birtam elvégezni a munkám és itthon mosogatáshoz is le kellett üljek,olyan fájdalmam volt.
9. e87e4cce43 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 30. 13:28

Ne haragudj, de ez számomra hihetetlenül hangzik.

Megírhatnád az akupunktúrás elérhetőségét, mert mint írtam én is érdekelt vagyok.

Problémát ugyan nem okoz a gerincferdülésem (most még, ameddig bírok jógázni meg ilyesmi), de ki tudja mit hoz a holnap. És, hát igen, vágyom egy egyenes gerincre.

8. e87e4cce43 (válaszként erre: 2. - Lmoncsi)
2009. júl. 30. 13:24

Szia!

Én 48 (te jó ég!) éves leszek és 6 éves korom óta van egy jól megtermett "S" alakú scoliózisom.

Megdöbbenve olvasom a soraidat, hogy ennyire rossz a helyzeted. Hová jártál gyógytornára és mennyi ideig???

Az "én időmben" még nagyon foglalkoztak a gyerekekkel, ha gerincferdülést diagnosztizáltak. Kb 20 éves koromig hetente 2x gyógytornára, 1x pedig úszni jártam, sok éven keresztül meg 3 hétre minden évben kórházba mentem (napi 3x-i torna volt)

Nekem semmi, de semmi problémám nincs a mai napig se, és csak az veszi észre, aki direkt a hátamat vizsgálja meg (pl. orvos)

Köszönet a kegyetlen, kemény hajcsár, de tündérien kedves és lelkiismeretes gyógytornásznőknek!!!!!

Kérlek írd meg, hogy hol és milyen körülmények között jársz tornára. (az a tapasztalatom, hogy manapság a gyógytornászok magasan tesznek a csoportos tornára:()

7. lmoncsi (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 30. 10:42
szia Ildiko!Erdekes amit leirtal.Erdekelne,hogy a testverednek milyen korban vettetek eszre a gerincferduleset es mennyi idős volt mikor helyrejött.Nekem azt mondták(több doktornál is jártam),hogy javitani már nem lehet rajta,mivel felnőtt korban már végleges a csontosodási folyamat,legfeljebb lelassitani lehet a továbbromlást.Nekem is S alakban görbül.
6. 6cc8b2d36a (válaszként erre: 3. - Csutkababa)
2009. júl. 29. 15:23
Olvasom a lakohelyed én zentai vagyok!
2009. júl. 29. 15:19

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok sajnos nekem is van két porckorong sérvem és csak tornával birok magamon segiteni.Müteni engem sem mütöttek meg meg nem is szeretném mert tudok olyan személyeket akiket megmütöttek és késöbb visszajötek a fájásai.Vannak speciális gerint torna gyakorlatok amivel az izmokat erösited természetes nyújtanod is kell az izmokat.

2009. júl. 29. 15:16
A testvéremnek volt gerincferdülése, egy hatalmas S volt benne, mikor megláttam magam is megijedtem. Sokat fájtatta a hátát,semmilyen munkát nem tudott végezni. Rajta akupunktúra segitett.Teljesen egyenes lett a gerince, azóta nincs semmi probléma vele. ha nem láttam volna el sem hittem volna, hogy mit művelt az akupunktúra. Nem tudom ezen a betegségen belül több fajta is létezik-e, de az ő esetében hatásos volt ez a módszer.
2009. júl. 29. 15:09

sok sok gyogytorna, es nem elhanyagolni, azon az elven, hogy ugy se segit....

en tavaj kaptam gerincservet, es hala Istennek itt vagyok, sok terapia meg mai napig gyogytorna, mindennap.


neme ri meg elhagyni a tornat, mert faj ujra.

mutetet eddig megusztam, nem is akarom, nem is kell soha remelem, inkabb vigyazok,es tornazok.

meg ha van lehetoseged gyogyfurdobe menni direkt gerincre,terapia, uszas, meg magnesos, meg ilyen olyan terapia, az nagyon jo.


de te tudod, mire van lehetoseged, ez csak otlet.

2009. júl. 29. 15:06
Én egy 30 éves kisgyermekes anyuka vagyok.Tizenéves koromban diagnosztizálták nálam a scoliózist.Gyógytornára jártam,de műtétet nem javasoltak.A terhesség ideje alatt sokat romlott az állapotom emiatt császármetszéssel szültem kisfiamat.Most újra kezdtem a gyógytornát,de a scoliózis egyre súlyosabb .Műtétet nem szeretnék .A régi munkahelyemre ahol pénztáros voltam nem tudtam visszamenni ,mert a hátam nem birja a kissebb megterheléseket sem.Sem álló,sem ülő munkát nem javasol a doktor.Mihez kezdjek?Kérlek irjatok ,ha hasonló problémátok van.
2009. júl. 29. 14:58
szertném ,ha irna az aki ezzel a problémával küszködik és esetleg ötleteket adnátok milyen munkát vállalhatnék amit el is tudnék végezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook